Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

hlavinka
12. dub 2011

@beisis aha....hm, to je mi novinka. diky

beisis
12. dub 2011

@hlavinka Taky jsem to v porodnici dostala poprvé v životě. Holt potřebujou mít všechno potvrzené.

karol84
13. dub 2011

@lili_k
na JIPce dostáváš vše
na odd. šestinedělí dostaneš 1 balík vložek (batist flower "noční") a dvoje síťované kalhotky; erární košile jsou na šestinedělí také k dispozici
pro mimčo je k dispozici oblečení - buď klasické zavazovací košilky nebo bodýčka (výměna za čisté není problém), látkové pleny (vždy 3 naráz, výměna kus za kus), zavinovačka, peřinka, desinfekce na pupík, kosmetika weleda, rybilka, gázové čtverečky. plenky musí být vlastní - ale když je někdo nemá hned od začátku, tak dají ze svých zásob

karol84
13. dub 2011

@katalines je to celkem jedno, zda ty papíry odevzdáš předem (dotazník o jméně v kartotéce a ostatní papíry do své karty při kontrole v poradně) nebo až při příjmu na porodní sál; pokud není dotazník o jméně odevzdaný na matriku předem, obchází paní z matriky maminy po porodu (na odd. šestinedělí)

beisis
14. dub 2011

@karol84 A zeptám se je to opravdu hodně špatný stim prostorem na pokojích?

bl4nche
14. dub 2011

beisis: nejsou skrine, v tom je problem. Rucniky jsme davaly pres ram posteli 🙂 A veskery veci sem mela v taskach pod posteli. Je tam takovy ten maly nemocnicni "nocni" stolek.

niikkyy
15. dub 2011

@karol84 děkuji za popis co vše je na 6N k dispozici,koukám,že krom vložek stejné jak před 2 lety 😉

karol84
15. dub 2011

@beisis já byla na dvoulůžáku - prostoru bylo hodně. ale na stejně velkých pokojích jsou i 3 maminy a to už pak jsi ráda, že projdeš od postele ke dveřím... a přesně jak píše bl4nche, nejsou tam skříně, takže máš vše v tašce na zemi, nebo se to povaluje na stolku/židli/pelesti postele
já jsem chtěla investovat do nadstandardu - kvůli možnosti neomezených návštěv, ale bohužel nebyla vůbec žádná šance se na něj dostat - a to i přes to, že jsem tam pobyla kvůli císaři o trošku déle než po normálním porodu
co se týče návštěv - kdosi tu psal, že když se na pokoji maminy domluvily, že nebyl problém nedodržovat návštěvní hodiny - no bohužel my měli v tomto smůlu - když mi partner donesl věci do porodnice hodinu před začátkem návštěv (nemohla jsem mít s sebou na jipce tašku, takže ta musela putovat z porodního sálu domů a zpět až po převozu na odd. šestinedělí), tak ho sestra vyhodila, že návštěvní hodiny jsou od 15 hod... a celkem se dodržoval i pobyt na pokoji pouze do 16 hod a zbytek na chodbě - když jsme to o něco přetáhli, tak nás sice nikdo už nevyhazoval, ale reakce nebyly zrovna nejpříjemnější...

evab.
16. dub 2011

@lampion Ahoj, já se byla registrovat 4. 4. a moje zkušenost je popsaná na straně 182. Tak hodně štěstí

vevi1
17. dub 2011

ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jak to funguje v Podolí při příjmu, přijedete s kontrakcema a pak ještě musíte vyplňovat nějaký papíry- třeba rodinnou anamnézu apod..? jak to funguje?
předem díky za info

anicka164
18. dub 2011

@vevu1 Tohle je trochu opruz. Při příjmu vyplňuješ to samý jako při první těhotenský poradně - takže rodinná anamnéza, tvoje zaměstnání, tvůj stav zdravotní stav.
Z těch záludnějších otázek si pamatuju, že se ptali na zaměstnání manžela, jestli jsem brala HA, moje zaměstnání, ...
Přitom to měli všechno v kartě.
Ale je fakt, že PA byla v pohodě a když jsem zrovna měla kontrakci, tak říkala, ať počkám, že jí to můžu všechno říct potom.

Přijedeš tam, natočí ti monitor, zavolají doktorku a pak podle toho, jestli ta doktorka řekne že je to na příjem, tak s tebou PA vyplní ty papíry.

hlavinka
18. dub 2011

@anicka164 holky, my jsme ted museli jet do Podoli a pokud jste tam uz rodily a budete rodit podruhy, vsechno maji v karte a uz se ptaji jen na zmeny, co byly za tu dobu, co vas nevideli. Takze vlastne zadne extra otazky nebyly a ptali se mne jen na nejaky zdrav. problemy behem tech 2 let. jinak nic, pohoda.

karol84
18. dub 2011

@vevi1 při příjmu to všechno PA vypisovala z karty, jen si některé věci ověřovala (např. když tam byl překlep apod. a nebylo to úplně jasné, co tím v první poradně zapisovatel(ka) myslel(a); případně mi to četla a ptala se, zda to ještě platí (např. adresa). jediné, na co se zeptali navíc, bylo povolání nastávajícího otce + s kým a jak bydlím (s rodiči/s partnerem...)

anicka164
18. dub 2011

Tak to jsem měla asi smůlu na nějakou důkladnou PA 🙂

@hlavinka
Jsme odstěhovaný kousek za Prahu, tak nevím, jestli do Podolí znova nebo ne. Kromě toho ještě nejsem ani těhotná 🙂
Jak to dopadlo s tou dulou vs. PA? Už jsi vybrala?

katalines
19. dub 2011

Ahoj holky, diky za predesle rady.

Vcera jsem absolvovala druhou navstevu Podoli, monitor + poradna. Na monitoru se opet predbiha ☹ tak nejlepsi je stat hned u dveri a nacpat se tam.
Po hodine cekani na poradnu, mi jen mudr rekla, ze mam prijit v nedeli na dalsi monitor, a pak az za dalsi tyden opet monitor + poradna (to mi vychazi uz dva dny pred porodem). Ja jsem si myslela, ze ted uz prohlizeji pri kazde navsteve, ale tak snad vedi, co delaji 🙂
Ja stejne doufam, ze uz tam na dalsi poradnu nebudu muset 😀

aajda
19. dub 2011

Já jdu za týden poprvé, tak jsem zvědavá,mám přijít na 8h a před tím si jít nechat vystavit kartu do kartotéky...

@katalines a další, jak dlouho tak trvá, než mi tam tu kartu vystaví? Jako o kolik mám přijít poprvé dřív?

Jinak se na to moc netěším, sedět půl dne a čekat na rychlovyšetření...

hlavinka
19. dub 2011

@anicka164 Ani, diky - jeste nevim. S dulou jsem se spojila, ale nevim. asi spis primo PA v Podoli. Uvidim. Jeste je chvili cas🙂

karol84
19. dub 2011

@aajda já šla o půl hodiny dřív - karta byla vystavená za 10 minut (byla jsem první na řadě) - ale když se tam sejde víc mamin dohromady, tak to samozřejmě trvá déle

karol84
19. dub 2011

@aajda k trošku staršímu dotazu... pokud není místo na šestinedělí a umístí tě na jiné oddělení, tak nemáš mimčo u sebe, ale nosí ti ho na kojení po 3 hodinách. po uvolnění postele na šestinedělí se stěhuješ.
já si za pár dní prošla rizikové, jipku, gynekologické odd. a šestinedělí...

karol84
19. dub 2011

jeste bych doplnila neco k prubehu pobytu na odd. sestinedeli:
budicek mezi pul a trictvrte na 6 - merit si teplotu - nekolikrat se nam vsak stalo, ze se na ni pak nikdo neprisel zeptat...
vizity chodi nekdy v 8 hodin, nekdy taky ale ve 2 odpoledne...
na oddeleni P1 byly s vyjimkou nekolika pokoju (2 v predni casti oddeleni + nadstandardy) - dohromady 3 WC a 4 sprchy (u tech 2 WC - nedaly se zamknout - obvykle chybelo mydlo), u dalsiho WC mydlo bylo (jak uz tu nekdo psal - vedle je i WC pro personal, tak mozna proto); 2 pokoje v predni casti oddeleni (tusim 221 a 222) maji svuj uzamykatelny zachod (i s mydlem); ty 4 sprchy jsou pro vsechny pokoje vcetne 221 a 222 - nekdy se na ne stala fronta. na nekterych pokojich mydlo bylo, na jinych ne
na chodbe byla k dispozici lednice a varna konvice; dal caj neslazeny, slazeny (cerny), mleko, rohliky. obcas neco z toho doslo a nekdy trvalo docela dlouho, nez to bylo doplneno
sestry az na jednu vyjimku moc mile

lili_k
19. dub 2011

Ahoj maminky a tehulky 🙂

Nevite nahodou nektera jestli v poradne stale pusobi pan doktor Zikmund? Takovej hodne starej pan... minule jsem k nemu chodila a nerada bych u nej skoncila zas 😅 Dik 🙂

A dekuji moc za spoustu uzitecnych informaci 😉

janisska
19. dub 2011

@lili_k ano, chodím k němu... 😒 milej je, ale nic mi nepoví. Je tam vždy ve čtvrtek. Máš nějaké konkrétní info, abych se případně ještě zařídila? ☹ Díky!

hlavinka
19. dub 2011

holky a ono jde se objednat k nejakymu konkretnimu dr., ke ketrymu pak treba chodite celou dobu predporodnich prohlidek (od toho 36 tt nebo kolik?) - diky (ja bych to teda chtela prave zkusit, aby mi kazdej nerikal neco jinyho a navic mam par typu, u kterych bych fakt nechtela skoncit

lili_k
19. dub 2011

@janisska ve ctvrtek jo? A co v utery, nevis? 🙂 Ja tam jdu poprve v ut 10.5. proto se ptam 🙂
Tomu panovi musi byt uz snad sto let :🙂 Jako nic proti nemo nemam, to ne! Byl vzdy milej a velmi tichej... me prave vadilo jak mi nerekl ani pul slova a nic neresi, jako mit bezproblemovy tehu tak urcite v poho, ale jinak bych se bala... je to takova stara skola. Ale vim ze zas hodne holek s nim bylo spokojenych 🙂 Je fakt ze vysetreni je u nej vzdy bezbolestny... to se u jinych dr rict neda.

@hlavinka a u koho bys nechtela skoncit?? Me objednali a sestricka rikala, ze pry nevi kdo tou dobou slouzi, pry se stridaji... tak nevim jestli to tak je.. uvidime na koho narazim 🙂

janisska
19. dub 2011

@lili_k tak to nevim, mě vždycky objednávaj na ten čtvrtek odpoledne...Chci ho ve čtvrtek kapku vyzpovídat jak to vypadá a případně poprosit o Hamiltona, abych nepřenášela 10dní...Už jsem se bála, že máš nějakou negativní zkušenost... 😉

hlavinka
20. dub 2011

@lili_k u ty, co mne rodila. Zackova.

hlavinka
20. dub 2011

@janisska Verim, ze uz je Ti to dlouhy, ale zas lepsi prenaset 10 dni a mit spontanni porod, nez vyvolavany. Nase Adelka se narodila na 41. tyden...Az bude mimco dopecene, tak bude 😉 Drzim palce!

janisska
20. dub 2011

@hlavinka Já vim...dneska jsme s manželem konstatovali, že se vlastně o našeho prcka bojíme, aby se nám do porodu neuškrtil na pupeční šňůře a jiné hororové scénáře...proto už bysme ho chtěli mít u sebe 😉 Plus tedy nemám co na sebe 😀 No chce to pozitivní myšlení, všecko dobře dopadne a budeme šťastní 😎

karol84
20. dub 2011

@hlavinka v prvni poradne mi pridelili doktora a ten me pak objednaval dal k sobe, na dalsi lekare jsem narazila az pri prenaseni, kdy jsem do poradny musela chodit casteji - asi by se dalo se sestrami v te prvni poradne domluvit, ke kteremu doktorovi chces ci nechces - byly vetsinou celkem ochotne

karol84
20. dub 2011

@janisska uplne te chapu - pred par tydny uz jsme chteli mit porod take za sebou. nejdriv nas cele tehotenstvi strasili predcasnym porodem a nakonec jsem prenasela - porod zacal spontanne, pak se zastavil, muselo se mu trosku pomoct a nakonec skoncil cisarem ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru