Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

niikkyy
15. led 2009

to je fakt hustý..hele to fakt vypadá jak kdyby jsi byla po nějaké nehodě..to je fakt hustý...sis musela užít 😔
jakmile uslyším jméno té DR tak utíkám a rodím na nábřeží asi 😅

amabilis
15. led 2009

Niky a že ne 😀

Hlavi, fotky dooooooost dobrý 😅 Tos byla asi po těžkým flámu, co 😀 (Musím to nějak odlehčit, že jo).

amabilis
15. led 2009

Jdu sklepávat dítě do vhodné porodní pozice. Jinak se tomu říká zdravotní procházka 😀

niikkyy
15. led 2009

Amabilis: určo byla někde pařit...pak někde žuchla a pak nám bude tvrdit,že z porodu 😀 😅

joo porodím na nábřeží a basta 😀 lehnu na koleje 😅 😀

jejda mě ten kluk dělá šílený hrboly.to je mazec 😀 asi chce vylézt pod žebrama a žaludkem

ma12
15. led 2009

Tak ja jsem se vratila z kontroly z Podoli, byla jsem i na monitoru. Dneska mam ale rekord - 2 hodky.
Hlavi: dik za info o Mudr. Zackove, to jmeno slysim a zdrham. Jinak mooc hezky fotky. To je zvlastni, ze ti UTZ nedelali, ja kdyz jsem byla na pohotovsti s "banalnim" zanetem, tak mi delali jak monitor, tak UTZ.

campi
15. led 2009

Ja zvladla monitor, UTZ a poradnu za 3 hodiny. Ale uz to beru rezignovane. Vykoukla pani z monitoru, u ktery jsem v 8 zacinala, a dost koukala, co tam v 11 zase sedím...

Nález naprosto stejnej jako min. ctvrtek - hrdlo pryc, ja jsem otevrena na pohyb prstu (fuj ale bolelo to), dr. Zikmund rikal, ze si fakt myslel, ze budu rodit. Ovsem bez kontrakci to nejde... Ale pry kdyz jim dojede zenska s tak hezky sestouplym ditetem a takovou prostupnosti S KONTRAKCEMA, tak si rikaji, ze to bude hezkej porod. Jeste ty kontrakce a sup ven... Mimčo 3012 g, míň plodovky, počtvrté potvrzená holka.

Hlavinko: no, dost velkej kontrast k pohodový tvářičce v těhotenství. Obdivuju to, jak pozitivne se na vsechno divas, i na komplikace se zlomeninou. Jsi bezvadná, at se daří!

amabilis
15. led 2009

Campi a to Zikmund říkal sám od sebe nebo ses ptala 🙂

ma12
15. led 2009

Campi: ja nejak taky, proste si s sebou vezmu casak a cekam a cekam. No, ja otevrena tedy nejsem, ale nejak se mi tam prostournul, ze jsem z toho zacala spinit. Tak snad pristi tyden to bude lepsi...

campi
16. led 2009

amabilis: praveze jsem cucela, mluvil sam od sebe🙂.

amabilis
16. led 2009

Tak to taky cucim. No ja mela dneska zas vydatne poslicky - kontrakce po 10-ti minutach, ale po par hodinach se to ztratilo, takze zase nic. Sice me bricho poboliva, ale ja uz fakt nevim, co si myslet...

amabilis
16. led 2009

Tak hlásím změnu, budu mít sice v porodnici pantofle se žiravkama, ale nebudu mít chlupaté nohy!!! Právě jsem trhla světový rekord v soutěži hadích žen a oškubala si je. Ale byl to záhul a není to dokonalý 😅 Ale jsem strašně spokojená 😀 Jsem prostě dobrá a úžasná (jsem se asi přechválila nebo co?), nečekala jsem, že to zvládnu bez cizí pomoci 😀 😀 😀

niikkyy
16. led 2009

Amabilis: teda ty jsi dobrá..gratuluju k takovému výkonu 😀

tak mě se první poradna blíží..jsem zvědavka ke komu mě dají a jak se vě mě pošťourá 😖 ty jo a jak dlouho tam bde,to bude mazec...mě je to šumák,ale mám bobky z MM...to bude příjemnej člověk ☹ no co,nechce mě pustit samotnou,tak at neremcá 😅

campi
16. led 2009

niikkyy: ty mas nejaky trauma z gyn. prohlidky, co? Neboj, ta prohlidka je desne kratka - az ma clovek pocit, ze tam byl zbytecne 😀. No, treba chlap prekvapi a zadny scenky tam nebudou. Posli ho na kafe do kantyny.

amabilis: to bude mít Mojík hezkou mamku, určitě to ocení, až vykoukne, že nemá chlupatý nohy 😉 . Ty používáš škubák? Já žiletku, s tou holení jde. A jak zvládáte pooperační rekonvalescenci? Se mi zda, ze ty se blížíš krásně k termínu a příprava je dokonalá.

amabilis
16. led 2009

Já právě škubu a několik měsíců jsem neměla odvahu zkoušet. Musím říct nohy v pohodě, ale kolena snad ani nebyly moje 😠
Taky začínám mít pocit, že dítko bude pedant po tatínkovi a chce dodržet všechny termíny, tak vyleze 19. nebo 20.1. (ovulaci jsem měla 29.4., ale co já vím, kdy se ta mrška do vajíčka dostala, že jo). Termín dle UTZ je 19.1. 😀

Jinak já jezdím do poradny furt sama bez doprovodu a MHD = pěšky, pak jedna stanice budem, iks stanic metrem, iks stanic tramvají a pěšky. Tak to bude i v pondělí. Ono to tu nějak nikoho netrápí, ale vzhledem k tomu, že chodím každý den sama na procházky (vždycky se na hodinu až dvě vypařím)... tak asi ani nemusí.

Jinak pes prý zlobí, tuhle se mu vyčůrala do chodby, jenže ona není zvyklá být v baráku, ale před operací jí oholili celou nohu a nesmí jí to nastydnout 😅

Niky, ty jdeš do poradny taky v pondělí?

campi
16. led 2009

amabilis: ty jsi dobra s MHD.
Ja beru prasky na snizeni imunity kvuli krevnim destickam, tak nechci jezdit, abych tam neco nechytla. Nehlede na to, ze mam fakt overene, ze kdyz doktori reknou: "jste v pohode, delejte, co chcete", tak se mi dole neco zhorsi. Treba po Vanocich, ze mam klidne chodit plavat, nasadila jsem kazdodenni prochazky a do tydne zmizelo hrdlo. Ale bylo to tak cele tehotenstvi: zacala jsem chodit ve 2. trimestru cvicit a sup, zkraceny cipek - klid na luzku.

Tak si vozim zadek - taxi stoji jenom 260 Kc, to ujde.

ma12
16. led 2009

Hele ovulku jsem mela 3.5., takze to vychazi na 23.1., ale Mudr si trva na tom svym 30.1..
Campi: ty si uzivas teda, zas pristi ctvrtek?
Ja jezdim porad MHD, kdyz si reknu o misto a sednu si, tak jsem v poho. Amabalis, odkud ty to jezdis?
Nikkyy: je to fakt rychlovka. Normalne te nazenou rovnou do kabinky, at si odlozis a vsechno probiram s Mudrem, kdyz jsem na kresle

amabilis
16. led 2009

Já jezdím ze stanice Luka 😀 Pojedeme na Luka, až kukačka zakuká 🙂

niikkyy
16. led 2009

nee nemám trauma,jen jsem zvykla na svoju DR

Ama: jj jdu v pondělí.teda ty jsi kaskader tím MHD
Jo holky a mám mít sebou sukni nebo tak něco? pač třeba u mé dr jdu k ní..kecame a pak se jdu sléknout a hned vedle toho je křeslo...někdo to má tak,že prijde,jde do kabiny,tam si odloží a pak jde k DR,,takže maj sebou sukni nebo tak aby tam nesedeli v tricku a nahndíro 😀 víte co myslím?

amabilis
16. led 2009

Na první návštěvě ti sestra řekne, ať si jen dáš do kabinky věci a přijdeš, že si nejdřív popovídáte (zeptají se tě na rodinnou anamnezu, jak probíhalo těhu a tak) a pak ti teprv řekne, ať se jdeš od pasu dolů svlíknout. Na křesle mají ty jednorázové utěrky, takže se ničeho nemusíš bát. No a pak se jdeš zase oblíct, což ti zase řekne, jestli se máš ještě vracet a nebo rovnou jít. Zorganizované to tam mají dobře 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
niikkyy
16. led 2009

Oki dík...takže sukénku nepotřebuju,fajn,stejně žádnou nemám 😀
Néé ono totiž někde to je tak,že tě zavolej,vlezeš do dvěří,to už je šatna,tak se svlékneš a vemeš právě tu sukni nebo dlouhé triko a jdeš k sestřičce a pak k DR a pak zas do šatny a domu..takže aby jsem tam nevlezla a nesvlékla se a pak tam v tričku které mi končí po pupkem nelítala s holou prdel a prndou a mýma striema 😀

jéé anamnézu jo?hmm to taky nevím 😀

amabilis
16. led 2009

Hele a co se svlíknout rovnou na chodbě, to by bylo haló 😀 😀 😀

niikkyy
16. led 2009

Ama 😀 😀 si děláš srandu,ale já fakt nevím jak to chodí no,jsem zvyklá x let na svou DR jak to tam chodí 😅

hele ta anamnéza..co vše chtěj vědět? já nic nevím 😅 😀

niikkyy
16. led 2009

no jak ty tam chodíš? sundáš spodky a v tričku normoš,né dlouhým hupsneš na kozu a pak hned z kozy obléknout a pryč? nebo jak? 😀 kozu má u šatny? ty vole to je materiál ta nemocnice 😀 😀 se mu tam svlíknu hned a bude..budu tam lítat s holou prdelí po ordinaci 😀

amabilis
16. led 2009

Nakreslila bych ti plánek, ale nevím jak 😀 😀 😀

Sestra otevře dveře a tam je minichodbička a za ní dvoje dveře - jedny do ordinace a jedny do průchozí kabinky. Fakt ti řekne a kdyžtak se zeptáš, no...

niikkyy
16. led 2009

plánek nechci 😀

jen zda tam jdeš k DR už svlečená s holou prdkou a nebo si v té kabince vemeš sukni nebo to triko a jdeš směr k němu 😅 hele já jsem dobrej tupec..to je neskutečný 😅

amabilis
16. led 2009

Nejseš tupec - jdu s holou prdkou, on už jich viděl, pokud chce něco jiného, než tě prohlížet na koze, tak ti to řekne a pošle oblíct

niikkyy
16. led 2009

aha,super,tak děkuju 😉
a pardon za tu zpověď,jsem fakt mimon,jsem nikde jinde nebyla než u své dr,tak vím hovnajze 😅 moc dik 😵
ho oslněj mé strie a bude..pač to je nářez jako 😠 😢 😢 😢 😢

amabilis
16. led 2009

Těch už nejspíš taky viděl a asi ani nevnímá. Víš co mu tam denně prolítne pacientek????

niikkyy
16. led 2009

jj to je mi jasné,to jen já šílim 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru