Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

esuska
16. zář 2009

Ahoj,
sděluji svoje dojmy z první návštěvy v Podolí. Objednaná jsem byla na 10 hodin, ale jela jsem tam už na 9, protože jsem si měla ještě zřídit v kartotéce těh. kartu a chtěla jsem mít radši předstih. Nicméně jde to tam jak na drátkách, sestřička vychází, vybere karty nebo průkazky a pak volá jednotlivé těhulky, fakt fofr, pak řekne do jaké ambulance máte jít a tam pak taky sestra volá. Musela jsem ještě na krev - chyběl mi 1 odběr a i přes to jsem odcházela v 10:30. Takže pohoda. Na monitoru jsem nebyla, prý příště, ale podle toho, že sestřička furt vycházela a volala spíš zbytečně kdo jde na monitor to taky netipuju na kdoví jak dlouho. Většinou ta mamina co na něj přišla, šla hned dál do ordinace, takže nečekala žádnou frontu. Doufám, že to nebyla náhoda. Jinak sesřičky, kde se měří tlak a tak moc milé, u doktorky - Levé byla sestra co na mě působila, že to tam šéfuje spíš ona a tvářila se jako, že zdržuju, ale doktorka docela milá, akorát taková neslaná nemastná a navíc čeština není její rodný jazyk, ale mluvila docela srozumitelně. Ptala jsem se co je CS 4, co mi napsala do průkazky a ona, že je to ok, takže vím zas prd 😀 .
Ale dojem mám fakt dobrý, je vidět, že to tam mají zorganizované a i přes narvanou čekárnu to tam šlape. Akorát sestřičky a doktoři se nezastaví.

bramburka
18. zář 2009

ahoj holky,

muzu mit dotaz pro ty co tam porodily? Smí návstevy na pokoj? a kdy? neomezeně nebo jen v navstevní hodiny?

susik77
18. zář 2009

bramburko: muzou na pokoj od 15-do 16.hod., potom jeste do 18.hod. na chodbe 😉

bramburka
18. zář 2009

no to je super, aspon hodka. v krči se nesmí vubec a chodba není, jen takový predpokoj, kam se nacpe 50 lidí, to by mě zajímalo, co je potom na tom nezdraveho, kdyz smeli navstevy na pokoj, kdyz taky na ní prskalo asi tak o 50 lidí víc, že?

susik77
19. zář 2009

a jeste se da domluvit se spolubydlicimi ze tam navstevy -na pokoji muzou byt aj dyl. Ja jsem mela jen jednu spolubydl. a nevadilo mi, kdyz tam mela navstevu aj do 17.hod.
A sestricky vychazeli vstric, kdyz napr. manzel mohl prijit az vecer po 18.h. 😉

safa
2. říj 2009

Ahoj holky, včera jsem byla prvý krát v poradně v Podolí a sestra mě poslala k MUDr. Zikmundovi. Máte prosím některá s tímto doktorem zkušenosti?
Díky S.

susik77
2. říj 2009

Ahoj, ja mam. nic moc. Zkus se zeptat sestricky, jestli Te nemuze dat nekomu jinemu.

tegina
2. říj 2009

Ahojky, já jsem k němu chodila. Sice není moc mluvný, ale vzhledem k ostaním lékařům, to u něj šlo rychleji a přitom mi přišl pečlivý. Na rozdíl od žensk.gynekologů, mě žádná kontrola "nebolela" 🙂 . Mně byl příjemný. Asi to vypadá, že za čásek, pokud se povede registrace zde budu chodit opět 🙂

anavka
2. říj 2009

Safa, já souhlasím se Susik77. NIc jsem se od něho nedozvěděla, i když jsem se ptala, já s nim tedy spokojená nebyla 😔

tegina
2. říj 2009

Holky, víte někdo jak se v Podolí přistupuje k druhému porodu, pokud první proběhl sekcí, moc díky.

kjucukovna
2. říj 2009

Holky prosím jaké máte zkušenosti s registrací v podolí.... mě dnes řekli že je registrace ráno od sedmi...slyšela jsem o velkých frontách☹ v kolik jste tam šly Vy???
a ještě mě straší představa že zaregistrovaná budu,ale že bude pak plno a nevezmou mě ☹ že se najednou rozrodí víc maminek a bude stop stav....neslyšely jste náhodou některá z vás o tom, že by se to stávalo často?????
všem díky za názory i za rady !!!

lu777
2. říj 2009

Kju chtěla jsem se zeptat na to samé, ale přečetla jsem si příspěvek Hypo v půlce minulé stránky a myslím, že je mi jasný že to je síla... ještě že se těhotný (snad) nervou 😅 😅

stop stav může nastat kdykoli... a v každý porodnici, to máš těžký...

sarap
2. říj 2009

Ahoj,
registrovala jsem se na začátku srpna, když jsem byla 14+0. Do kartotéky jsem dorazila v 7.03h a byla tam fronta, ale né všichni se chodí do kartotéky registrovat. Spousta pacientek si tam chodí vyzvedávat karty do ambulance. Asi 3 pani přede mnou držely v ruce těhuprůkazku 🙂 . Chce to tam jít včas, ale zase taková Indie to není 😀

Naše první dítě sem chtěla rodit taky v Podolí (leden08). Předporodní péče mi připadala dobrá, občas člověk čekal dlouho v ambulanci než přišel na řadu. Sice při každý prohlídce narazíte v ambulanci na jinýho doktora, ale všichni byli milý a ochotně vše vysvětlovali.
Nakonec jsem zažila i ten "stopstav". Mudr na příjmu mě vyšetřila (otevřená na 3cm a slabé kontrakce po 3 min), natočila mi monitor a pak obvolala všechny porodnice v Praze. Bohužel stopstav byl všude a tak mi "zajistila" místo v Neratovicích. Tenkrát jsem z toho byla dost vyděšená, ale s odstupem času zjišťuji, že stopstav není žádná tragédie. Nepředstavujte si to tak, že jezdíte od porodnice k porodnici a všude vás vyhazují. To by byl fakt středověk 😀

Teď už prý není porodů tolik a to, že nepřijímají rodičky se stává málo. 😉

susik77
3. říj 2009

souhlasim se sarap, ja rodila prvni dceru taky v Podoli, v patek jsem sla na kontr. monitor vecer, lebo se mi zdalo ze se malo hybe, rekli mi, at radsi jeste nerodim, ze je stop stav v cele Praze. porodila jsem v pondeli, to bylo jedno volne misto 😎
znam 2 holky co v r. 2007 byly zareg. v Podoli ale kvuli stopstavu rodili jinde.
Tento rok mam pocit ze bylo mnohem min porodu-kdyz jsem alespon chodila ted v lete na poradny do podoli neslysela jsem o stopstavu 😉 sice taky ted meli posledni 2 mista kdyz jsem prisla rodit ale jsem mela stesti ze me vzali 🙂

lu777
3. říj 2009

Sarap díky za info o registraci !! tak snad nebudu muset vstávat v 5 a tlouct někoho po hlavě 😅 😅
s Matýskem jsem se vešla na poslední chvíli, hodinu po mě už nikoho nebrali.. prostě klika, přijela jsem už na 6 cm a akorát...

Susik: já právě četla, že baby boom opadá tak nechápu že slyším takový story o registracích...
ale zase si myslím, že je lepší když se všichni registrujou ve stejnej den a je limit, myslím, že šance dostat se pak reálně na porodní sál je vyšší

lu777
3. říj 2009

a je teda potřeba občanka, těhu průkazka a průkazka pojišťovny předpokládám?
na stránkách to nevidím napsaný 😕

lu777
3. říj 2009

jo holky a čeká se ve frontě venku??? a pustěj dovnitř až v 7 nebo jak to je??

díky moc ještě jednou!

sarap
3. říj 2009

lu777 on baby boom opadá, ale ty co to plození ještě nevzdali, tak chtěj všichni rodit v Podolí 😀 .

K registraci potřebuješ přesně to co píšeš.

O frontě nevím, protože jsem dorazila těsně po otevření, ale předpokládám, že se fronta udělá na chodbě před kartotékou a v 7h otevřou dveře dovnitř 🙂

bramburka
3. říj 2009

holky a kde je presne karototeka, najdu to v poho nebo mam jit radsi na tu pul 7?

JInak ja znam 1 holku, co musel arosit jinde, ale plno těch, co tam odrodily, asi kdyby to na mě prislo bych volala, prip. bych se ptala co mam delat. Nez abych tam zkrz zácpu jela a pak jela jinam. To uz bych se nechala odvezt sanitkou, kdyby neco, aby me nerodil manzel, kdyz jsem prisla otevrena na 3 cm tak jsem pak porodila za hodku a pul (1. porod) nechtela bych jet do Neratovic, 2. by mohl byt rychlejsi...

lu777
3. říj 2009

nj, Sarap, ono vlastně je tam asi otevřeno pořád, ta budova, ne? 😕

no mně právě připadá že se všichni rvou do Podolí 😅 já tam chodím už od dob kdy jsme chodili na IVF, tak prostě bych nerada šla jinam... kdyby to nevyšlo, tak asi do Krče...

Bram: kartotéka je v přízemí přímo nad schodama

tak tos teda byla rychlík, to si asi fakt radši zavolej a řekni jim jak to bylo minule.. i když každej porod může bejt jinej

sarap
3. říj 2009

lu777..no je ta budova otevřena pořád 😀 .

bramburka - jsem přesvědčená, že ta mudr co mě do Neratovic posílala dobře věděla, že si to může dovolit. Asi kdybych byla rozrozená víc, tak mě nechaj odrodit provizorně na jiným oddělení. A kdybych byla už v pokročilejším stádiu porodu, tak by mi nedovolili jet autem s manželem (neměli jsme mapu a přejeli jsme sjezd na Neratovice. To už jsem začánala hysterčit 😀 ) a poslali by mě tam sanitkou 😉

přes to všechno mě teď při druhém těhu nenapadlo, že bych se měla registrovat jinde.

Další věc ze který mám trochu "vítr" je plánovaný CS. První dítě jsem porodila císařem (údajně mi porod zastavil epidurál, což se někdy stává. ) V Podolí jako jediná porodnice v praze nabízí druhorodičkám po císaři možnost porodit podruhé CS a to plánovaně od 38tt. Pochopitelně mě k tomu nikdo nemůže donutit, ale je nepříjemný, když při každý na kontole každý doktor tvrdí něco jinýho. Hodně jsem to teď řešila s kamarádkou, která byla ve stejný situaci. to rozhodování je pro nás jako pro laiky dost těžký.

sarap
3. říj 2009

dnes píšu jak tatar - omlouvám se.

tegina
3. říj 2009

Sarap, možná jsi si nevšila, ale odpověděla jsi mi částečně na otázku, jak je to s druhým porodem v Podolí po císaři? psala jsi, co nabízí Podolí a jak je to v jiných porodnicích. To čekají do poslední chvilky. Můžeš se prosím Tě troččinku rozepsat? Taky jsem poprvé nakonec odrodila císařem, když se mi Tobiáček během porodu otočil KP. A to už mi chyběl jen cm. Bohužel nemám žádnou kamarádku ve stejné situaci. Moc díky, myslím, že to nebude zajímat jen mě.

tegina
3. říj 2009

Se koukám, že jsem taky takový malý tatárek 🙂

sarap
3. říj 2009

tegina- mě na to upozorňovala moje gynekoložka. Prý je 65-80% pravděpodobnost, že druhý porod může být spontální a bez komplikací. Při spontáním porodu hrozí ruptura dělohy .
Určitě ti budou dělat speciální ultrazvuk jizvy, aby zjistili jak je srostlá. Podolí je taková továrna na mimina. Jelikož tam mají porodů hodně, snaží se snižovat případný komplikace. Během těch 3 týdnů co se chodí do poradny před porodem udělají ten Uz jizvy a seznámí Tě s případnými riziky spontálního porodu. Pak Ti dají podepsat nějaký papír,že souhlasíš s plánovaným CS. Konečné rozhodnutí je pochopitelně jenom a jenom na tobě. Nikdo Tě do ničeho nutit nemůže a nic podepisovat nemusíš.
Ty plánovaný CS dělají okolo 38tt, když už je mimčo plně vyvinutý. Plánujou to raději dřív, aby se jim pacientky nerozrodili spontálně.
Ta moje kamarádka to vyřešila tak, jak bych to řešila asi taky - počkala do TP a když ani v den termínu to nevypadalo, že by začala rodit, domluvila se na druhý den na CS.
Já jsem Šimona přenášela víc jak týden a to bych si už dost nerada zopakovala. Po prvním CS se prý druhý porod nevyvolává, takže když bych se rozhodla pro spontální porod, přenášela bych dokud se mimčo nerozhodne že chce ven.

Uplně nejjednodušší je, když je dítě koncem pánevním nebo je ta jizva tak tenká, že je jasný, že to jinak ne Cs nepůjde. To pak člověk nemusí nic řešit 😀

Pokud vím, tak v jiných pražských porodnicích počkají vždy až porod začne sám od sebe a řežou při první sebemenší komplikaci, ale neplánujou CS předem.

Tyhle informace mám od své mudr a od té kamaráky, která porodila teď na konci srpna. Osobní zkušenost ještě nemám. Třeba bude do února všechno zase jinak 😉

tegina
3. říj 2009

Sarap moc díky, naprosto výstižné a pro mě hlavně uklidňující.. 🙂

kvetinka7
3. říj 2009

Ahoj holky,
ten stop stav nebyva v Podoli tak casty,i proto,ze omezily pocet registrovanych pacientek na den 😀
maji max 12 na den..a striktne to dodrzuji..
vzhledem k tomu,ze maji 2 normalni porodni saly +myslim minimalne 1 chirurgicky-na Cisare, tak by to meli stihat v pohode 😉

lullka30
4. říj 2009

Tegina, ja som presne v takej situácii akú popisuješ....pred 2rokmi a 3 mesiacmi sa mi narodila v Podolí císařem Natalka a teraz som registrovaná zase v Podolí a ten náš kluk je zatial stále otočená KP ako NAtalka, takže to vyzerá na císaře. Za pár týždnov pojdeme na kontrolu už do Polodí, tak ti dám vediet ako to tam v týchto prípadoch chodí

lu777
4. říj 2009

Sarap: díky za podrobný info, zhltala jsem to všecko 😀
tak jsi mě trochu uklidnila, aspoň nebudu mrznout venku 😀

zdenkaradek
4. říj 2009

ahoj holky, omlouvám se, že vám sem lezu 😉 . Co se týká stop stavu v Podolí, tak já jsem tam rodila dvakrát, poprvé březen 08, noc předtím byl úplněk a okolo 13.30 hodiny měli už 13 miminek a říkali, že asi budou muset vyhlásit stop stav, protože budou mít plné šestinedělí. Druhý porod, 11.9.09, na příjmu jsem byla kolem 15 hodiny, začala mi postupně odtékat plodová voda, kontrakce žádné, doktorka mě vyšetřila a řekla mi, že mají stop stav a že je plná celá Praha (Thomayerka zrovna malovala ☹ ), takže jsou domluveni s Neratovicemi a Mělníkem, takže bych musela jet tam, což mě dost vyděsilo. Ne že bych se bála, že porodím po cestě, nebo nějaké špatné péče v jiné porodnici, ale prostě jsem byla psychicky připravená na Podolí a zanala jsem to tam. Jen díky tomu, že jsem v Podolí měla domluveného porodníka, tak jsem tam nakonec zůstala a odrodila. Dali mě na oddělení pro riziková těhotenství s tím, že se počká do druhého dne, zda se to rozjede samo. Okolo 18 mi začaly kontrakce, o půl jedné ráno jsem se stěhovala na porodní sál (pokud se nepletu tak jich mají 8 a jeden hned vedle na akutní císaře), všechny sály plné nebyly. Ve 2.23 se malý narodil, po 4 ráno jsem se zase vrátila na oddělení pro riziková těhotenství a tam jsem čekala, až se po ranní vizitě uvolní lůžko na šestinedělí. Šimon byl zatím u sestřiček v inkubátoru a já jsem tam za ním chodila ho přikládat na kojení. Asi o půl jedenácté jsme se stěhovali na šestinedělí. Jo a ten můj porodník mi ráno říkal, že takhle čekalo na šestinedělí asi 8 mamin, měli je různě na gyndě nebo ještě na porodním sálu. Prostě, když je stop stav, tak je to většinou zapříčiněno tím, že je plné šestinedělí, jak se rodí ve vlnách nebo mají mimča problém se žloutenkou a musí tam zůstat déle. Jinak v pondělí, když nás pouštěli domů, tak už to nebylo tak strašné - byla jsem na 3lůžkovém pokoji poslední noc sama a ani ráno nikoho nepřivezli 😉 .
Ještě, když jsem byla na tom příjmu, tak tam byla jedna mamina, kterou jsem pak potkala na šestinedělí a té se mimčo narodilo za 2 hodiny po příjmu, takže, pokud by jste byly opravdu hodně rozrozené, tak si to samozřejmě nikdo nedovolí vás posílat někam mimo.
Jinak vám držím palce, ať vám to všem vyjde a narodí se vám v Podolí zdravá miminka 😉 . Oni tam jsou vážně super 🙂 .

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru