Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

ma12
24. pro 2008

Nikyy: epi je zdarma, kdyz chces mit otce u porodu u cisare je to prave tech 3000 😉
Ja se chci epi vyhnout, kdyz to trochu pujde, pokud bude cisar, tak chci celkovou.
Hlavi? Jeste neee? Tak ze by darecek pod stromecek 🙂

Mejte krasne vanoce a uzijte si dnesek

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
niikkyy
24. pro 2008

ma12 v Nera si Epi platíš..maj to i na jejich stránkách,je to soukromá nemocnice a pojišťovna jim to nehradí..se tam jukni...snad by mi primář přece nekecal ne? 😅
No já bych taky do EPI na císaře nešla...já bych to nedala...na to nemám být při vědomí kdyby mi kuchali břicho!Takže taky celková..Já teda ani epi nemůžu...jsem migrénička 😅

Také Vám přeji krásné Vánoce a bohatou nadílku a nepřežrat se holky 😀

apfele
24. pro 2008

Niikkyy: EPI u císaře se neboj... já se taky bála a bylo to v pohodě, v podolí jsou výborný anesteziologové. Mě dr. psychicky držela celou dobu co mě kuchali a vyndavali malého, neměla jsem čas myslet na to, že mě řežou, protože se mě stále na něco ptali. Je pravda, že když malého vyndavali, cítila jsem škubání, ale ustála jsem to.
KRÁSNÝ VÁNOCE!

niikkyy
24. pro 2008

Apfel: dík 😵 😵 jenže já stejně Epi nesmím 😢 ale jako průser,mě to obvoďák nenapsal do průkazky že jsem migrenička 😖 😠 ale tak ono si můžeš pak říct zda celkova nebo EPi ne?

apfele
24. pro 2008

Nikkyy já měla plánovaného císaře, takže den před operací mi dali vybrat a řekli klady i zápory.

apfele
24. pro 2008

joo a stejně přihlíží k zdravotního stavu dle předoperačního vyšetření, takže do epi tě nutit nebudou i když ho v podolí spíše doporučují.

niikkyy
24. pro 2008

aha...tak já doufám,že mě císař nepotká...ale když tak budu hned kříčet že trpím na migrény a že chci celkovou 😅 já bych neměla ani EPi u porodu..no řeknu to v prenatalu 😵

no škubání jo,ale bolest nic? 😅 mě to přijde divné víš,že být při vědomí a ozývat se..skalpel,odsávat atd 😅

apfele
24. pro 2008

Niikkyy bolest jsem necítila, jsem jako kdyby mě škubali s dolní částí těla 😅 jinak já při operaci nic neslyšela, oni hrozně šeptali , až mi to vadilo, že nic neslyším 😀

niikkyy
24. pro 2008

já bych jim do toho kecala a na vše se ptala asi 😀 no nic,teď to řešit nebudu!
Ale jako mazec..u nás se začalo rodit v únoru..máme první únorčátko na světě 😅

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
niikkyy
24. pro 2008

gerden: no celkem trápí,pač ono horzí ochrnutí když jsem migrenička a to jako riskovat nechci 😔
No řeknu to v poradně a uvidíme..manža o tom ví kdybych já pak nevnímala a debil jim něco odkývala 😅

Tak mi jsme po večeři a za chvíli mi manža razí do práce...mazec 😔 a zitra jedem k babicce a budou darecky,bude tam i mamka a pak jedu k tatovi a manza zas do prace vecer!

zuzik03
24. pro 2008

ahoj holky, omlouvam se, ze vam do toho vstupuju, ale ja rodila v podoli akutnim cisarem a kupodivu mi vybrat dali, ackoliv mi predtim epidural odmitli pichnout, ze mam spatnou krev (po nekolika hodinach uz jsem ho chtela, i kdyz predtim jsem z nej mela hruzu 😉 ) doted nechapu, proc mi epidural dat nemohli, ale na cisare mi tu mistni analgezii povolili, ale moc jsem se potom nepidila, hlavne ze to dobre dopadlo 😉 ale niikkyy, urcite ti ho nepichnou, kdyz jim nedas souhlas, tak si to nedovoli, zvlast kdyz je na to pri prijmu durazne upozornis. me tam prisli vsichni hrozne mili a ohleduplni 😉

jabber
25. pro 2008

Já jsem taky měla akutního císaře a dali mi na vybranou mezi celkovou anestezií a spinálem. Vzala jsem si spinál a všechno v pohodě, necítila jsem nic a na nějaký kuchání jsem neměla vůbec čas myslet, bylo mi tak špatně od žaludku, že jsem myslela, že se tam pozvracím a strašně se mi točila hlava. Ale to trvalo jen pár minut, já bych šla do spinálu zas 😉
Kamarádka, co měla u prvního císaře celkovou a u druhého spinál, říká, že to bylo nebe a dudy - že ta celková byla příšerná a dávala se pak dohromady skoro měsíc 😅
A super u spinálu je, že mimčo hned vidíte 🙂

bejana
25. pro 2008

Před týdnem jsem v Podolí podruhé porodila a opět super, super, super 🙂 Na šestinedělí jsem oproti prvnímu porodu (to jsem ležela jinde) nenarazila na žádnou nepříjemnou sestřičku. Bylo to tam príma, ale nejradši bych šla hned po porodu domů - asi jako většina. Nicméně ambulantní porod jsem neplánovala, takže jsem tam vydržela tu nezbytně nutnou dobu a tím, že mi Jindra moc nezežloutnul, jsme tam nemuseli být ani o den déle 🙂
Jediný, co je fak peklo, jsou ty stopstavy 😠 🙄 😖 Držím palce všem, co tam chtějí rodit, ať stopstav není nebo ať mají porod tak pokročilý, že už je jinam nepošlou 😉

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
bejana
26. pro 2008

Johanko díky 🙂
Ještě jsem si vzpomněla k těm jménům pro mimi. Já jsem tam ty papíry teda nesla v den porodu. Dávala jsem je na Podolskou matriku, když jsem šla na příjem - takže jejich tři týdny předem jsem to fakt nedala 😝 (Ten papír na jména jsem nafasovala v pondělí a rodila jsem ve čtvrtek.) Na porodním sále nás čekalo překvápko, protože nám MUDra řekla, že to vypadá na holčičku bo tam pytlik nevidí, takže jsme byli hodně překvapení, když na nás vykoukl chlapeček. Když porodník viděl naši překvapenou reakci, tak říkal, že jméno můžeme úplně v poho do druhého dne změnit, kdybysme chtěli. To jsme teda nechtěli, ale při porodu jsme (v rámci možností) probírali pohlaví našich dětí, jména a tak, takže taková přátelská konverzace 😀 😎

befanna
26. pro 2008

Bejano: moc moc gratuluju!! 🙂 😉
Můžu se zeptat na jakém si ležela oddělení? P1-P4? Slyšela jsem,že mezi tím jsou dost velký rozdíly,že nejhorší je P1...

Jabber: děkuju za názor na způsob umrtvení při CS,u mě to zatím na CS vypadá,tak jsem zvědavá,co si vybru a jak to dopadne. Jen jsem slyšela,že při částečné anestezii se musí vydržet den ležet a moc nehýbat hlavou,že jinak se dostaví ukrutné bolesti hlavy 😒

apfele
26. pro 2008

Holky já ležela na odd. P4 a super, až na jednu sestru , ale všude se něco najde.

verbalinka
26. pro 2008

niikkyy - nechtěla jsem strašit. Ale nebudu psát, že porod nebolí. Ale je to krásný zážitek - opravdu 😵 A jen jsem chtěla zpropagovat epidurál, protože v Podolí ho prý nechtějí moc dávat, protože je zadarmo. Kamarádčina švagrová o epidurál doslova žebrala a stejně jí ho nedali a rodila celý den v bolestech 😖

Ono je jedno, kde rodíte. Já jsem za porod v Krči zaplatila 15000 Kč. Epidurál stál skoro 5000, pak ubytování mé a manžela na nadstandardu... Ono se to nasčítá. Ale nelituju. Neumím si představit být na obyčejném šestinedělí a bez manžela.

Hlavinko a já tě už odrodila 😀

Přeju krásné svátky a silvestra a příjemné dny těhotenství 😵

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
bejana
26. pro 2008

Bef, díky 🙂 S dcerou jsem ležela na P3, tam byly dvě protivný/nepříjemný sestřičky a teď se synem jsem ležela na P4 stejně jako Apfele. Asi ta "milá sestra" měla dovču nebo jsem nevychytala její službu, takže P4 u mě supr 😎 Jinak o dalších odděleních nic nevím.
Verb, já epidural měla při obou porodech a při obou mi moc pomohl. V obou případech mi ho dali pro nepostupující porod (v prvním případě mi hrozil císař.) Následky po jeho podání jsem neměla žádné. Nadstandard jsem teď chtěla taky (při prvním ne,) ale byla jsem ráda, že jsem se do Podolí vůbec vešla. I teď jsem nakonec byla ráda, že jsem byla na normálním pokoji. Chytla jsem bezva maminy 🙂 Manžel by se mnou stejně být nemohl a mně by vadilo, kdybych si neměla s kým pokecat 😒
Johanko, já to četla nekde od Campi tuším. Epi pro Podolí prý platí nejaký sponzor, kdežto třeba v Krči ne. Taky to moc nechápu a připadá mi to na hlavu 😕

jabber
26. pro 2008

bejana - taky gratuluju 🙂

befanna - to nevím, to jsem neslyšela, já jsem hlavou hýbala normálně a nic mě nebolelo 😀 to bude spíš nějaká povídačka 😉
Je pravda, že ležíš, to jo...a jsi dost ráda, že ležíš, protože to břicho bolí (aspoň mě teda bolelo) strašně 😒 já se děsila okamžiku, kdy budu muset vstát, děsila jsem se až mi vyndají cévku a budu muset chodit čůrat atd 😀 - a to nastalo hned druhý den. Císaře mi dělali v 6 večer, v 10 večer jsem začala opět hýbat nohama a v 8 ráno si to na JIPku přihasila sestřička, že vstáváme a jdeme si vyčistit zuby 😅 a to jsem myslela, že je moje poslední hodinka 😀 Pak přišla během dopoledne druhá, že budeme cvičit, to jsem už myslela, že jí snad zabiju 😀 , ale naštěstí jsou to jen takový cviky s nohama, takže to šlo 🙂 Po obědě mě přestěhovali na normální pokoj, odcévkovali a začlo to 😅
A s tou hlavou, to fakt nevím, oni ti dávají silný léky na bolest, infúzi a čípky, takže myslím, že hlava by mě nemohla bolet ani kdybych chtěla 😉

bejana
26. pro 2008

Jabber, díky 🙂
Johanko, k tomu epi jsem to četla tady: https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

befanna
26. pro 2008

Holky,a kdy se vám přetočilo miminko? U mě pořád nic,pořád hlavou nahoru,už od 20t ☹

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
pavcik
27. pro 2008

Ahoj holčiny,přiznávám že diskuzi jsem nečetla a tak se předem omlouvám jestli se zeptám na něco na co už tu odpovězeno bylo.

I já jsem zaregistrovaná na konec července do porodnice Podolí. Pozítří se tam jdeme s přítelem kouknout na prostory.Už ste tam některá z vám byla??? Líbilo se vám tam? Co personál,jak na první pohled působil??? Jaké jsou ceny??? Na internetu jsem četla jen o nadstandartních pokojích a kurzech ale u těch stejně nevím kdy je nastoupit.Ale zajímalo by mě,kolik tam třeba cca stál epidural. Někde jsem tu četla že je drahej,a že v okamžiku kdy ho nutně potřebuju tak se ani neplatí,jen když si sama zažádám.Ale i tak by mě ta cena zajímala abych věděla kolik si mám tak dát stranou.

A taky od kdy bych tam měla začít chodit na kontroly. Zatím chodím ke své doktorce ale slyšela jsem že v určitým okamžiku se přestupuje tam kde se má rodit.

No budu se snažit na vše zeptat v pondělí ale ani sama pořádně nevim na co se ptát. Vždy mě něco napadá až když už tam nejsem a jsem doma 😠

hlavinka
27. pro 2008

Verbalinka: no, jeste to neprobehlo. Ale tedka mi odesla hlenova zatka, tak uvidime, jak se to rozbehne a kdy. 😕

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
marketovna
27. pro 2008

Pavcik : podolí jsem malýho rodila v roce 2007, ale musím říct, že jsem byla maximálně spokojená.. přístup personálu byl dokonalej...byli milí, příjemný...epidurál jsem neplatila, byl zadarmo a anesteziložka, která mi ho píchala, byla velice příjemná a šikovná.
zhruba do 36 týdne jsem chodila ke svýmu gyndákovi na štrosmajerák, protže on tam má všechno a pak do podolí...moje zkušenosti jsou velice pozitivní 🙂

Befanna : u mého prvního těhotenství byl malej hlavičkou dolů, pak v osmém měsíci se přetočil hlavičkou nahoru a dolů se stočil těsně porodem 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru