Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

ronikacz
8. zář 2009

Beddy, ako sa citis? ja som mala vcera vecer viac ako 2hodiny poslikov -ale teda myslela som, ze to je ono,lebo to bolo po 10min. Klasika - tvrdlo mi brucho, bolest v krizi a podbruchu....ale potom to preslo, tak nic....manzel uz bol nazhaveny, ze sa ide rodit a ono zase nic. teraz odpo mam kontrolu, tak som zvedava, co mi povedia....

beddy
8. zář 2009

Roniko, mě tak jakoby tlačilo břicho odpoledne, ale ne dlouho, poslíčci to dle toho, co jsem četla a slyšela od jiných nebyly.
Zbytek dne mi bylo dobře a dnes taky, akorát jsem chtěla k praktické s tou nohou a odpo má cosi, že nebere lidi, tak ráno:O(

Dnes mi došla matrace, postýlku mám zamluvenou, že po domluvě telefonem si můžou příbuzní, co mají auto zajet, takže pohoda.
Pomalu ještě něco pouklízím a tak.

Konečně jsem dokoupila drobnosti ještě do porodnice, takže budu jen čekat.

Jinak kamarádka má termín koncem měsíce a silné poslíčky měla už třikrát, i po deseti minutách a zas ji to přešlo včera. Jsem zvědavá, jak porod začne mě. 😕

ronikacz
8. zář 2009

Beddy, tak mne kontrola dopadla vyborne. Mudr mi vravel ze nalez sa oproti minulemu tyzdnu hodne zmenil a ze nech som ready s taskou, ze to pride kazdu chvilku. Tak som sa ho pytala, ci je to otazka dni ci skor hodin, tak vravel, ze hodin. Vraj som otvorena na 2cm, ale u viacrodiciek je to normalne, ale ze keby som prisla vecer, uz by si ma tam asi nechali. A tiez mi urobil hamiltona, tak som zvedava, ci sa nieco rozbehne....ak rano nenapisem, tak som v porodnici 😉

zdenkaradek
8. zář 2009

ronikacz, držím palce, ať ti všechno dobře dopadne a malý vykoukne na svět co nejdřív 😉 .

beddy
9. zář 2009

Roniko, myslím na tebe, ať je vše v pohodě. Nepíšeš, tak jsi určitě už jela do porodnice. Mimi bude mít hezké datum, samé devítky. 🙂

Já mám kontrolu zítra, tak uvidíme.

Zdenkaradek, co ty, vše dobré?

zdenkaradek
9. zář 2009

Ahoj beddy,
u nás všechno ok, tedy v rámci možností, kontrolu mám v pátek, tak jsem zvědavá co mi dr. řekne. Už minule mi povídal, že hlavička se tlačí dost dolů, ale nález na děložním hrdle je v pořádku. Tak snad ještě nějakou dobu vydržíme pohromadě 😉 .
Jinak tašku ještě nemám připravenou, vždycky nmě něco napadne, tak to odložím do dětské postýlky, manžel je už ze mě na nervy, kdy to chci balit, že jestli mi jí bude balit on, tak tam prý najdu spoustu užitečných věcí (vrtačku a tak) 😀 . Každý den, když odjíždí do práce, tak se mě ptá, jestli dneska nebudu rodit, jak to asi mám vědět 😉 , a když volá během dne, tak se hned ptá, jestli neprodýchávám kontrakce 😉 . Se na ten porod nějak těší, drahoušek.

radi
9. zář 2009

ahoj holky,
susik, gratuluji k Terezce. Taky jsem byli na P1

susik77
9. zář 2009

radi: dekuji, taky gratulujik nelince 🙂
na P1 byli vsichni moc fajn, nejvic mi byla sympaticka jedna detska sestra-dost mlada, blond, vyrazne oci a jedna zenska sestra- pri tele-s ni jsme vzdycky pokecali na pokoji, moc mila 🙂
aj pani co nosila jidlo 🙂

anavka
9. zář 2009

Susik, také se připojujeme s gratulací k Terezce 😵
Já moc nestíhám, dvě děcka mě docela zmáhají, hlavně ta menší, je to nespavec a ještě se do toho přidaly bolesti bříška..... 😔 ☹

beddy
9. zář 2009

Zdenkar

beddy
9. zář 2009

Zdenkaradek, hihi, já ji balila teprve tento týden, dobalila jsem ji v úterý, no věřím spíš termínu 18., takže jsem nespěchala.
U prvního jsem ji měla zbalenou taky nějak od 37. týdne.

Mě naštěstí nikdo z cizích se zatím neptá, jestli už, ani příbuzní, no mě se zdá břicho normální, jako u prvního, ale mívají i dost větší, co potkávám těhotné, tak asi proto se neptají ani sousedi, jen už to zaregistrovali a usmívají se. Je to na mě vidět líp tak od června.

Příští týden dojedou tcháni, ještě musíme domluvit detaily a dochystat věci na odvoz, člověk by neřekl, co se nastřádá věcí za pět let v pidibytě.

Holky, díky za reference o porodnici, kdyby mi dali vybrat, tak řeknu oddělení P1, že si ho holky chválí.

Nějak mě pálila žáha, tak jsem vzhůru, ale mizím spát, abych ráno vstala a dojela brzo do porodnice.

ejaja
10. zář 2009

Ahoj, kdy se mám hlásit do Podolí? Myslím jko poprvé. Díky za odpověď!

beddy
10. zář 2009

Ahojky, musím pochválit sestřičky v poradně v Podolí.
Minule mě objednala sestra na porodním sále po kontrole monitoru a vypadalo to, že se to uložilo v tom systému v PC, kontrolovala to dvakrát. Dnes přijdu a nikde mě objednanou nenašly.
Takže řešily, co dělat a našly místo dnes, takže místo jen dopoledne jsem tam byla do odpoledne.
Vím, že známé nechtěly vyjít vstříc při objednání v Motole, potřebovala to kvůli hlídání dítěte, nakonec vyšly, ale s blbými poznámkami.

V poradně jsem nakonec byla u toho starého dr. Zikmunda, dokonce i mluvil /někdo tu kdysi psal, že se na vše musí člověk ptát/ sám a vše vysvětlil, popřál, ať se mám hezky a že se uvidíme za týden. Nález prý stejný. termín, že odpovídá tomu utz a ne tomu v průkazce, no konečně někdo potvrdil, co vím celou dobu.

Ejajo, jestli myslíš registraci, ta se dělá přesně v den, kdy jsi 14. týden a nula dní, co jsem slyšela nejnovější info, hodně si přivstat, registruje se od rána a kolikrát je prý fronta už v půl sedmé a kdo přijde dřív, vyhraje. Docela drsný.
Jestli myslíš první návštěvu v těhuporadně, záleží, kdy tě předá dr., kam chodíš teď, domluvit si termín musíš telefonem tak dva týdny dopředu, telefon máš v těch papírech z registrace.
Snad jsem pomohla.

ejaja
10. zář 2009

Beddy - díky!!! to s tou registraci je teda drsny. ja myslela, bude v pohode, bydlim na praze 4, tak ani nevim, kam jinam bych mela jit. to je des.

susik77
10. zář 2009

beddy: fakt drsny 😖 myslim, ze to za to ani nestoji 😖

beddy
11. zář 2009

No jo, jsem ráda, že to nebylo, když jsem se šla registrovat já, Apolinář tehdy registroval od 8. týdne, takže už jsem měla o pár dní smůlu:O( a do Motola jsem nechtěla a jinam nemohla, dr. říkala kvůli myomům někam z těchto, možná ještě krč, ale ta maluje v době termínu, tak jsem ji vyloučila. Já došla s prckem tehdy kolem deseti a vzali mě. Prý to začalo na jaře, ženský se bojí o místo, tak blázní. Stejně to nezaručí, že na porod bude volno.

Kamarádka se dostala, hlavně prý díky tomu, že se léčí na kardiologii, radši tak brzo vstávala:O( Taky bydlela na P4, ale dnes asi neplatí ta spádovost, když se registruje:O(

radi
11. zář 2009

susik, ja byla na P1 pokoj 214, tak jsem mela asi jine sestricky nez ty. Ja jsem moc byla spokojena s tou detskou sestrickou,mladou, cernovlasou, mela vyraznejsi stribrne nausnice. Pak se s semnou prisla rozloucit, kdyz ji koncila smena a mela jiz par dni volno a tak uz jsme se nepotkali. Hrozne hezky se chovala i k male. Rikala ji Nelousku 🙂 a vzdy ji tak hezky pohladila.

s tou registraci to ted zmenili na ten 14 tyden, cetla jsme to na jejich strankach. Ja se registrovala, kdyz jsem byla v 6. tydnu. Poslala me moje dr. na kontrolni UTZ do Podoli a rekla mi, at se tam hned zaregistruji. Sice sestricka v kartotece rikala, ze je to brzo, ale zaregistrovala me a rikala, ze kdyby se nahodou neco stalo, tak at jim dam vedet.

gtver
11. zář 2009

Jojo, Podolí regisruje od toho 14+0 od letošního února. Předtím brali i dřív. Teď jsem se objednávala na utz za 14 dnů, tak si to tam půjdu zas po dvou letech prohlédnout 😀

susik77
11. zář 2009

radi: ja byla na 212, byli jsme tam 2, takze pohoda 🙂

bramburka
11. zář 2009

jako 14+0? a kdyz prijdu 14+1? a co kdyz bude víkend? cetla jsem ze berou jen 12 holek na ten den oprodu....no to je síla, kdyztak holt pujdu do Krče, byla jsem tam spokojena, ale tentokrat jsem chtela kvuli navstevam na pokoji sem. Smí jeste navstevy na pokoj v Podolí?

gtver
11. zář 2009

Xeni, oni registrují i o víkendu 😀

gtver
11. zář 2009

Samozřejmě můžeš přijít kdykoliv od 14+0 dál, jen riskuješ, že bude obsazeno, protože se všechny narvaly hned ten první možný den

bramburka
11. zář 2009

u nás je to neděle... 😀 tak to jako zkusim, ale kokotina... 😀

gtver
11. zář 2009

Mě to povídej, já tam musela v sobotu ráno 😀

hypo
12. zář 2009

ahojky, jen se chci podelit o zkusenost s registraci v podoli......
vyzbrojena informacemi ze musim jit presne v den 14+0tt jinak me nezaregistruji jsem si pro jistotu do podoli vyslapla pekne 13+6tt den predem s tim ze to nejak ukecam ze jedem na dovolenou a pod.
no vysledek byl ze se se mnou vubec nebavili, rovnou rekli ze na dovoleny jezdi kazdy, ze to za me muze zaregistrovat nekdo jiny kdyz jim dam kopii tehu prukazky a pod. proste me nenapsaly tak jsem si hned druhy den zase privstala a letela tam znova, tentokrat me pekne zaregistrovali....
ale dopoucuji tam jit tak minimalne na pul sedmou, kancelar sice otviraji v sedm ale to je tam uz fronta a jelikoiz berou jen prvnich 12 nastavajicich maminek tak kdyby jste byli 13-te tak mate smulu a zt vas proste nevemou
zazila jsem na vlastni kuzi kdyz jsem tyto popisovane dny vzdy prisla tak kolem pul sedme a v sedm uz tam bylo nejmene 20 lidi takze se na vsecfhny nedostalo....
drzim palce v boji 🙂
jo a kdyz ti to vychazi na vikend maji otevreno i o vikendu takze ani tato vymluva jaksi neplati 🙂
mimochodem ja si ty fronty odstala jeste s tezkyma nevolnostma takze jsem byla rada ze jsem nepoblila pekne celou frontu 🙂 🙂🙂

gtver
12. zář 2009

hypo, já kvůli registraci dovolenou přerušovala 😉

beddy
12. zář 2009

Hypo 🙂 🙂 🙂

hypo
12. zář 2009

tak snad nam ty utrapy z registraci aspon vynahradi u porodu 🙂
mimochodem mam termin na vanoce tak doufam ze budou dobre naladeni 🙂

ronikacz
13. zář 2009

Ahoj, tak ja sa hlasim uz z domova. Beddy mala pravdu...nepisala som, bola som v porodnici. A jak to prebiehalo? V stredu v 2:40hod mi zacali kontrakcie po 5 minutach, ktorym predchadzali bolesti v podbruchu a krizoch (akoby klasicky bolest pred menstruaci - nic strasneho). okolo 5h sme prisli do podoli, kde mi povedali, ze som otvorena na 4cm. Po 7h mi dali ATB proti streptokokovi, okolo 9hod ma kontrolovali a dostala som peknu facku - stale som bola otvorena na 4cm a pritom som uz mala kontrakcie po 2-3min, ktore uz boli bolestive....voda furt nepraskla, tak sme cakali do 11h na dlasiu davku ATB. To som uz bola otvorena na 6cm. O 11:20 mi pichli vodu a vtedy nastala ta riadna bolest. Ale PA mi vravela, ze minule pichla vodu a mimi bolo za par minut na svete vdaka tomu, ze hlavicka zacala naliehat priamo na branku a nie cez tu vodu....Bolesti to boli strasne, nedali sa mi predychat. Avsak pred po 11:45h som zacala citit stasnu potrebu tlacit, no a ono to fakt bolo ono. Takze Matysek sa narodil O 12:07 po 3-4 kontrakciach, teda par zatlaceni...A porovnanie, porod bol kratsi ale myslim, ze bolestivejsi a manzela som poprosila, aby ma pri myslienke na 3.mimi prefackoval....tento porod ma fakt odradil!!!A stalo to zato....

beddy
13. zář 2009

Ahoj,

Roniko, moc gratuluju. Matýsek má krásné datum narození 🙂 Tak dr. vyšetření, jak koukám pomohlo.

Já zatím vcelku, v pátek slabší asi poslíčci, dnes kolem 21 jakoby křeče při ms, něco jsem prodýchávala, pak s přestávkama zase, občas dost cítím mimi, jak se tam mele, před chvílí něco podobné, jak kolem těh 21, ale slabší.
Tak uvidím, zda to přejde úplně nebo se to bude stupňovat.

Dle dr. by měl platit termín podle prních utz čili 18. a ne 13., což, jak koukám, už bylo včera.

hezkou noc všem

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru