Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

koderly
26. črc 2016

@gepe jj prave, jedna vec je, ze uz vim, co me pri cs ceka a byla to pohoda a druha vec je to, ze nechci presne riskovat rupturu delohy, hlavne porody budou jen dva roky a dva mesice od sebe...

jaaaaba
27. črc 2016

Ahoj, víte prosím, jak je to v Podolí se zaujímáním/ střídáním poloh v II.době porodní (při tlačení)? Dávají možnost změnit polohu a vyzkoušet třeba rodit v sedě (třeba i na stoličce), na boku, nebo rodičku automaticky cpou na záda? Při prvním porodu mi řekli, že mohu na lůžku boku, ale to mi nevyhovovalo, protože jsme se neměla o co pořádně zapřít, takže jsem skončila v klasickém pololehu... Díky.

vendyh
28. črc 2016

Ahoj, určitě mi poradíte 🙂 ... ať mám klid. Musím rodit v Praze (100km od domova). Jak je to prosím s matrikou? V porodnici se vypisuje nějaký papír, jak se bude mimčo jmenovat a rodný list my vystaví taky tam? Nebo až pak pro propuštění jdu na matriku příslušného města, kde bydlím. Ptám se hlavně také proto, protože bychom rádi chtěli obměnu tvaru jednoho jména (které zřejmě není v kalendáři, ale víme, že se tak jmenuje asi 200lidí v Čr 🙂 ), tak pro schválení záleží na dané matrice. Děkuji. V

zuzineckah
28. črc 2016

@jaaaaba necpou. Vyjdou vstříc. Já rodila dokonce břichem k posteli (zdvižené), jakoby v kleku a jen na úplný závěr jsem se otočila. Zkušenost z před 2 týdnů. Můžu jen chválit úžasný přístup.

jaaaaba
28. črc 2016

@vendyh RL podle mého názoru vystaví pouze matrika dle místa narození. V Praze konkrétní úřad městské části, kam porodnice spadá. V porodnici se vyplňuje formulář, kam se podepisují oba rodiče, případně rovnou doloží doklady, jako oddací list, atd. U prvního dítěte jsme nakonec rodili jinde, takže za mnou zašla pracovnice s papírem až po porodu a manžel pak jel RL vyzvednou osobně s občankou a oddacím listem přímo na úřad. Ohledně tvaru jména neporadím.

poutnice
1. srp 2016

@gepe Já jsem šla hned jako první, takže nebyl prostor pro nějaké zdržení. A byla jsem ráda, že jsem se tam ráno nervózně neklepala na posteli a nečekala. Už tak jsem byla vzhůru před pátou, jak jsem nemohla dospat 🙂

poutnice
1. srp 2016

@koderly Já jsem si sbalila tašku na sál podle seznamu na stránkách UPMD, i když na poslední poradně jsem dostala taky seznam věcí na sál, kde toho bylo o dost méně (a podle toho to úplně stačí). Jenže já to měla složitější, protože jsem si do tašky na sál musela dát i nějaké věci na šestinedělí, protože nebydlím v Praze a manžel se za mnou mohl dostat až druhý den po porodu a ne hned ten první. Při převozu na JIP jsem pak zaslechla, jak sestry manželovi říkají, ať tašku odveze domů, tak jsem je hned zarazila, vysvětlila situaci, že tam mám věci i na potom, protože jsem "přespolní" a nikdo mi to hned ten první den nemůže přivézt. Tak mi tašku bez problémů schovaly na JIP ve "skladu" a pak jsem si ji vzala už normálně na to šestinedělí. Pokud se za tebou někdo dostane hned ten první den, tak si sbal opravdu jen podle toho seznamu, co ti dají s pokyny k císaři na poslední poradě, fakt to stačí.

evab.
1. srp 2016

@vendyh RL vystattje matrika na Budějovické a měl by jít domu poslat poštou, nemusíte se tam pro něj vláčet

vendyh
7. srp 2016

Damy, jak je to s wifi na oddělení? Budu na P3.

trif
7. srp 2016

@vendyh mě se tam wifi chytala blbě... jakože spíš vůbec..

vendyh
7. srp 2016

@trif ajaj ☹

dzogobela
7. srp 2016

@vendyh ja na P3 chytala nejakou volnou, jen tam clovek musel vyplnit e-mail a telefon. Ale na P4 pak uz nic 😉

vendyh
7. srp 2016

@dzogobela no moc se v těch odděleních nevyznám, ale mám napsaný v papírech? příjem na P3. Budu tam čekat na porod, což může být klidně dní. Né, že bych byla nějaký závislák, ale asi ten internet potřebuji 🙂

dzogobela
7. srp 2016

@vendyh jojo, P3 je rizikove tehotenstvi, jsou tam zensky na vyvolani porodu a na cisare. Byla jsem tam na vyvolavacce, je to tam moc pekny. Pokoj pro 2, vlastni socialni zarizeni na pokoji 😉 po porodu jsem byla na P4, to je normo sestinedeli.

vendyh
12. srp 2016

@dzogobela Děkuji, riziková jsem už od narození. Děkuji za vysvětlení 😉

martina25123
16. srp 2016

Ahoj holky, mám na vás co by prvorodička dotaz 🙂 mohu si vzít na sál obě dvě tašky nebo s tím budou mít sestřičky problém? Nebo se pro ni po porodu může manžel otočit do auta? Čeká mě těd první kontrola, budou mi natáčet i monitor? Předem vám moc děkuji za odpovědi, jsem z toho nějaká nervózní 🙂

kaja2016
16. srp 2016

@martina25123 ja si myslim ze s tim problem mit nebudou. Spis je to asi opravdu praktictejsi nechat v aute. Da se vetsinou dobre zaparkovat jeste pred vjezdem na pravo. Proste napred zajedete primo k brane, manzel Vas vezme na porodni sal. My sli rovnou s prvni taskou, pak sel manzel preparkovat, byla jsem tam prez noc a porodila jsem az dopoledne. Druhou tasku mo prinesl az na pokoj a uplne v pohode. Ja ty tasky taky resila vcetne obsahu a nakonec me to bylo uplne fuk. Jedine, co jsem potrebova byl rucnik a pantofle do sprchy🙂 ani kosily jsem neuzila🙂

lorana
17. srp 2016

V podolí rodila má známá a říkala, že až na ten styl to bylo celkem v pohodě...

pjodatle
23. srp 2016

@martina25123 určitě si vem na porodní sál rovnou obě tašky, nikomu to vadit nebude ;)

zuzineckah
24. srp 2016

@martina25123 klidně si můžeš vzít obě, místa je na porodním boxu i pro 3 kufry. Spíš jde asi o to, že kdyby porod končil akutní sekcí a museli by tě převážet na sál, tak aby manžel neběhal ověšený jak vánoční stromek.
Já jsem si s sebou brala jen příruční tašku (hlavně ručníky a pantofle využiješ), po porodu jsem pak čekala na nadstandard a až tam mi manžel přivezl takový menší kufr, co jsem měla sbalený 🙂

vendyh
28. srp 2016

Ahoj, podělím se s Vámi o NOVÉ zkušenosti s ÚPMD - SRPEN 2016.

Byla jsem 8 dní na RIZIKOVÉ ODDĚLENÍ, pěkné, příjemné oddělení, milé sestřičky, doktoři. Čaj, voda, mléko a pečivo volně k dispozici. Wifi zdarma, sice bídná, ale na přečtení zpráv a emailu stačí. Pokrytí záleží na tom, na jakém pokoji jste, ale na chodbě jsem ji chytla vždy.

PORODNÍ BOX (SÁL): pěkný, moderní, čistý, vč. rádia, sprchy, WC, míči. Sebou doopravdy stačí jen košile, ručník a přezůvky. Porodní asistentka velice milá.

ŠESTINEDĚLÍ P2: nejhorší zážitek. Staré oddělení, sprchy společné na chodbě, s čistotou to taky nebyl žádný zázrak (na to, že po porodu se chodíte sprchovat několikrát za den, tak mi přijde trošku zvláštní tam vytírat 1x ráno). Co se týče personálu, tak záleží na tom, kdo má službu (které trvají 12h). Návštěvy zde dodržovali 15-18h (ale zase záleželo na tom, kdo má službu a v jakém stavu jste vy a vaše spolubydlící).

CO SEBOU NA ŠESTINEDĚLÍ?
Vyfasujete:
1x síťové kalhotky (což je hodně málo)
1x balík vložek (24ks) - mně teda vystačily
1x erární košili - tu jsem nevyužila

PRO MIMČO:
5x plenka - takže ať Vám je první návštěva přinese 🙂
k dispozici na pokoji: koupel, olejíček, mastička na zadek (zn. Weleda), líh a tampónky na pupík
- takže si nezapomeňte vzít VLHČENÉ UBROUSKY!
- OBLEČENÍ: všechny jsme využívaly erární a byli to klasické bodýčka a dupačky ... a sestřičky vždy v pohodě daly.

lepsa
28. srp 2016

Ahoj, mam jeden dotaz. Jsem registrovana do Podoli. Ted tam musim zajit a vsimla jsem si na netu, ze tam maji nejakoi smlouvu, k cemu to je? Co kdyz porodim jinde, nedaji mi snad nejakou pokuti, ne?

denikzaslouzilemamy
28. srp 2016

@andira Já jsem v Podolí rodila poslední dceru císařem, byl domluvený dopředu už. A nemůžu si na nic stěžovat. Sestry ochotné, ohleduplné i na sále i na Jipce, takže za mě opravdu samé příjemné zkušenosti 🙂

kaja2016
28. srp 2016

@lepsa je to nejaka novinka. Holky to resily uz vyse zde v diskuzi.

lepsa
29. srp 2016

@kaja2016 děkuji za info, mrkla jsem na to, ale stejně jsem tam dnes zavolala 🙂

Dozvěděla jsem se, že smlouva je seznámení s vnitřním řádem. Platí se jen nadstandartní služby ( ty se můžou zaplatit hned, pokud člověk ví, že je chce).
Porodit jinde můžu :D

kaja2016
29. srp 2016

@lepsa No tak fajn, chceme druhe mimi, tak se me to info bude take hodit. Jinak ja tam byla velmi spokojena, PA byla nejlepsi na svete, fakt 🙂

adidasik
23. zář 2016

Holky nevíte, nechávají v Podolí dotepat pupecnik?

blevinka
11. říj 2016

Holky, prosím při plánovaném císaři se nastupuje o den dřív? Děkuji.

mmms
12. říj 2016

@blevinka Pokud se to od srpna 2014 nezměnilo, tak jo-nastoupila jsem před polednem a druhý den ráno jsem šla na sál.

blevinka
12. říj 2016

@mmms moc děkuji..a pouští 4.den (pokud nejsou komplikace)?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru