Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

barusha
13. črc 2008

Přesně tak,těch pár dní uteče jako voda a v tu chvíli člověk řeší úplně jiné věci...

mikulka
14. črc 2008

Holky, do poradny je někdy lepší si moč přinést, já to tak dělám. Nejdřív jdu na wc, namočím papírek do skleničky, zabalím ho do ubrousku a s průkazkou jdu do poradny. Sestra zkotroluje papírek, vezme si průkazku a pak mne zavolá. Zeptá se na váhu, změří tlak a pošle mne k příslušné ordinaci, jsou očíslované. Většinou čekám tam 2 hodiny.

Taky jsem slyšela, že i když jsem registrovaná, a přijde nergistrovaná pacientka, a bude mít porod dříve, že vezmou ji 😕 No nevím, ale samozřejmě se bojím, aby mě neposlali jinam. Na gyndě jsem tam ležela a tam je to dost bleee. A chtěla bych mít děťátko u sebe.

mmirka
14. črc 2008

Ahoj, děvčata, dneska jsem byla poprvé v poradně a musím teda říct, že jsem přišla ve 12:30 a 13:45 hod bylo po všem, mohla jsem domů, což mě mile překvapilo, protože jsem bya upozorněna, že tam ztvrdnu bůh ví, do kdy ....

k.bett
14. črc 2008

jak tak čtu tak je to dost různé, snad budu mít štěstí a bude to náš termín volnějí 🙂

To si tu přeje asi každá (budoucí) maminka 🙂

mikulka
14. črc 2008

Holky, taky záleží, ke komu jdete. Někteří doktoři mají více pacientek, nebo jsou pečlivější, tak to jde pak pomaleji.
Co vše vám vyšetřují? Čípek, UZ, ozvy? Nevíte, od kdy se chodí na monitory? 😕

mmirka
14. črc 2008

Vyšetřují vnitřně hrdlo, UZ , na monitor jdu příští týden tzn. 38 týden.

eliotka
16. črc 2008

Holky, a chodily jste někdo do Podolí na předporodní kurz? Jaké to je, naučí mne tam dýcha, bylo to k něčemut? Děsí mne, že jinde jsou předporodní kurzy mnohem delší, tady trvá jen 2x 2 hodiny.

kacak
16. črc 2008

Eliotka: řeknu ti příští týden, jdu ve čtvrtek na tu první dvouhodinovku. Taky jsem se divila jak je krátkej, ale švagrová-porodní asistentka řikala, že stejně všude radí něco jiného a u porodu pak asistentky taky. Takže stačí jen orientačně, prohlídnout si prostředí porodnice, aby to tam pro mě nebylo úplně cizí a vyslechnout si spíš zvyklosti vedení porodů v tý konkr. porodnici. A tohle všechno ten kurz v Podolí obsahuje. Tak uvidim. Každopádně podam hlášení. Teda jestli do tý doby neporodim, protože jsem se dnes dozvěděla u dr. že mám por.cesty připravené na porod a na monitoru jsem měla kontrakce, tak dr. hrozil, že nejspíš do 14 dnů porodim. Tak uvidíme 🙂

mmirka
17. črc 2008

Ahoj, no já jsem nikam nechodila, jen od 6-tého měsíce na jógu pro těhotné. Věřím, že mi napomůže instinkt a taky mi určitě řeknou, co mám dělat ... tak snad jsem něco nezanedbala ....

mmirka
17. črc 2008

Jo, ještě jsem se chtěla zeptat, co všechno potřebuji podolské porodnice? Ani mi tak nejde o mě, to se člověk připraví, ale na mimi .. ? Ono totiž v každé porodnici je to jiné - někde nedají na miminko nic - všechno včetně plen si musím dovézt a někde zase není třeba ... tak nevím, co vše zabalit, abych zas nevypadala jako že se do porodnice stěhuju 😀 .... díky za radu

jabber
17. črc 2008

eliotka - já jsem na kurz chodila. Dýchání ti ukážou a vyzkoušíš si ho 🙂 . Jinak mi kurz přišel zajímavý, člověk se ledaccos dozvěděl a ocenil ho hlavně manžel, co tam byl se mnou 😉

mmirka - pro mimi potřebuješ akorát plenky, oni ti jich dají asi jenom 5 do začátku, a čistící ubrousky. Jinak jsou tam erární košilky, zavinovačky a bavlněné pleny 😉

kristi
17. črc 2008
eliotka
17. črc 2008

Aha, tak to je fajn, že si tam vyzkouším dýchání. A manžela vezmu s sebou. Taky prý navazuje novorozenecký kurz, asi za 150, tak uvažuju, že si vezmu i ten. Nemáte zkušenost?

mmirka
17. črc 2008

kristi, jabber: Díky za info 🙂

nikusa
18. črc 2008

Ahojda. Dnes mě pěkně naštvali v poradně v Podolí. Po dvou hodinách čekání na ordinaci, kdy tam nevešel jediný člověk jsem se jako druhá dostala na řadu. Byla tam nějaká jiná doktorka než tam být měla (původní byla asi u porodu) a zeptala se mě, jestli se cítím dobře, tak jsem jí řekla, že jo a pak mi suše sdělila, že vyšetřovat nebudete a mám dorazit příští týden! Človek se tam žene přes celou Prahu, pak si tam 2h posedí a pak Tě normálně vykopnou??? Ať žije zdravotní péče. Předpokládám, že na pojišťovnu si vyúčtují i to vyšetření, protože do průkazky normálně opsali to, co tam psala doktorka minulý týden, když vyšetření dělala.

eliotka
18. črc 2008

nikuso, to snad ne!!!! Jak jako vyšetřovat nebudeme? Vždyť je jejich povinnost vyšetřit čípek, zjistit, zda se neotvírají porodní cesty a ještě by měli zjistit, zda je ok srdíčko, tedy udělat UZ.
Jak se ta dr. jmenovala, nevíš? Já byla dnes taky v poradně, taky u jiné, než jsem byla objednaná, ambulance 2. Ale ta dr. byla dobrá.
Hele, a zvlášť u tebe, když jsi 38 tt, to by se teda měli kouknout, jak na tom jsi! 😠

nikusa
19. črc 2008

Ahoj Eliotko. Tak to jsme byly ve stejné ordinaci. Já byla taky ve 2ce. Benešová tam nebyla a byla tam nějaká kolem 40 let na krátko, nevím jak se jmenovala. Řekla mi, že vyšetření není potřeba, monitor je dobrej a nazdar a za 20 vteřin jsem byla venku. Evidentně měli ráno zpoždění, začali pozdě, hromada kart, tak mě normálně odflákla. Vytočilo mě to do nepříčetnosti. Tys tam byla určitě později, když Tě normálně vyšetřila, asi to zpoždění nahnali na nás z rána, které odflákli. Jinak minule mi taky nedělali UZ a teď jak mě vykopla, jsem se akorát stihla zeptat, jestli je to nomální, že mi ho 2x nedělali a sdělila mi, že to není potřeba, že mi ho určitě dělal dokor ve 20. a 30.tt, a že teď bohatě stačí monitor. Sem si bláhově myslela, že mi někdo třeba sdělí, jak je mimi velké nebo tak něco a hold to není potřeba.

eliotka
20. črc 2008

nikuso, já tam byla taky ráno, asi v 9. Vyšetřila mně, ale strašně rychle, mluvila s emnou přímo na křesle, ani jsem se neposadila na židli k ní.
Ale teda nevím, že by fakt stačil ten monitor? Děcko na něm zkontrolují, to jo, ale zase si myslím, že se měla podívat na čípek, ne?
Prosím tě, a jak to vypadá na tom monitoru? Od kdy se ně něj chodí?

Já také chodím k Benešové, ta je dobrá, viď? 🙂

nikusa
20. črc 2008

To jsme se tam musely potkat, protože já tam strašila od 7:30 a 9:30 jsem odcházela 🙂 Já jsem byla u Benešový teprve jednou - jak se chodí 3 týdny před porodem do poradny v porodnici. Bude asi pečlivá. Nejdřív mě na ten monitor an nechtěla posílat, ale pak viděla, jak mám nateklý kotníky a ruce a pro sichr mě tam poslala, takže tipuju, že na monitor standardně posílaj 2 týdny před porodem, případně dřív, pokud by se jim něco nezdálo. Jo jak to řeší tamta paní doktorka s kontrolou čípku, to fakt nevím... Myslím, že by jí to zabralo asi tak minutu, kdyby mě vyšetřila... Můžu Ti říct, člověk je pěkně nervní, 2 týdny do porodu, chceš aspoň nějaké informace, jak to vypadá, jestli to třeba může být hned nebo to v pohodě ještě těch 14 dní donosíš a oni Tě odbyjou... Jsem zvědavá, co veselého mě tak potká zase v pátek...

k.bett
20. črc 2008

No tak to je síla takhle odbýt maminku v tak vysokem tt těhotenství, docela zariskovala, ne?

luckahr
20. črc 2008

holky, já myslim, že je to tam běžná praxe, že se vnitřní vyšetření nedělá pokaždý (a ne jen tam), důležitej je monitor, tlak, moč. Myslím jako těch pár týdnů před porodem, jinak mi můj mudr. vnitřní vyšetření dělal předtím na každý kontrole.

eliotka
21. črc 2008

Tak já bych teda taky chtěla vědět,kdybych byla tak krátce před porodem, jak to vypadá, jestli to už vypadá, že budu rodit či ne.
Jsem zvědavá, jestli by tě vyšetřila, kdybys ji o to požádala a řekla jí, že bys ráda, aby tě vyšetřila...

luckahr
21. črc 2008

hm, tak mě doktor ráno prohlídnul, na porod to vůbec nevypadalo a večer jsme rodili 😀
eliotka, no, to jsem taky zvědavá, no snad by ji mudr vyšetřila, předpokládám.........

kajdzas
23. črc 2008

ahoj holky zdravíme vás.. můžu poprosit o hlas??? http://www.babyweb.cz/Souteze/so2-I-takhle-muze... Nejlepší dovolená je v koši na prádlo. díky moc mějte se moc krásně pa

snehurka11111
24. črc 2008

Ahojky maminy, chtěla jsem se zeptat Vás, které již máte předporodní kurz v Podolí za sebou - když jste se objednávaly, říkaly jste, že berete i manžela nebo jste to v ten den prostě zaplatily za oba a šly tam rovnou oba? Moc díky!

nikusa
24. črc 2008

Ahoj Snehurko, nemusíš ho vůbec hlásit, stačí když příjdete oba. Na první hodinu ani nemusíš mít zaplaceno, paní si Vás napíše, stačí, když papír o zaplacení doneseš na druhou hodinu.

snehurka11111
24. črc 2008

Nikus: moc díky, ceny platí pořád dle jejich webovek?

kacak
24. črc 2008

snehurka: ceny platí, byla jsem dnes a za mě a manžela (kurz+ otec u porodu) jsme platili 1.200,-, platí se v pokladně, je to samostatná malá budova, vede k ní chodníček vpravo od vrátnice, dá se platit kartou. Když manžel k porodu nakonec nepůjde, poplatek se vrací.

eliotka: tak jak jsem slibovala, dnes jsem na kurzu byla a bylo to fajn, nacvičovali jsme dýchání na všechny doby porodní, spousta informací o průběhu porodu vč. videa, jak tam probíhá příjem, co kde a jak s tebou budou dělat, to vše od přijetí přes porod až po propuštění, co s sebou vzít, co ne, jak ti má pomáhat partner u porodu, ulevující polohy, masážní body atd... a prohlídka porodních sálů. Bylo to dostačující, nedokážu si představit, co se probírá na těch několikadenních kurzech.

nikusa
24. črc 2008

kacak: Tak to jsi byla asi na jiném kurzu... 😀 My jsme žádný video neměli a proti kurzu, co jsem absolvovala v Motýlku v Letňanech to byl slabý odvar! Nejvíce mě dostávaly osobní zážitky paní přednášející... jak loupe synům pomeranče nebo jak ji manžel nechtěl vyfotit v nových plavkách... Šla jsem tam, protože to bylo jen na 2x a slyšela jsem, že je to hodně organizační. Když to srovnám, tak toto mi moc nedalo...

jabber
24. črc 2008

nikusa - a měla jsi Mrkvičkovou? My to teda měli jak píše kacak 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru