Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

mahafi
14. únor 2013

@lucie777 tak třeba je možný, že jsme měly jen štěstí na prudivou sestru a jiná by to dovolila, ale tahle se opravdu netvářila (dost nás to mrzelo, protože jsme právě uvažovaly jako ty, že bychom si mohly dát i ten nejdražší a náklady by vyšly hezky 🙂 ).
Sprchu jsem měla tak nějak ujdoucně, nebylo to hned u pokoje, ale zase to nebyl výlet přes půl patra 🙂. Mimčo mezitím hlídají buď zbylý mamky na pokoji nebo ho dáš na chvilku k sestřičkám, tak to vyžadují, takže s tím počítají 🙂.

luckar
14. únor 2013

@lucie777 já bych se sprch nebála. Za 5 dní v porodnici jsem se tam akorát 1x potkala s jinou maminou a bylo nás plné oddělení.

petula1981
15. únor 2013

@romcovaklarka Ahoj, to je super, že také můžeš rodit přirozeně. Tak budu držet palce, ať se ti to povede 🙂. Koukám, že máš termín 24.2., to jsem měla u prvního syna a nakonec se narodil 19.2. 🙂. Také jsem zvědavá jestli to bude další kluk nebo zda budete mít doma páreček 🙂. Já jsem se dvouma klukama spokojená, hlavní pro mě je, že jsou oba zdraví. Akorát přece jenom tu holčičku bych chtěla, tak třeba za pár let, když ukecám manžela 😀. Tak držím palce, ať to máš brzy úspěšně za sebou.
@aajda kamarádka taky měla prcka dlouho KP a nakonec se otočil v 36 týdnu,tak uvidíš, jak se mimčo rozhodne.

tournesol
15. únor 2013

@johanka12
@mahafi
@romcovaklarka
@aljuska

Ahoj , muzu se zeptat , jestli vam v Podolí na poradnach delali vahovy odhad miminka a prip. jak casto nebo jestli vas poslali na ten velky utz? ja jsem posledni mela pred mesicem , tak.by mr to docela zajimalo 🙂

mahafi
15. únor 2013

@tournesol Mně ho dělali, ale myslím, že jen proto, že malá byla o 4 týdny menší než by měla být, tak jí hlídali víc (vč. váhového odhadu, průtoků (na velkém utz) a monitoru každý den, pak jsem to ukecala aspoň na obden, i tak to bylo hodně náročný a mé plány, jak si budu užívat mateřskou bez miminka vzaly rychle za své 😀). takže my byli trochu nestandardní případ. Ať máš všechno v pořádku a užij si těšení na holčičku 🙂

aajda
15. únor 2013

@tournesol Mně s prvním odhad nedělali, dokonce ultrazvuk mi tam dělali na kontrolách jen 1x ze 3 kontrol, jen aby se ujistili, že je hlavička dole, takže taková rychlovka.

aljuska
15. únor 2013

@tournesol
ahoj, v poradně mi váhový odhad miminka nedělali ani u prvního ani teď u druhého syna. U prvního sem chodila k Dr. Hanáčkovi a když sem se zeptala na váhový odhad mimča, tak mi jen osahal břicho zvenku a říkal, že to vidí tak na cca 3,5-3,7kg a skoro se trefil, syn se narodil s 3,9kg 😅
teď tato doktorka to vůbec neřeší, že prý už ten odhad je fakt jen odhad, že se miminko v pozdějším tt špatně měří. Mě odhad dělal můj Dr. v 36tt, ale to sem si o to řekla a zaplatila si to 😉
a na velký UTZ mě vůbec neposílali, ale Dr. na mě při každé KO koukne přes UTZ, aby zkontrolovala, že je malý hlavou dolů a že má dostatek plodové vody, takž jen rychlovka, nečekala bych nějakou extra péči pokud nemáš nějaký problém jako třeba měla @mahafi 😉

@romcovaklarka tak to jsou super zprávy, že jizva je tak jak má být a nic by nemělo bránit normálnímu porodu 🙂 držím moc palce aby to vyšlo 🙂 a jinak vím, že mají v Podolí i přenosný monitor, takže přitom nemusíš jen ležet, ale změří tě i za pochodu 😉 A váhový odhad hezký, to vypadá na malé miminko - holčičku 😵 jsem zvědavá co to bude, když se necháváš překvapit 🙂 Já měla odhad dělaný v 36tt a vyšlo to na 2,9kg tak jsem zvědavá jakého budu mít obříka, když už první syn měl skoro 4kg a už teď zase přenáším 😝 😅
a přeju, aby byl Samík brzy fit!

@aajda držím palce, aby se miminko ještě otočilo, věřím že to ještě může jít, mě se oba synové otočili až kolem 33-34tt, čekali prostě do poslední chvíle 😅 a vypadá to, že ani ten druhý není zrovna drobek jako první 😅
a když sem měla dělaný váhový odhad v tom 30tt, tak sem se trošku děsila, protože synovi vycházela hlava o cca 3 týdny větší - a už první syn má fakt velikou hlavu 😝 😀 - a pak v tom 36tt vycházela dle měření hlavička jen o 4 dny větší, což mi nepřijde nic mimořádného, tak to třeba u tebe budu podobné 😉
A to se tento syn otočil ještě lehce na šikmo kolem 38tt, ale byl tak asi jen 4 dny, protože sem cvičila ty cviky na otočení a povedlo se mi ho zase "sklepat" do správné polohy hlavou dolů a už tak zůstal 🙂

@lucie77 pokud jde o nadstandart, tak se to chce o něj přihlásit hned na porodním sále a říct si do jaké ceny by jsi ho chtěla, a pak to chce se každý den - nejlépe dopo i odpo - připomínat, zda je volný, aby na tebe nezapomněli 😉
Jinak pokud jde o sprchy a WC, tak to není žádný luxus, ale myslím, že to je v pohodě, většinou to bývá v půlce oddělení, takže to nebývá z pokojů daleko a teda potkala sem se ve sprše s nějakou maminou jen občas, ale nikdy jsem nečekala 😉
a pokud jde o hlídání miminka, tak jsme se vždy domluvily s maminkami na pokoji a navzájem si mimča pohlídali a když nebyl se mnou na pokoji nikdo, odnesla sem syna na sesternu, aby ho pohlídali, to se tak dělá 😉

tournesol
15. únor 2013

@aljuska Hmmm, tak to je skoda...ja jsem se na to ptala, a rikali, ze to nedelaji - chodim tam uz od 33tt, protoze jsem tam chvili lezela na rizikovem 🙂

aljuska
15. únor 2013

@tournesol no možná by ti to v tomto týdnu ještě mohli udělat, ale určitě záleží na tom ke kterému Dr. chodíš a taky by za to asi chtěl zaplatit, ale normálně jako součást prohlídky to rozhodně nedělají . . .

johanka12
15. únor 2013

@tournesol hoj, v poradně se dělá jen malý ultrazvuk v ordinaci. Já měla málo plodový vody, takže jsem chodila na velkej ultrazvuk každých 14 dní asi od 25t. A jinak jsou ty větší ultrazvuky myslím tři.

tournesol
15. únor 2013

@aljuska co nadelam :-/ ale zkusim to asi, protoze me to proste zajima 🙂 Navic mam chodim k lekari u ktereho budu i rodit, tak by to snad mohlo jit domluvit. Prave na tech poradnach mi vzdycky dela jen tak zbezne ten maly utz, to vim 🙂
@johanka12 a to te posiali v podoli nebo kde?

adriene
15. únor 2013

@tournesol Ahoj, v Podoli v poradne mi delaji jen bezny rychly UZ, obcas vaginalni a vysetreni. Vahovy odhad zde ne, jen koukne na ulozeni mimca, pohyby... Ale 1x za 14 dni chodim na velky UZ do 3. patra, kde mi vahove odhdy delaji, vcetne prutoku, mnozstvi plodovky, naplni mocovych mechyru, atd... jenze ja cekam dvojcat, takze postup asi jiny... Ten UZ. v 3. p se s UZ v poradnach neda vubec srovnavat... ted mluvim o kvalite pristroju..

johanka12
15. únor 2013

@tournesol Mám v Podolí i svého lékaře, takže jsem od 20t. chodila už jen do poradny a ne k němu (tam to je tak, že jdeš do poradny a pak k lékaři, který slouží na prenatálním). Na ultrazvuky mne posílali oni (lékaři v pren.) a když se zjistilo málo vody, tak sem byla objednána rovnou od lékaře na ultrazvuku na další ultrazvuk. A váhu miminka vždy na ultrazvuku kontrolovali taky.

majkali
15. únor 2013

@lucie777 Já měla u druhého porodu nadstandard (myslím že ta 2300 Kč na noc) a ani tam druhá postel nebyla. Ani moc prostoru pro druhou postel. Mě taky odrazovala cena, ale po zkušenosti s nadstandardem můžu říct, že to byly dobře investovaný penízky a já jich nelituju. Neomezený návštěvy a sociálka s telkou na pokoji je super. Nejvíc jsem ocenila lůžko na elektrické ovládání, po císaři nejlepší.

aljuska
16. únor 2013

@tournesol určitě to zkus, za to nic nedáš 😉 a když chodíš ke konkrétnímu Dr. u kterého by jsi měla rodit tak s ním by to mohlo jít se domluvit 😉

romcovaklarka
19. únor 2013

@aljuska Ahoj, díky moc, tak ses trefila a malá holčička je od pátka na světě 😵 Měla necelá tři kilča.

Jinak VBAC a vůbec všechno celkem fajn v tom Podolí, i na bonding došlo, dali malou na břicho, nechali pupečník dotepat, táta přestříhnul, pak si ji teda vzali, když mě šili - ale to bych s ní asi fakt cukala 😅 a mezitím ji zvážili a ošetřili přede mnou na sále. Pak mi ji vrátili sice zabalenou jak vánočku, ale jak odešli, tak jsem řekla mužovi a asistentce, ať mi ji zase svlečou a tak jsme se mazlily zbytek těch dvou hodin, krásně se přisála a všechno. Jak jsem se toho Podolí bála, tak bych řekla, že tak 95% lidí, co jsem se s nima setkala, bylo milých a příjemných, asi jedna byla protivná a jedna takové odměřenější (obě dětské sestry). Byla jsem na P4. Jediné, co bych vytkla, že se mě na nic neptali a na oddělení si malou po přinesení ze sálu rovnou nechali u sester, přijela jsem ze sálu, čekala jsem, že budu mít malinkou na pokoji a nic. Já jak tam přišla v noci nějak v půl třetí, tak jsem ani nevěděla, kde to je a 3,5 hodiny jsem napůl pospávala a stále čekala, že mi ji každou chvíli přinesou 😒 ale co už. V šest ráno ji konečně donesli a už jsme nerozlučná dvojka 😵

mahafi
19. únor 2013

@romcovaklarka gratuluju k princezně 😵
je príma, že to vyšlo, jak sis představovala. Je moc optimistický, že se tu teď hodně maminkám narodily po první sekci druhé děti vaginálně, to je fajn, trochu se přestávám děsit druhého porodu rovnou sekcí, až na to jednou dojde 🙂 (je mi jasný, že je to individuální, ale přece jen je fajn vědět, že to jde 🙂 ).

janazzz
19. únor 2013

je třeba si do na porod vzít i košili nebo takovou tu jejich erární tam dostanete? Protože jinak vidím, že všechno s sebou. Jaké jsou ty standardní pokoje - třílůžkové? Za ty se neplatí nic? Jsou ok?

romcovaklarka
20. únor 2013

@janazzz Kdyby někdo neměl, tak mu asi něco dají na sebe, ale počítá se, že máš svoji. Třílůžáky jsou fajn (byla jsem teďka na P4 a pokoj obrovský, všechno potřebné tam je... Akorát postele tam šíííííleně vrzaly 😀), nic se neplatí jen klasicky za hospitalizaci 100,- denně.

Jinak se dostanou jedny síťové kalhotky a jeden balík vložek. A na mimi je tam všechna potřebná kosmetika i oblečko, je třeba jen plenky a ubrousky, nic jiného.

romcovaklarka
20. únor 2013

@mahafi Děkuju, no jsem nadšená 😵 A samotnou mě milě překvapilo, jak mě nikdo předem zbytečně do sekce netlačil, ani nestrašil. Jedině jsem dostala takový papír, který byl trochu depresivní, pže tam byla popsaná rizika sekce, pak rizika VBAC (vždy včetně statistiky úmrtí plodu a podobných optimistických údajů) a pak jsi měla podepsat, jestli chceš rodit tak nebo tak 😅 Ale zas má člověk informace, no...

evab.
20. únor 2013

@janazzz Předpokládá se, že si mamina na porod dnese vlastní oblečení, stačí třeba starší tričko nebo košile, které v případě umazání nebude škoda vyhodit, ale jasný, že nahatou tě tam nenechaj. Jinak standardní pokoje jsou 2 nebo třílůžkový, já byla nejdřív na 2 lůžkovém a postel mi nevrzala 🙂 Naštěstí a mamina co se mnou byla na pokoji měla dokonce novou polohovací.

tournesol
21. únor 2013

Holky, jak jste to mely s poplatkem za otce u porodu? Platily jste nebo ne 🙂 Podle noveho zakona by se to po na chtit nemeli, ale vim o tom, ze to tak neni - nekdo zaplati, nekdo ne, pripadnee si to necha vratit...tady je k tomu docela dobra rada:

http://www.aperio.cz/poradna/26385 😉

tournesol
21. únor 2013

@aljuska Tak uz jsem se s nim domluvila a pry to nebude problem 🙂 Tak zitra snad uvidime, kolik vazi 😉

adriene
21. únor 2013

@tournesol To by me tez zajimalo, jak je to s platbou otce/osoby u porodu... vsude v podoli tedy visi cedule, ze se plati... leda se konkretne na to zeptat dr.? Nevim...

romcovaklarka
21. únor 2013

@tournesol Jé, to jsem nevěděla... Já měla dva lidi a za oba nás skásli ještě před odchodem ze sálu 😅 J Platila jsem 1500 na osobu. Je fakt, že mi to taky přijde hodně - třeba v Benešově jsem platila tři stovky a to bych neřešila, dejme tomu mají s tím nějakou organizaci navíc, dostal tam takový ten jednorázový sterilní oblek... V Podolí za ty prachy jsme dostali po porodu občerstvení - čaj, džus, chleba, sýr a šunku 😀 No, jestli si muž schoval ten účet, tak to možná zkusím.

gepe
21. únor 2013

@romcovaklarka neke ze v Podoli i obcerstveni? Tak to bude mit Mila radost a ja taky 😀

adriene
21. únor 2013

A to je obcerstveni pro otce i pro matku? Treba kdyz to bude otec u porodu u sekce, tak pochybuji, ze mu pak prinesou tacek s jidlem.... 😀

gepe
21. únor 2013

@adriene sekci prece delaji matce, ne otci, tak proc by se nenajedl 😉 😀

adriene
21. únor 2013

@gepe 😀 Za 1500,- by se mohl klidne "prezrat" i jinde.... jestli jim jde o jidlo, tak at si ho klidne nechaji... 😀 Ta castka je hrozna! 😖

gepe
21. únor 2013

@adriene tak ono je Podoli povazovano za luxusnejsi porodnici no. Co vic k tomu dodat.. 🙂 ono kdyby se do Podoli a napr. i k Apolinari, netlacilo tolik lidi - bez rizikovyho, z cely CR, tak by taky ty ceny treba byly jiny, nemluve o vytizenosti.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru