Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

amabilis
14. črc 2010

@ninouche Celkově se na koupání dětí doporučuje do půl roku nic moc nepoužívat. Nemají se jak ušpinit a mají velmi slabou neodolnou pokožku, která veškeré kosmetické přípravky vstřebá dovnitř 😒 Takže jen občas dětské mýdlo, pokud se miminko hodně pokaká a na promazání kůže slunečnicový olej koupený v lékárně (v porodnici ho měli).

amabilis
14. črc 2010

@anicka164 To, že bys miminko umýt nechtěla ani tak není úplně ojedinělé. Já dokonce četla, že dítě se má po narození jen pořádně otřít a koupat poprvé až za několik dní (protože ten mázek poskytuje kůži ochranu, než se rošku zadaptuje).
Já ani nevím, jestli se můj synek koupal. Hned pár hodin po narození byl na operaci a pak se koupat nesměl kvůli stehům. Takže jsem ho jen otírala žinkou a poprvé jsem ho koupala v jeho asi 14-ti dnech. Ale předpokládám, že ho vykoupali před operací kvůli případným infekcím 😅

amabilis
14. črc 2010

@ninouche Skleróza největší... Ještě jsem chtěla napsat, že vložky bývají k dispozici a denně je doplňují. Pro jistotu si ale vezmi jeden balík těch porodních vložek (kupují se v lékárně) s sebou - může se stát, že chvilkově nebudou. Nám totiž tenkrát vysvětlovali, že záleží na sponzorech, že mívají i prsní vložky do podprsenky, ale není to pravidlem.
Jo a dostaneš i ty síťované kalhotky. Dostala jsem patery a mám je schované dodneška. Měla jsem očistky celkem osm týdnů, takže jsem je využila i doma a pořád jsem je přepírala 🙂
Ad utírání intimních partií - skutečně doporučujou čůrat ve sprše. Je to lepší i z hlediska hojení hráze (a to můžu jen potvrdit). Takže než půjdeš na záchod, naber si vložky a jednou se tam pak jemně osuš, rovnou ji vyhodíš a je to. Ty vložky jsou opravdu jemné a hlavně sterilní, mají je v takových kovových nádobách a smí se nabírat jen pinzetovými nůžkami.

romcatko
1. srp 2010

trošku posunu toto téma. chctěla bych se zeptat, kdy vás po porodu pustili domů? Pokud bylo mimčo vpořádku - myslím v případě přirozeného porodu i císařského řezu. díky. 😉

jesterka09
1. srp 2010

@romcatko nás po normálním porodu pustili 5 den, ale šli bychom 4,kdyby nebyla neděle...

aktaka
1. srp 2010

nás pustili pátý den, pustili by nás čtvrtý, kdyby se malá chytla na prso hned. Byla o měsíc dřív a dva dny jí to trvalo

anicka164
1. srp 2010

M. se narodil v sobotu ve 12:54, pustili nas ve cvrtek.
Pry je to tak, ze kdyz se miminko narodi do 12, tak se ten den jeste pocita, kdyz po 12, tak uz ne. Pokud je vsechno ok, tak pousti domu treti den.
Takze my meli "smulu", ze se M. narodil tech 54 min. po 12 + 1 den, protoze jsem mela malo mlika.
Priste bych ale dost tlacila na to, abychom sli domu driv, ty dny v porodnici byly jenom zbytecne probreceny, stejnak jsem mu pak davali dokrm i doma a navic jsem tam byla klidnejsi. Myslim, ze tech 72 hodin po porodu je maximum, co priste ustojim (pokud teda bude vsechno ok) 😉

romcatko
1. srp 2010

díky za odpovědi. a netušíte, jak je to u císaře? kdyby k němu u mě došlo?

tegina
1. srp 2010

Romcatko, bez operačního dne, tě po císaři nejdříve pustí 4den, bez operačního. Jednou jsem to tak zvládla 🙂 .

terkao
2. srp 2010

ahoj,
chtěla jsem se zeptat, jestli když jste chodily poslední měsíc v Podolí do poradny na monitory tak jestli i v rámci tohoto vyšetření provádějí i ultrazvuk nebo je to jen vyšetření lékařem a monitor?

maciatko1978
2. srp 2010

@terkao Ja som bola v Podoli uz stvrty krat. Prvy krat ma aj vysetrili, potom na dalsich dvoch navstevach to bol vzdy monitor ale bez UTZ a bez vysetrenia iba sa lekar spytal ako sa citim atd. Dnes rano monitor, vysetrenie aj UTZ ale pani doktorka mi povedala ze z toho UTZ co tam maju tak sa nic moc vidiet neda, iba videla ze miminko je hlavickou dole ale nedokazala mi povedat kolko bude asi vazit atd.

anicka164
2. srp 2010

@terkao: Me uz tam UTZ nedelali, vzdycky jenom monitor + lekar...

bl4nche
2. srp 2010

terkao: ultrazvuky vetsinou v tehotenske poradne nedelaji. Byla sem tam 4x a vzdycky jen vnitrni vysetreni a obvykle otazky, jak mi je a tak podobne 🙂 Diky zvysenemu tlaku me 2x posilali do 5.patra na krev ... Na ultrazvuky tam maji zvlastni oddeleni ve 2. patre - ale to by o nej musel doktor z tehotenske poradny zazadat ...

ninouche
3. srp 2010

Ja jsem byla v Podoli v poradně zatím 2x a UTZ mi nedělali ani jednou. Poprvé vnitřní vyšetření, podruhé jen kratinký "pohovor".
A @maciatko1978, ptala jsem se, jestli před porodem dělají váhový odhad miminka a prý normálně ne, jen kdyby k tomu byl zvláštní důvod - např. neúměrně velké břicho 🙂 Tak to já asi nemám, čili se váhu nedozvím... no ale možná je to dobře, oni se dost často netrefí a kdyby mi teď někdo řekl, že předpokládá 4kg mimčo, tak se budu leda stresovat 😉

smarowa
3. srp 2010

ahoj do podoli jdu ve ctvrtek po pate a UTZ mi delali jen poprve a pak uz ne. Takze ho asi nedeleji, vzdy jen monitor, vysetreni a dr,. se pta jak se mam jestli nejaka zmena od minule..

ja mam otazku ve ctvrtek mam 42tt presne a jdu prave do poradny, nemate nekdo zkusenosti s tim zda mi na pozadani udelaji Hamiltona?
pripadne jake mate doktory, ja mam od zacatku jednoho a to Primáře Kovaříka, je děsně milý a hodny, uklidňující typ. ale zrovna jsem dočetla članek, v kterém se vyjadřuje, že není zastánce vyvolávaných porodů. Pro mě je ten konec dost psychicky naročný a dost muka.. tak jaky mate zkušenosti...

maciatko1978
3. srp 2010

@ninouche Jeej tak to si ma velmi potesila. Uz som sa bala ze nevysetruju iba mna☹ Moj gynekolog ma vzdy vysetril, pozrel miminko na UTZ, povedal ako to vyzera tak som asi automaticky cakala to iste aj v Podoli. Chapem ale ze ked nie je nejaky dovod tak sa pri tom pocte co tam musia denne zvladnut asi ani neda. S tou vahou mas asi uplnu pravdu, casto pocuvam ze to co predpovedali sa aj tak nevyplnilo tak naco sa stresovat hlavne nech je miminko zdrave🙂

ninouche
3. srp 2010

@maciatko1978 přesně tak 😉 Já jsem teda slyšela už dřív, že ty poradny v Podolí jsou většinou odbyté dost rychle (teda v ordinaci, zato v čekárně si člověk počeká, žejo 😠 ), ale asi by to prostě jinak nezvládali... a je fakt, že pokud nejsou žádné potíže, asi není důvod vyšetřovat zevrubně každý týden... Včera jsem tam teda ale pročekala celé dopoledne 😒 Ale je fakt, že tam jsou vždycky všichni docela milí, což hodně oceňuju - i když je to asi prostě naučená "profesionální příjemnost", tak při tom frmolu, co tam mají, je i tak docela obdivuju. A chtěla jsem se tě zeptat - říkalas tam někomu o cvičení s epinem? Nebo dávalas jim předem porodní plán?

maciatko1978
3. srp 2010

@ninouche Vcera som tam cele dopoledne bola aj ja tak sme sa tam urcite museli vidiet🙂 O Epino som tam este nikomu nehovorila, neviem ci mam? Ale asi to poviem ked budem rodit, nakoniec som si predsa len napisala porodny plan, vytlacila som si z internetu taky formular, mnohe otazky ma tam aj prinutili zamysliet sa co a ako chcem a tam som to napisala. Zatial som porodny plan nikomu nedavala myslim ze staci ked to dam PA pred porodom..teda dufam? Ono je to smutne ze mnohe z nas o tom Epi no lekarovi nepovedia lebo nevedia aku reakciu cakat...mozno by sme boli prijemne prekvapene aj ked vacsinou tu citam ze lekari nemaju ani paru o tom co Epi no je - skoda☹ Hm vyzva do boja, skusit im to povedat? Ja mam vo stvrtok iba monitor a potom som objednana az na pondelok ale akosi tisko dufam, ze budem rodit v termine...🙂

ninouche
3. srp 2010

@maciatko1978 tak to jsme se asi viděly, já jsem tam nakonec byla od 7.30 do desíti 😖 🙂 Škoda že jsem tě nepoznala. Já teď mám další poradnu a monitor v pondělí - to ale tobě přeju, abys už měla po pohodovém porodu v termínu a chystala ses pomalu domů! 🙂 Já jsem taky o epinu nikomu neříkala, ani předtím svého dr. jsem se neodvážila zeptat - i na masáž hráze se tvářil tak shovívavě, asi jako "no když vám to psychicky pomůže, klidně si masírujte"... 😖 Zatím jsem to udělala tak, že jsem si to napsala do porodního plánu - že jsem dělala masáž a cvičení s epino a že je prosím, aby nestříhali, pokud to nebude nutný. A plán jim asi dám až v den D, myslím, že to úplně stačí - však to mám psané v bodech a stručně, to přečtou za chviličku 🙂

maciatko1978
3. srp 2010

@ninouche Skvele tak som mame pripraven uplne rovnako🙂 Kazdopadne keby sme do pondelka odrodili dam potom vediet ako to slo, ako to dopadlo s porodnym planom aj Epi no - snad sa dostanem na internet. A keby nie tak tam na seba opat v pondelok narazime🙂

ninouche
3. srp 2010

@maciatko1978 jeee a teď koukám jaké máš nádherné fotečky! Moc vám to tam všem třem - teda čtyřem 😉 sluší! Ale vůbec si nejsem jistá, že bych tě tam včera viděla 😕 A to je milý, my máme taky doma i psisko, ale už je mu 10 let... ale to je mimo téma🤐

maciatko1978
3. srp 2010

@ninouche Vcera som bola objednana na 10tu a prisla som asi 10 minut predtym tak sme sa mozno tesne minuli. Keby si ma tam v pondelok zahliadla pokojne sa ozvi, velmi rada Ta spoznam osobne🙂 Tie chvile tam vedia byt velmi dlhe. Mam uzasneho manzela, krasne stenatko a budeme mat este uzasnu princeznu - ci viac si clovek moze k stastiu priat 😉 .

ninouche
3. srp 2010

@maciatko1978 tak domluveno, kdybych tě tam náhodou v pondělí viděla, přihlásím se, taky tě ráda poznám 🙂 Ale přeju ti, abys už radši měla po porodu 😉 Taky si někdy říkám, co víc si můžu přát, jsem na tom podobně jako ty - tak ještě ten porod aby byl v pohodě a budem nejšťastnější na světě, že? 🙂

weri1
3. srp 2010

Rodila jsem v Podolí a nedám na tu porodnici dopustit. Skvělej personál, vše super.Naprostá spokojenost

amabilis
4. srp 2010

Já rodila v podolí před rokem a půl. Měla jsem připravený porodní plán, ale nakonec jsem ho s sebou nebrala, ale aspoň mi to pomohlo utřídit myšlenky. Vždycky záleží na tom, na koho narazíte. Akorát se tam střídala směna, takže přípravu mi ve spěchu dělala jiná PA, než která mě pak rodila (mimo jiné naštěstí, neb mi nebyla úplně sympatická). Chtěla jsem Yall gel, ale že je lepší klystýr, moc se mnou nediskutovala a já se hned nechala zblbnout. Ale teď jsem rozhodlá, že na Yall opět kašlu, ono na tom něco bude, že ta nahřátá voda asi líp pomůže i pro rozběh porodu 😀
Ale pak ta PA, co mě rodila, byla suprová. Když jsem říkala, že nechci preventivní nástřih hráze, že jsem i masírovala, tak to opravdu vzala na vědomí. Nakonec se to bez nástřihu neobešlo, naopak mě musela po třičtvrtě hodině tlačení nastřihnout třikrát, protože už šlo o vteřiny. Ale co naděláme, když pohodář si jde s ručičkou pod hlavou 😀 Tož tak. Porodního plánu ani požadavků se nebojte.

weri1
4. srp 2010

já nejsem zastáncem porodních plánů. Věřím doktorům že svoji práci dělají dobře. Mě doktoři poradili co je dobrý co ne, vše mi vysvětlili a nechali mě rozhodnout.

amabilis
5. srp 2010

Důvěřuj, ale prověřuj 😉 Dost často vnucují něco, co není zapotřebí a ohánějí se zkušenostma atd. Využívají toho, že rodička by v tu chvíli zaprodala duši ďáblu, kdyby věděla, že jí pomůže 😀

weri1
5. srp 2010

já takovou zkušenost nemám. takže nemůžu posoudit

ninouche
5. srp 2010

Ahojky, kdo jste rodily v Podolí, můžete mi říct, jak je to tam s kontrolou kyčlí u novorozenců? Dělají nějaké vyšetření, než vás pustí domů?

karrinn
5. srp 2010

@romcatko my jsme odcházeli v neděli, K. se narodila ve středu sekcí. Po císaři pouští nejdříve pátý den ( vč. operačního ).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru