Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
ma12
3. pro 2008

Gedren: takz jses tomu ambulantnimu porodu zase o krok bliz, co?

Ja bych nadstandard taky brala, libi se mi ta vlastni koupelna, ale dopredu ho platit nebudu a uvidim, jestli bude volnej az porodim.

Tak to s tim uplnkem nevidim, leda kdyz budu prenaset, tak snad 9.2. by to mohlo trochu popohnat.

campi
3. pro 2008

Taky to vidim tak, ze si nadstandard pripadne vyberu az v den porodu. Uvedomila jsem si, ze vlastne dostaneme porodny, takze by se to castecne vykompenzovalo. Vcera mi treba sousedka, co rodila pred 1,5 rokem v P., ze priste zaplati cokoliv. Ze byla na 3luzaku s dvema dvojcatovejma maminama, jedna mela dost hlucny Navstevy, takze nespala skoro vubec ani v noci ani pres den. Kdyby tak clovek vedel, koho bude mit na pokoji.

hlavinka
3. pro 2008

Taky si myslim, ze zalezi, na koho na pokoji narazis, jenze to presne jak rikas Campi, nemuzeme predem vedet. A je fakt, ze riskovat, ze budu s nekym ne uplne fain a hlucnym, tak to radsi dam 2 tisice za svuj klid. 😉

kunak
3. pro 2008

hlavinko, to jsme tam v pondeli byly spolu - jsi to ty? - Hanka?

kunak
3. pro 2008

jinak ty kurzy tam mi neprisly az tak super - vlastne vsechno vicemene clovek vedel - asi to je dobry v tom, kdyz clovek nevi vubec nic. jinak treba na epino a nastrih hraze uz jsem se radsi neptala (pote, co jsem se zeptala na prestrizeni pupecni snury a PA rekla, ze je jednokdy, kdy se strihne, ze uz dite stejne vsechno ma prevedeny - 😎
jinak nadstandard bych brala ty dve nejlevnejsi varianty - za ty dva litry uz je to trochu moc - ale jinak bych byla rada - stejne jako hlavince nam to vychazi kolem vanoc, tak by bylo fajn byt vsici spolu jako rodinka 🙂

korcula
3. pro 2008

Ahojky, taky se chystám rodit v Podolí...

Ma: jdu do poradny zítra na 8.30 na monitor... 😉

Jinak nadstandardy mi přijdou docela předražený... myslím, že těch pár dní vydržím...

ty kurzy mi taky nepřišly nějak buhví co, jedinej přínos v tom vidím, že nám řekli jak to je při příjmu, kdy k vám smí tatka a tak, a že jsme viděli kde je příjem a sál. Mě teda spíš překvapilo, jak jsou ty sálky malinký... na těch fotkách to vypadá strašně prostorně... 😅

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
korcula
3. pro 2008

gedren: když přijedeš jdeš nahoru na příjem, tam si tě vezmou sepíšou s tebou papíry a vyšetří tě, pak tě vezmou na pokoj a tam (aspon myslím) ti udělají předporodní přípravu, tatka mezitím čeká venku (nebo se jde najíst, nebo my si říkali, že asi pujde přeparkovat auto mimo areál) a po přípravě už může za Tebou a tam už jste celou dobu až do těch 2 hodin po porodu než tě vezou na šestinedělí. Neodnáší nikam ani miminko, vše se děje na tom pokoji. tak to je tak co mi utkvělo v hlavě, doufám, že jsem to nikde nepomotala...

jen si nejsem jistá, zda si mám nejdřív dole v kartotéce vzít kartu nebo ne... nevíte někdo? 😅

kunak
3. pro 2008

no mne prave prislo, ze ani ty organizacni info nebyly nic moc. jediny co nem rekli je, ze se prijima na 4tym patre, na prijem a vyplneni papiru je to bez muze,. Po prijmu se jde rovnou na sal, kde se travi vsechen cas a tam muz uz samozrejme byt muze. pokojiky jsou dost malinkaty - na kazdym je sprcha a zachod. vana na prvni dobu porodni je jen na jednom pokoji. Co mi z toho vyplynulo je: hlavne neprijet moc brzo, at neposlou nazpatek - tedy to nerikali, ale tim, ze tam nejni zadna "hekarna" tak na saly vicemene pousti jiz "nadejne" rodicky. Ale mozna ma z toho nejaky jiny pocit. Ja jsem radsi - i pres registraci - psychicky pripravena, ze v Podoli nakonec porodit nemusim - pri tom, co se ted deje.... i kdyz bych samozrejme celkem rada.

jabber
3. pro 2008

korcula - já myslím, že ne, protože můžeš přijet v noci a to v kartotéce ani nikdo není 😉 Oni měli nějak všechno o mě už v počítači

korcula
3. pro 2008

jabber: díky...🙂

hlavinka
3. pro 2008

Jee, cau Kunak - tedy cau Market! 🙂 Jojo, rikala jsem si, zda sem treba nechodis, nevidela jsem Te tady.
Tak budeme sledovat, kdy to na nas prijde. Treba se tam sejdeme a to by pak asi nebyl mozna treba nadstandard 😵 Ackoliv zase kvuli vlastni sprse a wc by to super bylo.

A kam byste jeli rodit jako alternativu k Podoli?

hlavinka
3. pro 2008

Korcula: my jsme tam cvicne byli uz jednou o vikendu a karty meli nahore na sale vsech registrovanych rodicek, co k nim chodi do poradny, takze myslim, ze rovnou na sal. A kdyz nahodou ne, tak Ti mezitim natoci monitor a manza pro kartu skoci dolu, kdyz bude kartoteka otevrena...Ale i pani v kartotece mi rikala, ze karty jsou na sale.....

anavka
3. pro 2008

Ahoj holky,

chtěla jsem se zeptat, do kdy se teď musím v Podolí registrovat. Když jsem byla těhotná poprvé (2006), tak stačilo do 20. tt, ale teď když je všude narváno, tak to bude asi mnohem dřív 😒 Hlavně těhotenskou průkazku jsem dostala až ve 12. tt, takže kdyby to bylo ještě dřív, tak nevim...... 😕

korcula
3. pro 2008

Hlavinka: díky moc za info...

já eda vubec nevím kam bych jela, možná zkusit Apolináře a nebo Neratovice...

Anavka: já se registrovala asi v 10tt, měla jsem od gyn potvrzení že jsem těhotná a kdy mám TP (prukazku jsem ještě taky neměla)

hlavinka
3. pro 2008

Anavka: ja jsem se v Podoli registrovala i bez tehu prukazky, takze to bych neresila. Kazdopadne na jare doporucovali registraci asi do 16tt. Rekla bych, ze cim driv, tim lip.

anicka164
3. pro 2008

Ahoj,
ja jsem tam sla cela vystresovana uz v 9. tydnu jenom s potvrzenim od dokrotky a bylo to ok. Ale pripadalo mi, ze je to docela brzo, jenom jsem si tady v diskusi precetla, ze nekdo tam byl uz v 8 tt., tak jsem nechtela prijit pozde. Ale terminy na cerven a cervenec maji pry jeste volne 😉
Jinak na tom potvrzeni je dulezite, aby byl termin porodu, ja to tam nemela a trochu se na me pani v kartotece mracila...
Good luck!

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
kunak
3. pro 2008

bezva hlavinko, kdyz nebude volnej nadstandard, tak Te budu hledat 😉
jinak bych asi volila apolinare, i kdyz pak uz mi to celkem prijde prast jak uhod.

jinak jinak jsem se registrovala v 9tym tydnu a holcine, co byla prede mnou a registrovala se na termin o tri tydny drive rekli, ze uz maji plno - takze bych se zaregistrovala co nejdriv to pujde 😎

kunak
3. pro 2008

vinohrady a krc bych tedy taky ne uplne rada. Tajne doufam, ze nebudu rodit na sedacce auta 🙂

jinak Gedren - moc Ti preju, ze Ti vychazi ten ambulantni porod - u druhyho bejbatka bych taky chtela ambulantne (nebo doma, ale to asi nehrozi 😀 )

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
jabber
3. pro 2008

korcula - jo, to má hlavinka vlastně pravdu - kartotéku měli na porodním příjmu u sebe, to jsem už nějak zapomněla (no jo, už je to nějakej ten pátek 😀 ), ale stejně měli info i v počítači. No každopádně - až pojedeš rodit, tak karta tě vůbec nemusí zajímat 😉 🙂

ma12
3. pro 2008

Campi: tak treba budem spolu na pokoji 🙂, to by slo ne? Jeste na netu psali, ze je jeste moznost byt na nadstandardu dve a o naklady se rozpulit, kdyz mas kamaradku nebo tak.

Korculo: do kartoteky chodit nemusis, automaticky ti ji daj tam, kam jdes.

Ja jdu zejtra na pul jednou, takze se tam z Vas nepotkam

Ja si jinou moznost nez podoli nepripoustim 🙂

kunak
3. pro 2008

moje okoli neni porodu doma taky uplne nakloneno - takze ambulantni se mi jevi jako vyborna varianta.
Jsem 38, tasku jsem si chtela zabalit dneska, ale nejak to nedavam - musim jeste do Archy na milovany Tindersticks - doufam, ze si je maly zamiluje stejne jako ja 🙂. Jeste pred tydnem by me ani nenapadlo, ze se da jit takhle pred porodem na koncertik - tak uvidime, co na to 🙂 - snad nebude protestovat nebo je chtit jit videt nazivo 🙂

hlavinka
3. pro 2008

Kunak: super 🙂
No jo, a chces mit manzela u porodu? U Apolinare prej nemuze byt, nebot se tam rodi jen za plentama, tedy co jsem slysela - opravte mne, pokud se pletu.
Ja jsem si rikala, ze by to snad zvladla Krc, ono na kazdou nemocnici se najde neco dobryho i spatnyho. Nebo Motol, jenze ten je dal a manza by pak mel spatny dojizdeni z prace za nama 😒 No, otazka je, kde by nas fakticky vzali, ze? 😕

Gedren: ty jo, krvacet? to bych asi byla na nervy. A rekli Ti, z ceho to bylo? Cipek nebo placenta? Ty jsi ji mela vcestnou?

hlavinka
3. pro 2008

Kunak: Ty jsi dobra, ze nemas jeste zbaleno 😀 a jdes na koncert 😀 Nerikam, ze by tehule mela sedet doma, ale predstava, ze bych mela nekam jet a tam do noci ve vydychanym sale krepcit, nevim nevim. Prece jen na mne brzy padne spani a nohy otejkaj a tak 😒 Ale zase kdyby treba to byla fakt dobra nabidka, tak bych asi taky sla. Skoda, ze koncerty nejsou pres den 😅

ronie
3. pro 2008

hlavi to není pravda u apolináře můžeš samo mít manžu u sebe, můj si to vyjednal i na operační sál, ale nakonec na něj zapoměli 😝 😀

ma12
3. pro 2008

Ja uz mam sbaleno, teda spis jen pripraveno, kdyby naaaaahodou, at nepobihame po byte.
Kunak: tak davej na sebe bacha, to ja bych sla taky, sice bych nekrepcila, ale hezky poslouchala v klidecku
Hlavi: U Apolinare maji jenom boxy, slysis tam vsechno, ale mm u porodu muzu byt.

hlavinka
3. pro 2008

Ronie: aha, diky, omlouvam se za mylnou zpravu. 😅 (nebo ze by nemohl byt jen u prvni porodni doby? neco jsem fakt slysela...)

Ma: ja jsem taky mela sbaleno asi od 33 tydne, mela jsem poslicky, tak jsem to radsi zabalila, presne jak rikas, abych pak ve stresu neshanela nejaky veci.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru