Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

hlavinka
8. lis 2010

ahoj Niky! diky za gratulace. ja podoli volim jen dle toho, ze je nejbliz, jinak jsem minule spokojena nebyla vubec, ale to byla proste souhra okolnosti:o( proto chci konkretniho dr. k porodu.
jeste jsem u dr. nebyla, bohuzel se sethuje a tak mam termin az 26/11:o(

niikkyy
8. lis 2010

@hlavinka já spokojená byla maximálně a chci znova,jinam nejdu,,,to raději rodit doma 😀
já myslela,že už jsi byla u DR...já se jdu dneska objednat.
Vím,že jsi nebyla spokojená,dle mě jsi narazila na blbou směnu...na tu můžu narazit příště i já....a budu zklamaná

bl4nche
8. lis 2010

Hlavinka: Hanacek je docela mladej, do 40 by se mel vejit. Rozhodne neni prosedivelej, aspon mi pred necelymi 2 lety neprisel.
Jeste k te neprijemne mlade doktorce? Nemas nahodou jeji jmeno napsane v takove karticce, co se dava po porodu? Jsou tam zakladni info o miminku a jmena asistentky a doktora, kteri dite osetrovali?

verbalinka
8. lis 2010

@hlavinka chapu tvuj strach, tvuj porod si pamatuju a byl opravdu zprasenej. K zaplaceni dr. k porodu - u nich je velky riziko, ze ti budou chtit vyvolat bezduvodne porod kvuli tomu, ze si to chteji ulehcit a casove naplanovat. Nechces radsi zkusit zaplatit si porodni asistentku? Pro podoli samozrejme externi. Ale treba v Neratovicich jsou vyborny a tam porody probihaji podobne jako ve Vrchlabi a pozadavky splni do puntiku. Planuju tam podruhy rodit. A z modran jsi tam max. do hodiny 🙂

hlavinka
8. lis 2010

Blanche: ajo, tak to mam, napisu - Žáčková. Ona snad puvodne dela na IVF, jednou jsem u ni byla, a uz tenkrat jsem si rikala, ze desny. Ale ona byla jakoby ta posledni, kdo mne dorodil, jinak jich bylo vic, kazdy rikal neco jinyho - no bodet ne, za ty tri dny 😒

Niky: nebyla, taky jsem chtela jit, ale proste nebyl drivejsi termin. Jdu az 26/11 😒 Ale sestricka rikala, ze stejne by vzali jen krev na potvrzeni a bublinka by byla videt az v 7 tydnu, coz toho 26/11 je 8 tt, a musela bych tam behem 14 dnu jit 2x.

Verbalinka: no, tak to maji smulu, o vyvolavani nebude ani rec, prave na tom se chci taky domluvit, abychom proste vedeli, do ceho jdeme. Minule castecne vyvolavali (mela jsem jen kontrakce, ale nebyla jsem otevrena) a vubec to nepomohlo, takze ani za nic!!
No vis, zas porodni asistentka nemuze davat medikaci a pokud by nedej Boze ten porod byl taky takovy, tak by to fakt chtelo spis dr. Taky kvuli navstevam je lepsi, cim bliz k nam, tim lip, i kvuli Adelce a jejimu hlidani. Ale diky za typ. 🙂

niikkyy
8. lis 2010

@hlavinka tak já jdu den před tebou,teď jsem jí volala...a to budu 6-7tt

niikkyy
8. lis 2010

@verbalinka já taky zvažuju Neratovice.pokud nevyjde Podolí.Nera mám blíž...bydlíme u Kralup a do podolí hodina a nerátky 30 minut max...ale uvidíme co vyjde jen furt nevím jak to tam je s placením...někdo tvrdí,že platíš vše,někdo že ne,tak nevím

amabilis
8. lis 2010

@niikkyy Jé, ahoj 🙂 Všechny jsem vás předběhla a to jsem původně měla rodit na konci srpna, ale potratila jsem ☹ Je to sranda, že se tu zas začíná scházet stará garda.
Já jdu zejtra poprvý na oficiální KO do porodky. Jsem docela napnutá, ke komu tentokrát. Myslíte, že dědoušek ještě žije 😀 😀
Já měla planý výjezd ve středu (a zrovna malovali sály, tak jsem se psychicky zablokovala, protože jinde rodit nechci, bojím, bojím, v Podolí už to znám a pro mě známé prostředí znamená fakt hodně). Strávila jsem na příjmu strašně moc času, manžel venku hlídal malýho... Nakonec mě pustili domu, ale ten výslech... Možná neměla paní doktorka jen náladu, ale nebyla mi příliš sympatická.
Já u porodu měla tři PA, ale nevím, která byla která. Jedna z nich mě provedla celou tou poslední dobou a byla úplně super, jenže netuším, jak se jmenuje. Z toho papíru se to poznat nedá. Nevíte, jestli jsou někde jejich fotky? To bych asi chtěla moc, co 🙂

niikkyy
8. lis 2010

@amabilis Ahojky.jéé to mě mrzí......hlavně,že druhé mimi je ok.....a te´d holčička jo?super,páreček 🙂
fotky nikde nemaj,taky jsem je hledala....já mám jména na kartičce..juknu až malej půjde ven,jdu ho obléct a vyslat ho s tatínkem 🙂 dědeček tam myslím ještě je.....já k němu nechodila,já k mladé DR,ale sousedka jo

amabilis
8. lis 2010

@niikkyy Já měla nějakou doktorku jen na tu poslední kontrolu (vlastně v den porodu) a byla jsem paf ze sdílnosti 🙂 Jsem na to zvědavá... Co se týče toho výjezdu ve středu, tak si myslím, že ta doktorka byla rozladěná z toho, že tam ještě nemám kartu. Taky mi natvrdo řekla, že to, že mám registraci nic neznamená, když jsem tam ještě nebyla na KO. Copak můžu za to, že mě sestry opět objednali takhle pozdě??? Fakt jsem měla dost. Teď bude sranda, jestli jí zejtra budu ít na KO. Já se snad jdu podívat, jak se jmenovala 😅

verbalinka
8. lis 2010

@hlavinka jasně rozumím. s dítětěm už člověk přemýšlí jinak 🙂 V podstatě by sis mohla v podolí zaplatit i císaře a měla bys to bez bolesti, teda porodní bolesti 🙂 Hlavně, ať ti to dobře dopadne 😉
@niikkyy Kdybych bydlela tak blízko Nerátek, tak neváhám a jedu tam. Podolí je dost šílený kolos a Nerátky jsou proti tomu pidi nemocnice.

niikkyy
8. lis 2010

@verbalinka hele a jak je to v Nera...jak se tam platí???mě někdo říkal,že je sukromá a platíš všechno a vyšlo je to na 5tisíc.. Jenže já byla v Podolí spokojená max.a chci znova

baarca
8. lis 2010

@verbalinka Trochu nechápu, jak si někdo může myslet, že je císař bez bolesti 😕 První porod mi bohužel skončil akutní sekcí kvůli hrozící hypooxii miminka. A teď udělám vše pro to, abych se sekci vyhnula.

hlavinka
8. lis 2010

Verbalinka: tak cisare bych nemusela, sice bych si usetrila kontrakce atd., ale zas pak rekonvalescence je delsi. I kdyz jsem mela blbej porod, druhej den jsem normalne chodila a vsechno delala, coz s cisarem nejde 😒

niky: no vidis, tak si pak sdelime zazitky. Takhle to vypada, ze jsi tyden po mne, ja mela posledni MS 29/9, ale vim, ze mam ovulaci pozdeji nez v pulce cyklu, takze jsme tak na stejno....

kapr
8. lis 2010

@hlavinka jééé já měla taky poslední MS 29.9. , alke před rokem 😉

terkytka
8. lis 2010

Hlavinka: Hanáček je celkem mladej a fakt pěknej a sympatickej doktor, hádám 35 max 40, protože vím, že už má 3 děti.
Niky: gratuluju, to je fakt super, řekneš si, že chcete další dítě a jseš těhotná 🙂 Závidím, (v dobrým) takovej pocit neznám. 😉
To se asi znova nepotkáme 😉

hlavinka
9. lis 2010

Kapr: a kdy jsi rodila? 🙂

terkytka: no, ze by byl dr. mladej a peknej, to je spis na skodu, ne? 😀 ne, delam si srandu, hlavne by mel proste "sedet" a umet vysvetlit a byt citilivej....

niikkyy
9. lis 2010

@terkytka Terko díky....vy nechcete už druhý?

@hlavinka já měla poslední 11.10 🙂

terkytka
9. lis 2010

naopak, chceme druhý, ale jak jsem měla od konce kojení ukázkový cykly, tak jakmile jsme si řekli, že chcem druhý, tak to je jeden velkej zmatek. Poslední ms jsem měla 28.9. 😀 a na testu nic a akorát mě bolí břicho 😝
No nejdřív jsem z Hanáčka byla trochu nervózní, jak mě zaujal, to je fakt 😀
Jak jsem šla na plánovanýho císaře, tak jsem měla takovou radost, že se na tom sále fakt objevil a hned mě to uklidnilo. Je to fakt profík.

hlavinka
9. lis 2010

Niky: a to uz vis, ze jste tehotny? Teda ja jsem jsem mela pocit taky jeste driv, nez mela prijit MS, ale samozrejme 2 carky byly na testu az k datu ocekavany MS.

niikkyy
9. lis 2010

@terkytka takže se taky snažíte?tak a´t se cykly uklidní a povede se

@hlavinka já // našla ve středu,slabou a MS měla být v neděli....

terkytka
9. lis 2010

no snad se brzo zadaří....

verbalinka
9. lis 2010

@baarca evidentně jsi nečetla pozorně, psala jsem o porodních bolestech. Já císaře na přání v podstatě odsuzuju, ale v případě hlavinky, která prožila strašný porod, mi přijde lepší, aby místo strachu z porodu, který může další porod zase zkomplikovat, naordinovat plánovanýho císaře.
@hlavinka musím říct, že tě obdivuju, že jsi zase ochotná rodit normálně. Klobouk dolů 😉 Kámoška rodila 5 hodin, porod brnkačka a měla pocit, že další nezvládne a jak to bylo strašný 😀
@niikkyy pokud jsi byla v Podolí spokojená, tak Nerátky neřeš 😉 Nerátky jsou soukromý, ale myslím, že nic extra se tam neplatí. A mám pocit, že i epi tam mají zadara. Oproti třeba Krči, kde stojí 5000.

hlavinka
9. lis 2010

verbalinka: dekuju, ale to rikam ted, mozna, az budu ve 40 tydnu, zmenim nazor 😀 😀 😀
ne, vis co, ja si rikam, ze to proste nebude horsi, nez bylo. Rika se, ze druhy a dalsi porod je jednodussi, tak i kdyby byl o pulku kratsi, porad dobry 🙂 A hlavne, clovek vi, do ceho jde a ackoliv to byla hruza, dalo se to proste prezit. Nevim, jak to napsat, aby to neznelo, ze jsem nejaka silna, statecna a tak, ale proste se to dalo. Kdybych vedela, ze budu rodit normalne, jako kazdej, treba cca 8 hodin, tak super 🙂 no uvidime, je to jeste za dlouho. A samozrejme pokud budu mit domluvenyho lekare a doporuci mi behem porodu cisare, tak to zvazim. Ale asi hnedka dopredu chtit cisare, to fakt neni nic pro mne. Prece jen je to operace jako kazda jina a nejak si neumim predstavit, ze mimco vyndaji a nazdar. nechci, aby to znelo blbe vuci maminkam, ktery cisare mely, to ne, ale proste mi to prijde trochu zvlastni. behem 5 vterin je decko na svete a chudak ani nevi, o co jde. Jakoze se nemuze pripravit nebo tak nejak....

kapr
9. lis 2010

@hlavinka no TP jsem měla 6.7., ale rodila jsem 15.7. na vyvolání 🙂

veruuu_kadlecova
9. lis 2010

Já jsem teda s Podolím moc spokojená nebyla. Po porodu mi malou převezli do ÚPMD, kde to bylo o 10000% lepší-úžasný přístup, opravdoví odborníci, milé sestřičky, příjemné prostředí 🙂

kapr
9. lis 2010

@veruuu_kadlecova 😒 tomu nerozumím, já myslela, že Podolí je ÚPMD.

veruuu_kadlecova
9. lis 2010

@kapr Jéé promiň, spletla jsem se. Měla jsem v hlavě to Podolí, tak jsem to zlbla. Rodila jsem u Apolináře .. Omlouvám se za zmatky 😅

kapr
9. lis 2010

@veruuu_kadlecova no tak to jo 😵
taky jsem váhala mezi těmito 2 a jsem ráda že jsem se rozhodla pro Podolí. Už jen porod v boxu-byť krásném by mne znervózňoval

veruuu_kadlecova
9. lis 2010

@kapr U Apolináře jsem byla nespokojena hlavně s přístupem lékařů, porodila jsem předčasně, ale nikdo nebyl schopný mi říct, kde mám děti, co bude dál, nic.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru