Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

campi
5. led 2009

janab: ja si to presne nepamatuju, ale myslim, ze jsem se registrovala v cca 8tt. Mne tam poslal dr., ze mu tam brecela jedna tehotna v 10tt, kterou uz nevzali! Mela jsem jenom potvrzeni, ze jsem tehotna.

gedren: to seminko je sila, co? Ale mne se to libi, chodit na zachod 2x denne, mam pocit, ze se hezky procistuju. To je moje nocni mura odjakziva, kdyz si nahodou predstavim, co vsechno snim a jak to ve mně zůstává. A chozeni 1x2 dny se mi vubec nelibilo. Mne to lneny seminko teda moc chutna.

amabilis
5. led 2009

Holky, tak hlásím příchod. V Podolí mě dneska obrali o krev, jelikož to nějak můj Mudr zazdil, takže mi chybělo BWR. Taky mám za sebou první monitor - ten malej vědátor strašně zkoumal, co to mám připevněné na břiše, pořád kolen toho rejdil a zkoušel do těch sond různě rejpat, kopat. No přišlo mi to legrační. Jinak musím říct, že do poradny mě dali k Zikmundovi (myslím, že se tak jmenuje) a byl hrozně fajn. Taky konečně někdo, kdo neignoruje, že mám termín podle ovulace i ultracvuku 19.1. a ne až 25.1. podle MS. A to chvíli před tím mě v sesterně přesvědčovala, že je to jen o šest dní, takže se počítá ten podle poslední MS, jen co jsem vlezla do poradny, tak si ten "nový" termín zapsali fixou a zarámovali 😀 Hurá, hned jsem klidnější.

ma12
5. led 2009

Ja si snad to seminko pujdu hned koupit. Jenze se mi v tom pocasi nikam nechce. Bych se jeste nekde sklouzla a bylo by.
Gedren: uz jses konecne na matersky?????

campi
5. led 2009

Dr. Zikmund je fajn. Jsem ho minule pochvalila, ze jsem rada, ze jsem na nej zase natrefila. Ptal se proc - tak rikam, ze je moc jemnej a prý mu to pacientky hodně říkají. Já zatím vystřidala 5 doktoru, jenom u dr. Zikmunda jsem byla 2x. S tim terminem podle posledni MS mě taky štvou, zvlast kdyz u nas je jasny, kdyz je to z IVF, kdy presne doslo k poceti a taky mam v prukajde termin podle UTZ, tak by to mohli zohlednit.

ma12: já vyrážím do sněhu, snažím se každej den jít na prochajdu. Snad z toho neporodím

😀

amabilis
5. led 2009

Nejhorší na tom je, že termín porodu musíme tímhle pitomým způsobem zadávat i sem. Já bych si sem ten skutečnej klidně napsala, ale není na to žádnej chlívek 😅

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
amabilis
5. led 2009

Gedren, já právě měla strach, že u mě budou řikat: jo, ta má ještě tři týdny čas a zatím jsou to už jen dva týdny, což se teď na konci docela pozná... 😀

amabilis
5. led 2009

Tak jsem to nafingovala tak, že mi datum porodu vychází tak, jak má 😀 Ale otázkou je, jaký termín si vybere dítko 😀 😉

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
amabilis
5. led 2009

Gedren, naštěstí jsou porodníci rozumní 😀 Myslím, že dlouholetá praxe mluví za vše. Taky už teď vím, že sestry v sesterně se nemám na nic ptát, protože je to zbytečné... Hihi, ale pěkně jsem jim tam zmatkovala. myslím, že by tam měli dát detailní popis toho, co má člověk dělat. Takže aby jste nebyly blbé jako já: Při první návštěvě hurá do kartotéky (to jsem zvládla na jedničku), pak do prvního patra - sama si na záchodě otestovat moč a papírek v ubrousku ukázat sestře při odevzdávání těhuprůkazky a karty vystavené v kartotéce(sestra pravidelně vychází), a pak u dveří ten papírek vyhodit do koše (já jí to v tom ubrousku položila na stůl a ona se málem po..., že si tam dává svačinu, měla mě informovat, když mi říkala, abych si šla sama otestovat moč, že jo). No a pak tam sedíte a čekáte, až vás zavolá. Podiví se, co všechno v těhuprůkazce nemáte (jasně, zbytek papírů jsem měla v deskách), popřípadě vás ještě pošle na odběr krve do pátého patra (ať žijou schody) a povzdechne si, jak to, že nemáte hotovou kultivaci. Zeptá se vás na míry a váhy a pošle vás zase pryč s tím, že máte čekat u dveří č. něco a oni si vás zavolají. No prostě děs, ale šla jsem tam před devátou a se vším všudy (odběry i monitor) jsem tam odsud odcházela před čtvrt na dvanáct.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
amabilis
5. led 2009

Doktor tě může poslat hned. Já tam taky dneska byla poprvý. Trošku se jim nezdál tlak a taky právě koukali na to, že jsem tam poprvé až v 38tt, takže mě poslal ještě na monitor a pak jsem mu ho natočený přinesla. Jo jinak s sebou pití a nějakou dobrotu, aby jsi dítko povzbudila. Já ic takového neměla, ale ten můj nezbeda je zvědavý i bez toho, takže se hýbal dostatečně 😀

campi
5. led 2009

Nevite, jestli se nekde na netu daji najit pokyny k dychani a tlaceni pri porodu. Ja se neco dozvedela od PA, ale pry na to clovek stejne zapomene a dneska dorazil manzel s ocima navrch hlavy, ze si to nekde musi precist, pac jak rodila manzelka jeho kolegy, tak pres veskerou ucast v kurzu dychala uplne blbe a ze bylo dobre, ze to ten jeji chlap mel nastudovany, tak at mu to nekde najdu...

niikkyy
5. led 2009

Jee,tak diky za info co a jak na prvni poradne v Podoli.jdu tam 19.1 v 9.hod.dnes a pristi tyden jeste u me.takze do Podoli jdu v 37+0.pokud vydrzim prej.jinak dnes mi volala mama,prej ma znamou Pa,tak prej pri prijmu mam rvat,ze chci na P2.tam ona dela,to jsem na to zvedava,jak si vzpomenu😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
monique_2006
5. led 2009

ahoj, hlasim se do party podoli 🙂 konecne jsem procetla celou diskuzi!

ja mela prvni termin 4.1. a dalsi podle MS 11.1.- coz je uplnek, takze mam obavu, ze do podoli se nedostanu....zacinam byt cim dal tim nervoznejsi, ze pak budu objizdet celou prahu, protoze me z podoli poslou pryc.

jinak je pravda, ze pred vanocema meli cca 4 dny (!!!) stop stav, byla jsem tam na pohotovosti a prej kdyby se prokazalo, ze se mnou neco je, tak by me stejne nevzali. docela to cloveku v ty chvili neprida.

jinak chodim na kontroly v patek, ale to asi zadna z vas, pokud vim, ze?

gedren - co se tyce toho ambu porodu, tak jsem na nekolika mistech cetla, mozna nam to rikali i na tom predporodnim kurzu, ze pousti az po 72 hodinach,tak se priprav bejt dostatecne asertivni 😉

ma12
6. led 2009

Niikkyy: drzim palce at se dostanes na tu P2, ale treba budes rada, ze se dostanes vubec nekam, kdyz budes rodit v exponovanym terminu.
Moniq, hmmm, tak ja mam termin jeste daleko 30.1., tak snad se ji nebude chtit na uplnek ven. Stop stavu se bojim taky, ja se proste odtamtud nehnu do ty doby, dokud mi neobvolaj porodnici, kde maj misto a jestli to bude ve stredoceskym kraji, tak zachranka, prece jen se tam muze jet taky hodku a vice (zvlast pre jizni spojku nebo magistrlau).

anavka
6. led 2009

Janab, já jsem se byla registrovat minulý týden a pani, co měla termín v červenci už nevzali ☹ Naštěstí v srpnu ještě místo bylo. Průkazku mi ještě MUDr. nevystavil, ale dostala jsem potvrzení ve kterém byl TP porodu a v pohodě 😉

monique_2006
6. led 2009

anavka - ja to udelala loni jako ty, radsi jsem tam sla uz v 10tt

niikkyy
6. led 2009

anavka: já šla ihned po potvrzení těhu asi v 6-7tt a už hlásili že jsem jedna z poslednch 😅 😕

ma12: no já taky doufám,ono to pak je stejně jedno kde ležíš..ale mít volno,byla bych ráda se tam dostala...pak tam mám ještě jednu,musím zjistit její oddělení 😅

No snad stop stav nebude ☹ to by mě naštvalo-...já ani rodit ještě nemůžu..jak jsou mrazy v noci,tak nám nestartuje auto 😅 a sem se dostane tak akorát horská služba 😀

amabilis
6. led 2009

Ahoj! Momentálně stop stav prý není. Vůbec i při minulém týdnu nám na kurzu říkali, že leden bývá v pohodě (nejhorší je prej ten prosinec) a včera dokonce měli skoro pořád na porodních sálech volno, takže optimismus 😀

campi
6. led 2009

Co myslite?

Ja jsem teda zmatena..

Prvni den posledni MS 24.4., početi 4.5. (IVF - vime to presne), termin porodu podle UTZ 25.1., podle konika 26.1., podle posledni MS 29.1.
Podle tehu prukazky budu ve ctvrtek 37 plus 0, tzn. ze kdyz k tomu prictu tydny, aby to bylo dokoncenych 41tt, tak mi to vychazi TP na 5.2! Zmatek nad zmatek.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
amabilis
6. led 2009

Campi, takže toho 4.5. spojili dohromady vajíčka se spermiemi?

amabilis
6. led 2009

Jestli jo, tak mi výpočtem vychází termín porodu na 25.1. - pokud člověk ví "ovulaci", tak se těhotenství počítá trošku jinak... Já to nechala spočítat tyhle stránky http://merenibt.xf.cz/index2.html, ale jinak je to myslím plus 267dnů (pokud se to počítá od MS, pak je to 280 dnů).
Podle toho tedy sedí ten termín s UTZ 😀 U mě to vyšlo výpočtem a UTZ ve 12. týdnu taky stejně...

niikkyy
6. led 2009

holky jak to semínko?lžičku denně?dneska jsem si dala a celkem dobrý 😅 i maliník OK

amabilis
6. led 2009

Taky jsem si len dneska koupila, tak si jdu zobnout 😝

campi
6. led 2009

amabilis - jj, 4.5. spojili vajicka a spermie. Dekuji za vysvetleni, takze mi to vychazi a nemusim nad tím tolik bádat. Já se na tý "mateřský" fakt nudím, dokonce uklízím.

Nikkyyy - jj, lžičku denně.

amabilis
6. led 2009

Holky, yslíte, že je možný, že by to na mě už začlo přicházet. Já snad budu muset do sprchy...

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru