Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

karmenina
14. led 2011

@med to těžko. A v pondělí mám také tu čest. Ale mám tam být už na 9 hod.

marcalka1
Autor odpověď smazal
Zobraz
lena1981
14. led 2011

@marcalka1: Já už mám jeden ctg za sebou ještě z ambulance, teď půjdu v 38 poprvé. Uvidíme. Jsem taky těhu celkem ráda, ale už mě břicho, neskutečné brnění rukou štve a děsně se těším na malého, tak bych rodila hned 🙂

bubanek
14. led 2011

@hlavinka Ahojky, ja mam k porodu zarizenyho doktora..je skvelej a dokonce me dvakrat operoval..ale v Podoli uz jsou t taxy za porod 10-15 tisic,ze mas soukromy cislo a muzes volat..kazdopadne samozrejme zalezi,kdy te to chytne..sem na to sama zvedava,protoze me to ceka kazdym tydnem..a ten muj porodnik je operater,takze pokud bude na sale,mam pry napsat smsku,ze jsem k porodu a pribehne az bude moc..a nejsem naivni a urcite ani jedina rodicka..kazdopadne ja taky nemam nejlepsi zkusenosti s doktorama a ted jsem v Podoli 2x lezela po operaci a hned jsem vedela,ze tohohle doktora chci u porodu i za ty penize a ze mi to za ten muj klid stoji..takze muzu napsat vic do IP.jestli te zajima..ten muj konkretne stoji 15 tisic..ale u Apolinare to je taky takhle..proste jsme v Praze..

bubanek
14. led 2011

Jinak ahojky, ja jsem sem jeste ani nepsala..ale jsem jedna z pacientek Podoli a reknu vam,ze poradna je masakr a to ze si platim doktora je mi stejne k nicemu..stejne clovek musi pockat k sestrickam ,na monitor atd..tak jsem z toho dost otravena a rikam nemit problemy,nemoc otehotnet a ted nemit stres z porodu,tak asi rodim jinde..
Tak hlavne at to mame v poradku za sebou a vam co uz to mate za par drzim palecky,at uz to je.protoze ja bych klidne uz rodila,jak me vsechno boli a tlaci a jsem totalne utahana.

marcalka1
Autor odpověď smazal
Zobraz
bubanek
14. led 2011

@marcalka1 ja tam mela podplaceny snad vsechny kamaradky uz pred 6 roakama to tak bylo,ale to byla taxa 5-6 tisic,minuly rok kolem 10 tisic a ted uz i nekdo bere 15 tisic..no ale ty dotktori tam proste jsou porad no..a je to neoficialne oficalni tohle i u Apolinare..a vsechny kamaradky si to nemohly vynachvalit a ja teda jdu zrovna fakt ke skvelymu doktorovi,ktery me i psychicky pomohl po operacich a proste nebral me jak kus masa a tak jsem se k tomu rozhodla pro svuj klid,ze ho tam chci... a penize se davaj az po porodu,zalezi jeslti prave tam byl,jestli probehne vse ok atd..i kdyz co si budem povidat ani nejlepsi doktor pruseru nezabrani,je to bohuzel i na prirode..
No ja mam taky malinkaty brisko a o to je to horsi,pribrala jsem jen 8 kilo takze to mam fakt jen v brise a prsou,ale ja mam problemy prave uz od zacatku tehotenstvi a i sem po operacich endometriozy,nemohla jsem otehotnet delsi dobu a boli me uz od 20.tydne stydka kost,kostrc protoze jsem pry hodne hubena a jak se to tam roztahuje a ja teda fakt docela trpim,tvrdy bricho ,nespim uz tak dva mesice..takze ja uz to chci mit za sebou..takze kdyz tu vidim vase terminy 40,41 tyden tak je mi zle..uvidim co mi pristi tyden rekne v poradne,ale ja mam i nejak blby jatra,tak mozna stejne pujdu na vyvolani..ale radsi bych aby me to chytlo prirozene..

gtver
14. led 2011

@bubanek , takhle to ale chodí v Praze všude, to není jen specialita Podolí, takže těžko by sis ohledně poradny pomohla 😉

bubanek
14. led 2011

@gtver no ja bych asi sla rodit jinak do Neratovic,i kdyz jsem prazska..protoze je to tam pry hezounky,novy,da se zajistit vic ten nadstandart a neni to tak natazeny jak v Podoli,ale tam berou od 36.tydne a ja proste chtela do Podoli ,ze uz to tam znam a je tam ten doktor a celou dobu sem vypadala na predcasnej porod a netusila ,ze tak budu drzet..ale pry Motol neni tak hrozne co se tyce poradny a registraci atd..kazdopadne ja byla v soku,kdyz sem videla tech 30 maminek na stolickach,par tatinku v rohu nebo postavali nekde..a ten system ,cekat pet ruznych front do ruznych dveri...no jeste ze uz to bude jen par tydnu 😉

gtver
14. led 2011

@bubanek no, vidíš, zrovna v Motole jsem rodila první a poradny se tam tehdy táhly víc než teď v Podolí 😀 mám dojem, že záleží kolikrát na každém konkrétním dnu. Taky jsem teď byla během těhotenství vPodolí hospitalizovaná a věděla jsem, že tentokrát chci rodit tam. Protože jsem byla druhorodička, tak jsem si to celé (i závěr) odrodila jen s PA, měla jsem fakt sympatickou, se kterou jsme si sedly, takže jsem se porodem spíš prosmála 🙂 A pak na mě kupodivu vyšel i nadstandard.

bubanek
14. led 2011

@hlavinka hele jen sem cetla..Hanacka ti moc nedoporucuju,rodily u nej sice hodne moje kamaradky,ale dost se pry ted jeho pristup zmenil asi tema prachama a ma jistou klientelu a vi to moc dobre...taky sem k nemu mohla jit,ale pred 6 rokama mel trochu jiny pristup nez ted..zalezi jestli fakt nekdo z tvych kamaradek rodil za posledni obdobi..kamaradku odrodil stylem ,ze ji parkrat zkontroloval a zasil jeden steh a vzal si ty penize..ja jsem to jen tak prolitla tu diskusi vasi,tak nevim jaky mas info..a tohle je info co vim od holek i holciny co v Podoli dela,ze se dost zmenil...

bubanek
14. led 2011

@gtver no ja se dost jako prvorodicka bojim a nemit zdravotni problemy a necekat na mimco nejaky ten rok,tak asi taky nejakyho porodnika neresim,ale nechci to proste riskovat,ze tam pak bude nekdo po skole nebo se na me vystrida pet doktoru.ja lezela i v Motole po operaci delozniho cipku a to byl des,prijimal me jinej,operoval,propoustel me nakonec nejakej mladej po skole a zanedbal zanet a za par dni sem tam byla v horeckach zas.a od ty doby si to radsi podchytim a podplatimproste je to tak,ale je to i o zkusenostech spatnych co clovek proste ma no..ja v MOtole mohla taky rodit u jednoho doktora,ale verim tomu svymu tady a rikam i diky nemu jak me operoval a mel pristup asi mam i mimco a povedlo se nakonec prirozene..

bubanek
14. led 2011

@gtver no v ten nadstandart doufam,ale vic nez tech 700 uz nedam,uz takhle to stoji dost..a ty drazsi pokoje se mi zda dost prehnany.a nic extra to tam neni,.tak uvidim podle situace,clovek si to stejne naplanuje a pak to je jinak..kazdopadne zavidim,ze uz mas dva porody zdarile za sebou..

gtver
14. led 2011

@bubanek ale já netvrdím, že nemáš řešit porodníka 😅 já mám právě s Motolem velmi špatné zkušenosti, takže jsem věděla, že tam už ne 😔 a druhé těhotenství bylo dost problematické, malý se ani nemusel narodit, takže to, že mi "stačila" PA, která mimochodem zvládla svou práci lépe než celý tým mudrů v Motole, nepovažuju za něco lehkomyslného 😉 Řeknu to asi tak, že pokud bych měla rodit potřetí, budu se po ní ptát.

bubanek
14. led 2011

A jinak co ctu vasi diskusi,opravdu to tam tak je,ze tam bere za porod kazdy druhy doktor,ktery tam ma nejaky jmeno...dostanete soukromy cislo a info,kdy mate jak volat,aby treba nejel k porodu v sobotu v noci a vy jste k porodu treba jeste nebyli..takze to musi potvrdit doktor u prijmu..ja tam chodim uz opravdu jinak roky asi 6 let a dokonce jsem tam chodila i na klasickou gyndu jako k obvodnimu gynekologovi a ted chodim k doktorce,ktera tam delavala a ma svoi praxi soukromou..takze opravdu to neni o jednom doktorovi a jmene..

gtver
14. led 2011

@bubanek no o nadstandardu mi nemluv, já měla ten za 2100 na noc 😀 . Koukala jsem, že na webu UPMD mají ještě staré fotky těch pokojů, už to tam dávno vypadá jinak. Ale jsou to pálky, no 😒

bubanek
14. led 2011

@gtver hele to jsem presne rikala,PA vzdycky udela to nejvic jako sestricky na oddeleni po operacich nez doktor..to je jasny..a to jsem presne rikala,kdybych vedela jak si podplatit jednu porodni asistenku,dam ji par korun,ona bude rada a ja taky spokojena,protoze tam bude se mnou travit nejvic casu a ten doktor stejne bude jen pribihat a odbihat,sam mi to i tak rekl,zadny ze tam nekdo za ty penize se mnou bude stat,kdyz sam operruje,ordinuje atd..ale to zas sem nevedela ja,jestli to je mozny si zaridit PA a mit ji tam a takhle clovek nevi,kdy me to chytne a mozna to ani PA nedelaj jak ty doktori..

bubanek
14. led 2011

@gtver to jsou palky..to je des..pri predstave ze tam dam porodnikovi 15 tisic, za pokoj dalsich 10 tisic nebo i vic,kdyby to bylo treba se zloutenkou nebo po cisari na dyl..tak to je more pro dva all inclusive,masakr..pritel ten uz je ted otravenej,ze si chci platit toho porodnika,jako chape me,ale kdyz tam stal se mnou hodiny pred tou poradnou a zjistil,ze vlastne ten uplatek mi nepomuze od tech front,ze se doktorovi treba ani nakonec nedovolam,protoze bude u operace,tak byl nastvanej pekne jak to ted chodi...a kdyby nevedel,co jsem si prosla po doktorech,tak by pekne prudil,takhle mlci radsi,ale mysli si svoje..

gtver
14. led 2011

@bubanek držím palce, ať s doktorem vyjde, protože budeš v klidu a to je k nezaplacení 😉 🙂 Na mě taky někdo (ne manžel nebo nejbližší rodina) kouká divně, když řeknu o tom nadstandardu, že jsem rozmazlená a ty peníze se daly využít daleko líp, jenže pro mě to znamenalo hrozně moc, sice tu dobu, co jem byla na normálním pokoji, jsem tam byla s dvěma moc fajn holkama, ale pak jsem šla jen o dveře vedle, takže jsme se stejně potkávaly. A já měla možnost mít tam kdykoliv manžela se synkem, vlastní koupelnu na pokoji, takže žádný problém s hlídáním a celkově ne tolik nemocniční prostředí. Takže ať si na to každý kouká, jak chce, já bych to udělala znovu.

bubanek
14. led 2011

@gtver no presne,ono se to rika lidem,ktery si tam nejdou lehnout nebo ktery si uz neprosli nejakym pruserem..a bohuzel ta doba takova je a kor tady v Praglu,ze kolikrat da clovek penize a ma lepsi sluzby nebo pristup..nemelo by to tak bejt,ale je to tak..no snad to doktorovi vyjde,preci jen chapu,ze tohle je tezky planovat,nejsem jedina jeho rodicka,do toho rikam je to operater a ma jak tehotenskou ambulanci tak operacni ambulanci..takze toho je dost..nejlepsi by bylo aby me to chytlo o vikendu,to vim,ze se mu dovolam a dorazi..kamaradku to chytlo ve dve rano,prasla voda,v Podoli odkyvali ze je to k porodu a ve ctyri tam byl u ni jak na koni..pak samozrejme resil svoji dalsi praci,ale pry ji hrozne psychicky pomohl a rodila podruhy a uz vic vedela a stejne rikala,ze by to pro ten klid udelala znovu..jo taky me to stve,je to uz cena za kocarek ty penize,ale proste opravdu po tech operacich,milionech doktorech je pro me 15 tisic vcelku nic za ten muj klid,ze je to vybornej doktor a nenecha me tam nekde hekat dva dny..kdybych vedela,jak si zaridit PA tak si zaridim radsi ji,ale to fakt nevim..tak aspon takhle..

TAk hezky vecer vsem a drzim vsem palecky at to mate rychle za sebou...

ameliejulliette
14. led 2011

Ahojte holky, jdu se přidat k vám, snad jenom na chvilku 😉 a třeba se s některými potkáváme i na monitorech a v čekárně a taky se potkáme v Podolí na pokoji 😅

Jako většina z vás toho už mám tak trochu plný kecky, od začátku jsem doma a cca od listopadu mimík občas vyhrožoval, že by mohl přijít dřív, že jsem se modlikala za ten 37. týden, no a teď se prcek rozhodl, že se mu u mě líbí, už třikrát za sebou v poradně CS 4, i když děloha pracuje... Jakmile chvíli sedím nebo nedejbože stojím, tak nohy mám nateklé až hrůza, skoro fialové a na nich bílé puntíky - Dr. to lakonicky okomentoval "trochu otékáte"... 😀 a prsty jako špekáčky, že naloupat brambory je opravdu záhul 😅 (dneska budou špagety 😀 ), no a dočkala jsem se na poslední chvíli (fakt cca týden) i strií, páč břicho je obrovské (i když mimík je prý drobný 😲 ), takže to bude se vším všudy... že se nemůžu dočkat porodu, co si všechno prožijeme při něm 😝

karmenina
14. led 2011

@ameliejulliette jsem na tom stejně. Už od listopadu rodím a ejhle, jsem ve 40.týdnu. Opravdu se ti udělaly až ted strie? Mám z toho hrůzu. Zatím nemám, ale břicho mám tak ohromný, že se pořád prohlížím. A mastím a mastím. Prý to ale nemá moc efekt.

Jinak holky, to uplácení doktorů mi přijde šílený.

lena1981
14. led 2011

Holky, na sál si berete jen jednu košili nebo víc? a župan? Já balím btůžek na sál a pak tašku na pokoj, co mi manžel hodí po porodu...

ameliejulliette
14. led 2011

@karmenina No jo, je to paradox, ale hlavně, když jsou miminka ok 🙂 Až teď se mi udělaly, ať jsem mazala či nemazala, nic se nedělo 🙂 asi jsou ty dispozice vrozené. Já už si domlouvám laserové ošetření po porodu, ať to aspoň trochu zachráním... ale prostě budu mít na těhotenství ještě jinou památku kromě potomka 🙂
@lena1981 Na sál si beru jednu košili na porod a jednu na převlečení. Župan si neberu a neberu si ho vůbec, místo něj budu mít mikinu... (už tak je pro mě utrpení, že mám mít noční košile, natož ještě župan 😅 )

bubanek
15. led 2011

@ameliejulliette to vis,ze ty strie je hodne o pokozce..ja sem hubena cely zivot a mam strie na celym zadku od 18 let a nevim z ceho...na brisku a prsou se mi zatim neudelaly a mazu poctive sadlem,fakt jsem mastna az za usima,tak zatim nic,ale fakt je to o pokozce a clovek to neovlivni..znam holciny co pribraly 25 kilo v tehotenstvi a nemaj ani carku a naopak..takze zbytecny se tim ttrapit..a presne uz se da neco i laserem poresit pri nejhorsim..hlavni at jsou miminka v poradku a my taky jinak 😉

Jinak ja vubec prave nevim jak to je s tim salem,ja mam sbalenej celej kufr komplet veci,ale kdyz vas ctu tak asi fakt hodit jen par veci pro sebe a pak Honza doveze nebo bude mit v kufru auta a vzdycky muze donest..

ameliejulliette
15. led 2011

@bubanek No já když jsem dala na hromadu všechny věci, co chci brát s sebou, tak toho bylo nějak hrozně moc... (a to mi určitě bude milion věcí chybět 😀 ) Nakonec mám sbaleno v kufru z Ikea - http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/5019... - Tu příruční tašku na sál a zbytek mi hodí manžel až na šestinedělí... (plus se mi nevešly plínky, ty jsou zvlášť), do ničeho menšího bych se rozhodně nevešla, ale budu tam asi jak blbec, co jede na dovolenou 😀 Když my doma nemáme žádnou tu sportovní tašku...

bubanek
15. led 2011

@ameliejulliette hele ja mam normalne kufr jak na dovcu na tyden,ale ono rucnik,backory,zupan nebo mikca ,dvoje kosile,neco pro malou,kosmetika,pleny,nejaky veci pro me tak mam kufr proste plnej..takze sorry..zpatky ho nepovezu..tak to teda taky rozdelim,ale jestli me to chytne tak pojedem i s kufrem v aute a bud to bude problem nebo mi ho Honza tam rovnou necha,protoze pak se tam rano nahodou hned nedostane nebo kdovikdy to prijde a ja tam budu bez veci a to se mi nechce..

karmenina
15. led 2011

Holky já ty věci rozdělila co hned, co druhý den atd , ale stejně mám velkou tašku. Když tam nacpu pleny a vložky, tak je hned půl tašky v čudu.

lena1981
16. led 2011

Tak to já mám k porodu malý batoh, ale na 6nedělí větší tašku, prostě se to nedá zabalit od menší. A to tam nemám nic navíc. Když si člověk má de facto vše přinést, není se čemu divit.... 🙂

Holky, netušíte, od kdy, když se přenáší, se v Podolí běžně vyvolává porod? V případě, že je maminka i mimčo ok a není tedy potřeba vyvolat dříve?

med
16. led 2011

Ahojky, tak to já jsem si zabalila jen jednu tašku, je taková akorát a co mi bude chybět mi dovezou...
Včera jsme si hodili planý poplach. Od pátku večer jsem měla bolesti v břiše a v zádech a pořád mi tvrdlo břicho, tak jsme raději dopoledne jeli... poslali nás domů, že to jsou poslíčci a že si mám dávat sprchu. V noci to sice zase přestalo, ale teď od odpoledne mě zase bolí břicho a občas tvrdne... tak doufám, že nebudu mít poslíčky ještě 14 dní... Připadám si trochu jak blb, protože jako druhorodička nejsem schopná poznat, jestli rodím nebo ne. Poprvé mi totiž praskla voda, takže to bylo jasný a prostě jsme jeli...
Zítra poradna, už se klepu radostí... 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru