Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

petula83
26. lis 2009

dagmarkaaa-ja neudelam stojku normalne,natoz ted s balonem 😀 Zatim to nechavam byt,v po mam opet poradnu tak uvidime,treba se umoudri a otoci. MUDr.taky rikal,ze u prvorodicek se norm.porod nedoporucuje a ja bych ho poslechla.Nechame se prekvapit,co nam mimis prichysta 😉

verbalinka
26. lis 2009

Dagmarkaaa to se mi stalo minulý rok to samé. Přenášela jsem 4 dni, řekli mi, že od zítra maluji a mám si hledat novou porodnici i na poradny. fakt děsný. Pak jsem tam volala, že mě jinde nechtějí do poradny vzít,
protože tam nejsem registrovaná, tak mě vzali zpátky a objednali na vyvolání (to bych rodila 14 dní po termínu). A nakonec jsem začala rodit 2 dny před otevřením sálů. Vybrala jsem si Krč a jela tam na blind. A v podstatě jsem se jim tam vnutila. Měla jsem štěstí,že jsem byla otevřená už na 4 cm, takže si mě tam museli nechat 🙂 Přeju hodně štěstí, at ti to dobře dopadne. Nakonec jsem byla v Krči spokojená, ale taky jsem do poslední chvíle doufala, že budu rodit v Podolí (i v době, kdy jsem měla pravidelné kontrakce co 5 minut 😀 ).

anicka164
26. lis 2009

Je to trochu divoký, ale vězte, že v Podolí mají vždycky jeden porodní sál v záloze - pro maminky, které tam leží na oddělení rizikového těhotenství. Když tam přijedete otevřené na 8 cm, asi se tam miminko narodí 😉
Ale já bych do toho nešla, bála bych se...

dagmarkaaa
26. lis 2009

Verbalinko dik; ja bych jela taky naslepo asi do Vinohradske kdybych zacla rodit ale doufam ze do pondelka vydrzim, kdovi... v poradne si me normalne nechali v Podoli nastesti tak ted tam budu obden chodit a v pondeli rano se rozhodne co se mnou; pokud se toho teda doziju 2v1 😕
Anicko to bych si asi nelajzla se tam nacpat, pak by me urcite vozili po cele republice a hledali volne porodky 😝 😅

sven
26. lis 2009

Holky, nevíte některá, jak se dostat do Podolí MHD? Ze kterého zastávky tram či bus je to nejblíž? Díky.

anicka164
26. lis 2009

Autobusem nevím, tramvaje tam jezdí 16 na 100% a pak ještě nějaké (17 a 3?), ale jistá si tím nejsem. Jméno zastávky nevím, ale pokud jedeš od Palackého náměstí, tak projedeš tunelem pod Vyšehradem, okolo porodnice a pak vystupuješ. Je to fakt kousek.

dagmarkaaa
27. lis 2009

sven nejblíž je to ze zastávky tram Podolská vodárna asi 200m chůze, najdi si trasu na idosu 😉

verbalinka
27. lis 2009

Dagmar není zač 🙂 To máš dobrý, že si tě nechali do poradny, mně tehdy v podstatě vyhodili a to byl pátek a já celý víkend probrečela, že nemám porodnici ani poradnu a že se určitě něco stane ☹ Další pátek v poradně mi doktor zase říkal, že už určitě porodím (ale to říkal pokaždý 😀 ) a že můžu přijít rodit už v neděli, že neoficiálně budou sály už otevřený a jinak v po na vyvolání. No a já měla celý den slabý kontrackce, ale nevěnovala jsem jim pozornost, protože já přece rodím nejdřív v neděli v podolí 😀 Ale po 19h se už opravdu nedaly přehlédnout. Do krče jsem se vnutila, ani jsem tam nevolala, aby mě nedomítli, což by určitě udělali. Takže v případě, že budeš rodit dřív, tak tam určitě nevolej, aby tě neodmítli, protože správně by sis měla zavolat záchranku a ta by tě odvezla do nejbližší volné porodnice (třeba i za prahu 😖 ).
Ony ty termíny porodu jsou stejně takový přibližný, kdo ví, kdy přesně otěhotněl. Já jsem nakonec ráda, že porod nevyvolávali aže to šlo přirozenou cestou.
Takže pokud to na tebe přijde v neděli, tak určitě volej do podolí, je možný, že už budou mít sály otevřený (stejně jako minulý rok) 😉
Přeju pohodovej a rychlej porod 🙂

verbalinka
27. lis 2009

Jo a do Podolí jezdí busy ze stanice metra Pražského povstání a tram č. 3, 16, 17, 21, stanice Podolská vodárna 😉

mamina5
27. lis 2009

Ahojky holky kolik platí tatínek u porodu?Nějak jsem to na jejich stránkách nenašla jsou tam jen císařské řezy a nějaké předporodní kurzy 😅

anicka164
27. lis 2009

táta u porodu stojí 1000 Kč 😒

mamina5
27. lis 2009

ani děkuji 🙂

sven
27. lis 2009

holky díky za informaci.

verbalinka
30. lis 2009

Dagmar, jak je? Ze ty jsi uz porodila? 😀

hasky24
30. lis 2009

Ahojky rodila jsem v Podoli 21.11.2009 a musim rict ze lepsi porodnici jsem si nemohla vybrat.Sestricky-doktori proste vse super pohoda.Rodila jsem cisarskym rezem neplanovanym ale diky dr.Velebilovi a jeho peci to dopadlo dobre.Jitka Blazkova-super porodni asistentka pomahala ze vsech sil.proste priste opet Podoli

luckahr
30. lis 2009

holky k tem cvikum na pretoceni mimca-je taky nazor, ze je nejakej duvod, proc je mimco KP (treba ma kratkou pupecni snuru). Takze pozor na to, mne to muj doktor absolutne nedoporucoval delat jakykoliv cviky (ale nas malej byl KP jen do 30.tydne, pak se pretocil).

r.o.s.s.i.b
1. pro 2009

Ahojky holky,chtěla jsem se vás zeptat jestli píšou na stránku Podolí kdy budou mít zavřené sály nebo se to dozvím až při registraci??Moc děkuji za odpověd 😉

tegina
2. pro 2009

Ahojky, taky by mě zajímal další termín malování, teď se mě to asi bude týkyt....jinak pokud nebude nějakí změna, můžeš být r.o.s.s.i.b. v klidku, minuly rok se malovalo taky v listopadu, letos též, tak asi měsíce zůstavají...logicky pokud se maluje co pul roku, tak to vychází buď na květen nebo červen, teď záleží na datu..pokud někdo nepísne, budu to zřejmě vědět do 14.dnů, tak bych dala vědět...

kvetinka7
2. pro 2009

Holky, zitra jdu na predporod.kurs ..tak,jestli nezapomenu, tak se na to zkusim zeptat..i kdyz podle me to tak dopredu nebudou vedet.. bude to vedet jen nekdo ..

r.o.s.s.i.b
2. pro 2009

Moc děkuju holky.Ještě jsem se chtěla zeptat kdo tam rodil,četla jsem z diskuze,že tam prý děljí hodně císaře ani ,když k tomu není důvod??

kvetinka7
2. pro 2009

Rossib, o tom,ze by delali cisare casteji nez je potreba,se mi nezda..tedy neslysela jsem to..
cisar je vlastne operace, je kolem toho spousta prace a komplikaci..

verbalinka
2. pro 2009

Holky,
co vím, tak se maluje vždycky ke konci května a ke konci listopadu. Vychází to na ten poslední týden v tom měsíci. Ale ten poslední den už většinou neoficiálně otevírají sály. Já jsem se strefila do malování, protože jsem přenášela a nakonec jsem rodila jinde.
Rosib tebe se to evidentně netýká a tegina ty můžeš být taky v klidu, jedině, že bys rodila předčasně 😅
A termíny uzavírek se dají zjistit zpětně na stránách podolí a podle toho si můžete udělat obrázek 😉

zuzik03
2. pro 2009

rosib, to je kec s tema cisarema a vzniklo to nejspis tak, ze se tam holt stahujou vic i "problematicke" pripady, takze se muze zdat, ze maji vetsi mnozstvi cisaru, ale specielne podoli se nejak podili na programu, aby zeny, co rodily prvni cisarem, druhe daly normalne. jak pise kvetinka, cisar je pro ne narocnejsi nez normal porod 😉

ja tam teda na akutnim cisari skoncila, ale bylo to rozhodne po zralem uvazeni a dost dlouhem cekani a znam holky, kterym o cisari rozhodli klidne az po 30 hodinach, az videli, ze to normalne proste fakt nepujde 😉

kvetinka7
3. pro 2009

Rossib, ja se zapomnela zeptat..tedy myslela jsem na to a pak se mi to vykourilo z hlavy ..
zaslechla jsem,jak se tam na to ptala jedna pani a pani z kartoteky ji rekla,ze pokud ma termin porodu v tom terminu,kdy je v planu malovat ,tak na tu dobu neregistruji.

kvetinka7
3. pro 2009

Na otazku,zda je nutny rodit cisarem po 1.cisari porod.asistentka rikala,ze se snazi co nejvice vest tenhle porod prirozene,ale casto je nutne udelat opet sekci... rikala ,ze v zadnem pripade neprovadeji automaticky cisare.. co ta ale muze vedet? co naindikuje lekar, to udela .. k ni se dostanou jen prirozene porody.

cuttysark
4. pro 2009

holky tam sa maluje co pol roka? A prave na konci kvetna? Buuuuu 😖 😖 😖

bramburka
5. pro 2009

Cuttysark, se tam možná potkáme 😉 určo porodíme dřív, teda ja aspon rodila o 3 tydny driv skoro

zdenkaradek
5. pro 2009

husky24, při prvním porodu mě taky mě rodil dr.Velebil a PA Jitka Blažková, u druhého mě rodila jen PA Iva Hrnčířová, dr. Velebil to nestihl 😀 , ale Iva byla super a moc mi pomohla. Všichni byli super a i šestinedělí bylo OK, akorát jsem byla svědkem toho, jak sestry pěkně vystresovaly jednu maminu kvůli kojení (upřímě řečeno, byla jsem ráda, že už mám druhé dítě a vím co a jak).
Četla jsem, že řešíte císaře, tento týden porodila moje známá druhé dítě, první měla císařem, druhé jí nechali, že půjde normálně, no nešlo, praskla jí jizva po tom prvním císaři, takže stejně skončila na sále na císaři, málem jim tam vykrvácela a museli jí vzít vaječník a dělohu (mladá holka kolem 30), je to smutný a ani dokroři to nemusí správně odhadnout.

eirin
6. pro 2009

Hmn, tak to letní malování mě taky lehce znervozňuje.

barusha
7. pro 2009

Ahoj holky,nevíte už některá,kdy se v létě maluje v Podolí? V červenci to 100% není, to už vím od minula 😀 Teď mám terním na konec června, tak snad to nebude v tu dobu. Ale květen,červen mi přijdou povědomý 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru