Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

karina1
11. říj 2017

Já jsem rodila v červenci, CS, o měsíc dřív... Ležela jsem již nevím na jakém "P", ale byli to předčasňátka.. 3dny jsem byla na klasickém pokoji, to mi sestry braly dvojčata snad ještě 3.noc, ať si po CS odpočinu (bylo mi fakt špatně), poté 7 dní na nadstandardu (ani se mi od moc příjemné spolubydlící nechtělo, ale měla jsem dvojčata a chtěla, aby mi manžel aspoň občas pomohl). Rozdíl v chování sester, počtu plen, ani stravě jsem nezaznamenala. Nadstandard byl hezčí, měl růžové stěny 🙂 Po CS jsem mohla jíst myslím pouze suchý rohlík, nevím jestli by mi na nadstandardu chutnal víc 🙂 později jsem dostávala myslím o 1jogurt za celý den víc, než se dával na obyč. pokoji. Sestry byli ochotné, koupání mi ukazovaly 1x - stačilo, kojení 2x (předčasňátka mají horší přisáti), pak asi 2x jak kojit obě dvojky najednou.. když jsem chodila vážit děti na chodbu, tak jsem občas viděla jak běží maminka s modrým dítkem k sestrám a že ho ty křísily, nebo často bylo slyšet monitory, to jsem ani neměla odvahu sestry otravovat a byla ráda, že řeším "jen" kojení a tak. Je pravda, že jednou mě taky sestra pořádně setřela, paradoxně na nadstandardu 🙂 že jsem (myslím 6. noc) nevzbudila děti na 1 z nočních kojení, chtěla jsem je nakojit, až se vzbudí sami, což bylo asi o 2hodiny později, ale asi to není u předčasňátek rozumné, i tak její reakce byla nepřiměřená.. že mi nechutnalo jídlo, si pamatuji spíš z rizikáče, kde jsem ležela 1,5měs, a navíc mně trápili dietou, kvůli hraniční cukrovce.. 4-5dnů bych fakt neřešila.. s odstupem času hodnotím jako nepodstatné, zda jsem jedla hnusné vepřo, či chutnou rýži, zda bylo 3x za den vytřeno v pokoji atd., moc děkuji za ohromnou péči na rizikovém a za porod, z kterého jsem vyšli šťastně a ve zdraví a v hlavně plném počtu.. 🙂

ariadna12
27. říj 2017

Rodila jsem v UPMD v zari 2017 planovanou sekci. Pece pred porodem byla v prenatalni ordinaci i pri vysetrenich pred porodem skvela, jak po odborne, tak lidske strance - dr. Buben je proste nejlepsi (nekolikrat jsem krvacela a resilo se, zda potracim, predcasne rodim nebo ne, zda dite ma ci nema geneticky podminene vazne onemocneni jako jeho sestrenice, zda mam gestacni diabetes nebo ne). Nastesti krvaceni vzdy zastavili leky a bez nutnosti hospitalizace a vse dopadlo, az na tu cukrovku, dobre. Cekalo se sice dlouho, ale spis kolem 10 a 11 hod., kdyz jste se domluvily na terminu objednani napr. na 8:30 ci 9 hod., necekali jste vubec. Porod taktez hodnotim kladne, stale sledovali muj vysoky tlak, cisarsky rez v epiduralu proveden rychle, jizva se dobre zhojila a porodnici jeste zvladali odpovidat mi behem porodu na zvidave dotazy (pod epiduralem a za plentou jsem je furt rusila ruznymi dotazy ci hlaskami🙂). Na JIP byly sestricky velmi ochotne. O sestinedeli jsem se uz rozepsala jinde (slo prezit, az na 2 sestry, obe starsi a blond, slouzi spolu, 1 detskou a 1 gynekologickou), ktere se chovaly ke mne arogantne a asocialne, a maly prostor na 3luzkovem standardnim pkoji). Doporucuji nadstandard nebo asertivitu nebo splachovaci povahu.

bijei
15. lis 2017

Mám za sebou porod plánovaným císařským řezem v Podolí. Za mě to je ten nejhorší zážitek v mém životě. Jsem léčena ze závislostí. Od roku 2010, kdy až na jednu recidivu v roce 2016 důsledně abstinuji od všeho, kromě cigaret, v těhotenství jsem se omezila na max 5 cigaret denně. Prostě ani v těhotenství jsem nedokázala přestat. Nejsem na to pyšná, ale tak to prostě je. Nic jsem lékařům nezatajovala, protože pro mou abstinenci je důležitá upřímnost a musím jí chránit. při operaci se běžně používají drogy, které samozřejmě normálnímu člověku nic neudělají, ale mě mohou vážně ohrozit v abstinenci. Nicméně ještě před mým příjezdem na JIP mi pacientka, která už tam byla předemnou říkala, ty jsi ta feťačka? Bavili se tu o tom, že tě přivezou. Malého mi nosili na kojení co tři hodiny a v devět večer mu paní doktorka diagnostikovala abstinenční příznaky pro toximanii matky a malý byl převezen na dětskou JIP. Okamžitě mi zakázali kojit.😲 Mě ráno poslali místo na šestinedělí, na oddělení, kde se léčí gynekologické nemoci, předčasně mi odstranili drén na mou žádost a já byla nucena 24 hodin po porodu lítat po celé budově, abych zjistila co se vlastně děje. Naštěstí jsem měla své oblečení, protože upřímně říkám, že bych tam bez zkurpulí lítala i v andělíčkovi. Po testech jak malého ( negativní ) jak jinak, důsledně abstinuji od všeho😠 jsem byla přesunuta konečně na šestinedělí a mohla jsem znovu začít kojit. To, že jsem se dostala do obrovského stresu, absolutně jsem ztratila jakoukoliv důvěru v personál a lékaře Porodnice Podolí asi nemusím říkat. Že jsem se soustředila jen na svůj úkol, začít kojit a dostat se co nejdříve z porodnice, asi nemusím říkat. Rodila jsem ve středu, takže v neděli jsme měli jít domů, ale to jsme nemohli, protože jsme čekali na výsledky mé toxikologie. Ten den navíc byl fakt psychické peklo, ne že bych se bála výsledku, ale protože jsem si připadala jak v koncetračním táboře s hezkým prostředím a moc jsem se bála. Bylo mi i protivné to, že mi do pokoje lezl kde kdo bez zaklepání. Neustále mi byli podsouvány rady o které nikdo nestál. A někteří doktoři měli očividně problém na mě i sáhnout. V pondělí došli výsledky, kde i přes to, že jsem řekla, že jsem vyléčený narkoman by mil podán Efedrin ( používá se k výrobě pervitinu ) při operaci, takže jsem nakonec pozitivní test na pervitin měla!!!! No nicméně už jsem doma, ale s velkou jizvou na těle, ale hlavně na duši. Budu podávat na postup porodnice stížnost, protože si neumím představit, že bych takové příkoří nechala bez odezvy. Na závěr musím konstatovat jediné, neumím si představit, co bych dělala, kdyby se objevili nějaké komplikace a děkuji bohu, že mi dal zdravého chlapečka za odměnu, má prsa mě taky nezradily a skvělého chlapa, který mě neuvěřitelně podpořil.

ariadna12
15. lis 2017

@bijei Ahoj. Jak prisla doktorka na ten abstak u tveho syna? On mel nejake abstinencni priznaky?

bijei
15. lis 2017

@ariadna12 byl neklidný a plakal, zvracel. po přeložení na JIP se to prý hned uklidnilo. Bůhví, jak to bylo, já s ním nebyla...

ariadna12
15. lis 2017

@bijei Ja taky prodelala planovany cisar v Podoli, v zari 2017, a dite bylo v poradku. Je teda pravda, ze jsem nikdy nic nebrala ani nekourila a muj zdravotni stav je jiny. Delali mi spinalni analgezii (operacni porod pri vedomi). Hlavne, ze je tvoje dite v poradku. Musi to byt pro tebe tezke, kdyz ti neverili, ze nic neberes, ale jednali podle mne v zajmu ditete (kolik narkomanek uz jim lhalo, ze nic neberou, dite pak melo fakticky abstak jak blazen a velke zdravotni problemy). Na druhou stranu, 2 sestry se tam ke mne taky nechovaly zrovna v rukavickach, a to o mne nic spatneho nezjistili. Ale zbytek personalu byl u mne v pohode. Je to i o lidech.

verunka_korunka
15. lis 2017

@bijei osobne si myslim, ze sestry na sestinedeli nechtely brecici a zvracejici dite plus hrozba ze jsi jim mohla lhat a soupli maleho na jip. Ale tam jsou sestricky zlate 🙂
Ovsem je strasne jak se k tobe chovali. Obcas by se meli nad sebou zamyslet a chovat se k lidem slušně.

petrasipkova1
15. lis 2017

@ariadna12 já nevím jsem nekuřák, ale první co mě napadlo,že pravidelná dávka 5 cigaret denně se musí u toho dítěte projevit taky nějakymi abstinenčními příznaky. Jinak se nemůžu vyjadřovat na fetaky,kuřáky, alkoholiky mám dost ošklivý názor. Za mě hlavně že je miminous v pořádku !

klimca
17. lis 2017

@bijei v první řadě gratuluji k zdravému synovi 🙂 a držím moc palce, aby se Ti dařilo i nadále abstinovat 🙂 a syn rostl jak z vody. Je špatný, že Ti nedůvěřovali, ale jak tady padlo, asi se snažili jednat v zájmu dítěte, což je v žádném případě neomlouvá! Řada sester je fakt hooodně nepříjemných všeobecně a u Tebe to muselo být o to horší. Co partner/manžel? Snažil se během pobytu nějak do toho zasahovat ve Tvůj prospěch? Co se týče toho převozu na JIP, oni jsou fakt hodně opatrný při sebemenším náznaku a raději to dítě pozorují. Nemuselo to být jen tím, že sestřičky na šestinedělí nechtěly starat o zvacející miminko, ony se mohly bát i to odpovědnosti za něco, co by se mu případně mohlo stát, nějaká nenadálá komplikace... Hlavně se všichni tři držte a buďte zdraví 🙂

klimca
17. lis 2017

@petrasipkova1 Souhlasím potud, že na feťačky a alkoholičky má člověk negativní názor, ale kvůli 5 cigaretám bych jí nenadávala. Kouřila jsem s drobnou přestávkou nějakých 17 let a jak jsem otěhotněla, přestala jsem úplně a nekouřím dodnes. Hodně jsem se zajímala o názory lékařů, vliv kouření na dítě a někteří lékaři Ti naopak řeknou, že ten šok pro tělo a dítě, který po letitém a velmi častém kouření ve fakt velký a že ve výsledku pak dvě tři cigarety denně, které zajistí nějaký přísun nikotinu a zároveň matku hodně uklidní, nejsou až tak tragické. Samozřejmě že se najdou i protinázory, to ale na všechno. Jen nemám ráda rýpání do neodnaučených kuřaček 🙂 opravdu nic ve zlém 🙂 spíš je lepší je podpořit než plísnit 🙂

petrasipkova1
17. lis 2017

@klimca ano,chápu, právě proto nepíšu nic, jen že podle mě ty abstinenční příznaky nemusely lékaři vůbec spojovat s narkotiky, ale mohly být z nikotinu, známá taky kouřila v těhotenství a dítě měla po porodu opravdu šílený, absťák jako blázen, i diagnostikovaný lékaři, takže to asi uplná nepravda nebude, třeba je to individuální, nevím. Proto nikoho neplísním, jak píšeš, to vypadá úplně jinak, ale názor můžu mít svůj a nikomu ho neprezentuji, ale podporovat to taky nebudu, proto radši píšu jen hodně zdravíčka pro dítě, víš ?

klimca
18. lis 2017

@petrasipkova1 souhlas s tím, že je to individuální 🙂 a záleží na hodně faktorech, stejně jako s tím, že každý může mít svůj názor 🙂 ještě aby nemohl, to by bylo špatné. Já zareagovala z důvodu, že ty hony na čarodějnice - kuřačky, jsou někdy přes čáru, nic víc.

gabiste
29. pro 2017

Jsem 5 dni po porodu a jsem stastna, ze jsem se rozhodla pro Podoli. Do porodnice jsem nastupovala 22.12. s ocekavanim, ze sestry i doktori budou vzpruzeli z toho, ze musi slouzit pres svatky. Opak byl pravdou, veskery personal, se kterym jsem se za tech pet dni setkala, byl neuveritelne vstricny, ochotny a empaticky. Na oddeleni sestinedeli P1 panovala skvele nalada, sestricky vtipkovaly, pripominaly, ze kdykoliv budeme cokoli potrebovat, neni problem. Z WC a sprch na chodbe jsem mela obavu, preci jen po porodu tam travite spoustu casu. Ale nakonec jsem se tam skoro s nikym nepotkavala a aspon me to nutilo se prochazet a nelezet jen v posteli🙂 na pokoji jsme byly tri a diky bohu jsme si s holkama sedly, uzily jsme si spoustu legrace, sdilely jsme sve obavy i uspechy v peci o mimca a ziskala jsem tak dve nove kamosky🙂 na jidlo si nemuzu stezovat, k snidani a k veceri pecivo - zadna hitparada pro kojici, ale teple obedy byly velmi chutne... navic navstevy vzdy donesly nejakou dobrotu a kolikrat nebyl ani cas se poradne najist 🙂
Co se tyce samotneho porodu - vystridaly se u me dve naprosto uzasne porodni asistentky (byla jsem překvapená z toho, jak byly mlade - celkove je v Podoli spousta mladych doktorek a PA)... neuveritelne me podporovaly a pomahaly. Diky porodnimu boxu jsme meli s manzelem soukromi, vetsinu porodu jsem travila ve sprse na mici, PA jen chodila a co 15min kontrolova srdicko male a po 2hodinach bylo vzdy vysetreni. Vse vysvetlovaly a s nami konzultovaly, nijak se nesnazily porod za každou cenu uspisit. Doktorka se prisla podivat jen na samotny zaver a pak sila poraneni...
Toť za mě asi vše a příště rozhodně znovu do Podolí 👍

mmmarinaaa
30. srp 2018

Ahoj holky nemáte nějaké "čerstvé" zkušenosti s Mudr. Hanáčkem? Děkuju ;)

petrasipkova1
30. srp 2018

@mmmarinaaa jaké zkušenosti myslíš ?

mmmarinaaa
30. srp 2018

@petrasipkova1 npr MUDr. u porodu

foebe
11. únor 2019

Na porod skvělé, oddělení šestinedělí nic moc.
Na samotný porod si nemohu stěžovat. Porodní box krásný, soukromí, ticho, přítmí. Porodní asistentka i lékařka moc milé. Napsala jsem na ně i pochovalu. Po porodu jsem byla já i malá v pořádku. A kdybych věděla, co vím dnes, tak podepíšu reverz a jdu domů. Naprosto klíčové je mít soukromí a manžela u sebe, což na oddělení šestinedělí není možné. Nadstandard je velice často obsazený a také je nepřiměřeně drahý. Porodnice by měla především investovat do toalet na pokoji a raději menších, ale samostatných pokojích. Mít samostatný pokoj po porodu spolu s manželem je podle mého názoru jedna z nejdůležitějších věcí. V českém zdravotnictví se na soukromí moc nehledí, ale zde si myslím, že by se měla udělat výjimka, pokud se trvá na 72 hodinovém pobytu. Porodní domy a ambulantní porody u bezproblémových rodiček by tomu určitě pomohly. Pro mě bylo opravdu daleko těžší přežít pobyt na tomto oddělení, než samotný porod (vyvolávaný a bez epiduralu). Záchod na druhé straně chodby, velice starý, staré sprchy, staré vybavení pokoje, šikana s vážením (přestože 50 let staré váhy nefungovaly), nemožnost se iu na chvíli vyspat. Kontrola mě i miminka jen z rychlíku. Kdybych jezdila na denní kontroly z domova, vyšlo by to nastejno a byla bych v klidu. Samozřejmě, že se může něco stát, ale ta pravděpodobnost je minimální a za ty nervy to nestojí. Kojení mi navíc úplně pokazily a psychicky jsem se dávala do kupy hrozně dlouho.

gabuscha
11. únor 2019

@foebe naprosto souhlasím, měla jsem úplně stejné zkušenosti u prvního porodu (vyvolávaný, bez epidurálu, 3.5h), tak jsem druhé dítě rodila tamtéž, ale ambulantně. Nemůžu si stěžovat, naprostá paráda (není nad vlastní postel, knihu, režim dle miminka a domácí vývar 😀)

mmmarinaaa
12. únor 2019

@foebe u mě se divily sestry, že neumím s váhou.. pak mi blinkal krev.. mela jsem ragatu nebo jak se to jmenuje... bylo mi receno: co delate? To je normalni.. me to holt normalni neprislo. Jsem rada, ze je vse za mnou.. ale byly i mile sestricky ;)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru