Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

anicka164
1. zář 2010

@terkao: Nám PA na cvičení už dávala aktualizovaný seznam, kde už možnost půjčení košile není. Takže mít vlastní... Na šestinedělí záleží, na jekém budeš oddělení a na jaké narazíš sestry, radši si jednu přibal, kdyby zrovna nebyly.
@amabilis: S tím oblečením nám setřičky říkaly, že buď všechno vlastní nebo všechno jejich, že se to nesmí kombinovat. Tak nevím... (Ale nedovedu si představit, že by někdo kontroloval, že body je tvoje a zbytek jejich 🙂)
Jinak mě se ty vlhčený ubrousky osvědčily (teda jako pro M., já chodila do sprchy), nikdy z nich nebyl opruzený nebo tak. Záleží na každém miminku, jakou má kůži a tak. Ale nedovedu si představit, že bych si ho v porodnici hodila přes ruku a umývala mu zadek (bála jsem se, že by mi spadnul), tak za týden nebo dva jsem to ale dělala už běžně 😉

terkao
1. zář 2010

no taky radši asi teda zakoupím nějaké delší volné tričko k porodu, přeci jen se asi budu cítit lépe ve svém než v andělíčkovi.
Všem děkuji za odpovědi.

weri1
1. zář 2010

na porodní sál svoji košili nikdo mi jejich nenabídnul. na šesťu taky svoje i když jak bylo řečeno, když mají dají a mě ta jejich připadala super, krásné volná a i matroš dobrej. Já taky používala vlhčené ubrousky a malýho jsem tam ani neumývala, sem se bála ho vzít natož ho dát do toho jejich umyvadla. Vykoupala mi ho jednou sestřička, když ukazovala jak se mimi koupe.
Jo a přes víkend se šetří s prádlem.
a je jedno jestli používáte na miminka jejich+ svoje. Oni mají košilky klasické to si domů asi nikdo neodveze. Já používala jejich a až 2 poslední dny jsem měla svoje body

amabilis
2. zář 2010

@sambucca a spol, hned příspěvek nad vámi na předchozí ztránce - tam píšu, že na porod musíte mít VLASTNÍ košili, či triko.

amabilis
2. zář 2010

Ad ještě to omývání... Jak strčit dítě pod umyvadlo? Normálně vezmu plínu (klasickou čtvercovou, jsou tam neustále k dispozici pod přebalovacím pultíkem), namočím v teplé vodě a omyju. Co je na tom složítého 😅

amabilis
2. zář 2010

@anicka164 Já si taky myslím, že to kontrolovat nebudou. Vezmu si jich dost na to, abych to špinavé hodila do tašky 🙂 Pokud dojdou, tak holt vytáhnu ty jejich. Mně se totiž ty košilky furt rozepínaly a taky jim občas chyběly ty zavazovací šňůrky. prostě nic moc ☹

sambucca
2. zář 2010

@amabilis Ach jo, to je tim ze neaktualizujou web, ale vubec... Nejenom se seznamem ale i treba hodinou kdy se otvia registrace... Pak samozrejme servou vas kde mate vlastni kosili 😝 no ja si beru vlastni i kdyby meli pet zdarma pro kazdou 😅

amabilis
2. zář 2010

@sambucca Já právě pak vypadala jak debil, když jsem se to na kurzu dozvěděla a nechápala 😒 Myšleno to, že na webu je něco jiného. Vzhledem k tomu, že jsem rodila před rokem a půl, tak už by to možná zaktualizovat měli 😝

sambucca
2. zář 2010

@amabilis Ach jo no, vzdycky jdu z Podoli jak zpraskanej pes, vzdycky je nekde nejakej problem, prekazka.... ale rikam si ze je to v tech velkejch porodnicich vsude - a doktora bych nevymenila ani za nic, jen se k nemu prokousat pres vsechen ten neprijemenj personal 😝

gtver
2. zář 2010

@sambucca ke komu chodíš? 🙂

sambucca
2. zář 2010

@gtver k Hanackovi 😵

weri1
2. zář 2010

já teda s presonálem problém neměla. Jen jedna doktorka byla taková trochu nepříjemná, ale nic hroznýho, jen zbytečně strašila, jinak pro mě personál na 1 s hvězdičkou a to jsem se pořád na něco ptala a vždy mi bylo mile odpovězeno. a že by mě někdo někdy odbyl nebo seřval? nestalo se. a to jak jsem psala, jsem si chodila pro jejich košile. Řekli- dokud máme, dáme

bl4nche
2. zář 2010

sambucca: takže přece nakonec Hanáček? 🙂 Budeš ho mít u porodu? Jaké tam jsou problémy? Nevíte, jestli je tam ještě Valha a Zikmund?

anicka164
2. zář 2010

@amabilis: Aha, no já tam byla přes víkend a to nebylo naprosto žádný oblečení, natož pak pleny navíc na omývání. 😒 Jak se přes víkend asi nepere, tak je to problém...
Leda tam byly takový jednorázový žínky, tak ty by možná šly, ale taky jich tam nebylo nazbyt. Zvlášť, když jsme byly na pokoji 3 maminky. A pořád chodit za sestřičkama se mi nechtělo, já se radši kochala prtětem 😉

sambucca
2. zář 2010

@bl4nche Hanacka mam celou dobu, je to muj gynekolog 😉 Ze zacatku jsem si rikala ze bych ho chtela i k porodu, ale nechce se mi radsi rejpat do zadnejch financnich a jinejch cest jak toho docilit 😅 Kdo bude u porodu nevim, s manzelem jsme si rekli ze nejsme tak bohaty abysme platili za neco co povazujeme za samozrejmost, tj. peci o me a miminko dle nejlepsiho vedomi a svedomi. Doktori jsou tam profesionalove vsichni, tak je v zaveru jedno kdo z nich bude u myho porodu.

Problemy jsou vsude, asi jsem na ne magnet 😅 Trosku "Hlava 22"... Bez zadanky ti nedaj kartu, tu ti vypisou v poradne kde mas bejt objednana doktorem odjinud pres kartoteku kde ti daji zadanku. Nejsem objednana doktorem odjinud, kde mam teda vzit zadanku? Musim se teda objednat znovu u doktora 😠 Jak to ze nemate papir se souhlasem epiduralu ten vam dali preci minule v poradne - ne, doopravdy nedali... Musite mit souhlas se jmenem podespanej od manzela - manzel dorazi az k porodu a podepsat fyzicky nemuze neni v CR - ale vy musite mit odevzdany souhlas tri tydny predem preci 🙄 , tady to mate napsany! Atd atd,.... do toho nevim jak vy, ale objednani na urcitou hodinu nefunguje, at prijdu jak prijdu vzdycky cekam alespon dve hodiny a to na jakykoli vysetreni.

Ale znovu chci zduraznit, nevidim problem v Podoli jako takovym, proste je to fabrika, ohromna krabice s bezicima pasama - verim ze ve vetsine velkejch porodnic stejnejch kapacit je to nemlich to samy 😉 🙂








pet.s
3. zář 2010

Ahojky , holky, jsem ráda, že jsme tuhle diskuzi našla. někdo se tu ptal na Zikmunda.Ano ten tam je. Můžete mi někdo říct, jaké s ním máte zkušenosti? Já jsme z něj úplně hotová. Je tak senilní nebo se mi to zdá? Jsem diabetik na inzulínu(už před těhu). Mám pocit, že nikdo neví, co se mnou. Na dia mi řeknou hospitalizace od 36tt a ležet. V poradně na mě koukali jak na blázna, proč tak brzy. Navíc mi nedokázali vysvětlit jestli budu rodit přirizeně nebo císařem. můj gynekolg mi říkal císařem. vzhledem k věku a k tomu, e jsme těhu poprvé(ve 40 letech)
Včera nemohl Zikmund najít srdeční akci, málem mě šlehlo. (už jsem o jedno dítě přišla a tohle těhu je z umělého a jiné už nikdy nebude).Já mám prostě pocit, že je nějak mimo. Prosím řekněte mi někdo, že to je jen můj blbej pocit a že ho nebudu mít u porodu. 😉
Jinak ráda přijmu jakékoliv informace o Podolí. A nechystáte se tam někdo v termínu od 20.9.do 15.10.?

pet.s
3. zář 2010

@lussi tak řekla bych, že my dvě se tam asi sejdeme.-))))

anicka164
3. zář 2010

@pet.s Me Zikmund vysetroval v poradne. Skoro nic nerekl, vzdycky to bylo jenom "K porodu se to nechysta". Moc nepovzbudi...
Ale mela jsem nerizikovy tehotenstvi, takze nemuzu nejak posoudit jeho erudovanost...
Jo a jednou mi nerekl, ze u vysetreno bude i medicka. Sice nic nedelala a jenom tam stala, ale i tak me to nastvalo - prece jenom, naha chci byt pred co nejmensim poctem personalu...
Drzim palce!

pet.s
3. zář 2010

@anicka164- nejvíc mě zaráží, že on sestřičce neříkne při vyšetření ani slovo a v průkajdě mám napsanou polohu dítěte a CS. Jak to sestřička ví? Mám pocit, že opisuje co tam už napsané je a nic víc. 😖

sambucca
3. zář 2010

@anicka164 ha ha ha, no tak me jednou u ultrazvuku a naslednyho ultrazvuku sondou (takze spodek donaha) stali kolem ctyri doktori ze Slovenska - nikdo se me na nic neptal, nikdo me ani nerekl kdo ti panove jsou... navic jsem sondu necekala, takze jsem mela normalni kalhoty a ne sukni, kterou bych hned po vysetreni srolovala dolu 😝 nejsem zadnej stydlin nebo cukrousek, ale "koser" to teda nebylo...

sambucca
3. zář 2010

@pet.s Na to radim se na vsechno ptat - ja uz jsem otrkana, at si klidne myslej ze jsem uplne pitoma, ale ptam se na vsechno. Co ktera znacka znamena, na co mi berou krev, co zjistujou tim papirkem v moci, kdy dorazi vysledky - jestli mi zavolaji kdyz budou v poradku/v neporadku... Nemam jim to za zly, maji tam milion holek a spoustu veci a procesu uz po letech berou automaticky a myslej si ze je treba zname taky, nebo bysme je znat mely. Myslim ze mame na informace ktery se nas tykaj pravo 😉

pet.s
3. zář 2010

@sambucca a ke komu chodíš do poradny?

romcatko
4. zář 2010

ahoj holky, vrátila jsem se z Podolí, kde jsem rodila 28.8: bohužel malá měla žloutenku, tak jsme si užili delší dobu. k podoním sálům nemůžu říct nic, měla jsem císařský řez - ve spinálu a pohoda. takže jsem si prošla JIP, oddělění P2 - tam pár dní nadstandard, ale vzhledem k prodloužené hospitalizaci ( a nákladnosti nadstandardu) pak normální oddělení a pak P1. Jako základní pozitivum musím říct, že personál všude supr. bez debat. jediné, že občas mají fofr, tak se chce ptát, ptát a znovu ptát. někdy mi přišlo, že když se neptáte tak to berou tak, že víte... a pak taky co sestřička, tak někdy iný názor (např. kojte klidně po hodině, kojte nejmíň po dvou, v noci budte po max 4 hodinách - dejte si budík, v noci nebudte... ) s kojením jsem problémy neměla, tak jsem moc radit nepotřebovala, ale ptali se zda vím a jak to jde.... a dvakrát v týdnu tam je schůzka s laktční poradkyní, která ten základ řekne a na otázky odpoví.
co se týkalo prádla, plenek, vložek, košil apod tak fatk co oddělení to jiné. na P2 mi přišlo, že všho bylo nějak víc bez problémů - i když třeba košile taky neměli... ale na P1 byl problém skoro všechno...
ještě k dudlíkům - na P2 nevím, nedávala jsem, nezkoumala. na tom P1 jsem zjistila, že malé dali do toho inkubátoru pod lampou normoš dudlík - kytičku. to mě trochu jediné naštvalo, že se ani nezeptali nebo neřekli (přišl asjem na to náhodou, když jsem se za ní šla podívat). měla jsem sebou ortodontické placaté, tak jsem jim dala pro malou alespoň ty. nechci aby Sofi používala ty kulaté (i proto, že první dceru na ně naučili na JIP v Motole a já už ji pak nepřeučila)
během týdne sem písnu případně víc.
ale celkový závěr - spokojenost.

anicka164
4. zář 2010

@romcatko Moc gratuluju k miminku, at mate fajn zivot! 😉 Pro obe slecny jste vybrali krasna jmena

@pet.s S tou sestrou to je pravda, taky ji nikdy nic nerikal. Nemuze to ta sestra treba opsat z pocitace?

Jo a na tu laktacni poradkyni trochu bacha. Kamaradka byla na schuzce s nejakou mladou a rikala, ze supr, ja byla na schuzce s nejakou starsi a ta me spis vydeptala. Rekla mi, ze proste mozna patrim mezi tech 5% maminek, co kojit nemuzou a ze se s tim mam smirit (kojim doted, jenom se pozdeji spustila laktace). Myslela to teda asi jako zpusob utesovani, ale ja pak probrecela cely odpoledne, hormony na pochodu, no. Rekla par obecnych rad, ale v zasade nic svetoborneho. A na zacatek nam povidlala hororovou historku o tom, jak nemame s miminkama spat v posteli, ze nejaci lide takhle naucili sveho syna a on s nima spal v posteli jeste v 15 letech. 😀 Ted mi to pripada uz vtipny, jako vypleskla prvomaminka jsem dost cucela... 😉

pet.s
4. zář 2010

@anicka164 no má ruku ještě ve mně a sestra píše do průkazky 😠

pet.s
4. zář 2010

anicko a měla jsi ho pak u porodu? chodí tihle dr k porodu?

anicka164
4. zář 2010

@pet.s To je fakt divný, asi sestra jasnovidec 😉 Nenapadlo mě o tom přemýšlet, ale fakt si neřekli ani slovo...
U porodu jsem měla nějakou mladou doktorku, milá, tichá, slušná, šikovná, přišla až na závěr. Myslím, že tam je těch doktorů tolik, že šance, že bys měla zrovna Zikmunda je minimální. A většina doktorů (i dětských) mi tam přišla hrozně mladých a byli moc milí, takže se snad není čeho bát.

weri1
4. zář 2010

@pet.s i doktoři kteří jsou v poradně chodí k porodu.

pet.s
5. zář 2010

@anicka164 to doufám,ale při mé smůle 😀 Já chodím každých 14 dní na Uz do 3 patra. tam jsou taky všichni mladí a děsně fajn.Tak se budu modlit. 😉 Jinak rodíme doma v koupelně. Muž si už takhle jedno dítě porodil, tak co by nezvládl tohle, že? 😀 😀

pet.s
6. zář 2010

pet.s Ahojky holky, tak dnes jsem si šla vyřídit na gyndu mateřskou, když mě viděl dr, jak jsem bledá a utahaná, tak mě hned vyšetřil Malá měla špatné ozvy, tak nás hnal na hospitalizaci do nemocnice. Tam nás znovu natočili a všechno se zdálo v pořádku.Jen UZ pupečníku dělali 3 doktoři, mladá si s nimi hrála strkala jim tam ruce a když ho už našli, tak jim ho rychle ostrčila. Nakonec je všechno v pořádku. Tak nás pustili domů,ale už abych porodila. A dr má u mě velikou flašku.Fakt je zlatej, vyprávěla jsme mu to o Podolí, tak jen vrtěl hlavou.
Doma máme už skoro dodělanou skříň, za to v druhém bytě se brodíme v maltě a štuku. Hrůza Ale pokračuje to.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru