Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

weri1
18. únor 2011

@karmenina taky jsem ležela na P4 a úplně super, přesně jak píšeš

weri1
18. únor 2011

mě teda bylo úplně jedno jestli jsou vložky na chodbě nebo ne...a sprchy? vždy jsem tam byla sama

weri1
18. únor 2011

@ameliejulliette taky jsem měla Mardešičovou

ameliejulliette
18. únor 2011

@weri1 😉 No jooo, děkuju 😉

weri1
18. únor 2011

@monatee hele já jsem se tam měla jak na hotelu, spolubydlící super, jsme se nasmály, ani bych nadstandart nechtěla. Jídlo dobrý, vše super, ani se mi nechtělo domů... 😀

weri1
18. únor 2011

já třeba doktorům hodně důvěřovala a že mi dělali dvakrát hamiltona, epidurál, píchnutí vody, oxytocin a vše možné...věřila jsem, že ví co dělají...stejně malej nesestoupil ☹ a císař-dali mi na rozmyšlenou jestli ho chci nebo ne a taky mi řekli rizika ...že když se rozhodnu pro normální porod, že se může stát, že použijí kleště nebo může být akutní císař, nakonec jsem byla ráda za císaře...apgar 6-9-10 a malej měl 4270g a 54 cm a hlavičku 36cm!

hlavinka
21. únor 2011

@nellygray Tak to popisujes teda uplne jinak. Kez bych to tak mela i ja. Ale mne nutili lezet z toho duvodu, aby mala dorotovala. Nicmene takhle rotovala asi 12 hodin - coz se mi nechce verit....Taky si myslim, ze bych mohla chodit nebo aspon se proste hybat. Ptala jsem se na to, ale smula, musite lezet, dite potrebuje dorotovat.

A Ty jsi se pak otevirala sama? nemusel te nikdo rucne otvirat? Diky

bubanek
22. únor 2011

@hlavinka mne rotovala ta hlavicka na levym boku a chvili a predtim sem fakt i mohla chodit..neboj ted uz to mas podchyceny a budes to mit ok..on je fakt vybornej a nenecha te tam takhle..ver mi..

monatee
22. únor 2011

@weri1 Tak diky za povzbuzeni 😀 Je super, ze mas takhle dobrou zkusenost, tak snad to bude v pohode 🙂 Uvidim, jak moc vypleskla budu z porodu ... Dneska jsem byla na treti casti predporodniho kurzu v Podoli a objednat se do poradny na monitor, takze uz se to blizi 🙂 Termin 14.4.2011

lena1981
25. únor 2011

Ahojte, chci jen přidat zkušenost s Podolím. Malý se narodil 15/2 po plánované indukci. Vyzkoušela jsem tedy 11 hodin rizikové odd. P3, kde byla jak paní dr. tak i sestřiky moc milé. Večer se porod rozbíhal, a tak jsem byla přesunuta na porodní box do péče Dr. Pavláska a PA Slavíčkové. Malý špatně reagoval na kontrakce, tak to bylo napínavé, ale oba byli moc sympatičtí a profesionální. Bohužel vše nakonec skončilo akutním císařem, ale hlavně, že byl malý v pořádku. 5 dní jsem strávila na odd. P4 na standardním pokoji a nemohu si stěžovat. Jak moc jsem chtěla nadstandart, tak jsem byla ráda, že jsem na obyčejném pokoji s maminkama, které mají zkušenosti resp. jsme se dohromady vždy dobraly odpovědi na nějakou naší otázku. Na P4 personál taky moc milý, skvělá dětská dr. Prostě si nemám na co stěžovat. Jídlo taky v poho, normální nemocniční strava.
Takže suma sumárum, já Podolí mohu jen doporučit!

marcalka1
Autor odpověď smazal
Zobraz
sebastianna
2. bře 2011

ahoj holky,

nikdo kdo bude v blízký době rodit? 😀

kahna
3. bře 2011

@sebastianna Ahoj, já se chystám - termín mám 23.3. 😉 Dneska jsem byla na poslední kontrole u svého doktora a příští kontrolu za týden mám už v Podolí. Ty už tam asi chodiš, co?

beisis
3. bře 2011

Ahoj chci se zeptat, rozhodla jsem se pro druhý porod v Podolí, tak se chci zeptat, jak jste byli spokojené a hlavně, kdy jste se registrovali?

karol84
3. bře 2011

@beisis registruje se v den 14+0

sebastianna
3. bře 2011

@kahna jj, už jsem byla dvakrát 😉 ale je to teda masakr. celkově mi doba v sesterně a u doktora zabrala cca 8minut, ale poprvé jsem tam byla 3 hodiny 😠 tentokrát to docela šlo - asi jen 1,5hodiny 😀

karol84
3. bře 2011

@sebastianna já teda strávila víc času v ordinacích, ale celkově to vyšlo na ty 3 hodiny

kahna
4. bře 2011

No, tak to jste mě nepotěšily. Od kamarádky jsem slyšela, že nějak změnili systém a že už tam ty čekačky nejsou tak hrozný. Při minulém těhotenství jsem tam stačila jít jen jednou a den před druhou kontrolou jsem porodila, tak doufám, že to bude teď nějak podobné...
Holky, můžete mi říct, jak zhruba dlouho trvá to vystavení karty, abych věděla s jakým předstihem se tam mám dostavit?

karol84
4. bře 2011

@kahna cca 10 minut, ale můžeš být několikátá na řadě...

med
4. bře 2011

@kahna Já myslím, že tam nikdo neřeší, na kolikátou jsi objednaná... Je to tak orientační, stejně si tam ty 2 hodiny vysedíš. Na stejnou hodinu je tam objednaných třeba 10 mamin... Několikrát jsem šla na monitor třeba o půl hodiny dřív nebo později a nikdo to neřešil.

@beisis Já jsem v podolí taky rodila až druhé dítko a byla jsem moc moc moc spokojená. S Thomayerkou to nelze vůbec srovnávat. Pořád jsem si říkala, jak je možný, že může být takový obrovský rozdíl ve dvou porodnicích na Praze 4 🙂 Teda rozdíl hlavně v přístupu personálu!

arianka
4. bře 2011

Jsem taky registrovaná v Podolí s TP cca březen/duben, mám v rámci CMC péči dr z Podolí mimo Podolí, takže se čekání naštěstí vyhnu, ale chodím tam často do laborky a na internu, ale jde to 🙂 Ten nával v poradně jsem viděla párkrát a to byla síla 🙂 A jinak praxe v Podolí i Apolinář stejné, poradna = třeba i 20 maminek na jedno datum a hodinu a čeká se a čeká a čeká...

nellygray
5. bře 2011

@hlavinka vracím se k Tvému dotazu - ne, nikdo mi s otvíráním nijak "nepomáhal", když teda nepočítám medikaci. Prostě se čekalo. Když jsem do porodnice dorazila, byla jsem ani ne na prst, prostě porodnický nález absolutně žádný, jen prasklá voda. Postupovalo to pomalu, žádné skoky, prostě vždycky jen o 1 až 2 cm, ale nějaký pokrok to byl, tak to nechali běžet. Celou dobu až prakticky do konce ale hrozil císař, kdyby se malému začlo špatně dařit. Nejsem schopná posoudit, v čem byl tvůj případ jiný, například u mě o rotování miminka nikdo nemluvil, jen o tom otvírání. Z čehož usuzuju, že bylo dorotované dobře. Ale to fakt nevím. 😒 Moc držím palce, abys byla tentokrát spokojenější. 🙂

nellygray
5. bře 2011

@hlavinka A propos-třeba se tam potkáme, já mám TP 2.7. 🙂

weri1
5. bře 2011

já vždy čekala tak 2 hodiny, ale nevadilo mi to

hlavinka
6. bře 2011

@nellygray Tak to je fain, ze Te nikdo nucene neotviral a vse dobre dopadlo. drzim palce, aby druhy porod byl o dost lepsi, klidnejsi a rychlejsi🙂
A treba se potkame - i kdyz ja si spis myslim, ze budu rodit pozdeji, mivam pozdejsi ovulaci, cili i mimco potrebuje vic casu....

beisis
6. bře 2011

Děkuji za info.
med@ Já jsem první rodila v Hořovicích a skončilo to akutním císařem. Jinak jsem byla spokojená. Teda já jsem tam rodila jediná v noci, tak se na mě sestřička přišla podívat jednou za dvě hodiny, tak jsem tam byla sama než se vyměnily služby.

sebastianna
8. bře 2011

koukam, že to tu moc nežije 😉 kde jste kdo? 🙂

beisis
9. bře 2011

Ještě mám dotaz nerodil jste někdo v Podolí po CS? Zajímá mě jejich přístup, když bych chtěla druhé dítě přirozeně.

weri1
9. bře 2011

@beisis já rodila CS, řekli mi rizika i při druhém těhu, ale neřekli, že druhý musí být císařem taky

kahna
10. bře 2011

Ahoj, tak já dneska absolvovala první poradnu a asi jsem měla kliku, protože jsem byla za hodinku hotová vč. vystavení karty 😀 , teda nebyla jsem na monitoru, pouze se dr. kouknul na srdíčku ultrazvukem.
Nevíte, jestli je stále zákaz návštěv, na stránkách pořád tu informaci mají 😒 ?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru