Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

hlavinka
24. říj 2008

Jo, jinak upozorneni pro holciny, ktere by se chtely v Podoli zaregistrovat. Dneska tam byla kamaradka v 9TT a byla 377 a berou jich na mesic terminu porodu jen 380!!! Takze jakmile zjistite, ze jste tehu, sup se zaregistrovat. Nevadi, ze nemate tehu prukazku, oni vam to napisi na karticku a pak se to do prukazky prepise 🙂

jancaroul
24. říj 2008

Hlavinka: Papír pro matriku dostaneš v kartotéce, až tam půjdeš na první poradnu (v cca 36.-37. týdnu), doneseš si ho domů, v klidu vyplníš, musí ho podepsat i manža a při příští poradně ho odevzdáš v nemocniční matrice - je to hned vedle katrotéky, je tam i přijímací kancelář. Je potřeba donést oddací list nebo jeho ověřenou kopii. Já si radši došla na náš místní úřad udělat za 30,- Kč tu kopii, aby se nám nikde neztratil. Kromě dotazníku na jméno jsem v kartotéce dostala i dotazník na epidurální analgezii, ten vyplníš a odevzdáš na sesterně. Po porodu je zhruba do 15 dnů připravený rodný list dítětě na Obvodním úřadě pro Prahu 4, dojít pro něj má manža, to dostaneš napsané na lístečku 😀
Odlišení malá se dá používat tak do 10 let, pak už bych to brala jako lehce urážející 🙂 No, my tu chybu už neuděláme a uvidíme, jak budou naše dítka spokojená s tím, jaká jména jsme jim vybrali, mám ti pocit, že se člověk většinou moc nezavděčí 🙂 Adélek a Kristýnek je také teď dost, ale určitě méně než Terezek, je to zvláštní, jak ty jména chodí do módy ve vlnách. Já mám pocit, že i Tomášků a Nikolek je teď dost 😀 A hlavně do toho dotazníku musíš vyplnit i jméno pro chlapečka, to máte vybrané jaké?
Já jsem taky spíš ranní ptáče než ponocovatel, ale teď jak mám možnost si odpčinout i odpo, tak vydržím být vzhůru i do desíti do jedenácti, to dřív jsem občas nezvládala dokoukat ani první seriál po osmé hodině.
Tak to můj tatínek byl asi výjimka, protože ten chodil dle vyprávění domů ve tři a přebaloval😀 Moje mamka se už někdy v mém půl roce vrátila k ativní sportovní kariéře - byla brankářkou fotbalové reprezentace a taťka mě normálně hlídal, přebaloval, krmil. Snad manžel bude také takový, zatím to vypadá, že jo, ale praxe pak může být jiná.Jen to noční vstávání k dítěti to nebude asi nic pro něj, on když lehne tak prostě spí a probudit ho, je někdy umění 😀 S tím dýcháním je to fakt věda, člověk si normálně ani neuvědomuje, že to dělá furt a když to má nějak hlídat a ovlivňovat, tak je to hned problém.
S tou registrací jsi mě tedy docela překvapila, já se registrovala až někdy ve 12.týdnu, tak to vypadá, že babyboom pokračuje.

k.bett
24. říj 2008

Janca:

Ni jo, bricho a zadek tam mám nejvíc a jak si sednu a tak jsem pořádnej macík , takovou koulicka vsude 🙂 ale me to neva, uvidim az po porodu jak budu vypadat.

Zato na tobe je videt jen brisko, právě jsem si říkala že jsi musela mít snad 40kg před těh. že jsi byla na tom kuzu tak štíhlá 😀 i podle fotek. No, jo ale každý máme nák to tělíčko stavěný a někdo působí tak a jiný tak.
Snad to ale po porodu bude jiné 😉

hlavinka:To chápu že by jste si přáli už mít vše na vanoce odbyté kvuli malé.Je tpo fakt že je to blbý mít vše v jeden den ale zní to krásně.....vánoční miminko 😀

S těma jménamato u nás taky tak bylo, nevěděli jsme pro kluka a první takové tušení bylo že to bude kluk...tak jsme chtěli a pořád teda ho máme pro kluka Kristián, no ale vsichni že jak mu budou říkat atd. tak jsem nejdriv tvrdila ze nepolevím a babicka od manži navrhla že proc se nebude jmenovat Mirek po manžovi (tak se jmenuje i jeho otec) tak jsem říkala že pokud chce manža klidně to bude i Mireček ale manža to tvrdě odmítl, nechce, kdyby to byl kluk tak v žádném případě nepodědí jméno. 🙂 😉

Takže to máme stejně. 🙂

jancaroul
26. říj 2008

K.bett: Prosím tě, jak jsem se přesvědčila, tak nejsi žádná koulička, ale krásná mamča 🙂 Před těhu jsi musla být úplný vyzáblík. A kdy jindy si mamča může dovolit beztrestně přibrat pár kilo navíc, aby jí ještě všichni obdivovali, než v těhotenství? 😀 😀 Já, kdybych nemusela držet tu skoro bez cukrovou dietu, tak bych také určitě nebyla na těch kilech, na kterých jsem. Kdybys viděla jak jsem se včera musela přemáhat, abych si nešla dát vychlazenou Kofolu, kterou si tak obřadně upíjel manža! Jééé, já se tak těším na palačinky, modrou fidorku, banány v čokoládě, no prostě všechny ty dobroty, které si teď musím kvůli prckovi odříkat. Občas trochu zahřeším, ale to mi snad mrňous odpustí 😝 Na začátku těha jsem se bála, abych neskončila jako moje mamča, ta vždycky nabrala 20 kg a pak se toho už nezbaila. Ale to mi tedy nehrozí, všichni se mi smějí, že pokud jsem otočená zády, že není ani poznat, že jsem těhotná, pak se otočím a z břicha mi trčí fotbalový míč 😀 😀 Je fakt, že kromě širších triček, nosím třeba doma stejné legíny a tepláky jako před těhu, takže ten návrat k mým předtěhotenským kalhotům asi bude snadný.
Kristián? Tak to je opravdu neobvyklé jméno, to by nemusel mít strach, že jich ve třídě pak bude víc. Terezek bude možná ve třídě víc. Já si pamatuju, že jsme ve třídě byly i 2-3 Jany a občas to tedy neslo i výhody při vyvolávání, protože jsme dělaly, že zrovna nevíme, která má odpovídat 🙂
A co výsledky, dopadlo to všechno dobře?

hlavinka
27. říj 2008

Jani: dekuju za rady ohledne papirovani.

Mas pravdu, se jmenem se nezavdecis, ja sve jmeno rada nemam, ale co nadelam. Ale sranda je, ze kazde male decko, cca kolem skolkovskeho veku, se svym jmenem docela rado chlubi a ma ho rado. Horsi je to od puberty dal 😀
Klucici jmeno mame vybrane Ondrej. Tak uvidime, zda to vyjde priste.

Ja jsem klasicka slepice - skrivan. Manza je sova. Vecer vytuhnu brzy, vydrzet na Zoufale manzelky ve ctvrtek vecer je pro mne nadlidsky vykon, vetsinou si zdrimmnu predtim a pak se snazim byt vzhuru.

Jee, tak to je super, ze tatka i byl dobrym tatou i v hluboke totalite, to se hned tak nevidelo. Muj muz bude myslim taky dobry tatka, ted jsme tu meli na vikend navstevu s detmi a byl bajecny 🙂

No, vypada to, ze je tehotnych vic nez na zacatku roku, tak to tehule musi sthinout driv. Ja jsem se registrovala v 8. tydnu (v kvetnu) a byla jsem taky spis ke konci. Tak jeste aby nemeli plno, az budeme rodit. 😒

hlavinka
27. říj 2008

K.Bett: Kristian je hezke jmeno, ale je pravda, ze mne taky moc obmen nenapada. Ale hezke je. Jednoho jsem znala, uz dospeleho, takze se mu rikalo Kristiane....Hezky.
Jo, vanonci miminko zni hezky, to je pravda. No, uvidime, jak to nakonec dopadne. 🙂

k.bett
27. říj 2008

jancaroul:

tak pěkně děkuji za krásnou mamču 😀 😀 Je fakt že mě ty kila navíc nevadí, vždy jsem byla hubená a nějak si nemyslím že bych zůstala baclatá.. 😀 a právě teď v tom těhotenství mi to nevadí pokud to není náká tragédie 😀

Ty musíš mít těhot. dietu?Kvůli čemu?

hlavinka:

No každopádně by to měla být Terezka tak snad.....ale kdyby byl přeci jenom klučík tak Kristiánek už je napsanej tak jako tak a nějak rozmluvit bych si ho jen tak lehce nenechala. 😀 😀
A tak to má myslím u rodičů být, ne? 😀 I kdyby se ostatní na hlavu stavěli. My jim do jmen taky kepovídali 😀 😀

Tak ty vánoce jsou naročnější přeci jenom, takže by se muselo mimi asi tvrdě držet a chtít být vánoční 🙂)
Zas by jste měli ten nejkrásnější vánoční dárek jak pro vás tak pro ostatní !!! 🙂

hlavinka
27. říj 2008

Jasne, ze je to na rodicich. Nesnasim, jak kazdy do vyberu jmen keca a pak Ti to jeste zosklivi - na to je expert moje mama. Bud reknu ano, libi se mi to anebo mlcim, kdyz se mi nelibi, ale rozhodne nereju. A jsem rada, ze se mi vubec se jmenem sverili, ne? 🙂

Vsichni z rodiny rikaji, ze to stejne bude vanocni darek, ikdyby se narodila treba 15.12. A je to pravda.

Ad vaha: ja mam 18 kilo navic. Desny:o))) Ale co, kdyz ne v tehu, tak kdy jindy, ze? 😀 A taky snad nevyoadam uplne jako koule 😀

k.bett
27. říj 2008

jj, přesně tak, vidím to stejně.

A jasně že to bude i tak vánoční dáreček i kdyby to bylo třeba toho 15.12 jak píšeš.

Taky máš už 18kg nahoře?To je sranda...tak to už jsme dvě 😀

jancaroul
27. říj 2008

Hlavinka: Tak to já jsem taky typický skřivan, ráno mi nevadí vstát už někdy v šest v sedm, zato večer vydržet dokoukat film začínající v deset hodin, to je u mě rarita 😀 Teď je to občas lepší, protože si občas přispím po obědě (připadám si jak v mateřské školce, ale co, když jsem unavená, tak si jdu prostě lehnout 😀 ). A manžel je na tom stejně jako ten tvůj, dostat ho o víkendu z postele dřív než v devět je nadlidský úkol, zato je pak schopný ještě večer v jednu koukat do počítače nebo něco kutit. Co se týče jmen, u nás naštěstí nikdo nekritizoval, až když jsme se nakonec rozhodli pro Tomáše místo Filipa, tak mi mamča řekla, že je moc ráda, že se jí Filip moc nezdál 😀

K.Bett: Já si myslím, že u tebe ty kila po porodu odletí samy 😀 Dietu musím držet kvůli zvýšenému cukru, při tom glykemickém testu mě zjistili vyšší hladinu cukru, takže jsem musela vynechat veškeré sladkosti, sladké vody, a i u ostatních věcí, co jím, musím hlídat, aby neměly moc cukrů. Naštěstí mě můj doktor neposlal na diabetologii, tam by asi byly přísnější než jsem já, a hlavně bych si musela ten cukr měřit. Před těhu jsem žádné problémy neměla, tak doufám, že po těhu se to vrátí zase do normálu. Kromě toho glykemického testu se mi nikdy ten zvýšený cukr v moči ani v krvi neobjevil, tak si říkám, že to bylo tím nechutně sladkým dryákem, něco tak sladkého bych si znovu dobrovolně nedala.

Jinak dneska jsem byla na kontrole a v Podolí to byl dnes masakr, doktoři mamči z poradny z pondělí i úterý sezvali na pondělí, tak si dokážete představit, jak to tam vypadalo. My už se pomalu blížíme k porodu CS už na 5, zkrácený krček a naléhající hlavička. Na monitoru jsem měla 3 kontrakce, tak se mě pan doktor ptal, jestli už je nemám pravidelně 😀 tak jsem ho ubezpečila, že ne, že jen večer často, přes den jen občas a tyhle jsem si 2x způsobila změnou polohy a jednu vyvolal prcek, protože byl dnes nejaktivnější mimčo na monitorech 😀 😀

k.bett
27. říj 2008

jancaroul:

Já jsem slyšela od sestřičky jak to tam měli hektický v Podolí, jsem si tam volala kvuli zmene doktorky tak mi nemohly vyhovet coz je pochopitelný ale naštěstí i tak to dopadlo dobře a půjdu k jiný v ten den má totiž ta hrůza volno 🙂)

Janco máš CS 5? Jak dlouho jsi na tom monitoru? Já mam pocit že ted min. týden nic podobného kontrakci nemám i když prd poznám z tech všech pobolívání, tak se těším že ten monitor to rozpozná jistě a budu vědět snad něco blíž, je to tak?

Já to CS mám 6, 5 jsem měla po tech fal. poslých a tomu už je 3 týdny...ale to CS asi mov neurčuje blížící se porod nebo jo? Netuším jsem nezkušená 😀

Aha tak takhle vlastně z toho testu ti to zjistili. Tak pokud to bylo před těhu v pohodě tak se to potom zase určitě srovná do normálu, je fakt že teda hmota je to ble bleeee 😝 😀

jancaroul
28. říj 2008

K.bett: To CS mi za týden stouplo z 2 na 5, pan doktor říkal, že je to oproti minulému týdnu podstatná změna. 😀 To CS právě určuje blížící se porod - čím vyšší, tím jsi blíže k porodu - při porodu je to myslím na čísle 10. Ale je to jen jeden z ukazatelů na blížící se porod - další jsou odchod hlenové zátky (ta může ale klidně odejít až při porodu, někdy ale odchází až 6 týdnů předem), prasklá plodová voda, poslíčci. Asi nejsměrodatnější jsou ty kontrakce - při pravidelném opakování každých 5 min. je čas už opravdu vyrazit do porodnice 😀 😀
Na tom monitoru jsi zhruba 20-30 min., záleží na tom, jak je mimčo aktivní, když chrupe, tak jsi tam déle, protože je potřeba ho natočit, když je vzhůru - někomu pomůže zatřepání břichem, někomu změna polohy -sed, leh, někomu jídlo nebo pití. Taky se ti může stát, že na ten monitor musíš jít 2x, protože ten první mimčo celý prospalo. 😝 Na břicho ti připevní 2 pásy, jeden sleduje mimčo, druhý tvou dělohu. No, já když měla to tvrdnutí břicha, tak mi šla na tom monitoru křivka té dělohy ihned nahoru, až na vršek té části papíru pro mamču. 😀 Reagovala na to I křivka u mimča, takí se zvýšila a i se mu zvýšil tep - až na 170 úderů 😲 Normálně ho ten můj drobek má tak okolo 135.
Já mám taky pocit, že mě to břicho pobolívá poměrně často - ale u toho tuhnutí ho mám opravdu tvrdé jak kámen a občas to i lehce bolí. Zatím jsem zažila asi 4 tuhnutí fakt dost bolestivá, takže to nás asi čeká u toho porodu, no žádný med to asi nebude.
To jsem ráda, že tu mrchu na kontrole nepotkáš, snad budeš mít štěstí na někoho citlivějšího. Já jsem včera byla na té poradně s manželem, měl dovču, cestou z poradny jsem mu ukazovala svého stařečka doktora, tak jen zíral, že někdo tak starý ještě ordinuje. 😕 Ale až na to, že toho moc neřekne, si na něj ale vůbec nemůžu stěžovat.

k.bett
28. říj 2008

jancaroul:

Tyyy jo tak to je mazec z 2 na 5 😀 tak to už se vám blíží ale vždyť už máte čas, vid?
Při porodu je na 10?? Aha tak to ještě 4, no ale to se asi nedá nák určit když ty jsi měla po týdnu změnu o 3 čísla a já najednou 5 a po 3týdnech jen o jeden víc.....S tou hleovou zátkou netuším jestli už mi neodešla tenkrát při těch poslíčcích to jsem něco takového zpozorovala ale nevím, no.

Taky si myslím že kontrakce jsou jistý po 5 minutách na výjezd a pokud teda praskne ta plodovka tak při plodovce i bez kontrakcí 😉

Zítrajdu na ten monitor poprvé tak jsem ráda za vysvětlivky, budu bedlivě pozorovat 🙂
To tvrnutí taky mívám párkrát za den, jako že ztvrdne celý bricho jako by i kopírovalo to mimco, mám takovej pocit jako by mi ho v tu chvíli někdo vypustil a ono se pripláclo na mimco, je fakt že to je neprijemný i bolestivejsi a neda se v ten moment moc pohybovat atd. teda aspon já mám z toho takovej pocit neprijemnej.

To je fajn že máš takového klidného dědulku, já když tam byla poprve ve 4. patře jsem čekala na výsledky krve(pri poslíčcích) tak jsem tam za tu dobu viděla 2 stařečký doktory, šli tam na sál. Ale pamatuju si tak nák jen jednoho, že byl takovej běloučkej už a celkem z něj ale vyzařovala energie 😀 taková pohoda a optimismus ale to jen od pohledu, jinak jsem zatím neměla tu čest. Jo a pak takovýho dr. mladocha ten mi předával výsledky krve, zvýšil magnezko a pustil domu že je zbytecné si me tam nechávat, že at zas kdyžtak dojdu 😀 moc milej ale byl taky pohodář.

k.bett
28. říj 2008

A jak vnímáš blížící se porod??? Těšéíš se nebo spíš tě přepada děs? 😀

Já nevím proč ale já se prostě pořád těším...je mi jasný že to nebude žádný med a bude to horší než byli poslíčci a asi i dost boj ale u mě převažuje těšení se....no třeba to ještě přijde, nevím 😀 😀

hlavinka
29. říj 2008

K.Bett: sranda to bude hlavne pri shazovani nadmernych kg 😀 Ted jsem zjistila, ze nemam jen 18, ale uz 19,5 navic. POMOOOOC 😀

Janca: a vsimla jsi si, ze si lide nikdy nevyberou stejny spaci typ? Ale zas na druhou stranu trochu jsme se k sobe priblizili. Ja uz aspon nestrasim v sest rano, ale treba o hodku dyl a on uz nevyspava do desiti, ale treba jen do pul devaty, takze to jde. V zime je mi to fuk, ale kdyz je v lete krasne pocasi, to je mi vazne lito byt doma a nevyjet na vylet uz treba v osm rano (taky neni takovy vedro jako kdyz se vyjede v 11, ze).

hlavinka
29. říj 2008

Takze se opravdu v Podoli ceka strasne dlouho, nez priijdete na radu? Aby si clovek vzal strykovani a poradnou svacu, co?
A na monitory chodite pokazde? A na UTZ? Aby zjistili, jakou polohou je mimi a jak je velke?

K.Bett: a jak se prosim Te jmenuje ta doktorka, ktera je nic moc a necitliva? Ja jen abych kdyztak za vcas utekla 😀 Kdyz jsem tam chodila do centra umele repoprodukce, tak tam byla takova mlada (jen jednou a zaskok) a to bylo desny, vrazila do mne ruku jako kdyby starala stetkou do wc, desny. Brrr. A to bylo jen obyc vysetreni v netehu.

A jak casto ta pak chodite, kazdy den? Diky 🙂

hlavinka
29. říj 2008

A jeste blba otazka - jak to budete delat s holenim? Asi bych nechtela, aby mne tam holila sestricka, ale jak zajistit, abych pri porodu byla oholena, kdyz nevim, kdy to prijde? Myslite, ze treba dva dny stary strniste vadi? Nebo jeste nez vyrazime do porodky se stihneme oholit? To asi tezko 😒

hlavinka
29. říj 2008

Jo a myslite, ze kdyz si do porodniho planu napisu, ze bych chtela, aby detatko zmerili az treba druhy den, az se torsku samo narovna, ze to v Podoli udelaji a pochopi? Nemate s tim nektera zkusenost? Cetla jsem, ze je to nucene rovnani boli, kdyz jsou celych 9 mesicu v klubicku - coz je logicke, taky se musime rano protahnout, kdyz spime srolovane....A prece mimco nesplaskne a ani nevyroste za jeden den ani o cm, takze by to nemelo vadit, ze?

jancaroul
29. říj 2008

K. bett: S tím CS to byl skok, ale já kromě toho častějšího tvrdnutí břicha na sobě žádné další změny nepozoruju, takže bych tu změnu sama ani nezaznamenala. Mám za sebou zase další 2 dny a pokud by mimčo chtělo přijít v termínu, tak by se za 3 dny mělo vyklubat, to je fakt docela nepředstavitelné, že už bych měla celé to těhotenství za sebou. Ale na druhou stranu si říkám, že když mě objednali na kontrolu v pondělí, tak ten porod v termínu asi moc neočekávají 😀 Teď mrňousovi říkám, ať si tam ještě klidně pobude, že je venku tak hnusně, že by se mu ten příchod určitě nelíbil. A hlavně bych tedy nerada rodila 2.11., aby chudák slavil narozky na Dušičky, takže buď 1.11. to je krásné zapomatovatelné datum nebo pak až 3.11. Ale jak ho znám, tak to udělá přesně naopak, už teď mi občas připadá, že má svou hlavu a dělá si co chce 😀 😀 Joo, pan doktor vypadá poměrně vitální, dokonce jsem ho v pondělí viděla, jak se krásně cpe rajskou omáčkou,takže ani apetit mu neschází 🙂 Já se na porod moc netěším, nemám ráda dlouhou bolest, nevadí mi krátkodobá, ale na druhou stranu vím, že za tu bolest dostanu odměnu, ten uzlíček v náruči a že to bez těch bolestí prostě nepůjde, takže jsem s tím smířená a uvidím, jak bude na bojišti. 😝 Pokud bych si mohla něco přát, tak rodit bez komplikací u mimíska i u mě, ale to chce určitě každá mamča.

Hlavinka: Já v Podolí normálně od příchodu do odchodu strávila max. hodinu, takže to bylo poměrně rychlé, ale tohle pondělí jsme tam byli více než 2 hodiny, ale v jiných porodnicích se čeká prý ještě déle, takže to zase tak hrozné není. Knížku s sebou, ta se při čekání v chodbě docela hodí. Na monitory se chodí v Podolí od 38. týdne, to té doby jen k sestřičkám (tlak, váha, moč atd.) a na kontrolu k doktorovi. Na utrazvuku jsem v Podolí nebyla, myslím, že na něj posílají jen mamči, které přenáší nebo ty u kterých se jim něco nezdá. Polohu zjištují přes bříško maminky pohmatem 🙂 Já jsem trošku nervozní, že nevím, jak je mimčo velké, protože mi ho naposledy "zvážili"ve 20. týdnu a pak už nic, na tom druhém velkém ultrazvuku jsem byla u svého gynekologa a ten mi řekl jen, že je mimčo o cca 1-2. týdny menší a pak to už neřešil a v Podolí to také nikdo neřeší, takže nevím, jestli čekáme mrňosue nebo cvalíka. Na kontroly se chodí 1x za týden 😀 Myslím, že častější kontroly jsou až po ukončeném 40. týdnu, takže pokud neporodím, tak vás budu informovat, jak často se pak musí chodit. 😀 😀
S holením také nevím, já už se tedy sama nezvládnu oholi ani teď, protože si přes břicho ani nedošáhnu ani nevidím, tak to řešíme ve spolupráci s manželem, ale ten zase nezvládá dokonalé oholení, takže to asi předpřipravím s manželem a nechám dočistit sestřičkou 😀 😀 Myslím, že jsou na to zvyklé a ani jim to nepřijde. Pokud ale zvládáš sama, tak si myslím, že před odjezdem do porodnice to zvládneš udělat, jen vyčkat na dobu mimo kontrakce 🙂 S měřením mimča nám na předporodním kurzu říkali, že měří mimča po porodu jen tehdy, když jsou narovnaná, pokud jsou stočená v klubíčku, tak je klidně měří až druhý den a po porodu je jen zváží.

hlavinka
29. říj 2008

Janca: tak pokud to bylo max na 2 hodiny, tak to jeste jde. Slysela jsem historky, ze tam nektery byly treba od 9 az do 14:00, coz uz je fakt o nervy, zvlast, kdyz s sebou nemas cteni ani jidlo (aspon, ze se tam dole da neco koupit).
Aha, oni pohmatem zjisti polohu? Tak to je fakt dobry, no, jsou holt zkuseni. Ja nepoznam, co ma vystrcenyho, kdyz se mi tam pretaci a nekde se vybouli 🙂
Mne prave delali velky UTZ ve 30 tt prave v Podoli (prej se ve 30tt dela bezne), mimi melo 2 kila. Tak to bude asi obrik.
A meri jeste na konci tehu znovu panev? Protoze prece nektery zensky maji naplanovanyho cisare kvuli velkemu mimcu anebo male panvi...
No, oholit se zladnu jedine se zrcatkem a i tak to neni zadna slava, prece jen se spatne manipuluje. Sice se snazim pripozvedavat brisko, ale jaksi to nejde 😀
Jo, asi na to jsou sestricky zvykle, holeni je jeste asi minimum, co vidi, ze 😀 Ale prece jen, radsi bych to zvladla sama. Uvidime 🙂 A diky za info!
A neboj, urcite se Ti mimco narodi mimo dusicky 🙂

k.bett
29. říj 2008

Ahoj holky,

tak jsem tu hlásím se z poradny a monitoru 🙂

Takže na monitor jsme museli dvakrát 😀 mimísek se tam nák šprajcnul nebo co a udělal křivku kterou doktoři nemají rádi 😀 😀 pak už to bylo dobrý teda až na to že při druhém jsme trochu prdolku pohoupali a to jsme začali houkat, že ani miminku ani přistriji se to nelíbilo a vypadl signál, takže jsme nehoupali 😀 😀 no prostě sranda.
Dnes tam na chodbě procházel takovej dost starší doktor, menší, neměl vlasy, tak jsem si vzpoměna na tebe janco a prohlížela jsem si ho abych pak mohla lépe popsat 🙂
Na jmenovku jsem mu ale nedohlídla...i když si šel tak pomalinku, lážo plážo.. 😀 😀
Takže za 3dny by jsi měla mít den D? 🙂 Třeba tvuj mimísek bude fakt přesnej...

Jinak jsem byla u jiné dr. naprostá pohodářka a srašně milá, mladá, prostě klidná ženská. Fakt super.

Jo a k tamtý už teda nepujdu.

hlavinka: Jmenuje se Žáčková a můžu ti říct že teda nejsem jediná kdo jeji pristup nechápe. Dostalo se mi pochopení a ani se nikdo nedivil, tahla by právě měla být z té asistované reprodukce ta Žáčková-hrůza. Je to mladá blondýnka, menší...působila na mě zamyšleně, spíš myšlenkama mimo a teda s dnešní návštěvou jsem maximálně spokojená. Všichni úžasní.!!

S tím holením, mě to teda dělá už náký týden problém ale po slepu to zvládám, ruku tam natáhnu takže se prostě tak různě od oka holím a pak překontroluju zrcatkem...pri holení kontroluju pohmatem ruky, jestli někde ještě něco cítím... 😀 a myslím že je to dobrý ale kdyby ne tak si říkám že to jistě chápou a neřeší až tak důkladně, to jim musí být jasny...hlavně oni si to při porodu upraví sami když bude potřeba ale nemyslím že by to muselo být naprosto tip top....Budu se ale snažit to zmáknout před odjezdem do porodky sama přijde mi to lepší...já bych se bála že mě tafnou 😀 😀 😀 😀 (to asi těžko ale ten pocit)

hlavinka
29. říj 2008

K.Bett: tedy, tak to mas peknyho divocha 😀 Snad na pristim monitoru bude hodnejsi 🙂
Tak to je fain, ze k tamty cuze uz nepujdes 🙂 Psychika da hodne a tedka bys mela byt v pohode.

Hm, tak si myslim, ze to je ona - to jmeno mi neco rika. Presne si nepamatuju, zda byla blondata (ale svetly vlasy mela, mozna hodne svetle hnedy, ale mohla je zmenit, ja u ni byla nekdy v lednu). Chovala se korektne, to jo, ale absolutne bez zajmu, bez citu.

No, ja kdyz jsem to zkousela poslepu, tak jsem se trosku porezala, ale dalo se to. Ted na to kaslu a oholim to az najednou pred porodem 🙂 Snad to nejak stihnu a zvladnu.
Taky bych se bala, ze by mne rizla, ale je to jen o pocitu.
............
Jinak holky, mate uz zbalenou tasku do porodky? Jak mam ted tri dny poslicky, tak jsem ji radsi zbalila. Tedy, mam 3 tasky. Jednu na HNED JEDEME, druhou na DRUHY DEN a treti, az se bude vyzvedavat Adelka/Kristynka.
Muzu rict, ze absolutne nevim, do ceho ji budu oblikat (prosinec, proste zima, kolem nuly). Uz jste na to myslely? Asi jo, ze? Mam tam overalek (dupacky pres nohy a ruce), svetrik, kalhoty, ponozky, cepicku, pak zimni overal (pytel) a fusak do auta. Rikam si, kdyz pro nas manza prijede, tak uz bude mit auto vytopeny, tak bud dam nebo nedam fusak.

Jo a budete si do porodky brat detske obleceni?

jancaroul
29. říj 2008

Hlavinka: Tak to já bezpečně poznám nožičky, ty jsou malé, rychle se objeví, přejedou a zase zmizí. Ale jestli ta boule nahoře jsou zádička nebo zadeček, tak to tedy opravdu také nevím 😀 Hlavně ten náš divous tam sebou ještě stále hází ze strany na stranu, takže podle škytky, kterou máme pravidelně 2-3x denně, poznám, kam se zase přesunul. Pánev mi v porodnici zatím neměřili. Holení to je tedy věda, já si tedy pořádně nevidím ani na to zrcátko, takže využívám manžela, ten se u toho vždycky tak soustředí, že se musím smát. Má taky strach, aby mě neřízl, zatím se mu to povedlo jen jednou a lehce. Tašku do porodnice zbalenou mám, už mi zbývají jen drobnosti, které běžně používám, takže ty tam pak jen přihodím, ale mám jen jednu na první i druhý den 😀 😀 Na kurzu nás upozorňovali, ať je co nejmenší, tak doufám, že bude splňovat potřebné parametry. Pro mimčo mám připravené - dupačky, bodíčko, svetřík, ponožky, rukavice - slabé i silné, slabou čepičku, fleesový overálek s kapucí , deku a nebo fusak do autosedačky, beru sebou i zavinovačku a bavlněnou plínu, kdyby blinkal. Do porodnice si dětské oblečky neberu, využiju ty erární, nevím, kolik bych toho musela mít a v jaké velikosti.

K. Bett: Tedy první monitor a hned takové vzrůšo - takže se ti podařilo spustit takový ten alarm? 😀 Hlavně, že je vše v pořádku, zase můžeš být o fous klidnější. Jo, pan doktor Zikmund, je menší, moc vlasů také nemá to bude asi on, dneska měl i ambulanci, chodí k němu i další holčina, co si s ní píšeme v Listopadovkách, u mě v pondělí je na vyšetřovně č. 3. Je super, že jsi se dostala k jiné doktorce, tak si tak říkám,proč s tou Žáčkovou něco neudělají, když si na ní ty maminky stěžují. Měla by se tedy nad sebou zamyslet.

k.bett
29. říj 2008

hlavinka:

treba je to stejná a jen se trochu prebarvila aby ji maminky moc nepoznávaly 😀 😀 😀

Myslím že by s tím něco chtěli dělat ale nikdo je neposlouchá, prostě maminky se jen nechaj přeobjednat k někomu jinýmu a nic se s ím skutečně neděje.

Holky já mám sbaleno už 3týdny od těch poslíčků... 😀 tak nevím jestli to nevyndat a zas nák nevyprat 😀 😀

Jinak mám batoh a jednu igelitku. Mám to tam nák naskládané poházeně, protože mě to balila máma co jsem ji diktovala jak jsem se nemohla moc pohybovat.

Popravdě ani asi nevím co mám za oblečky pro mimi, takže ......tu košilku kojeneckou (takovou tu jak se jen zavazuje-ted si nevzpomenu jak se ji rika) náký body, takovou jako teplákovečku teplou semišku i raději punčocháčky, rukavčky tenké i zimní, čepičku tenkou i zimní a teplejší overalek nebo jak to nazvat(kombinézka vyloženě to není) dají se tomu ohrnout ty rukávky že nefouká na ručičky u nožiček to samé a má to kapucku. Tak si ale říkám že si vemu i raději kombinézku a fusak do autosedačky...netuším jak bude a hlavně pořád nad tím oblečením přemýšlím, netuším jak to zkombinovat a abych jí nenabalila moc nebo málo.. ☹ 🙂

Jo vlastně i zavinku si chci vzít 🙂 Ale říkám si co mi bude chybět tak kdyžtak manža hned doveze, nebo si to dám navíc do auta a uvidím co budem potřebovat to donese z auta at nemusí nikam jezdit a je to

hlavinka
29. říj 2008

Janca: tak to jsi dobra, ze poznas nozicky:o) Ja poznam, v jake je zhruba poloze, jen kdyz skyta, coz je taky asi 2x az 3x denne.
Zajimalo by mne, zda je pak mozne videt nozicku, jako je to tady na obrazku https://www.modrykonik.cz/_gallery/82226/82226_... To by byla docela sranda, kdyby se to postestilo.

Bavlnenou plinku mam taky radsi, taky mne napadla zavinovacka, asi ji priberu, prece jen se s ni lepe manipuluje.

Jo, ja vim, ze by taska mela byt co nejmensi, ale kdyz tam narvu zupan, dva rucniky a pantofle je uz plna, takze holt asi nejmensi nebude. Oblecky teda taky brat nebudu, je fakt, ze nevim, kolik bych jich mela mit a tak.

ad Dr. Zackova - skoda, ze na strankach Podoli nemaji jednotlive lekare (na nekterych to tak maji), abychom mely jasno, na koho si davat pozor a koho naopak vyzadovat 🙂

hlavinka
29. říj 2008

K.Bett: ja jsem radsi zbalila uplne vsechno, prece jen manzel by pak ve stresu mohl neco zapomenout.

Ty mas zabaleny i ty kosilky uplne na nahy telicko? Taky jsem o nich premyslela, ale nejak mi ty kosilky prijdou takovy na nic, ze lezou nahoru, ze bodicko je lepsi. Ale zase vypadaji roztomile 🙂 Taky je mam, asi 5 ks, ale nevim, asi je nepouziju a venuju je porodnici. Mozna se ale pletu, teba budou dobry, nevim, nemam zkusenost, ze 😉

Prave, ze nevime, jake bude pocasi. Ted uz je pekna zima, lepsi uz to asi nebude. No, jsem na to zvedava 🙂

k.bett
29. říj 2008

jj, já mám i tu košilku ale i to bodýčko-taky mi přijde lepší ale tu košilku jsem vzala jen tak navíc... 🙂

Jo to já taky raději pobalila aby pak neměl manža nervy co kde najde a co sbalit nebo tak....tak at v klidku čapne jen tašky.. 😀

Máš naprostou pravdu člověk si sbalí 2ručníky, župan a má skoro plno, já mám právě župan zvlášt v igelitce...no co, nedá se nic dělat, snažila jsem se si fakt vzít jen to nejnutnější....

Mě kámoška říkala že jí dala její kámoška tech košilek asi 16kusů a že je prý i užila a doktorka jí za ně pochválila, že je prý jedna z mála kdo je používá a že to chválí, prý když namažeš mimi olejíčkem tak jsou sice hned mastný ale právě na to dobrý...Zkušenost taky nemám 😀

No právě ted je zima ale já mám zas někdy návaly děsnýhop horka a manža mrzne(to bude asi tech 18kg navíc) tak nák nemám asi správnej odhad ted, no...prostě naberu něco navíc a v autě se to neztratí 😀

kacka2
29. říj 2008

ahoj 🙂
To je sranda, já jsem dneska byla taky v Podolí a ten alarm jsem slyšela 😀
S doktorkou Žáčkovou mam taky svou zkušenost, přesně jak píšete, naprosto bez zájmu a hrábla do mě dost zostra 😕 Na našeho stařečka kam s Jancou chodíme nedám dopustit 😉

barusha
29. říj 2008

Ahoj holky,tak přidám nějaké, teď už praktické, zkušenosti 🙂
Ultrazvuk mi na kontrole nikdo nedělal, poslední odhad váhy jsem měla od mého dr. z gyndy, ale i tak to není podstatný, skoro nikdy se netrefí a u mě se konkrétně s odhadem sekl o půl kila...
Co se týká holení, je to jedno, já už jsem na to pak neměla a manža tyhle služby odmítal, asi se bál či co... No, jejich holení je asi 3x šupem přejet žiletkou, takže žádná velká pečlivost. Ale asi to chce být čerstvě, aby pak chlouky nezarostly do šití... 😖
Dětské oblečení jsem si žádné nebrala a dobře jsem udělala, stejně by to tam nešlo, jednak škoda hned si ušpinit věcičky a po příchodu z porodky hned prát... A taky to tam asi není zvykem, koukali na mě, že mám pro malýho svoji kosmetiku. Mají strašný zavinovačky a budou vás nutit dětičky do nich šněrovat 😅
Tak a taška do porodnice: věci, co jsem chtěla sbalit na poslední chvíli jsem si na tašku položila tučně napsaný seznam.

hlavinka
29. říj 2008

K.Bett: Dr. ji pochvalila? tak ze bych si taky splhla a vzala je s sebou? 😀 No, jasne, ze se veci promasti, ale s tim se nejak pocita. Ale pokud bude mala po mne, tak bude vsakovat vse dobre a jeste ji to bude malo 😀

Taky si rikam, ze se taska schova nekam do rohu a pak se jen prenese na poporodni, a tam bude pod posteli. Holt par rucniku a zupan zabere hodne mista. Taky jsem zvedava, jak se bude manza tvarit na plavky 🙂 No, vubec jsem na to zvedava 😀

Zima je, ale mas pravdu, mne hreje mych 19 kg nadvahy a u mne je co rict, ze je mi teplo, protoze ja jsem jinak desna zmrzlina a v zime jsem chodila spat nabalena do fleecovyho pyzama a tlustych ponozek. A kdyz mela byt intimni chvilka, tak jsem prosila, abych si aspon fusekle mohla nechat nebo at se pritopi vic, ale to z manzela uz lilo 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru