Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

stana2009
12. říj 2010

@kacci my máme zjištěné skoro vše průchodnost, imuno, genetiku tak snad to bude u nás stejné jako u vás že se mé tělo zblázní a mrazáčky nebudeme potřebovat...ikdyž to asi bude u vás šrumec, tři malé děti, ale co je hezčího 🙂

weri1
12. říj 2010

tak já rodila císařem v Podolí a vnímala jsem co říkají a vůbec nic jsem necítila, až se manžel divil, že tam prej se mnou "házeli" když malýho tahali. Měla jsem suprovou anestezioložku i doktory. a určitě jsem ráda, že jsem rodila v epi a ne pod narkozou!!!

kacci
12. říj 2010

@stana2009 ukázali mi je hned vytažené, pak s nima manžel šel na měření, vážení a prohlídku, přitom je fotil, zabalili mu je, vyfotili je s ním a sám mi je přinesl ukázat už v zavinovačkách.

pet.s
12. říj 2010

@strana2009 jako kdo jestli se baví? doktoři? No operatéři se bavili mezi sebou.Se mnou si povídala anestezioložka a jedna asi sestřička. Připravovala mě na nepříjemné okamžiky. Jen tedy proti @kacci nemůžu říct, že by tam byl nepříjemný pocit nebo okamžik. jedině,co je nepříjemné. Zvedal se mi žaludek, ale nic nezvracíš. Není co, je to prý proto jak žaludek klesne dolů a reakce na anestezii. Dali mi misku a za chvíli bylo po všem.
Nemůžu říct, že by celý porod byl nepříjemný. Mně malou ukázali jen zdálky od krve a pak mi ji přinesli až umytou a zabalenou. 😀
Pak mě odvezli na JIP(dělali mi to v 7 večer), tam jsem se prospala. Ráno tam dovezou mimi na přiložení a přijde laktační a pediatr.Pak se už jde na normální oddělení. Já to měla složitější. Ale takhle by to měl být standartně.
Otec u sekce se platí 3000 a musí být zaplacený dopředu. Ale nevím jestli to má význam. prý tam sedí jen někde stranou u hlavy.
My nestihli zaplatit, takže tatínek čekal venku. pak ho volali na přípravnu, když tam donesli malou. Má ji vyfocenou ještě od krve a pak zabalenou a umytou. Mohl si ji pochovat, pak ji nesli mně. On čekal opět v předsálu a když mě vezli ze sálu, tak se mnou mluvil. na JIP s tebou stejně nemůže.
Jsem na něm sice pěkný závislák, ale zvládla jsem to i bez něj.Fakt to všechno byla chvilka. V 19 jsem jela na sál. V 19.21 byla malá na světě a asi v 19.40 mě vezli na JIP.Takže fakt fofr. Řekla bych, že trhání zubu je nepříjemnější záležitost 😀

pet.s
12. říj 2010

@weri1 souhlas s tebou. Taky se mnou pěkně cvičili, nemohli malou vyndat. Byla vzadu a já mám břicho po plastice samý srůst. Měla jsem i odřené záda. Ale fakt jsem nic necítila.

romcatko
12. říj 2010

@stana2009 rodila jsem přesně v 10h ráno, den a noc jsem byla na JIP a malá v inkubátoru a druhý den jsem byla na normálním oddělení. tam mi malou přivezli nějak hned ráno a přes den jsem ji měla u sebe. na noc byla ještě u sestřiček. přece jen je císař docela náročný na vstávání apod. takže je to spíš asi i pro jistotu, abys třeba s mimčem neupadla nebo tak.

romcatko
12. říj 2010

no, já byla na sále 1,5 hodiny, takže manžel u hlavy byl docela příjemný.

stana2009
13. říj 2010

Holky, moc vám všem děkuji za podrobné popsání jak vše probíhá, jste moc hodné 🙂 .

Já už se tak moc těším na našeho chlapečka, přeci jenom po IVF a všem člověk už je nedočkavavý, ale to máme všechny stejné 🙂 . Co je krásnějšího než miminko/miminka v náručí 😉 😉 😉

stana2009
13. říj 2010

@romcatko a pokud je plánovaná sekce, nastupuje se den předem na EKG a předoperační?

romcatko
13. říj 2010

po mě chtěli předoperační a ekg od obvoního, takže jsem nastupovla až v den operace. ale taky jsem předtím s anestezioložkou probrala jaku narkozu, takže vše připraveno.

kapr
16. říj 2010

@stana2009 Neboj, bude to famózní 😉
Náš Kuba je teda přirozeně, ale máme za sebou 2 IVF neúspěšné a bezpočet IUI ☹
takže taky je to miláček

weri1
18. říj 2010

já jsem ve 34 týdnu ležela na rizikovým a tam přicházeli maminky na plánovanou sekci den před tím

weri1
18. říj 2010

miminko prej musí být do 4 minut venku. Malej se narodil 19:40 a ve 20:05 bylo po všem i šití

amabilis
18. říj 2010

Ahoj, zrovna balím tašku do porodnice a snažím se to zredukovat... Jak velká je spotřeba plen, nějak si to nepamatuju. Brát celej balík mi přijde zbytečný 😒
A taky, jestli byly k dispozici v dostatečném množství vložky nebo jestli mám balík pro jistotu přihodit a jestli ještě pořád dávají ty sí´tovaný kalhotky nebo mám mít taky svoje. Díky!!!

kapr
18. říj 2010

@amabilis síťované kalhotky jsou jedny na sále a pak jedny na pokoji, vložek je dostatek, dostávají se 4 hagísky. já skoro celý balíček plen spotřebovala. měla jsem ale ten malinký pampers newborn.,

stana2009
18. říj 2010

@weri1 děkuji za info

jinak jsem rozhodlá jít do epidurálu 🙂 , už aby to bylo 😵

@amabilis já si sbalila tašky dvě, říkali nám to na předporodním kurzu jednu pro maminku a jednu pro miminku, aktivně jsem si nakoupila siítované kalhotky i ty obyč. vložky, nekde jsme četla, že by měly být tak nevím, zda toho nepovezu zbytečně moc 😝

pet.s
19. říj 2010

koukám, že se už chystáte.-))vložky nemusíte. Je jich dost a jsou dobré a sterilní. Plenky - my koupili v lékarně ten menší balík stačil na celý prodloužený pobyt.Spotřeba cca 8 denně.Síťované kalhotky mají dole v lékárně za 75 Kč.(je jich tam 5 v balení)

aljuska
19. říj 2010

ahoj holky,

jen se jdu podělit o zkušenost s Podolím. Rodila sem tam 7.10.

Na porodním sále jsem měla úžasnou PA - Zuzanu Novákovou a moc mi pomáhala.
Porod začal tím, že mi odtekla plodová voda o půlnoci, v Podolí mě nejdřív dali na rizikové, protože když sem tam v 1:30 přijela byl sem otevřená jen na 1,5cm a zatím prakticky žádné kontrakce, ale po 3h to začalo a dost se to stupňovalo. V 7h mě přesunuli na porodní sál. Pak už sem měla ty kontrakce dost bolestivé, co 2-3 minuty a pořád sem se neotevírala - pořád asi jen na 2,5cm tak sem si řekla o EPI. Papíry už sem měla předvyplněné a odevzdané před porodem. Ale jak tu někdo psal, vzali mi nejdřív krev na rozbor a na ten se čekalo dlouhých 45 minut. Pak mi dali EPI a já měla úžasné 2h odpočinku, dokonce jsem i na chvíli usla 🙂 No a pak už se to více rozjelo a šlo se rodit, akorát ta konečná fáze tlačení trvala přes hodinu a dalo mi to zabrat 😝 Malý měl 3,860g a celkem velkou hlavičku a několikrát se vrátil zpět s hlavičkou a pak se i zasekl ramínkem, takže mám větší nástřih 😝 Ale jak byl venku, vše ze mě spadlo 🙂

Na šestinedělí jsme byli na P1 a tam to bylo skvělé. Všude čisto, uklizeno, skvělý personál a hlavně úžasné dětské sestřičky, na ty jsme měli štěstí - hlavně 3 sestřičky (Ivanka a dvě Lucky) nám moooc pomohli s kojením, protože s tím od začátku s malým bojujeme a nebýt jich, tak bych se snad ani nerozkojila 🙂 Takže jim patří velký dík za to jak nám pomáhaly 🙂

Takže já sem s Podolím moc spokojená a druhé dítě budu chtít rodit určitě zase tam 😉

Jinak jak se tu někdo ptal kolik čeho se dostává - tak já dostala ty síťované kalhotky 1 na sále a 1 na pokoji. Vložky sem dostala jedno balení s 20ks a pro malého sem dostala 5ks plenek + vzorek bepanthenu.
A pokud jde o spotřebu plenek, tak to je asi individuální, ale počítala bych tak cca 8ks na den 😉

weri1
19. říj 2010

@stana2009 vložky si nevoz, těch si můžeš vzít kolik chceš, my je měly na chodbě.

romcatko
19. říj 2010

vložky na chodbě jsou myslím jen na P2, na P 1 dostanete jeden balík.
plenky jsme měly cca 10 na den.
jinak Podolí chválím.

kapr
19. říj 2010

tak já byla na P1 a bylo jich na chodbě dostatek. Ale Aljuska tam byla později, tak je to třeba už jinak. slyšela jsem, že záleží na sponzorech, kolik čeho dají. takže za nás v červenci asi dostali mraky vložek a málo plenek 😲 😵

baarca
19. říj 2010

Já byla na P2 a vložek na chodbě bylo mraky. Hlavně si myslím, že je zbytečné to řešit dopředu, kdyby se opravdu jich fasovalo málo, tak se dají koupil dole v lékárně. Ale domů jsem si je stejně koupila, alespoň na první dny po návratu z porodnice. Plínek jsme měli taky ten malý novorozenecký balíček a za ty 4 dny jsme ho zdaleka nespotřebovali. Přišlo by mi zbytečné ho ale rozdělávat, protože v balíčku jsou plenky pěkně slisované a zaberou málo místa.
Co bylo potřeba, byly vlastní látkové plínky na blinkání a tak. Ležela jsem tam navíc přes víkend, kdy nebylo čisté prádlo, takže v sobotu dopoledne došly a už nebyly 😕 Ale na to jsem byla připravená a měla svoje, barevné, abych je poznala. Síťované kalhoty jsem měla asi 4 na pokoji, ale měla jsem stejně svoje, protože standardně dávají velikost tak XL a ty mi byly jaksi i po porodu obří.

weri1
19. říj 2010

já ležela na P4 a všeho fakt dostatek, dokonce jsem si chodila pro jejich košili, byla jsem po císaři a moc mi vyhovovala

sambucca
20. říj 2010

to je vtipny jak je to pokazdy jinak, treba jak pise @baarca - latkove pleny jsme fasovaly, a kdyz byly spinavy dostaly jsme vymenou stejnej pocet cistejch. O jednorazovkach jsme si mohly nechat jen zdat, dostaly jsme darem ctyri (ano, 4). Sitovany kalhotky jsem dostala jedny hned na porodnim sale a pak jsem vyfasovala jedny nahradni. Vlozek jsme mely kazda dva baliky, coz nekomu stacilo nekomu ne, ale presne jak se tu zminuje, dole je lekarna a i kdyby, za kazdou snad chodi navstevy tak neni problem neco donest den po porodu a pozdejc.

baarca
20. říj 2010

@sambucca Ty jednorázovky jsem myslela vlastní balík, nenapsala jsem to úplně jasně. Porod mi skončil akutně císařem, tak netuším kolik jednorázovek dostal na začátku z eráru 😔 Ale stejně jsem jim tam zbytek balíčku nechala, ať mají pro další. A s tím prádlem, jádro problému bylo to, že o víkendu nemají čisté, jinak by problém asi nebyl. Nám nevyměnili ani košili, ani prostěradlo, když mi ho mrňous poblbinkl. Hlavně spíš chci budoucí rodičky uklidnit, že všechno se dá vyřešit za pochodu, netřeba žádné velké plánování dopředu. Třeba já si s sebou vzala klasické pantofle a po porodu mi tak natekly nohy, že jsem se do nich nedostala. Tak přivezl manžel žabky a bylo. Takovou věc fakt člověk nenaplánuje.

sambucca
20. říj 2010

@baarca no v tom mas naprostou pravdu - lepsi nakoupit kdyz je potreba nez zbytecne predtim, treba neco nebude ani potreba 😉 A urcite, jeden balicek jednorazovek staci - je jich tam ctyricet a v porodce je vetsina holek ctyri dny, takze deset na den, to je krasny.

lussi
27. říj 2010

Ahoj holky,
hlásím se po akci🙂 Všichni byli skvělí, akorát na příjmu byla malinko nepříjemná sestřička, ale tam mi to bylo fuk. Na sále se mi střídali zrovna směny a ani jedné nemám co vytknout. Ležela jsem na P2 a tam taky v poho, pořád se chodil někdo ptát zda něco nepotřebujeme apod.
No a nechala jsem se zdrogovat, bez Epidurálu bych to nedala, kontrakce mi začaly v šest večer ve středu a rodila jsem až po osmé večer ve čtvrtek, takže jsem byla vyřízená a kdybych si neodpočinula, tak bych nebyla schopná asi malýho vytlačit.

amabilis
1. lis 2010

@lussi Obrovská gratulace !!!! Taky jsem kdysi ležela na P2, tak jsem zvědavá, kde skončím teď. A měla jsem to podobně jako ty, takže taky s odpočinutím v podobě EPI. Tak třeba to teď dám bez toho. Uvidíme.

meo
1. lis 2010

V Podolí to bylo super, rodila jsem v červenci a nemůžu si skoro na nic ztěžovat. Personál byl fajn, všechno mi vysvětlily, jak přebalovat, koupat a tak. První den po porodu mi nabídli, že si malou vezmou na noc, jestli chci - tak jsem to využila, abych si odpočinula. Porodní sál byl klimatizovaný a jelikož bylo zrovna hrozný vedro, tak jsem to opravdu ocenila. Taky jsem byla šťastná, že mají ty porodní sály plně vybavené, takže ti to dítě nikam neodnášejí, před tebou ho rovnou umejou, změřej, zvážej, atd. Trochu jsem před tím měla strach, aby mi ho nevyměnily, ale to se tam takhle stát nemůže. 😀 Jídlo bylo taky dobrý, ale bylo ho na můj vkus docela málo, nicméně s jídlem jsou nedostatky snad ve všech nemocnicích. Plánuju druhý dítě, tak tam chci zase.

kapr
1. lis 2010

@meo tak mě malého na chvíli odnesli. prý na odsání, ale nevěděla jsem proč, když to tam myslím měli. ale on se strašně nalokal, chuděrka malej 😔

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru