Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

zuzik03
2. únor 2008

sarusinko, prosím Tě, má smysl si k porodu do Podolí připravovat porodní plán, nebudou se na mě dívat jak na blázna ? nebo stačí spoléhat na to, že jim vše řeknu v průběhu porodu ?

sarusinka
6. únor 2008

s tim porodnim planem....nevim...nemaji je moc v lasce 😀 ale ja bych si ho klidne vzala....je to vas porod a musite si to vychutnat.... rodime malokrat v zivote...a to ze se na me bude nekdo divat.. na to kasli... proste museji to akreptovat....

bakule
7. únor 2008

ahoj sarusinko, taky mam rezervaci v Podoli, chodila jsem na kursy i na telak. jen kdybys byla tak hodna a mohla trosisku napsat, jak to chodi, kdyz se prirozeny porod zvrtne v akutniho cisare. co jsem se dozvedela, tatinek k porodu nesmi a nepousteji ho ani na navstevu ten 1 den k mamince na JIPku, takze rodice spolu v podstate nemohou prozit spolecnou radost. nedela se ani malicka vyjimka - treba na par minutek 😉 a kdy vidi maminka poprve miminko? neni lepsi uz kvuli tomu si dat epidural "dopredu pro jistotu", aby maminka "neprospala" ty nejkrasnejsi zazitky hned po narozeni miminka? 😀 😎 samozrejme, ze pri rychle zachrane miminka nepremysli clovek vubec o nicem, ale stejne ve mne drobet dloube, esli mi to pak, kdyby se to tak zvrtlo, nebude lito 😉

kristi
7. únor 2008

ja jsem plan s sebou mela,ale nestacila jsem ho ani vyndat z tasky.....dneska uz je to rok 😢 😉

zuzik03
7. únor 2008

bakule, akutního císaře ti při epidurálu neudělají, tam jdeš pod celkovou narkozu, jedině při plánovaném ti umožní místní umrtvení, ale to není úplně stejné jako epidurál, takže se to pro jistotu píchnout nedá. kamarádka v podolí rodila, měl to být plánovaný CŘ v místním umrtvení, ale kvůli infekci jí přímo na sále řekli, že ji úplně uspí, tatínek seděl před sálem a miminko viděl hned jak ho vytáhli a pak mohl normálně k inkubátoru i k ní (ona ale byla na nadstandardu). kamarádka viděla miminko až druhý den, kdy ji za ním k inkubátoru přivezli (nemohla kvůli CŘ chodit), večer po CŘ byl nepříjemný, protože si musela vydupat, aby jí někdo řekl, jak na tom malý vlastně je. chodila za prckem co 3 hodiny kojit, rozkojila se dobře a pak už bylo všechno pořád lepší a lepší.

být tebou, tak ale nepřemýšlím nad tím, co všechno se může po... a radši doufám, že vše půjde jak po másle 😉

bakule
7. únor 2008

ahojky zuzik03, dekuju za zpravicku. jasne, ze doufam, ze pujde vse jak po masle 😉 my mame mimco trochu vetsi, tak nevim, pokud to bude v terminu, jak hladky to maslo bude 😀 mne zase rikali, ze pokud uz ma rodicka zavedeny epidural, zvysi ji pri akutnim CŘ davku a rodi se s mistnim umrtvenim a uplna narkoza neni nutna. dekuju moc za pribeh, aspon mam predstavu, jak to chodi a mas pravdu, nechavam to konovi, nic stejne naplanovat nejde😉 koukam, ze uz to mas taky za par, tak drzim palce.

zuzik03
7. únor 2008

díky, taky držím pěsti, ať vše klapne, třeba se v tom podolí potkáme 😉 s tím epidurálem jsem to nevěděla, to je pro mě novinka, ale třeba máš pravdu 🙂

petamarketka
7. únor 2008

bakule: tak to co jsi popslala, byl v podstatě můj případ. Rodila jsem v Podolí, nechala jsem si píchnout epidurál a měla jsem ho zavedenej ale mimču se prostě ven nechtělo, porod byl dlouhej a pak už i začal Markétce docházet kyslík. Okamžitě mě vezli na císaře. Museli mi dát celkovou narkozu - zabírá okamžitě - u epi se prý musí počkat cca 20 min - a na to nebyl čas. Manžel čekal na chodbě. Markétka se narodila 19.03 a první fotky manža udělal v 19.07 - ukázali mu ji, mohl si ji pochovat atd. Mě mezití šili. Když mě vezli na JIP tak jsem jen na chodbě pozdravila manžela, zeptala se jak vypadá, jestli je zdravá a zase usnula. Markétku mi přinesli popréve ve 23.00 a pak až ráno cca v 5 - v 11.00 mě převezli na odd šestinedělí a manžel přišel až když byli návštěvy (asi ve 3). Samozřejmě mě mrzí, že jsme si to nemohli společně vychutnat, ale zdraví Markétky je důležitější!!! Takže tak
Přeju ti, aby šlo vše jak po másle !

alodi
7. únor 2008

ahoj bakule, já to s tím epi slyšela stejně jako ty...otázkou je, jak moc je pak ten císař akutní. Já rodila v podolí před 4 měsíci akutní sekcí, takže jsem měla celkovou narkozu.Celý následující den a noc jsem byla na jipu a nemohl za mnou ani manžel. Co mě ale naštvalo nejvíc, že jsem nemohla mít u sebe mobil, tudíž jsem nemohla manželovi ani oznámit, že jsem už porodila 😠 Rodila jsem hodně předčasně, do termínu bylo daleko, takže to nikdo nečekal, že bych mohla rodit. V tu chvíli to je vážně hrozný...zažijete takovou událost, máte v sobě tolik emocí a strachu o miminko a nemůžete dát vědět ani svým blízkým!!! No, nakonec jsem si vydupala, že jsem mohla aspon poslat smsku!
Hrozný!!! Miminko jsem mohla vidět až po 2 dnech. Takže tohle pro čerstvou maminku není příjemný začátek.

Jinak jsem byla s péčí v Podolí moc spokojená. Především musím vyzdvihnout péčí na novorezeneckém resu/jipu. Tam se o mého chlapečka krásně starali. Všichni tam jsou skvělí...prostě machři 🙂

bakule
7. únor 2008

zuzik03: taky drzim pesticky a treba se opravdu uvidime, ja budu asi rodit driv 😀

petamarketka: dekuju moc za zpravicku a hodne podrobnosti, musim rict, ze jsi me moc potesila. myslim, ze ty casovy sledy byly u vas docela dobry. je naprosta samozrejmost, ze zdravi miminka je na prvnim miste, vubec jinak neuvazuji. aspon vim ted, jak je to s tim epiduralem, ono kdyz je to tak na rychlo, tak nezbyva asi nic nez celkova narkoza. i tak verim, ze si clovek to stesticko uzije potom. a moc vam to, holky, slusi, marketka je kouzelna a jste sikulky - hlavne ty, ze jste to tak pekne zvladli. tak at pekne rostete.

ahoj alodi: prave neco podobneho jsem taky na kurzu slysela, a mrzi me, ze jste to meli takhle, no bohuzel se to neda nijak ovlivnit ani naplanovat. veskery personal v Podoli je naprosto profesionalni, takze si vubec nemyslim, ze by delali neco, co by nebylo pro zdravi a dobrou pohodu miminka i maminky, a pokud by to jen slo, urcite by vysli ve vsem vstric. prekvapila me ta vec s mobilem - zrejme kvuli tem pristrojum na jipce. verim, ze to muselo byt opravdu na psychiku narocne. chtela jsem te pochvalit, jak jsi statecna a vsechno jsi to tak skvele zvladla a to jeste pred terminem. asi bych byla pekne vykolejena. verim, ze o to vic si toho stesticka uzivate se Sebastiankem ted - taky moc kouzelny miminko. tak drzim pesticky.

jitkastudentka
10. únor 2008

Dobrý den, jsem studentka VŠ zdravotnické obor porodní asistentka. Jsem ve třetím ročníku a píši bakalářskou práci na téma postoje žen k porodu v domácnosti. Chtěla bych vás ( maminky )požádat, jestli byste byly ochotné vyplnit mi dotazník ( anonymní ). Pokud chcete, tak mi prosím napište na mailovou adresu stichovaJitka@seznam.cz a já Vám dotazník pošlu. Předem děkuji. Jitka
Napište mi prosím do mailu i název porodnice.

silrej
12. únor 2008

Ahojky holky, tak jsem se zaregistrovala taky v Podolí, sice jsem ještě přemýšlela nad Bulovkou a pak i Hradcem Králové (pocházím odtamtud), ale nakonec zvítězilo Podolí, takže v srpnu jsem tam! 🙂))

zuzik03
12. únor 2008

silrej, jestli bude volno 🙂

silrej
12. únor 2008

Zuzik: Jak jestli bude volno?

bakule
12. únor 2008

zuzik: ahojky, tak jak ses rozhodla s tim porodnim planem? 😉

michalamm
12. únor 2008

ahoj jak se vede.chci se zeptat jestli tu není někdo kdo ležel na rizikovém oddělení v ÚPMD v Praze Podolí v období od 18.04.2007 do 08.06.2007.

kocicatko
12. únor 2008

Silrej: mrkni tak stránku dvě dozadu - sama sestřička z Podolí nás tu varovala ohledně stop stavu a v takovém případě je i registrace na nic... 😒

silrej
12. únor 2008

Aha, ale to bych řekla, že je asi problém všude...holt nás těhotných je nějak moc! 🙂

zuzik03
12. únor 2008

jo jo, silrej, jak píše kočičátko, když je stop stav, ani registrace nepomůže 🙂 ale v tom případě můžeš jet na tu bulovku, ta bývá volnější, já s ní tiše počítám jako se zálohou 😉 nebo počkat, až ti porod postoupí tak, že už tě jinam nepošlou 😀

bakule, asi se na to nakonec vybodnu, asi bych si připadala divně, nevím, jestli bych ho při kontrakcích vůbec vytáhla 😒 já toho zas tolik nechci a co chci, to jim snad schopná říct budu nebo poučím manžela, ať to řekne za mě 😉 ty si ho budeš psát ?

bakule
13. únor 2008

zuzik03: jojo, souhlas, ja si ho psat nebudu. presne jsem o tom uvazovala podobne jako ty viz. vyse...ze by na me koukali jak na blazna 😀 radci to necham na proficich. vsak oni z nas toho mimace uz nejak dostanou 😀 😀

sarap
13. únor 2008

ahoj holky,
přidám se se svojí zkušeností - registrovaná jsem byla v Podolí už od léta, týden jsem přenášela a když přišel den D, měli v Podolí stop stav, takže jsem měla smůlu. Na příjmu mě vyšetřili a velice ochotně obvolali ostatní porodnice v Praze. Bohužel nebylo volno NIKDE v Praze, takže jsem rozrozená jela do Neratovic, kde jsem chytla poslední místo. Nevím co se tu noc (1.2.08) dělo, že rodili všichni, ale mojí kamarádku poslali do Brandýsa nad Labem, takže asi fakt bylo v Praze plno.
Registrace budou už i v Krči, Motol je zavedl v létě a v těch Neratovicích (mmch super - vřele doporučuju) je zrovna taky zavádějí. Mám pocit, že když se bude registrovat všude, lehce to zratí smysl.......

zuzik03
13. únor 2008

sarap, to nás teda čekají věci, ještě si před porodem vyjedeme na výlet 🙂 to je síla...

luckahr
13. únor 2008

tak to je sarap teda něco 😒 , hele a "jak moc" si byla rozrozená 🙂 ? To jsem ráda, že Neratovice dobrý, kamarádka tam bude taky už každou chvíli rodit 🙂

adriana1
15. únor 2008

Ahojky, nemáte někdo něco nového o podolí?

pajca
15. únor 2008

Ahoj holky, vím že mám čas, ale chtěla jsem se zeptat jestli nevíte jak je to v podolí s epidurálem?
Jinak tam ted rodila ségra a byla moc spokojená.

kacak
15. únor 2008

Ahoj, nevím jak hodně je to aktuální informace pro Vás, ale v Podolí zrušili registrace od 13 tt a registrují hned, co dostanete průkazku. Je to kvůli nadměrnýmu návalu. Já se registrovala min. středu a měli posledních pár volných míst na srpen (mam termín na konec, 21.8.). Registrují prý pouze cca 350 rodiček na měsíc.

zuzik03
15. únor 2008

kacak, to je dost drsné, já třeba dostala těhu průkazku až ve 13.tt, takže by to bylo prašť jak uhoď 🙂 stejně ti ale registrace nezaručí, že tě vezmou, takže mi to přijde nakonec vcelku fuk.

luckahr
15. únor 2008

pajca - myslím, že k němu mají pozitivní přístup, už když tam poprvé příjdeš do poradny, tak dostaneš takovej info formulář, jako že souhlas s epi a veškerý přínosy a rizika. Píšou tam, že se dává cca u 30% porodů. Já osobně jsem pořád nerozhodnutá, protože jsem ho měla s první dcerou a moje tělo reagovalo tak všelijak (to možná ale bylo taky tim, že byl porod vyvolávanej 😒 ), takže mně úplně mizely kontrakce a tak 😝 ,ale asi jsem spíš případ 😀 , většina holek si to chválí 😉 , těžko říct. A s tima registracema, to je teda děs, já pořád říkám, že se nakonec s kamarádkou potkáme v Neratovicích a bude to 😀

vercaberca
15. únor 2008

ahojky, 1.2. jsem rodila v podolí císařem. je pravda, že je to velkoporodnice, ale nemůžu si na nic stěžovat - naopak. na oddělení P3 (vyvolávání porodu) byly sestřičky úžasné. sice v určitých chvílích autoritativní, ale bylo to na místě a v pořádku. porod CŘ (ve 20,00 hod.) jsem měla pod celkovou anestezií. manželovi ukázali holčičku hned po porodu. mně odvezli na P2 (na JIP bylo opravdu plno). holčičku mi donesli ukázat hned během noci. sestřičky na P2 byly taky fajn. holčičku mi nejdřív dali na pokoj přes den a potom i přes noc. když jsem šla do sprchy, tak jsem ji zase vrátila "do školky" a oni mi jí s úsměvem pohlídaly. dokonce mi nabídly, že ji můžu u nich nechat přes noc, kdybych se chtěla vyspat.
jednoznačně musím říct, že mě podolí potvrdilo, že jsou šikovní a rození a péče o miminka je pro ně rutina. další porody chci určitě zase tam.

luckahr
15. únor 2008

A Verco, proč jsi rodila císařem? Tak to ráda slyším, že jsi byla spokojená 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru