Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

littlecharm
11. bře 2016

@lucykal To by bylo na déle, ale tak nějak v kostce - s jednáním personálu před a při porodu.

gonyr23
11. bře 2016

Rodila některá v Podolí po dvou SC přirozeně?☺

lucykal
11. bře 2016

@littlecharm aha. Překvapuje mě to chodila jsem do Podolí od 26 týdne i několikrát týdně setkala sjem se s více jak 10ti lékaři a ostatním personálem a byla jsem naprosto spokojená. Špičková péče vděčím jim za život dcery.

pejskyne
11. bře 2016

Ahoj, taky přispěju, v mém případě pochvalně. Před rokem jsem v Podolí rodila syna v 33 + 5 tt a jsem naprosto spokojená se vším, co se nám tam dělo. Kupodivu včetně jídla, a to se považuju za dost mlsnou - ale asi ze samé radosti mi chutnalo skoro všechno 🙂 . Jídla se teda dost opakují, ale to zjistí až někdo, kdo tam strávil skoro tři týdny jako já. Veškerý personál super, až na jednu sestřičku na oddělení IMP, se kterou jsem si, myslím, spíš prostě osobně nesedla, a jednu nepříjemnou doktorku, co mi dělala před porodem EKG. Totální anděl je podle mě laktační poradkyně Lubina.
Hrozně moc jsem ocenila hlavně to, že mě nechali pobýt 2 týdny na "ložnici matek", když syn ještě musel zůstat a mně už bylo potřeba propustit - mohla jsem tam být s ním, chodit za ním na každé krmení a přebalování ve dne v noci a díky tomu (a Lubince) jsem nakonec v pohodě plně kojila. Pokud se mi povede zaregistrovat, chci rozhodně do Podolí zas.

littlecharm
11. bře 2016

@lucykal To jsi byla riziková, ne? Já tam chodila až od 36 tt a měla jsem "jen" gestační diabetes. Můžeme být rády, že jsme jejich "péči" přežily. Pro riziková těhotenství asi patří ke špičce, po fyziologická nikoliv. Potkala jsme tam více nespokojených maminek (na P2), co měly zkušenosti třeba i z jiných porodnic, a byly rozčarované...

clairinka
11. bře 2016

@littlecharm ja chodila do Podoli na monitory a byla jsem zdesena.... Nakonec jsem se domluvila v Melniku a dojezdila kontroly tam a i tam rodila. Bylo to jako nebe a dudy, Melnik byl super, naprosta spokojenost... U pristiho tehotenstvi me do Podoli nikdo nedostane

littlecharm
11. bře 2016

@clairinka Monitory a poradny byly výživné, chtělo se mi také utéct a měla jsem to udělat a jít jinam 😀 Na Mělník jsem slyšela zatím jen chválu 🙂

clairinka
11. bře 2016

@littlecharm cca 10dni před terminem mi vylitl a tlak a vpodoli s tim vůbec nic neudelali...dali mi vasocardin na okamzite srazeni tlaku. Stravila jsem tam vždy cele dopoledne... A nic se nedelo, tlak mi stále lital, stacilo zavolat do Melnika, vzali si me do pece a hned na kontrole mi nasadili Dopegyt a během dvou dnu jsem mela tlak v norme. Nechapu, proc tohle neudelaly v podoli... A v Podoli by to asi skončilo hospitalizaci a vyvolavackou-kamoska naprosto stejny problém s tlakem a vyvolavali a telo nebylo pripraveny na porod a skoncila na sekci...

zuzkamed
12. bře 2016

@pejskyne laktační poradkyně Lubina je moje maminka, takovou chválu jí ráda přečtu , určitě jí to potěší 🙂 Mějte se krásně!

pejskyne
13. bře 2016

@zuzkamed No to určitě přečtěte, ale myslím, že ji určitě musí chválit každý, je vážně strašně milá a opravdu podpoří, člověk z toho kojení vůbec nemá stres, což je neuvěřitelné

janakubatova1
24. bře 2016

ahoj holky dneska jsem 38+5 a budu rodit v podolí, v poradnách mam pana doktora Křepelku byla jsem u něj 2x poprvé dost nepříjemnej ale dneska zase super chlapík. Znáte ho někdo? a jak je to s porodama? rodit mě bude nejspíš zase jinej doktor asi záleží na službě co..a musim před porodem volat že k nim jedu? aby bylo pro mě místo..

martina_z
24. bře 2016

@janakubatova1 Znam pana doktora, chodila jsem k nemu a dělal mi planovaneho císaře. Vse na jednicku. Je to moc slušný a hodný clovek, ale introvert a moc toho nenamluvi, tak muze působit odmerene. Na vsechny otázky ale odpoví.

janakubatova1
25. bře 2016

@martina_z dobře děkuju 🙂

luscinnia
17. dub 2016

Za mě Podolí jednoznačně ne. Už nikdy. Chodila jsem do poradny od cca 18 tt, spousty věcí jsem si pracně zjišťovali, v 18 tt mi doktor na tvrďáka řekl, že s mojí anamnézou jedině císařem, což jsem později zjistila, že byl naprosto předčasný posudek. Ačkoliv máte mít svého doktora, pokaždé mě prohlížel někdo jiný, čekačky šílené a přitom zásadní věci neřeší. Po porodu jsem např. dostala vynadáno, že jsem nepužívala formovače bradavek, že je mám vpáčené. Proč se tedy těhotným na prsa nikdo nedívá při těch milionech kontrol? Nechápu. Poslední týdny jsem je opakovaně upozorňovala na zelený papírek (bílkovina v moči), několikrát sestra a pak i doktor mávli rukou, měla jsem i nateklé nohy, zvyšoval se mi tlak. Nakonec jsem je dotlačila ke krevnímu odběru a hned druhý den mě s velkým humbukem hospitalizovali a vyvolali porod pro preeklampsii. Po vložení tablety na riziku totální ignorace ze strany personálu, málem jsem porodila na lůžku, jen se dvěma spolubydlícíma. Překotný porod byl uzavřen špatně odloučenou placentou, kdy jsem málem vykrvácela. Mohla bych takhle pokračovat i po porodu, ve výsledku jsem musela ještě na další kyretáž po měsíci, neb jsem stále krvácela a zjistili se zbytky placenty. Za další dva týdny, tedy 6 týdnů po porodu, jsem si vydupala hysteroskopii, neb jsem stále krvácela, ale v Podolí mi tvrdili, že tam už nic není. A odstraněny poslední kousky placenty.

Je to jen v kostce shrnuto, detaily se mi ani vypisovat nechce, je to už řadu měsíců, ale měla jsem tam tučest s mnoha lidmi z personálu a je to kolos, který podle mě vůbec nefunguje, nepředávají si informace, všichni někam spěchají a stále jsem jen slyšela "nemám čas". Ani po porodu mě pořádně nekontrolovali, ač jsem si stěžovala, že je mi hrozně slabo, jen náhodou při přeložení na jiné oddělení mi byl změřen tlak a zjištěna přetrvávající preeklampsie. Nechci už psát detaily, ale za mě nula bodů a do Podolí znovu nikdy. Hodně jsem tam chtěla rodit, ale po své zkušenosti bych to tam nikomu nedoporučila. Milé byly dvě sestry na P2 a tím to tak hasne, těm jsem poděkovala osobně. Doktoři jsou povýšení a většinou arogantní. Dozvěděla jsem se od doktorky, jak nemají rádi porodní plány, duly apod. Zjevně je to nařízeno shora tam přijímat, ale sami doktoři to rádi nevidí. Považují to za nedostatek důvěry vůči sobě (bylo mi řečeno).

Měsíc po porodu jsem byla na obědě v Restu - restauraci hned vedle Podolí. Sešlo se tam asi šest doktorů, které jsem znala, nepoznali mě. A opravdu nechutně a arogantně pomlouvali pacientky.

Podolí = totální zmatek, neochota, nezájem, obří kolos, kde si každý jen dělá své.

littlecharm
17. dub 2016

@luscinnia Velmi dobre napsáno, je to obrovsky kolos, továrna, která nefunguje. Nikdo nic neví, nepredavaji si info. Mam také velmi špatnou zkušenost ze záři 3015. Strašně moc jsem tam chtěla rodit a lituji každé vteřiny strávené tam. ☹

petrasipkova1
18. dub 2016

@luscinnia Je mi líto Vaší zkušenosti, já mám zkušenost úúplně opačnou až na dětské sestry na šestinedělí, ale to je známé v hodně nemocnicích a dá se to s patřičnou míry asertivity zvládnout. Porod hoodně dlouhý, nikdo do něj nezasahoval, vše nechali běžet přirozeně, PA úžasná, poradny a monitory v pohodě, chodila jsem jen k jednomu doktorovi, když mi odjel na dovču tak k druhému, oba příjemní, profesionální. Kamarádka tam rodila minulý rok taky vyvolávaně pro preeklamsii, ale císařem a taky spokojenost, holt někdo má smůlu zrovna, že se všechno pokazí a v případě nějakých komplikací je to blbý a vše aasi vnímá hůř.

lucykal
19. dub 2016

@littlecharm
@luscinnia Já teda musím říct, že bych Podolí neměnila chodila jsem tam od 26tt se spoustou diagnoz a problémů. Rodila jsem předčasně císařem. Všechen personál naprosto špičkový profesionální milý. To že jsem šla občas k jinmu lékaři mě nevadilo byla jsem tam 2-3 týdně. Všichni byli naprosto pěečlivý. Vděčím jim za život dcery. Čekání mě nevadilo prostě hold se čeká kdo nechce čekat ať jde do malé mimopražské nemocnice.

pjodatle
1. kvě 2016

@lucykal naprosto souhlasím, rodila jsem tam 3x a vždy naprosto perfektní přístup a péče..... Ono taky někdy dost platí... Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.... 😉

mmms
2. kvě 2016

@lucykal Já jsem si to čekání dokonce užívala, hlavně při druhém těhotenství-kdy jindy se mi podaří v klidu přečíst půl knížky? 😀

sleepers
2. kvě 2016

Rodila jsem 8.3.,, s tim, ze voda mi praskla 7.3. V 6.00 a mala se narodila 8.3. Ve 12.31. Takze se u me vystridalo vic lidi.
Vsichni jednim slovem bomba. Porodni plan jsem mela ale nebyl ani treba, na vsem jsme se domlouvali spolu, nic proti me vuli, rodinna atmosfera a ze strany personalu neuveritelna podpora. Bonding samozrejmosti.

Pokud nekdy budu znova rodit, tak jedine tam.

Jak uz bylo receno, pokud nekomu vadi cekani apod., jdete jinam.
I lekari jsou jen lidi.

lucykal
3. kvě 2016

@sleepers skvěle napsané.

gepe
5. kvě 2016

@sleepers souhlas, i kdyz ja rodila srpen 2013 a planovana sc ve spinalu. Za me/nas naprosta spokojenost a potvrzuju, ze uz za me se dalo na vsem v pohode domluvit, atd. 🙂 a to i bez vyhrad k jidlu 🙂) v rijnu 2015 vse opet super i kdyz ne porodni oddeleni, ale gynda.

Jinak i souhlas s poslednimi prispevky, kdyz je nekdo nespokojeny, predpojaty a prednasrany predem, vcetne napriklad pristupu "ja jsem matka, kdo je vic" ci "ja vim nejlip jaky budu mit porod", bezte radsi uz predem jinam se registrovat, ci preregistrovat.

lemonka21
6. kvě 2016

Bonding není samozřejmostí. Rodila jsem před třemi měsíci. Nejdřív Míšu změřili, zvlážili apod. a až poté mi ho otřeného (ne omytého) a zabaleného dali na moji nahou hruď.

slimacikmia
6. kvě 2016

@littlecharm ahoj, ja som tiez rodila v zari, porod - 24h, velmi narocny, som drobna a syn bol veliky. Co sa tyka predporodneho obdobia, monitory ok, vysetrenia - mala som pocit, ze sa mi venuju v rychlosti, riesili nepodstatne veci, ale podstatne nechali plavat. Jeden z lekarov mi odporucil sekciu, prave kvoli velkosti syna, zmerali mi panvu staruckym pelvimetrom ako to slo, pretoze v takomto stadiu to uz velmi nejde a nakoniec predniesli - nejako to zvladneme...po 20h mi ale zakazali pit, lebo nevedeli, ci predsa nepojdem na sekciu, takze predychavanie kontrakcii bol fakt "narez". Ale primar ked sa na mna prisiel pozriet, povedal, ze to uz dotiahneme, ked sme to zvladli az sem... PA boli mile, starostlive a dost mi pomahali. Cely cas bol s nami tatinek, to bolo velmi dobre, sama by som sa tam asi zblaznila z tak dlheho porodu... Na sestinedeli boli mile sestry, ale aj riadne megery. Konkretne jedna, starsia, okuliare, odfarbene blond vlasy - ta bola hrozna, skoda, ze som si nezistila jej meno, ale vtedy som na to nemyslela. Malicky nechcel jest, tak som potrebovala hodne pomoc, hladala som ju aj u laktacnych, celkom 4x, ale ani ony si s malym nevedeli rady... No a ta sestra jednej noci, ked maly zas bojoval a nechcel pit ho schytila a odniesla ho na sesternu, s tym, ze celu cestu na neho nadavala - citujem: ty previte linej, neumis otevrit a zavrit hubu?! Ja te seberu vyhodim te z okna...v tom momente som prisla o mlieko (nastastie sa casom rozbehlo) a hned volala muzovi, bola som z toho uplne hotova, potrebovala som pomoct ako prvorodicka s problemom a dockala som sa tohoto... Druhy den som sla domov, uz som tam nemohla ostat a vedela som, ze to mliecko tam urcite nerozbehnem po tomto zazitku. Taketo sestry by nemali byt vobec v nemocniciach, alebo hocikde, kde ini potrebuju pomoc.

evab.
6. kvě 2016

@slimacikmia tak to je strašný. Chápu, že nám se to teď radí ale slyšet jak mému mimču takto někdo nadává, tak ho seberu a nedam z ruky a na tu sestru bych si okamžitě stěžovala. Nebo aspoň pak poslala mail na ředitele. Podle popisu a rozpisu směn by se určitě dalo dohledat kdo to je. Fakt otřesný. Na jaké. To bylo odd?

anazuzzuzana
6. kvě 2016

rodila jsem v prosinci 2014... bylo to docela ok až do doby než jsem začala tlačit a i když říkali, že mám ještě čekat (jak asi když to tlačí samo???), že malej neni dobře narotovanej, tak mě i přes mou několikrát vyslovenou žádost nutili tlačit v pololehu a ne na porodní stoličce nebo jiné vertikální poloze... jsem přesvědčená, že kvůli tomu jsem syna zkoušela vytlačit 2 hodiny (stále non stop minutové kontrakce po minutě), ale marně, takže mi párkrát naskákali na břicho, aby ho nakonec museli vzít vaxem... jak jsem se snažila tlačit a při tom se zapírala rukama do madel, tak jsem je měla tak odrovnané (jinak jsem se cítila celkem ok), že jsem nebyla schopná ho udržet, a proto po 2 hod "bondingu" (bezprostředně po porodu si ho vzali na cca 5min na kontrolu, protože šel tím vaxem) ho museli vzít na sesternu a já jsem si ho vyzvedla až po třech hodinách, kdy jsem nabrala trochu síly do rukou...to bylo v pět ráno a musela jsem navíc asi deset minut diskuovat o tom, že ho opravdu chci už nyní a ne až na vizitu v sedm... jinak šestinedělí ok... mojí kamarádce také nedovolili tlačit ve vertikální poloze... já už do podolí nepůjdu!

brookmichaela
23. kvě 2016

Ahoj holky, také se chci registrovat do Podolí a rodit tam. S tím, že vím, že si zaplatím doktora, protože jsem slyšela,že je to pak lepší a jsou na Vás ,,milejší,,. Chtěla jsem se Vás zeptat jak je to tam s nadstandartem, je těžké se na něj dostat?A jak TY pokoje vypadají? Opravdu se dá na nadstandartu objednat jídlo z lístku, které nabízejí na webových stránkách? Nebo je i tohle nepojídatelné jak píšete. Díky za odpovědi 🙂

evaluk
23. kvě 2016

@brookmichaela domluvit se na nadstandartni peci vrele doporucuji,je to pravda,pristup k Vam je jiny.standartni pokoje a soc.zarizeni jsou tragicke i kdyz ty 3 dny se to vydrzet da... zda je nadst.pokoj volny je hodne o stesti...

evaluk
23. kvě 2016

@brookmichaela jidelniho listku jsem si tam ani nevsimla ale jidla je strasne malo,myslim,ze jen trikrat denne,takze to chce zasoby z domova

trif
24. kvě 2016

@brookmichaela ten extra jidelni listek tam je, ale musi se objednavat tak den dopredu. A jidlo z nej taky neni nijak slavne. Pokoje vypadaji jako z osmdesatych-devadesatych let, tj. nic moc. Ja mela ten nejmensi, smrdelo to tam kanalizaci z koupelny. Ale rozhodujici pro me byl vlastni sprchovy kout a zachod. Taky tam mas vlastni mikrovlnku, televizi a rychlovarnou konvici. Pro pritele tam bylo rozkladaci kreslo na spani, ale stejne jsme spali spolu na posteli. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru