Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

hlavinka
27. led 2011

Cutty: je to porad tak, presne 14+0 se tam musi registrovat. Vyplati se tam jit uz na sestou hodinu, abys mela jistotu, ze Te vezmou do poctu tech 12 maminek.

jesterka09
27. led 2011

@cuttysark furt to tak je 😉 a jestli se chceš registrovat doporučuji si přivstat, kamarádky tam byli okolo 5:30 hod a jedna byla šestá a druhá šla druhý den tak stejně a byla osmá 😒 berou snad jen 12 lidí 🤐

hlavinka
27. led 2011

Karmenina: no krasa, moc gratuluju k malemu 😵 Ale i tak to byla celkem rychlost 😉 Hlavne, ze uz jste oba doma, to bych si taky prala.

hlavinka
27. led 2011

@cuttysark Jinak se podivej do fora https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/registra... tam holky prispivaji kazdej den (vetsinou)

cuttysark
27. led 2011

@jesterka09 diky holky, mne to nastastie vychadza na sobotu (minule to bola nedela 😀 ) takze to su tam od 8.30..... tak aspon ze tak, minule sme to zvladli, boli sme asi jedenasty 😀 Idem pozriet na tu diskuziu

marcalka1
Autor odpověď smazal
Zobraz
ameliejulliette
27. led 2011

@marcalka1 Neboj neboj, zvládnete to a budete mít mimíka už brzičko u sebe 😉

med
27. led 2011

@marcalka1 Držím palce, ať to máš rychle za sebou. Těch pár hodin přežiješ a pak už budeš držet mímo v náručí 😉 Fajn je, že víš, že zítra to prostě bude...

Tak u nás začal 40. týden a nic. V noci mě začala bolet stydká kost a kyčle, tak jsem si říkala, že už třeba... hm a zase prdlajs...

ameliejulliette
28. led 2011

Tak bohužel opravdu plno, na indukci nastupuju v úterý. Jediná dobrá zpráva je, že se nemusím bát o místo v Podolí 😝 Jinak CS je z 5 zpátky na 4 a pořád to na spontánní porod nevypadá. Nějak mě to vzalo.
Vám ostatním přeju, ať se to samo pěkně pohne.

med
28. led 2011

@ameliejulliette No téda, já jsem vůbec netušila, že se ti to CS může vrátit z 5 na 4... Nějak se mrňouskovi nechce ven 😖 Teď to bude do úterka asi pro tebe nekonečné, tak ti přeji pevné nervy. Třeba to přijde o víkendu samo a v úterý už půjdete domů 😉 A jak teď budeš chodit na monitor?

ameliejulliette
28. led 2011

@med No nekonečné to bude. S tím CS se to stát může, ale taky to může jiný Dr. trochu jinak vyhodnotit podle mě... Na monitor jdu v neděli. Myslím, že samo to nepřijde, tak nějak jsem to už vzdala 😒 Kdy máš Ty další kontrolu?

macet
28. led 2011

Ahojky holky 🙂
Tak se hlásím po příjezdu z podornice 🙂
Až bude chvilka (snad bude) tak písnu více 😉
Tomášek se narodil 24.1.20011 ve 21:25 váha 4630g a 53 cm 😵
Všem držím palce, aby to šlo hladce a rychle 🙂

ameliejulliette
28. led 2011

@macet Gratuluju, je to kus chlapa! 🙂 Jsem zvědavá na podrobnější info 😉

med
28. led 2011

@ameliejulliette Já jdu zase v pondělí, ve čt mám termín, tak jsem zvědavá, co mi řeknou...

med
28. led 2011

@macet Moc gratuluji. Fíha, to je macík!!! A to tě ho nechali rodit normálně?

bubanek
28. led 2011

@macet skvely,gratuluju,skvely.....ty brdo takovej macek..to jses dobra..urco pisni,co personal,kdo tam byl za doktora a jak si to zvladla..jestli samo prislo nebo co?...

bubanek
28. led 2011

@ameliejulliette tak drzim palce na vyvolavacku,neboj treba to prijde..

Ja mam dneska boleni bricha cely odpoledne az doted...tak uvidim jak to bude v noci,dala sem si horkou vanu,zatim se to nejak ale nestupnuje,i kdyz pravidelnejsi to uz je..tak nevim,snad to fakt poznam vcas...kazdopadne jestli maj plno,tak to nadsena nejsem,jeste tam nemam toho svyho doktora zpatky..

ameliejulliette
28. led 2011

@bubanek Děkuju. Nebojím, ale nepočítám s tím už 😉 (Tak si říkám, třeba to bude jako s tím otěhotněním, v momentě, kdy jsme si řekli, že na to kašleme a že si dáme pauzu, tak to najednou přišlo 😀 ) Už i tak nějak věřím tomu, že ten porod se dá poznat, posledních pár nocí mám tvrdnutí břicha a bolesti a třeba 3-4 hodiny docela pravidelně (co 4-5 minut), ale jak je vidět, k porodu to pořád není... Takže porod bude jiné kafe 😀

bubanek
29. led 2011

@ameliejulliette hele tak ja dneska byla v 6 rano v Podoli na pohotovosti a docela des..stop stav,proste mely plno a rodicky s kontrakcema,kdy jim plodovka tekla div ne po nohach,tak cekaly v cekarne,protoze mely plno a i kdyz uz bylo rozhodnuty,ze jsou k prijmu,tak musely jit zpatky v obleceni do cekarny a prijizdely dalsi maminky s taskama a uz sestricka resila kde maj volno a jestli vubec budou mit kapacity ,protoze se cekalo,kdo uvolni porodni sal a nebo uklidi..takze masakr..ja uz zacinam mit slaby kontrakce dle monitoru,ale bolelo me to v noci jak svine,tak jestli to je slaby, tak asi chcipnu mam pocit.,jsem otevrena pry na 2 prsty a cipek 1 cm,ale pry to muze prijit dneska nebo taky az za tyden..nic to jeste neznamena..kazdopadne po dnesnim zazitku chci rodit az pristi tyden nebo vyvolavackou,kdy budu nahlasena k prijeti a budu mit snad jistou postel a sprchu,protoze mi tech holek co tam fakt trpely bolesti a nemohly se hnout bylo fakt lito a musely cekat v hadrech na chodbe misto aby si uz davaly horkou sprchu..takze dneska z toho mam akorat depku a bojim se az to prijde..

Uprimne jen jedna co tam byla se mnou na vysetrovna to mela rychlejsi a to ta za penize,co si volala porodnika a za pul hodiny ji tam prijel,vysetril si ji a sel zaridit sal..takze prachy proste delaj svoje,nas si ani nevsimnul a zas sel a my ostatni cekali az prijde doktorka..ja byla v poho,jen maly bolesti a spis sem tam jela pro jistotu,ale byly tam dve holcicny co to vubec nemohly rozdejchat,vyplaseny prvorodicky a musely proste cekat fakt dlouho...

Nevim,jak jste to tam mely vy,jestli fakt prijem rychlej a nebo jste taky takhle cekaly..ale me to docela vyplasilo a jsem rada,ze nakonec fakt porodnika mam zarizenyho a jeste snad vydrzim nebo prijede z hor o vikendu doufam..

ameliejulliette
29. led 2011

@bubanek Tak to je celkem hustý 😒 No budu nakonec ráda za to vyvolávání 😅 A Ty teda uvidíš, kdy to přijde, podle mě je dobře, že se to chystá, a věřím, že se Tvůj Dr. stihne včas vrátit 😉
Psala mi @marcalka1 že druhý den indukce a nic moc to s ní zatím nedělá ☹ (Ale tak v tom je snad pozitivní podtext, že něco asi přece jen... 😉 ) a že je tam nuda, ale jinak prý všichni moc příjemný. Tak jsem na ni zvědavá, kdy porodí. Nějaká její spolubydlící je tam už 3 dny a na indukci nereaguje, tak jde na císaře. Tomu bych se teda ráda vyhnula...

bubanek
29. led 2011

@ameliejulliette hele s tim vyvolanim tam prijedem (ja snad taky vydrzim do konce tydne) a aspon nas nebude nic bolet nez prideli postel a vysetri..dneska me to dost odradilo..pritom ja tam chodim kazdy tyden do 5.patra na odbery krve a vzdycky tam byla tak 1-2 cekatelky,nebo nejaky tatinek pred salem..ale dneska fakt plno...
No ta indukce je negativum v tomhle,kamaradky tak 2-3 dny lezely a nic jedna dokonce 5 dni pro vyvolani na cukrovku..ale vas musej jinak pak uz riznout co vim,at to neni nejak pres termin prenaseni kvuli vode,placente..
Jo prijemny na me taky byly,to zas cest,hodne lidi atd..a nikdo me nevynadal,ze si tam jezdim jen tak nebo neco..sestricky i doktorka prijemna..

ameliejulliette
29. led 2011

@bubanek No u mě snad je zatím placenta v pohodě i dost vody - měla jsem jenom jeden termín a ten je podle ms, podle ovulace (i ultrazvuk ve 13tt tomu odpovídal) jsme o nějaké 3-4 dny mladší, takže 42+0 budeme až příští neděli. Doufám, že čípky zaberou a bude, ať už to bolí, jak chce (au au au.. asi dost, podle toho, jak mě bolelo kolikrát doteď to všechno, co ještě nic nebylo 😀 ), epidurál to jistí... Hlavně ať se čípek pohne. Všechny ty babské rady jsou mi na houby, protože všechny ovlivňujou dělohu a s tou problém nemáme... 😒
Já jsem se taky bála, když jsem tam byla na pohotovosti, že mi řeknou, že kvůli takové "blbosti" (moc dlouho a prudce se drobek hýbal), ale totálně v pohodě, příjemní a důkladní byli...

bubanek
29. led 2011

@ameliejulliette jo tak to mas docela jeste cas kvuli ty plodovce atd...to se tam mozna nekde sejdem,ja doufam,ze pujdu na vyvolani pred vikendem po stredecni poradne,ale zalezi na doktorovi a jak bude volno a cas,ja mam jinak oficialni termin porodu pristi nedeli.. u me to taky epidural jisti,protoze ti reknu,ze me to v noci strilelo do zad a nohou i rano na tom monitoru a pak mi reknou,ze to jsou slabounky kontrakce...no tak fakt nechci znat ty opravdovy.. treba to u tebe prijde fakt samo nebo prdne ta voda,kdovi..tohle se bohuzel naplanovat neda no..
No ja sem byla taky rada,ze sestricky i doktorka mila a naopak,ze mam prijet zas kdyby neco..tak aspon tak,protoze toho tam maj fakt hodne a asi to taky musi bejt na palici,to je prijem za prijmem..tak se ani nedivim,ze uz to moc tak neberou,ze nekdo tam ma kontrakce a nebo mu tece plodovka..
Tak hezky vecer a drzim palce..kdovi co prijde .. 😵

karmenina
31. led 2011

Ahoj holky! Přidávám fotečky! Nestíhám dočítat. Už máme nějaký nový přírustek? 🙂

karmenina
31. led 2011

@macet rodila jsi o den déle než já 😀 . Moc gratuluji ke krásnému kousku! to je tedy macek!

hlavinka
31. led 2011

Zdravim - tak nevim, ale Bubanek mozna uz jela do porodky? Pokud ano, drzim pesti a doufam, ze da vedet (vetsinou celou dobu visi na Netu a dneska nic 😕 Uz by si to taky zaslouzila 😉

bubanek
31. led 2011

@hlavinka holka nejela,zatim vubec nic ☹ cekam a cekam,nejaky dva prsty nic neznamenaj asi... takze streda poradna to jisti..ja si myslim ze spis @ameliejulliette uz rodi,neozyva se..a mela to mit az zitra snad ten prijem na vyvolavacku...
Ja dneska byla zas za hafanem u maminy vis 😀 😝

bubanek
31. led 2011

@karmenina gratulace a super fotky,rovnou vyplazuje jazycek 😀 😝

karmenina
31. led 2011

@bubanek já byla otevřená na dva prsty ve chvíli, kdy jsem dojela do porodnice a měla kontrakce po 2-3 minutách. Než jsem došla na sál, byla jsem otevřená na 6, a za dalších 20 minut na 8 prstů. Takže to může přijít kdykoliv...

bubanek
31. led 2011

@karmenina hm diky za podporu 😉 ,to uz sem slysela dneska o tri kamaradek,ze byly takhle otevreny po prasknuti plodovky,vyvolavacce atd..a ja tenhle nalez mam podle doktorky ze soboty rano,kdy jsem byla v Podoli v 6 rano a plasila sem,jeste jsem mela nepravidelny kontrakce,ale bolelo me to vic a mala se nejak nehybala..no takze tak a minulou stredu jsem byla jen zcasti na prst..takze kdovi jak to doktorka tou rukou citila..protoze zatim teda nic a nic pravidelnyho,jen to bricho boli vic a strili to do zas hlavne v noci..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru