Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

luckar
25. lis 2010

Ahoj holky, taky budeme rodit v Podolí, včera jsem byla poprvé v poradně a předtím jsem si dala kurzy. Při posledním nám laktační poradkyně (myslím Richterová) říkala, že se vůbec nemáme bát, že všechny porodní asistentky jsou mladé holky, které to dělají protože chtějí. Hlavně u miminek prý nehrozí syndrom vyhoření. Tak jsem docela zvědavá jaké to všechno bude.
Co se vložek týká, tak nás upozorňovala, že teď jich mají míň, takže dostaneme asi balíček 😉.

hlavinka
25. lis 2010

ahoj holky, dotaz - prosim pekne, delaji v Podoli taky ty krevni testy na vady plus potom ten UTZ? V kolikatym tydnu to tak je, nejak kolem 10 ty testy, ze jo? A vite kam se na ne objednat? Diky moc

nadja73
26. lis 2010

@hlavinka ja jsem v Podoli byla na 3D ve 26tt za 1 300 czk, ale na testy jsem chodila vzdycky do Genetu na Letny. Podoli ma celkem dobry stranky, tam to urcite najdes. www.upmd.cz.

xvitk101
26. lis 2010

@hlavinka jestli myslíš NT screeing, tak ten tam dělaj a s žádankou od tvého gynekologa je to bezplatné. Pokud jsi v 10. tt, tak si tam zavolej a objednej se. Jdu tam taky, krev mi vezmou ráno, a pak jdu na ten UTZ.

hlavinka
26. lis 2010

holky, diky moc

pet.s
27. lis 2010

@hlavinka děkaji je i v \podolí, ale já byla teda v Gennetu. Neplatila jsem nic byla jsem jejich pacientka na umělku.

weri1
27. lis 2010

co to je syndrom vyhoření to jsem ještě neslyšela???

luckar
27. lis 2010

@weri1 syndrom vyhoření je to, že tě práce prostě nebaví a děláš jí jenom protože musíš. Nevím jak líp to popsat. Prý prostě na porodnice to není práce, ale koníček a láska. Já bych řekla, že syndrom vyhoření mají často sestry na takových těch internách, LDN odděleních a tak.

weri1
27. lis 2010

@luckar ty jsi psala u miminek?? proto jsem se ptala

weri1
27. lis 2010

@luckar už to chápu 😀

luckar
27. lis 2010

@weri1 tak to jo...u miminek asi opravdu nehrozí 😀

karol84
28. lis 2010

@hlavinka testy by se měly dělat v 10. - 14. týdnu

karmenina
2. pro 2010

ahoj holky, ráda bych se vás zeptala, od kdy jste chodili do poradny do Podolí? Můj gynekolog mě chce vidět ještě ve 38. týdnu a já mám obavu, že si tam nestihnu nechat udělat ani kartu. Jak dlouho se čeká na objednání?

hlavinka
2. pro 2010

Karmenina: myslim, ze jsem tam zacla chodit nejak ve 36 tydnu? No, driv to rozhodne nebylo. Ale tak ty dva tydny pred terminem porodu jo.
Na objednani se vlastne moc neceka, kdyz jsi tam registrovana, pocitaji s Tebou i na tyhle prohlidky. A proc Te Tvuj gynekolog chce jeste videt v 38? Zas bys tam mela chodit uz na monitory, takze se to mozna nevylucuje 2 tydny chodit k obema, i kdyz uznavam, ze je to opruz. Ale radsi si tam zavolej a objednej se.

gtver
2. pro 2010

Pokud si dobře vzpomínám, tak objednání mají rádi tak dva až tři týdny předem. Mne třeba nemohli objednat dřív než až za 14 dnů od zavolání. To vůbec nevylučuje docházení k tvému gynekologovi, předpokládám, že tvůj gynekolog má možnost monitoru v ordinaci, když tě zve i v tak vysokém týdnu (měla jsem to podobné)

gtver
2. pro 2010

Do poradny v Podolí začneš docházet prostě tehdy, kdy tě tvůj gynekolog předá do jejich péče (jak se spolu domluvíte), ale objednat se je dobré ty 2-3 týdny před plánovanou první kontrolou v Podolí.

luckar
2. pro 2010

Taky doporučuju radši si zavolat a domluvit se. Když víš kdy jdeš naposledy ke svému doktorovi, tak to nebude problém. Ale vím, že mě upozorňovali, že chtějí abys tam chodila nejlépe od 37 tt.

karmenina
3. pro 2010

Moc děkuju holky za odpovědi. Na monitor chodím od 33. týdne ke svému gynekologovi. Chce mě vidět ještě ve 38. týdnu a argumentuje tím, že přes vánoce bývá v nemocnicích hukot, tak ať tam raději nelezu 🙂

hlavinka
3. pro 2010

Karmenina: no, vic pece nikomu neublizilo, i kdyz je otazka, zda je nutny, aby do Tebe lezli 2 doktori v jednom tydnu 😒
Ja jsem teda pred Vanocema a mezi nima byla v Podoli pecena varena a musim rict, ze je to uplne fuk, kdy tam jdes. Rodicek tam je furt dost a krome toho berou jen ty registrovany, takze na monitory chodi jen tyhle. Takze bych to nevidela tak tragicky s tou navstevnosti.
Akorat si s sebou ber svaciny a knizku, protoze i kdyz jsi objednana treba na 9. hodinu, nekdy se stane, ze dr. musi k porodu nebo tak a skejsnes tam az do obeda 🙄

luckar
3. pro 2010

@hlavinka tak já musím říct, že teď to tam docela odsýpá. Možná není tolik mamin na konec roku, ale kdybych nemusela opakovaně na monitor, tak jsem do hodinky a půl pryč.

luckar
6. pro 2010

Holky, kdo už jste rodily v Podolí, zajímalo by mě jak dlouho nechávají přenášet. Dneska jsem přemýšlela do kdy bych byla 2v1 kdyby se malé nechtělo ven.

hlavinka
7. pro 2010

Luckar: mela jsem termim porodu 24/12 a porodila jsem 31/12, cili o tyden pozdeji.(41tt)
ale bylo to mezi svatky a asi se nikomu nechtelo resit vyvolavani. Nicmene od jinych holek vim, ze vyvolavaji vetsinou az kdyz se to blizi k 42tt. do 42tt neberou jako prenaseni (i tak to mne tenkrat rikala dr. u nich)
Tak drzim palce, aby Ti to klaplo na termin a s mimcem jste uz byli na Stedry den doma 😉

luckar
7. pro 2010

@hlavinka díky za info, no jsem na to zvědavá a taky doufám, že se malé bude chtít ven ještě před svátky 🙂

hlavinka
7. pro 2010

neni zac! Tak pak dej vedet 🙂

weri1
7. pro 2010

@luckar mě chtělli nechat přenášet 14 dnů

luckar
7. pro 2010

@weri1 tak to mě až tak netěší 😅. Snad to půjde v klidu samo a dřív.

weri1
7. pro 2010

@luckar držím palce, měla jsem termín 21.7. na vyvolávačku jsem měla jít buď 30. nebo 3.8., nakonec udělali hamiltona a nějak se to rozjelo, takže jsem rodila 27.7.

luckar
7. pro 2010

@weri1 to je moje vize pokud by se malé nechtělo, tak si řeknu určitě o hamiltona. Hodně kamarádek po něm porodilo. Ale já mám pocit, že budu ve stresu jenom z toho, že by se měla narodit 24.12. a do té doby snad porodím 😀.

terkajesterka
7. pro 2010

mě nechali porodit až 42+1........asi neměli místo....

verbalinka
7. pro 2010

@luckar prenaseni zacina az od 42+0, do ty doby je to stale v norme (ovulace mohla treba dorazit pozdeji). Ja jsem byla objednana na vyvolani ve 42+0, ale nakonec jsem spontanne porodila o den driv. Vse bylo ok, i velikost a plodovka. 24.12. je hezke datum 🙂)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru