Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

jancaroul
22. lis 2008

K.bett: V porodnici nám říkali čistit po každém přebalování, můj pediatr při první kontrole u něj, že 2x denně (ale tehdy nám pupík krváce a měli jsme tam i trochu hnisu), na kontrole včera řekl, že už ho máme krásně zatáhlý a stačí čistit 1x denně 60% lihem (tím čistím od začátku). Já myslím, že jestli už to má Terka vylouplé a zatáhlé, tak klidně můžete bez problémů koupat. Tak to já do 30 další tedy nestihnu, to bych už musela být znovu těhotná teď 😀 😀 Takže bych si ten cíl dala do Kristových let, ale uvidíme, jak to vše půjde i po finanční stránce, máme hypotéku na byt a ten rodičovský příspěvek tedy žádná velká částka není.

gedren: tak to já doufám, že se to s tím močením tedy srovná a začala jsem aspoň 1x denně cvičit ty cviky na posílení pánevního dna.

verbalinka
22. lis 2008

Ahojte,

V pátek v poradně - hlavička naléhá, doktorka nedosáhne na čípek, takže nic bližšího nevím. Monitor byl nějaký špatný, tak mě poslali na příjem, ať mi ho natočí tam znova. Naštěstí byl už ok. Musela jsem jít ještě dneska - taky dobrý.

Ale to nejlepší na konec - v Podolí od zítra 18h zavírají porodní sály (malují) a budou zavřené až do 1.12., takže mi bylo řečeno, ať si hledám jinou porodnici. Chápete to? Já jsem 9 měsíců registrovaná a teď je mi to na houby. Musí mi začít porod do pondělí maximálně, aby mě vzali. Jinak mám smůlu. A i případné vyvolání bude porbíhat jinde. Vůbec nevím, kam jít. Chtěla jsem Podolí a teď musím jinam 😠

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
susik77
22. lis 2008

Ahojte, ako to terz vyzera s registrac. v Podoli?Staci ak to stihnem do 8.tt? A treba aj tehu prukazku, al. staci potvrd. od dr., ze som tehu?

befanna
22. lis 2008

Susik: já sice tady nejsem pravidelným přispěvovatelem,nicméně holky tady čtu jedním dechem,abych byla taky trochu připravená na porod... 😀
Na tvou otázku: já se registrovala v Podolí v 11týdnu,a bylo to ještě v pohodě. Průkazku jsem měla půjčenou od doktora (ofiko mi ji dal až po screennigu po 12týdnu),a oni mi do ní dali rovnou razítko s registračním číslem.
Takže když tam půjdeš kolem 10tt,myslím,že tě ještě vezmou. Počkej ještě týden,až zprovozní vyšehradský tunel 🙂

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
susik77
22. lis 2008

diky holky 🙂 ja sa zajtra otestujem, ak to vyjde, budem mat pod. termin ako s Vercou 🙂

campi
22. lis 2008

susiku: ja sla v 8tt s lekarskou zpravou, prukazku nikdo nechtel.

verbalinko: z toho bych se zblaznila. Ja mam teda jako zalozni variantu ty Horovice, ale doufam v Podoli. Mas nejaky napad, kam se obrátíš?

Vidim, ze jsem to spravne nepochopila - ja rikam poradna vsemu, i tomu, ze jdu po mereni tlaku k dr. Jak jsem ten muj jmenuje, to nevim, je to nejaky docent. Vzdyt ty sestricky tam nic neradi, jenom kontrolujou moc a meri tlak, ne?

Pri objednani mi bohuzel nic o papirech od gyn. nerekli, ani mi je nedala dr., takze jsem dostala od starsi sestry sprdunk, ale vsechno si chci do ctvrtka vybavit. Jak jsem to pochopila, slo jim jenom o krevni skupinu a EKG (vyhodnoceny ve zprave od prakticke).

susik77
22. lis 2008

A neviete nahodou, ze keby mam nadstandard, moze tam byt so mnou okrem manzela aj druha dcera?

verbalinka
22. lis 2008

campi - no, nevím, kam. Teď pročítám všechny možné diskuze a rozhodla jsem se pro Krč, pak Vinohrady a nakonec Neratovice (ty bych brala rovnou, ale nechci jezdit tak daleko).
Ale třeba to ještě stihnu do Podolí 😀 Jsem připravená tam jet do doby, než mě přijmou do poradny jinam. Kdybych byla hrdinka, tak bych jinam nešla a riskla být bez kontrol, a pak až by to přišlo, tak bych jela do Podolí. Oni mají pro akutní případy volné sály... 😅
Jsem zvědavá, jak to dopadne a chce se mi brečet. Nechci do cizího prostředí 😢

Susik - já jsem se registrovala v cca 12.tt a bylo to natěsno. Takže kolem 10. tt si vyžádat průkazku od gynekologa a jít se registrovat. Někdy prý stačí i UTZ podepsaný doktorem. Radši si tam pak ale zavolej. Když jsem byla v 37. tt v kartotéce, tak se chtěla jedna slečna registrovat a měla termín 30.duben 09 a bylo jí řečeno, že má smůlu. Že registrují až 1.květen. Takže by ti pak mohl doktor upravit termín porodu, aby tě ještě vzali 😉
A myslím, že dcera by na nadstandardu být mohla. Ale nevím, jestli by tam pro ni měli postel.

k.bett
22. lis 2008

jancaroul:

Aha tak to já čistím jen jednou denně a právě žev porodce už jsme potřeli jednou denně vždy a když u nás byla sestřička tak říkala taky že jednou denně ale to asi že pupíček byl naprosto bez problémů, nekrvácel vůbec...ale je fakt žeobčas jsme taky potřeli víckrát...asi je to jedno hlavně když je pupíček pěkný a asi proste podle potřeby a stavu pupíčku...

Nestihla? Tak to já mám na to jeste cca 3roky tak uvidíme ale nechce se mi, nechce...i když další miminko...no necháme se překvapit. a to teda taky ale až podle bydlení, my máme malý byteček tak budem stavět tak až do baračku jedině.

campi
22. lis 2008

V Krci jsem byla hospitalizovana 2x, jednou na standardnim a jednou na nadstandardnim gyn. odd a byla jsem vzdycky moc spokojena. Prostredi nic moc, ale uzasny sestry.

susik77
22. lis 2008

verbalinka: tak ked to teraz klapne, tak mam termin 3.srpen, takze by to mohlo byt ok. s vercou som mala 6.8 a rodila som 13.8 😎
inak, v piatok som tam bola na monitore a povedali mi, ze praha je beznadejne natrepana, ja som zac. mat kontrakc. v nedelu v noci, a vzali ma-trochu sa to tam uvolnilo. som fakt bola happy 😵

niikkyy
22. lis 2008

Ahojky ..

můžu se přidat?
Taky jsem registrovaná v Podolí a nikam jinam mě nedostanou 😅

Susík: já se registrovala v cca 7-8tt a stačila zpráva od DR pač jsem ještě neměla těhu průkazku..když já se registrovala ž mi říkali,že jsem mezi poosledními..termin mám na začátku února..mazec 😅

Jinak Holky Vás dočíst..na to nemám sílu..jsem jsem to přelítla poslední příspěvky...až budete mít nějaká časík..napíšete mi,jak tam chodí pak KO když vás tam předá gyndař?a jací jsou DR a co vyšetření?někdo mi říkal,že normoš zrcadla atd..moje DR to nedělá už zrcadlama...jen rukou a pokud mám problém,pak teprve zrcadla 😅 jako nadokážu si předtsvait,že někdo jinej krom mé DR mi dá zrcadla...ona je tam něžná a citlivá,že to necítím a jinde rodím z toho 😅
Zda už jste to tu někde popisovali..tak pardon,ale nenašla jsem 😅

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
campi
22. lis 2008

Zatim jsem byla v poradne u dr. v Podoli jenom jednou a zadny zrcadlo nepouzil. Jenom kontroloval cipek rukou.
gedren: moc z domu nenosim a pocuram rovnou ten papirek🙂

niikkyy
22. lis 2008

gerden..díky! no já ruku necítim a zrcadla od mé DR taky skoro ne..jen občas tlak,ale když mě vyšetřovali na onkologii a nebo u Apolináře (před potratem( ☹ ,to jsem lezla po zdi..to jsem řvala skoro bolestí..prostě jak na jatkách,vylezla jsem na kozu a šup háky a žádný postupně aby se pipka přizpůsobila..néé hups narvat a já umírala 😔 ještě v tom stavu co jsem byla,uřvaná a oni nasurovo a ještě mi nadali,že lezu nahoru..Apolinář-fakt kapacita 😠

jdu najít co tedy psala k.bett 😉

kacka2
22. lis 2008

aho holky jen na skok, zitra napisu vice.
dve fotky jsou v albu 🙂

k.bett
22. lis 2008

niikkyy:

moje dr. už taky nedělala zrcadla v tehu ale pak když jsem šla do podolí tak tam mi dr. zrcadlo udělala že prý musí-dělala mi kultivaci a kontrolu čípku a pak po mě chtela vyšetření čípku od moji dr. které samozřejmě doktori neradi takhle ve vysokém stadiu tehotenstvi dělají ale vzhledem k tomu že se te dr. z podolí nezdálo něco na mém čípku tak jsem se šla ujistit k moji dr. co tam mohla tak spatneho videt a tak mi teda ac nerada moje dr. to vyšetření čípku udělala...můžu říct že bolest jak blázen (to zrcadlo už se tam ani nemohlo vejít) takže to je moje zkusenost...jinak zrcadla podle me nedelaji.

niikkyy
22. lis 2008

no já chodím s čípkem k onkologovi..takže bude zpráva od něj a on sám mě viděla naposled v 13tt a řekl,že víc mě v těhu nebude trápit...tak snad jako mě nechaj na pokoji,,už teď mám pocit že se do mě nic nevejde a natož zrcadla 😔

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
niikkyy
22. lis 2008

teda to je pálka ☹ popravdě na to nemám abych vyhodila 2 tisíce 😝
a myslíš,že obyč masáž pomůže?já se v tom nevyznám...já mám pocit že i prst moji DR se do me nevejde 😅 ani sex už nemám,pač to se nedá,jsem nějaká strašně stáhlá a pořád mám záněty a výtoky,takže to tomu taky moc nepřidá 😖

jancaroul
22. lis 2008

Verbalinka: tak to je síla, nechápu, proč když o těch uzavírkách sálu vědí rok dopředu, mamčám, které by měly rodit v termínu uzavírky, neřeknou o tom, jak bude situace vypadat a pak ti to stroze oznámí pár dní před porodem! 😲 😠 O Krči ti určitě více řekne Katchula, píšu si s ní přes IP, tak to zkus, ale to tě určitě už dávno napadlo 😀

Susík: V porodnici jsem ležela na pokoji s holkou, která měla kamarádku, která se šla do Podolí registrovat v 10.týdnu a už jí řekli, že má smůlu, takže jen co se dozvíš, že opravdu jsi těhu, tak šup pro registraci. Je to děs, když si to vezmu, tak do 12. týdne je vše hodně nejsté a tady člověk už pomalu musí mít registraci v okamžiku stvoření 😀

K. bett: No, mě totiž bude 30 už v květnu, takže to další mimčo opravdu do třiceti nestihnu 😀 😀 Zatím mi to jedno stačí. My také žijeme v bytě, ale máme 3+kk, takže dítko nebo případně dítka budou mít vlastní dětský pokojík. Zatím je ta místnost tedy spíš lehké skladiště, mám tu počítač a komodu s věcmi pro mimčo, sušíčm tu prádlo, ale jen co začne lézt, tak mu pokojíček uděláme. Zase si zahraju na malou bytovou architektku.

Kacka: Pepíno je tedy kus chlapa, vypadá, že má svaly na posilované už teďka, krásně se na té fotce prsí 😀 😀

nikka.vo
22. lis 2008

Nikkyy, to nejsou vyhozený peníze, jestli je to cena za to, že nebudeš mít 10 stehů uvnitř, 10 venku, že si budeš od prvních okamžiků užívat miminka, nebudeš muset sedět na nafukovacím kruhu a bát se jít na záchod,tak do toho jdu, ikdybych měla jíst půl roku rohlíky 😅 😀

niikkyy
22. lis 2008

nikka.vo...ale pro mě jsou 2 tisíce momentálně opravdu hodně..hypotéka atd a žijem z mé nemocenské a vánoce do toho a na to fakt nemám prostě no! ☹ nejsem milionářka 😔

k.bett
22. lis 2008

tak to já jsem sice na nafukovacím kruhu sedela ale zmákla bych to i bez nej. Sedela jsem uz hned po porodu, pohodlny to nebylo ale dokazala jsem sedet, ten kruh byl spis pro lepsi pohodlí a ze jsem nemusela zkouset jak si pomalu sednout aby to bylo co nejprijemnejsi...na záchod jsem taky zmákla v poho a miminko jsem si uzivala hned po porodu (teda prvni noc jsem se chtela vyspat (na pokoj jsem dosla v 21hod takže jsem ho pak moc dlouho u sebe nemela ale rano od 6hod uz byla malá u mě 🙂 ) stehy mám 4. A nic jsem nemasirovala ni nepouzivala, porod byl pro me sice hroznej ale samotnej porod nebyl to nejhorsi co se hraze tyce, spis celkove neprijemnej pocit.

niikkyy
22. lis 2008

k.bett..taky si myslím,že je to individuální..někomu pomůže,někomu ne no....to je na každé z nás!

Nikka.vo: a koukám,že jsi rodila císaře..tak jak víš,že nemůžeš sedět a čůrat atd? 😅

A přesně jak říká bett,taky si myslím,že si mimčo budeš užívat ihned i přes bolest 😉

niikkyy
22. lis 2008

Jdu chrupat..dobrou noc 😵

k.bett
22. lis 2008

niikky:

Jo, jo asi tak...záleží na každém. Je fajn něčemu věřit ale stejně nakonec to člověk zmákne. A to můžu říct že jsem neměla zrovna nejlehčí a nejsnadnější porod a říkám že druhé už ne (ale čekám že změním názor 🙂 ) ale o tomhle můžu říct že fakt takovej problém nebyl...i když určitě souhasím že citit to je ale fakt, tyto věci se daji dobre zvladnout.

verbalinka
22. lis 2008

Jani - Katka se ozvala dřív, než jsem jí napsala já. Prostě mi čte myšlenky 😀 Jsem už trošku klidnější, ale ten přístup... Vlastně jsem to vůbec nepochopila. Jsem registrovaná, jsem už riziková, protože přenáším a oni mě klidně řeknou, ať jdu jinam. Vůbec nevím, jestli mě někde vezmou. Ale prý by měli max. do úterý mi někde udělat zase monitor a vyšetření. Jsem zvědavá, co budou říkat, až jim řeknu v pondělí, že v úterý jdu k nim do poradny 😀

Jdu spát. Včera i dneska jsme chodili po obchodních centrech - chci malého uspíšit, ale v tomhle počasí se mi nechce chodit venku 😖

A chodíte s Tomem na procházky? I v téhle zimě? Ale zase proč si neužít první sníh 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru