Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

radi
12. srp 2009

Ahoj holky, dekuji za babske rady.

Holky, jak jsem vam vcera psala byla jsem na kontrole,ze by mi delala pani dr. hemiltna nevim, vysetrovala me dost dukladne, rekla, ze hlavicka je dole, ale na porod to nevypada. Po vysetreni me vzdy boli v podbrisku..., ale nic se nikdy nedeje. Dneska jsem rano byla na zachode a nic, pak jsem sla podruhe a mela jsem na slipove vlozce trosku krev, ale ne tak cirou, spis jako kdyz zacina menstruace. Myslite, ze to muze byt diky tomu vysetreni nebo ze by zacal odchazet hlen?

susik77
12. srp 2009

radi: muze byt, ze Ti bud odchazi zatka nebo zacne porod, uvidis 😉

radi
12. srp 2009

susik, tak jsem pro jistotu volala do Podoli, tak mi rekli, ze to muze byt reakce na vcerejsi vysetreni, pry pokud se to nebude opakovat je to v poradku, jinak mame prijet rovnou na porodni. Zatim musim zatukat, neopakuje se to a zadne bolesti taky nemam.

susik77
12. srp 2009

super, drzim palce 😉 cetla jsem, ze kdyz pred porodem krvacis a je to vic jak na 2 vlozky tak bezet do porodky.

radi
12. srp 2009

diky.
Kdyby ty porody zacinaly kazdemu stejne a hlavne clovek je z toho vseho takovy vykuleny, kdyz je to jeste prvne.
Celou dobu jsem si nejak porod nepripoustela a nemela z nej strach. Vcera kdyz mi rekli, ze to na porod nevypada a ze toho 18. bych se mela domluvit na vyvolani, tak to na me nejak odpoledne padlo a brecela jsem.

anavka
12. srp 2009

Ahoj holky,

tak mám po kontrole. Dnes to bylo za 2 hodiny hotové, tak jsem byla ráda, teda hlavně manžel s malou 😀 Byla jsem v ordinaci č. 2, dnes tam byla nějaká mladá doktorka Ruska, vyšetřila mě a řekla, že po tom můžu špinit, takže to je stejné jako u tebe Radi a asi to tedy byl ten Hamilton 😕 Dále mi sdělila, že nález k porodu nevypadá, prý by to chtělo nějaké kontrakce....Nicméně v pondělí v 7 hod nástup na monitor a poté k Dr. Bubnovi, který rozhodne, kdy na vyvolání, jestli ten den nebo jindy. Tak bych byla ráda, kdybych už to měla za sebou, i když bych nejradši rodila přirozeně, ale když se mimču nechce, tak se hold nedá nic jiného dělat 😔

radi
12. srp 2009

ahoj anavko,
jsem se prihlasila a netrpelive cekala s cim prijdes. Tak to jdes o den drive nez ja. A jdes jeste na monitor do konce tydne?

anavka
12. srp 2009

Radi, ne ne, na monitor už nejdu....

evelina0007
12. srp 2009

Ahoj holky 🙂

Radi,mě Dr v den termínu porodu na kontrole v 10h ráno řekl,že to na porod ještě několik dní nevypadá a v 19h večer už jsem byla na přijmu a začal porod 😀 ono se to opravdu nedá odhadnout

anavka
12. srp 2009

Evelin, to mně při prvním taky, akorát na kontrole jsem byla v pátek a malá se narodila v sobotu 😉

evelina0007
12. srp 2009

Anav,tak je pravda,že Kája se narodila taky až po půlnoci 😉

role
13. srp 2009

Ahoj děvčata, tak se hlásím z další poradny v Podolí. Dnes to bylo trochu na dýl než minulých 20minut, ale dalo se. V 7:30 jsem šla na monitor, kde jsme málem rozkopali ten snímač 😀 a v 9h jsem vycházela od doktora. Šla jsem do čísla 2, kde byl pan doktor Zikmund. Všechno asi v pohodě, protože nic neříkal. Příští monitor opět za týden. To jak vám všichni říkají, jestli to vypadá nebo nevypadá na porod, to říkají automaticky, sami od sebe nebo se na to musíte ptát? Protože mě doteď nikdo nic neřekl. ☹

beddy
13. srp 2009

ahojky, zdravím, dnes odpo jsme byla na kontrole u své dr., za týden jdu poprvé do Podolí

Role, mě říkala minule, že otevření na špičku prstu, dnes na prst, ale ne zcela, co to znamená nevím.

Jinak mám aspoň jednou jít do Podolí a když mě nechají chodit k mé, tak můžu, že má nově i moniotr, pro mě by to bylo lepší kvůli dojíždění.
Jen neví, co řeknou, kvůli myomům z těhu a teď v odběrech dost málo železa.

anavka
13. srp 2009

Tak kdepak se nám toulá Radi??? Jeklidně možné, že už rodí 🙂
Role, mně to většinou všichni řekli automaticky, ale zrovna MUDr. Zikmund moc hovorný neni, ten byl minule taky skoupý na slovo 😅 Ale kdyžtak se příště zeptej 😉
Jinak u nás žádné novinky, na porod to překvapivě stále nevypadá 😔

beddy
14. srp 2009

Ahojky, mě pobolívá břicho, pocit jak před ms, ale hodně slabý nebo jak kdyby se mi chtělo čurat, i když jsem byla, neumím to moc popsat.
Je to od včera, teď mírně lepší, než v noci.
No vzhledem k tomu, že termín mám za necelý měsíc, tak Hamiltona mi snad nedělala, bolí to od té kontroly.
Že by vyšetřila nějak víc?
Bolelo vás někdy břicho podobně po vyšetření?
Já od ní nikdy vyšetření necítila, krom odběru na začátku na preventivku:O(, ten bolel dost. Včera nabírala jen streptokoka a nebolelo to, jen jsem to cítila.

Vím, že je to blbý dtaz, ale ještě nemám doma zdaleka vše nachystáno - myslím místo na věci, přebírám, co pošlu po tchánech pryč, jak dojedou a tak, ještě rodit nemůžu.

beddy
15. srp 2009

Tak buď jste všechny pryč nebo rodíte:o)?
Jestli druhá možnost, tak ať je to fajn.

role
15. srp 2009

Tady je to vážně mrtvý. Beddy, tak jestli má tvůj doktor monitor, tak to máš super. Hned bych chodila ke svý kdyby to šlo. Už jen kvůli zbytečně strávenému času v Podolí. Jinak břicho mě nikdy po vyšetření nebolelo, ale četla jsem tu i opačný názory. Asi jak koho.
Anavka a v kolikátém jsi týdnu?
Radi asi fakt rodí. Ta se má!!!!

anavka
15. srp 2009

Radi, asi rodí a já pořád nic ☹
Role, v pondělí jsem měla termín 😖
Holky, omlouvám se, že nic jiného nenapíšu, ale nějak nemám náladu 😢
Jinak držim palečky na případných kontrolách.....

beddy
16. srp 2009

Anavka, Role, díky za ozvání, jsem na všechny z vás radši myslela, kdyby náhodou jste už rodily.

Role, no asi se to tam nějak roztahuje, u prvního mě ale bolívala jen stydká kost, teď prostě i podbřišek a ty dva dny i nějak břicho. Teď už zas jen podbřišek a kost. Měla jsem to i kolem půlky těhu a dr. nic nenašla a prý to má hodně těhulí, tak asi jak které těhotenství,no.

Jinak uvidím ve čtvrtek s tím Podolím, co řeknou.

susik77
16. srp 2009

Ahoj holky, mne zacali vcera ty falesne kontrakce, mela jsem to asi hodinu, potom zase pauza. Asi to moc nepomaha k otevreni, ale jsem rada, ze se alespon neco deje, na to ze uz jsem v 39.tt 😎 Doted jsem vuubec nemela zadne predporodni priznaky. 😖
vcera jsme si dali vecer cervene vino, mozna jeste zacnu vic chodit po schodech prip. udelame nej. vylet 😎 V pondeli mam poradnu, tak jsem zvedava, jestli jsme nejak pokrocili 😎
Kazdopadne drzim vsem palce, hlavne Role a Anavka-vy to mate asi nejbliz 🙂

lucrezinca
16. srp 2009

holky, taky chodim do podoli a jediny, co mi dr minule rekl je, ze se to uz vsechno pripravuje...no tak jako nevim, co tim myslel 😕 Vcera jsme si udelali vylet na Kokorin, usla jsem asi 8km, vyslapala milion schodu na Kokorinske poklicky a doufala, ze nejpozdeji dnes vecer bude mimi na svete a ono prd 😒 Akorat me boli nohy a z toho horka je mam pekne natekly, dnes bych neusla nic 😀 Zitra jdu na dalsi kontrolu, toz jsem zvedava 😎 Tak at uz my co chceme rodit mame prcky brzo v naruci!

susik77
17. srp 2009

Ahoj, tak dnes jsem byla v poradne, monitor vzorny a ze mimcu se u mne libi 😎 byla jsem v ordin. c. 1 u Dr. Kovarika. Tak ze na porod to nevypada...Ze pry spis budu prenaset a ze nechavaji max 14 dni ale ze pry se da domluvit...
ted se mi to aj hodi rodit par dnu po terminu. dnes jsme dali auto do servisu-mm naboural zadni blatnik a ze oprava bude trvat 10 dnu...to vychazi presne na muj termin...tak kdyby neco, pojedu taxikem nebo sanitkou.
Ale spis to vidim na zac. zari-tak kolem 6.9 😎
anavka, radi-neco noveho? 🙂

anavka
17. srp 2009

Susik, já tam dneska byla taky, ale monitor už od 7 hod a pak mě vzali přednostně taky do ordinace č. 1, ale byl tam "nejvyšší" - vedoucí prenatální poradny Dr. Buben. Bohužel u mě ani po 8 dnech přenášení nic nenasvědčuje porodu, nález stejný jako minule tj. že se nic nepřipravuje a na porod to nevypadá 😢 ☹ Ve čtvrtek mám tedy nástup a budou mi to vyvolávat ☹ 😖 Nadšená z toho nejsem, radši bych přirozeně, ale co můžu dělat 🙄 Takže u mě tak a u Radi si myslim, že ta už dávno porodila....

susik77
17. srp 2009

anavka: tak mozna jsme se prostridali na monitoru-ja jsem tam prisla asi 7.15-7.20. A potom na poradnu.
Mela jsem pocit, ze kontrakce jsem mela na monitoru hodne-nektere 40-60, tak nevim...a ted mam taky hodner kontrakci-zatim ale jenom ty falesne...bricho jeste porad nekleslo 😖
Tak drzim palce na ctvrtek 😉

anavka
17. srp 2009

Susik, tak to jsem tam ještě určitě byla...ale podle fotky tě nepoznávám 😕 Já jsem seděla hned na tom prvním křesle u dveří. Dneska jsem na monitoru měla poprvé zobrazené kontrakce, to je pokrok oproti té rovné čáře, co jsem tam vždycky měla.

susik77
18. srp 2009

Nas tam vzala ta pani asi 7.20-myslim, ze jsme byli 2 a posadila nas na 2 volne kresla -myslim 3.a 4. od dveri...

anavka
18. srp 2009

Aha, tak možná v těch 7.20 jsem byla "propuštěna", už si to vůbec nepamatuju.....

beddy
18. srp 2009

Anavko, tak kdyby se to do čtvrtka nerozjelo samo, tak hodně štěstí.

anavka
18. srp 2009

Holky, díky 😵

gtver
18. srp 2009

holky, předběžně, pokud jde o monitory, na který se chodí brzo ráno, je reálná šance na domluvě termínu třeba + - dva dny?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru