Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

luckahr
4. lis 2009

kvetinko, je videt, ze jsi jeste nerodila-ze se chlapi chvastaji, ze vydrzeli prvni dobu porodni.......... 😉 ja jsem mela druhej porod hodne rychlej, rano na kontrole to na porod absolutne nevypadalo, v osm vecer sedim a najednou bolest jako kr.va a v jedenact byl malej na svete 😉. Samozrejme, ze dneska rikam, ze to byl nadhernej, rychlej porod, ale ver mi, ze takovou bolest jsem v zivote nezazila (doktor i PA rikali, ze je to tak strasny, protoze je to rychly) a jsem rada, ze mam manzela, kterej se o me staral a "vydrzel" to, protoze i pro nej to byl zahul-urcite se bal, protoze tak me nikdy nevidel. A mam kamaradky, kterym neprijde jako samozrejmnost tam chlapa mit (mozna hlavne proto, ze to neprijde tak tomu chlapovi), ale to uz dost odbocuju 😉 . Proste porod neni jen tlaceni a bohuzel v Cechach to samozrejmnost neni, ze tam chlap je, tady se za to proste plati a tak to holt je, no.
tegina, souhlas, to by bylo stiznosti 😀 😉

luckahr
4. lis 2009

chtela jsem rict, ze se to nebere tak, ze se samozrejme za to neplati-chapes, co chci rict 😉

anicka164
4. lis 2009

My jsme prijeli asi v 5 rano, v 6 jsem byla na porodnim sale (predtim mi nataceli monitor a tak na prijmu) a Mikulas se narodil v 12:54. Takze jsme tam pobyli docela dlouho. Kdyz me prijimali, byla jsem otevrena na 3 cm.
Myslim, ze pokud te prijmou, jdes rovnou na porodni sal. Pouze pokud prijedes s odteklou vodou, ale bez kontrakci, tak te prijmou na oddeleni rizikoveho tehotenstvi, kde cekas, co dal. Neco jako pripravnu v Podoli fakt nemaji...

anicka164
4. lis 2009

Ale je fakt, ze my jsme tam byli jeste predtim v 1 v noci a to to na porod nevypadalo (odtekla mi zatka a nebyli jsme si jisti, jestli to neni plodova voda, tak jsme to radsi jeli zkontrolovat). Treba si mysleli, ze to bude rychlejsi, ale ja jsem byla klasickej pripad toho, jak se nekomu porod na chvili zastavi, kdyz prejede do jineho prostredi. Pak se to zas krasne rozbehlo.
Kamaradka tam prijela a ackoli mela kontrakce po 5 minutach, nebyla dost otevrena, tak ji poslali jeste domu, at prijedou pozdeji. Ale kdybys rekla, ze to mas fakt daleko, tak by ses s nima asi nejak domluvila...

gtver
5. lis 2009

K tomu, jestli a při jakém nálezu vás už vezmou na porodní sál a kdy jinam - to především záleží na tom, kolik je místa 😉

kvetinka7
5. lis 2009

dekuju za vsechny informace 🙂

luckahr
5. lis 2009

neni zac 😉 drzim tehulkam palecky, at vsechno dopadne podle vasich predstav a pak pisnete, jak bylo v Podoli 🙂

lynn77
5. lis 2009

gtver, mozne to je, ze prijimaji podle toho jak maji mista 😉

anicko, tak ja prijela s odteklou plodovkou a bez kontrakci (btw, mesic a pul predtim jsem byla hospitalizovana v thomayerce kvuli riziku predcasneho porodu z duvodu silnychkontrakci, tak jsem se smala), ale zase jsem byla na tech 5 cm, tak me soupli na porodni sal.... 🙂 a kontrakce "prirozene" nastartovala PA, byla uzasna, zdane leky a kapacky, vse uplne krasne, tohle jsem ani ve snu necekala se priznam

anicka164
5. lis 2009

Nas prijimali jako posledni tu noc, meli jsme stesti 🙂
lynn: Jo, to verim, my meli taky super PA. Podoli je fajn porodnice, chvalim, kudy chodim 😉

lynn77
5. lis 2009

anicko, ja taky chvalim co se tyce porodu jako takoveho, to sestinedeli a hlavne kojeni ale je zase horsi nez asi nekde jinde 😉

zuzik03
6. lis 2009

ahoj tem, co finisujete, hlavne zkuste nezacit rodit za uplnku, protoze to se spousti porod spouste holek a v podoli byva pekne natriskano, odmitaji mnohem driv nez obvykle 😉 ale to byva plno i jinde, takze je to asi fuk 🙂

lynn77
7. lis 2009

zuzik, tak ja rodila za uplnku 😉 4.9. a prisla jsem prvni a behem 2 hodin co jsem cekala na prijmu, tam dorazilo asi 6 mamin a pak nejake, co meli na rizikovem zacali tam behat uplne nepricetne, protoze se jim to tam vsechno rozrodilo 🙂 😀

bramburka
18. lis 2009

čau tak jsem zaregistrovaná na 16. května, sešlo se tam 14 maminek, takež 2 nevzali, a to byla neděle.

bramburka
18. lis 2009

čau, tak čtu diskuzi, v Krči to bylo tak, že vše také probíhalo na porodním sále, nevím, jak je to u Apolináře, ale představa, že přecházím!!! na porodní sál otevřená na 10 cm mě děsí, protože to jsem teda bla ráda že žiju

otec u porodu za 1000 je dražší,a le chápu to, je to nadstandart, tak se to cení.

Někdo tupsal, že jim dula ulehčila práci, ale já žádnou neměla a PA 1x za hodinu na ozvy a monitor, to je běžné, jen pokud už něco tuší, asi přijdou častěji, ež rodím jim přišel taky oznámit manžel

jinak prostředí se mi zdálo krásné hezčí než v krči, tak jsem zvědavá

kvetinka7
18. lis 2009

Bramburko, prijde mi docela drsny,ze jim manzel oznamoval,ze rodis.. co kdybys tam byla sama? podle otevreni by meli predpokladata,ze budes co nevidet rodit.. 😖

beddy
21. lis 2009

Květinko, tak já měla nic moc kontrakce, pak se rozjely postupně a já ve sprše zjistila, že asi už, tak jsem donutila manžela zvonit na PA, je tam víc tlačítek na přivolání, v každé místnosti A kdybys byla sama, PA je asi s tebou celou dobu, ne? 🙂

beddy
21. lis 2009

A cesta ze sprchy na lůžko, děs, jsem se bála pohnout, ale došla, PA vyšetřila a rodilo se. 😀

kvetinka7
21. lis 2009

Beddy, takze nakonec ukazkovy porod 🙂

dagmarkaaa
23. lis 2009

cau holky;
taky mam rodit v Podoli; ale do terminu se mimisovi ven nechtelo ☹ tak ted tam maj do nedele zavrene porodni saly kvuli malovani, proste smuuuula 😕 .... tak jsem zvedava kde budeme rodit; nebo jestli prcek jeste tyden vzorne pocka nez zas otevrou 😎
treba do toho uplnku, dalsi bude 2/12 pokud se nemylim 😉

jinak co se tyce otec u porodu - prijde mi sproste ze se za to plati, vzdyt je to opora pro rodicky, nejde o ty penize ale o princip, nechapu co presne jim ma takovy naklad pokryt 😕

kvetinka7
23. lis 2009

Ahoj Dagmarko, jejda.. to mi je lito .. to je ale situace.. oni ti nedali zadny termin na vyvolani porodu nebo nerekli ti,at si to zorganizujes nekde jinde? proste ted mame zavreno a hotovka???!! to je pece

dagmarkaaa
23. lis 2009

ahoj kveti; normalne tam pujdu do poradny tento ctvrtek no a kdybych zacla behem tydne rodit tak si tam mam zavolat a oni mi reknou do ktere porodky mam jet, kde bude zrovna tou dobou volno 😕
jinak by se asi vyvolavalo az pristi tyden co budou zas otevreni; to budu prenaset asi 10 dni; tak uvidime jak tohle dopadne 🙄

kvetinka7
23. lis 2009

tak to jo.. preju pevny nervy a at vse dobre dopadne 🙂

dagmarkaaa
23. lis 2009

dekuju kveti; pak sem napisu jak to podoli - ci nepodoli dopadlo; pry malujou takhle 2x do roka a zaviraj porodni saly na tyden; no prepocitala jsem se trochu s tim ze budu rodit max do terminu 😲
kdyz ty porodni saly tam vypadaji tak hezky 😅

petula83
24. lis 2009

Ahoj holky,tak jsem byla vcera v poradne v Podoli a miminko se nam otocilo-konec panevni.MUDr.rikal,ze se jeste muze otocit,ale je jiz mala pravdepodobnost ☹ a ze bychom se priste pobavili o plan.cisari. Nemate nektera s cisarem v Podoli zkusenost?jak to probiha a od ktereho tydne se vykon provadi? Mam fakt strach,precejenom je to operace ☹ Diky moc za info.

tegina
24. lis 2009

Ahojky Peťulo,
dr. asi ví co říká, ale než jsem šla rodit já, našla jsem případy, kdy se mimčo otočilo správně těsně před porodem. Jinak já jsem měla ještě koncem 36 týdne KP a kamarádka v 37.Někdo má více místa v bříšku, já jsem asi tento příklad, protože jsem si po vyvolávaném porodu rodila, a při otevření na 9cm, skoro ve finále mi řekli, že se malý otočil zpátky na KP a jela jsem na CR. Jinak pokud ho budeš mít planovaný a dobrý zdr. stav asi si budeš moct vybrat zda celkovou narkózu nebo spinální . Já jsem měla celkovou, protože se jednalo o akutní stav, ale záviděla jsem holkám na pokoji spinální, protože vidíš mimi.. Takže záleží na tobě. Jinak z CR neměj strach, nejistota bude hloubat asi vždy, budou špatné první 2dny co se týče bolesti, potom už to jde, za týden je to krása...Tak přeji správné rozhodnutí nebo ještě lépe, aby se mimi otočilo.

petula83
24. lis 2009

Tegina-díky za odpoved🙂 Je fakt,ze do terminu je jeste cas,tak se treba umoudri...S tou anestezii bych si asi taky vybrala spinalni,prave kvuli kontaktu s miminkem🙂

kvetinka7
24. lis 2009

Petulo, a dal ti nejaky cviky na otoceni miminka?Existuji cviky,.. jsou docela kaskaderske 😉 , ktere pomuzou otocit miminko spravne.. jestli je nemas, zkus si je najit na netu..nebo mozna jsou i tu nekde na konikovi..?

petula83
24. lis 2009

Kvetinka7-Nedal,rikal,ze mam dost plodove vody a ze se treba jeste otoci.Jinak jsem cetla o sviceni baterkou,kocicich hrbetech,stojkach a apod.Treba ma duvod,proc se zase otocil zpet nebo je to proste jen kaskader 😀

kvetinka7
24. lis 2009

1 "cvik" ti muzu hned popsat 😉 klecis na necem vyvysenym [ ja to zkousela na gauci] a rukama se opiras o podlahu.. tzn.jsi hlavou dolu..cele telo ma prevracenou gravitaci .. mela bys tak vydrzet co nejdyl-max 2minuty a v idelanim pripade zkouset 3 krat denne.
Pozor ,at se ti nezamota hlava a at jsi schopna se z te pozice pak zvednout .. ja to zkousela..a to jsem teprve ve 32tt.. a mela jsem s tim problemy 😉 😉
Pak je jeste jeden dobry..lezis na zadech pres velkej gymnastickej balon a zase se snazis dostat hlavou a rukama na zem pres balon.. mimi tim natahujes a ono se musi posunout a zmenit polohu.
Kamaradka to cvicila poctive a pak rodila prirozene... rikala,ze vzdy po cviku citila,jak ji tam mimi v brise delalo kotrmelce . 😀
Ty stojky jsou na stejnym principu..jen trosku drastictejsi ..
to sviceni... chudak miminko je jako pri vyslechu 😨 🙂

dagmarkaaa
25. lis 2009

teda holky to je akrobacie na přetočení miminka, to zírám 😅
já měla za to, že v těhu by se vůbec obrácené polohy typu stojka, svíčka dělat neměly... asi bych do toho nešla kdybych byla v takové situaci, bála bych se že mimišovi ublížím, přeci jen ve 37 tt už je to veliké mimčo....
petule tak přeju ať vše dobře dopadne, já chodím do prosincovek a tam je pár holek co maj mimiša otočené prdelkou dolu a spíš jdou na císaře tuším, prý hlavně u chlapečků a prvorodiček se přirozený porod moc nedoporučuje...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru