Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

madlamme
18. bře 2014

je tam velké prd, to soohlasím. Ale švagrová teď dostala nějaký box, ve kterém byla zlatá pamětní mince pro miminko v hodnotě 1000 Kč. Tak to už je hezké.
Tu bych buď schovala, nebo třeba pro holčičku nechala přetavit a vyrobit třeba náušnice. Jinak já box dostala a užitečný z toho je jen ten vzorek sudokrému.

kuratkol
20. bře 2014

@madlamme Sami to ten prenatal box sestra nabídla ?

madlamme
21. bře 2014

@kuratkol no, je to vtipné... já byla na určení těhotenství u dr, kam normálně ani nechodím - byla jsem v té době bez gynekologa. a ta mi řekla, že těhotná teda jsem a dala mi ten box a spousty letáků, vzorky vitaminů a kdesi cosi.

chodit jsem k ní ale nechtěla. takže jsem pak o pár týdnů později šla k jinému dr, kde jsem se rovnou i registrovala a tam jsem nedostala nic, přitom jsem tam ty boxy viděla vyrovnané v recepci. a oni nevěděli, že už jsem někde byla. tak nevím, podle jakého klíče to rozdávali.

ale tak si řekni, nebo se na to zeptej.

miskaka
22. bře 2014

@terrezka Přesně jak popisuješ... Je to boj o místa, hezky ráno zasednout k PC, mít sepsané všechny info na papíře a co nejrychleji to nacvakat do PC. Pokud ti to napíše, že je kapacita plná, zkoušet to neustále aktualizovat, až ti naskočí, že jsi zaregistrovaná. Pod formulářem najdeš již teď termíny, kdy je porodnice zavřená. Registrovala jsem se 14+0tt. 🙂 Poprvé mě to odmítlo a pak po pár minutách jsem se tam dostala 🙂 Hodně štěstí

kuratkol
22. bře 2014

Holky, které jste rodily teď někdy, jak to vypadalo ? Byl stopstav či volný nadstandard ?

gepe
22. bře 2014

@aajda ja rodila v srpnu planovanym spinalem a mela jsem to teda jinak. Manzel cely porod na sale, jedla jsem den pred az do pulnoci, aj. 😕
@karminka

aajda
23. bře 2014

@gepe já ale psala, že jsem neměla manžela na sále placeného 😉 Ale s tím jídlem zajímavé, takže ti ani nedělali klystýr? A co ještě jinak?

mahafi
23. bře 2014

@aajda můžu se jen zeptat, když jste neměli manžela zaplacenýho k porodu (což u sekce chápu), mohl potom být u těch procedur spolu miminkem? 🙂 (já měla první sekci akutní, v celkovce a ještě navíc na gyn sálech, takže o manželovi tam nevěděli (nestihl za mnou dojet z práce ☹) a ukázali mu až pak zakuklenou holčičku 🙂, když ji odnášeli na oddělení, takže jen na chvilinku)

gepe
23. bře 2014

@aajda jsem na tlf tak to vezmu strucne 🙂 ze jsi neplatila otce u porodu mi na tlf uniklo.
Anesteziolozka den predem prisla za mnou na sepsasni veci na pokoj, nikam jsem chodit nemusela.
Klystyr jsem dostala vecer, mela jsem vlastni ze zdola z lekarny na doporuceni, 59kc, sestra jen ulomila vrsek a sup, zadne hadicky voda apod., delano na pokoji, to same i odber krve
Nesmela jsem jist a pit od pulnoci. Zadne cevkovani.
Rano jsem byla planovana jako treti ze tri, zadne vstavani v 5hod., vzbudila me uklizecka nejak o pul sedmy.
Andilka mi na rano dali uz vecer.
Na sal me vezli cca v devet. Chvili se cekalo na prvnim predsali, vyvezli tu prede mnou. Pak uklizeli sal. Prevezli do predsali mistnosti, tam jsem jeste s anestezio probraly podrobnosti. Pak na sal, v sede napichnut spinal, ulozeni do lehu, behem cekani na zabrani analgesie mi v klidu natreli pupika.
Kdyz malou vytahli, ukazali nam ji, manzela vzali s malou vedle, pak prisli zpatky, malou mi dali na hrudnik a mohli jsme se v klidu vsichni tri seznamovat az do dokonceni siti atd.
Na JIP uplne mega super pristup i pece. Staraly se i o nasi hygienu, bolesti nebyly, davali do kapacek mj i opiate. Mala plne kojena od porodu ihned.
Sestinedeli druhy den rano prevoz na P2, postavila jsem se sama az ten dalsi den. Cevku s pytlikem jsem mela ze salu. Zadne cipky na bolest, dostavala jsem Algifenove kapky.
Malou nosily na kojeni, nez jsem si ji nechala u sebe natrvalo, nebyl problem si ji nechat u sebe i dyl nez kojeni a i v navstevnich hodinach.
Sekci jsem mela ve stredu rano, byly jsme nakonec 4 - posledni po me akutni.
Ve cvrtek z JIPu na P2, v sobotu po obede jsem si nechala dat malou ma stalo a v nedeli dopoledne propusteni.
Nemela jsem protekci, vlastniho porodnika aj. Jen rizikova pacientka. Nemela jsem ani porodni plan, na vsem se dalo domluvit.
Co se tyka nadstandardu, je lepsi se zapsat do poradniku jakmile se clovek dozvi termim. Prvorodickam po sekci ho malokdy daji. Ja mela zadost a nakonec jsem byla na super velkym dvouluzaku, ze mi ani NAD standard nechybel.
AD puncochace, mela jsem vlastni operacni s vykroji na nehty u nohou ze zdravotnickych potr., ktere jsem uz predtim jednou pouzila pri jedne operaci. Opet vyprany a uschovany pro prip. dalsi.

aajda
23. bře 2014

@mahafi já se na to ptala v poradně a řekli mi, že jo, tak jsem to brala jako hotovou věc... no a až po sekci mi manžel řekl, že čekal na chodbě a jen mu ho dali na chvilku pochovat už zabaleného... měla jsem se víc ptát, příště bych si zaplatila otce s tím, že nebude na sále, ale v té místnosti, kde mají mimčo.
Já měla první taky akutní, ale to byl právě v té místnosti, takže jí viděl čerstvě vyndanou....

mahafi
23. bře 2014

@aajda díky 🙂, to je důležitá info, mně to pak bylo právě líto, víc než to, že nemohl být se mnou 😀.

aajda
23. bře 2014

@mahafi mně taky, tím spíš, že u Agi máme fakt hned ty první fotky, první minuta na světě, mám i video... kdežto lukáš má jen fotku z chodby... no ale co už.

aajda
23. bře 2014

@gepe no tak ono se to liší v podstatě jen tím, že ti dělali vše na pokoji... i ten "klystýr"? To jsi byla na pokoji sama? Měla jsi to víc v klidu, to určitě. Ale nevím, jestli to bylo třeba jen jinou směnou, nebo tím, žes byla riziková... a určitě na to měl vliv i počet sekci, nás ten den bylo plánovaných myslím 10. A tu cévku až na sále bych tedy taky ocenila. A o budíčku později než v 5 ani nemluvím 😀

mahafi
23. bře 2014

@aajda jojo... fotku máme taky až z chodby, zakuklence 😀... ale tak myslím, že to našim dětem vynahrazujeme jak se jen dá 🙂 (ale že by mě to nemrzelo, to mrzí... 🙂)

aajda
23. bře 2014

@mahafi taky myslím, že Lukáš z toho trauma mít nebude 😉 Ale pokud na to ještě jednou dojde, tak to podchytíme snad lépe...

gepe
Autor odpověď smazal
Zobraz
aajda
23. bře 2014

@gepe myslím, že ten nadstd měl určitě vliv na to, že ti dělali vše na pokoji a chodili za tebou, tím pádem i na budíček... na cévku asi ne...
Fotka krásná, fotku s hadrem na hlavě mám taky, ale bez lukáše...
A mě by z manžela na sále asi kleplo, ale u prvního jsem jeho společnost u kontrakcí ocenila, to jo 🙂

bebe_84
28. bře 2014

Ahoj zkušené podolské rodičky 😀 Nějak se mi to blíží, tak se chci jen optat: řešily jste předem poplatek za otce u porodu a podklady pro rodný list dítěte? Teď čtu, že na matriku by to tam mělo být odevzdáno aspoň 3 týdny před porodem, tak že bych tam pak sjela a rovnou zaplatila i za taťku. Ale jak je to pak s tím, když ve vyjímečných případech budu rodit jinde, ten poplatek vrátí? 😠

ameliejulliette
28. bře 2014

@bebe_84 Vrátí 😉 Já jsem sice rodila tam, ale manžel porod nestihl a poplatek nám vrátili proti nějakému potvrzení, že nebyl otec u porodu. Ty věci kolem jména, mají tam značnou časovou rezervu podle mě... Do poradny do Podolí se nechystáš? Že by sis skočila na tu jejich matriku zároveň...

bebe_84
28. bře 2014

@ameliejulliette no právě nechystám, můj gynekolog mi nabídl, že můžu do 38. týdne zůstat u něj kvůli čekání v porodnicích na monitory, když mi ho může udělat sám. Takže bych se tam musela vypravit vyloženě jen kvůli matrice a poplatku za taťulu. 🙂

ameliejulliette
28. bře 2014

@bebe_84 Podle mě se to určitě stíhá nějak rozumně i když to tam dáš až po porodu... vlastní zkušenost nemám, dávala jsem to tam vždy už v tom 36.tt a dám i teď. Ale jestli tam pojedeš v tom 38.tt, tak určitě v pohodě.

kofinek
28. bře 2014

@bebe_84 ja som nic na matriku nedavala a po porode prisla matrikarka priamo na pokoj,my sme neboli vobec dohodnuti nad menom a poplatok sa vracia,ked otec neni pritomny alebo aj doplati,ak nestihnes... vela stastia... 🙂

evab.
28. bře 2014

Taky bych to nějak nehrotila a dala jim to tam až na poradně. Osobně nechápu proč to tam všechno chtěj tak dopředu. Dokonce tu i jedné mamce v poradně sestra vyhrožovala ať co nejdřív ten poplatek zaplatí, jinak se může stát, že pak partnera k porodu nepustí. Těžko říct, zda na to maj nárok, jakoby nestačilo jak šílenou sumu za to chtěj

gepe
30. bře 2014

My jsme platili balicek predporodni kurzy pro oba + otec u porodu.
Papiry na matriku do ctvrtyho patra jsem dala, kdyz jsme byli na poradne.

luckar
31. bře 2014

@bebe_84 já zaplatila dopředu pouze přítomnost otce u porodu a matriku jsem neřešila. Nebyli jsme rozhodnutí a jméno jsme dávali až po porodu. Takže myslím druhý den dorazila paní z matriky, papíry si u mně vyzvedla a druhý den už mi psala městská část, že mám hotový RL. Mimo to poplatek za otce lze zaplatit až zpětně...né každý to stihne vyřídit před porodem.

petula_88
31. bře 2014

ahoj holky, rodila jsem 13.3. a Podolí můžu vřele doporučit. Ze začátku jsem z toho byla dost v rozpacích - hlavně paní v kartotéce byly dost protivné, celkové množství těhotných a tak. Jakmile jsem se dostala na porodní sál, všichni byli hrozně milí, to samé na novorozencích. Sestřičky i doktorky byly naprosto úžasné a plno věcí vysvětlily, poradily. Jsem moc ráda, že jsem si vybrala právě Podolí. Co se týče poplatků - přítomnost otce u porodu jsme zaplatili až po něm, kvůli matrice paní dorazila až další den. Formulář kvůli jménu jsme vyplňovali v průběhu porodu - rodila jsem měsíc předem.

madlisek
31. bře 2014

@bebe_84 vše jsme platili a řešili až po porodu, představovala jsem si, že to do porodnice nestihneme a jak to z nich potom budu tahat, takže jsme to nechali až na potom.

amabilis
2. dub 2014

@bebe_84 Otce jsme platili jednou předem současně s kurzem a podruhé až po porodu 🙂 Co se týče matriky, tak tam jsem část posílala mailem, včetně okopírovaných občanek, které tenkrát chtěli. Teď to budu taky všechno řešit na "poslední" chvíli. Nějak všichni kolem mě předpokládají, že to bude zas o několik týdnů dřív 😅

bebe_84
2. dub 2014

@evab. můj gynekolog říkal, že Podolí je z pražských porodnic nejhorší v tom smyslu, že např. chtějí rodičky do poradny co nejdřív, vyhrožují pak, ať si jdou rodit jinam, pokud nedošly v 34.tt apod. Chci např. u svého doktora zůstat co nejdýl - přijde mi zbytečný se tahat do Podolí, pokud mi udělá všechna vyšetření sám. Ale prý se mám obrnit, že mi to tam nějaká nepříjemná sestra může dávat sežrat. 🙄

sonik05
2. dub 2014

@bebe_84 rodila jsem tam 10.3.2014 a nemuzu rici,ze by byl nekdo protivny. Prvni poradnu jsem tam byla ve 37.tt a vsechny sestricky i lekarky byly v pohode. Ja si teda stezovat nemohu.
Co se tyka matriky,tam jsem byla 2 tydny pred terminem a jen jsem odevzdala papir na jmeno kiminka a oddaci list. A uz 13.3. jsem mela rodny list male doma,poslali mi ho postou.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru