Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

giraafje
13. únor 2012

@nadja73 Tak dej vědět, jak ta registrace probíhala, mají teď změněné registr. hodiny. V Mladé Frontě psali, že nejpozději od března by i Podolí mělo zavést ty elektr. registrace jako to má Apolinář, tak se nechám překvapit. Mě vyšel pozit. TT, na gyndu jdu 23.2., termín by měl vycházet na říjen. Pokud to teda dopadne, tak bych taky chtěla zase do Podolí.

nadja73
13. únor 2012

@giraafje ja to tam jdu odsedet pristi pondeli, ale vim, ze budu mit jeste jeden, pozdejsi TP, takze kdyby to nevyslo, tak priste pojedu jeste driv. Elektronicky by to bylo lepsi, ale kdo vi, jestli takhle nebude vetsi sance, i kdyz je to dost nepohodlne a trochu degradujici 😖
Gratuluju k // a preju, at je vsechno v poradku🙂 Me ceka velky UTZ ve ctvrtek, tak pak oznamime i kamaradum, ze cekame dalsiho sviste 🙂

kveetiinkaa
13. únor 2012

novým těhulkám gratuluji a ať vám vyjdou registrace 🙂

@evab: takže jsme platili asi vzduch, nic z toho, co píšeš, jídlo donesli po porodu výslovně pro mě, muži ani vodu

luciasekf
14. únor 2012

@kveetiinkaa i mě po porodu malého zjistili špatnou srážlivost kreve- Leidenskou mutaci a celé těhu si píchám Clexane na ředění krve. Na netu jsem četla, že se má porod vyvolávat nejdříve za 12hod, ale nejlépe za 24hodin po píchnutí injekce, takže také nevím, jak to bude probíhat. Do Podolí na první poradnu jdu až příští týden ve čtvrtek, tak jsem na to zvědavá, co mi k tomu řeknou 😒

kammka
14. únor 2012

@evab. v roce 2007 jsme platili za taťku v Podlí 700,- a do žádnýho hábitu ho nenutili, ale zato dostal ceelkem velkou sváču po porodu, akorát jsem mu toho sežrala kus já, nikdo mi neřek, že nesmím dvě hodiny po porodu jíst 😀 naštěstí máme kamarády za Podolskou vodárnou, tak se šel v té euforii pochlubit a dali mu najíst...akorát mu nedošlo, že za parkování před porodnicí se platí, takže za ten den to bylo dalších několik stovek parkovnýho.. 😖 😎 😒

verbalinka
14. únor 2012

Já byla včera poprvý v poradně, tak jen dodám info. Bohužel jsem dostala po telefonu špatnou informaci, že když jsem tam ležela v 16.tt, tak si kartu nemusím zakládat - jenže to byla gynekologická karta. Těhotenská je od cca 20tt., takže jsem si musela zakládat kartu a strávila tam čas děsným čekáním. Pak teda sestry - moc milé, dr Kalivodová taky v pohodě. Poslala mě ještě na monitor, ale nakonec dobrý. Ale ja tam na chodbě šílená zima, takže teplé oblečení, něco na čtení...
Ad monitor - bohužel dopředu nedávají info prvorodičkám, jak to probíhá, a pak je sestry na monitoru akorát "seřvou". Takže - s sebou hodně pití a těsně předtím sníst něco sladkýho. Je důležité, aby se mimi hýbalo a bylo vzhůru. Když bude spát, tak je monitor k ničemu a bude se muset natáčet několikrát a strávíte tam věčnost 😖

verbalinka
14. únor 2012

Jo a časově - když odmyslím čas vyřizováním tý blbý karty, tak jsem strávila čistého času 2,5h 😝

kveetiinkaa
14. únor 2012

@verbalinka: já měla jít taky, ale jsem marod a muž říkal, ať jsem doma, synovec měl z toho, co vypadalo jako viroza teď zápal plic:O( A mě začala rýma minulý týden a nyní kašel jak blázen a bolesti svalů, hlavy, jako bych měla chřipku, tak bůhvíco mám. Jestli mi bude líp koncem týdne, tak se objednám k té paní dr., co jsme měla jít na další pondělí.

Dvě hodiny není moc, před třemi lety, to bývalo v průměru čtyři:O(, jednou se nelíbil monitor a rotáhla jsem to od rána až do odpoledne:O(

Dr. Kalivodovou jsem měla jednou na utz, byla milá.

@kammka: tak mě zas i kamarádce v roce 2009 řekli, že je to pro maminku po námaze po porodu

@luciasekf: já nemám mutaci a z trombocentra mi napsal přímo primář těch hodin dvanáct, když jsem říkala, že jdu do poradny poprvé a dr. bude chtít zprávu od něj s pokyny k porodu. Dostala jsem zprávu před týdnem. A ředím clexane 0,8 preventivně.

luciasekf
14. únor 2012

@kveetiinkaa já ředím 0,4 , ale podle krve jsem zatím pořád v normě, ikdyž od začátku těhu jsem nabrala 10kg, tak jsem ráda, že mi nezměnili dávkování. Už se těším, až budu mít po 6ti nedělí a nebudu si píchat injekce...
Já měla jít do trombocentra 22., ale musela jsem se přeobjednat, objednali mi moc brzy čas, tak jdu až 27.2., což budu mít už po první poradně. Ale mám zprávy z minula, tak kdyžtak jim tu ,,čerstvou" dodám...

Přeji brzké uzdravvení, to je otrava, ted ke konci těhu ještě marodit ☹

giraafje
14. únor 2012

@nadja73 Tak přeju hodně trpělivosti při registraci a ať ti to čekání rychle uběhne. V tom r. 2010 to nebylo tak zlý, přišli jsme v 6:40 a byla jsem asi 6. na řadě, jenže to otvírali už v 7 , takže cca v 7:45 už jsme odcházeli. Teď, když se musí čekat až do 10, tak to je teda dlouho. Na kolik tam půjdeš? Děkuji za gratulaci ke //, ale nevím, jestli z toho vůbec co bude, nemám totiž vůbec žádné těhot. příznaky. Sice nekrvácím ani nešpiním, ale žádné nevolnosti, pnutí v prsou, prostě vůbec nic. Tak mám obavy, aby to nebylo zamlklé těhot.

saronka
14. únor 2012

@evab. manžel 2009 platil 800 a platil to až pak, protože jsem rodili trošku dřív a byl v tom v čem přijel 🙂) a dostali jsem pak taky výbornou sváču po porodu oba dva 🙂) to jsem si fakt pošmákla..

saronka
14. únor 2012

@nadja73 já byla na podzim, jela jsem tam na 6 ale než jsem našla místo na parkování byla jsem v 6:15 a byla 3. jakmile se to začalo plnit, vyndala jsem papír a zapisovali jsem se tam jak jsme došli..- byli tam i manželé nebo partneři.. a bylo to v pohodě..

nadja73
14. únor 2012

@giraafje no, minule jsem tam prisla v 5:45 a byla jsem ctvrta, ted tam pujdu na sestou a snad to klapne. Kazdo[adne je to fakt dost degradujici, ale co uz nadelame, takova je holt doba. 😖
Vubec se netrap tim, ze ti neni zle a nic necitis. Ja dodnes necitim vubec nic. Kvuli tehuleni jsem zkonicla s kojenim, kdyz bylo Andrejce 14 mesicu a az ted me zacinaji bolet prsa. ale nevim, jestli je to "zarazenym" mlikem nebo uz opravdu tehulenim.Zle mi je strasne malo, taky si vubec nepripadam tehotne. Blby je taky to, ze ted chodim na kontorly jednou za mesic, poprve jsem chodila po 14. dnech, takze nevim na cem jsem a to jdeme ve ctvrtek do gennetu na velky ultrazvuk. Budu se modlit, aby miminko bylo zive a v poradku, fakt nic moc necitim. 😒 Zamlkly potrat jsem mela taky pred Andrejkou a dodnes si pamatuju, ze jsme sli s manzelem z prace a ja mu rikam (v 10tt), ze mi nic neni, necitim se tehotne a taky druhy den na kontrole......... ☹ No nic, vzdycky to nemusi znamenat, ze je neco spatne. Stejne s tim nic neudelame, musime to brat jak to je.

nadja73
14. únor 2012

@saronka taky chci jet na sestou a zaparkovat tam v ulicce vedle vratnice, tam snad misto bude. Tentokrat jdu sama, manzel musi hlidat malou a pak prijde tchyne, aby mohl jit do prace. To je pakarna 😠

monivo
14. únor 2012

@giraafje tak to ráda "čtu", že budou elektronické registrace. Ale dost dobře si to nedokážu představit - ty nervy u PC, jestli se mi to povede, nespadne internet apod. Takovéhle nervy jsem zažívala na vysoké škole při registraci na zkoušky o které byl boj 😀 Mimochodem, taky bych měla mít termín v říjnu, teď jsem cca 5tt. Na UTZ jdu až 29.2. Prvně jsem taky rodila v Podolí, ale neprošla jsem registrací, těhu poradnou apod. Rodila jsem tam předčasně, takže jsem do Podolí byla převezena z Krče sanitkou.

saronka
14. únor 2012

@nadja73 já parkovala přímo na ulici..jenže já podélně moc parkovat neumím tak mi to dlouuuuho trvalo než jsem se tam vlezla 🙂) místo bylo 🙂 vzala jsem si sebou knížku a háčkování uteklo to rychle..malou hlídal manžel.
@monivo to jo já když slyšela o elekt. rezervaci vzpomněla jsem si na vejšce zapisování předmětů ale hlavně zkoušek.. jak jsem tam čekala bych na vteřinu přesně klikla 🙂)

luciasekf
15. únor 2012

Holky, s tím parkováním před vrátnicí.. je to u těch baráků a není to na nějakou kartu? Příští týden se poprvé chystám do poradny a nechce se mi dávat za parkovné v areálu ☹ Takže vůbec nevím, kde parkovat. ☹

giraafje
15. únor 2012

@nadja73 Moc děkuji za povzbuzení. Já jsem přestala kojit v lednu (když bylo malému 13 měs.) a hned v lednu jsem taky otěhotněla. Já chodila i při prvním těhu na kontroly po měsíci, ale to mi bylo celý 1. trimestr totálně zle, a teď prostě vůbec nic.

nadja73
15. únor 2012

@luciasekf hned vedle vratnice je takova obyc. cesta a tam se parkovat da zadarmo 🙂
@giraafje ja prave tehotnela i pres kojeni 🙂

giraafje
15. únor 2012

@nadja73 Držím palečky na ten screening a neboj, dobře to dopadne, musí! Ale naprosto chápu Tvoje obavy.

nadja73
15. únor 2012

@giraafje moc dekuju 🙂

luciasekf
15. únor 2012

@nadja73 děkuji 😉
a také držím palečky na utz, ale neboj, vše bude v pořádku.

@giraafje určitě bude vše jak má být

saronka
15. únor 2012

holky nevíte jak je to se sanitkou..skutečně vozí tam kde jste registrované???? už si připravuju takové ty porodní plány 🙂) když by to přišlo v době kdy bude manžel v práci..udám někde dceru a dáme sraz v porodnici hihi

mavanka
15. únor 2012

@saronka no já si myslím, že ne, že Tě sanitka doveze do porodnice kamkoli, kde budou ochotní Tě vzít, není to taxik...

msevy
15. únor 2012

@saronka - ahojky, myslím že podle stavu🙂 když to nebude ještě na porod, tak tam kde jsi zaregistrovaná, když už to bude, tak do nejbližší porodnice. Z žádný Tě nevyhodí, když uvidí, že rodíš..🙂

Jinak já rodila v Podolí v červenci 2011 - ambulance super (nikdy jsem nečekala víc jak hodinu), UZ taky dobrý, ale jak už tady někdo psal, mimčo se musí hýbat, je lepší vzít si sebou vodu, jít tam najedený, příp.si vzít nějakou tatranku sebou. Jinak u vás budou stát se zvonečkem a zvonit na břichu, aby se mimčo probudilo a hejbalo 😀 Taky se tam můžete vrátit, když se dr nebude líbit UZ a čekat další hodinu.
Porodní sály super, por.asistentky to nechávají vyloženě na vás, přijdou, zkontrolujou, zase odejdou, kdyby něco je tam zvonek, tak manžel zazvoní. Porod si řídíte vy, podle kontrakcí, dr je tam jenom kvůli nástřihu a šití, pak zase zmizí🙂 Po porodu jsme dostali oba dva večeři, pak mě odvedl asistent na pokoj. Na šestinedělí jsou nejhorší ty sprchy a záchody - to je teda hnus!!! Doporučuju vzít si sebou boty do sprchy! Ale těch pár dní se dá přežít.
Jak jsem rodila o prázdninách, tak byly studený večeře - kuchyně nevařila - prázdninový provoz🙂 Ale hlad nebyl.
Cokoliv jsem potřebovala, sestry vyšly vždy vstříc. Všechno je to ale o lidech.. Tak přeji všem nastávajícím maminkám, ať mají rychlý porod a jsou s porodnicí spokojený🙂

saronka
15. únor 2012

@mavanka no v podolí na předporodním kurzu nám říkali, že vozí tam kde máš registraci a samo pokud je tam volno..

mavanka
15. únor 2012

jinak co se poradny týká, tak je lepší požádat o objednání na odpoledne (už při prvním objednávání po telefonu), tj, většinou na půl jednou, případně na půl dvanáctou na monitor... oni končí ve dvě, takže tam moc mamin neobjednávají a nestane se vám, že byste tam strávily nějak moc času... u mně všechny čtyři poradny proběhly skoro bez čekání, tak hodinka a půl včetně monitoru i oběda v kantýně... parkování jsem dvakrát našla mimo areál a dvakrát jsem parkovala v areálu, takže to bylo za osmdesát....

mavanka
15. únor 2012

@saronka aha, tak jetli to říkali na porodním kurzu, tak se to asi změnilo, protože nám tam říkali před třema lety, že u sanitky není jisté, kam nás zavezou... ale možná je za tu dobu praxe už jiná...

saronka
15. únor 2012

@mavanka no mě to řekli před 2 rokama.. a teď vím že rodila sousedka a ptali se jí kde je registrovaná - však od toho registrace jsou že.. ale byla přímo i ve spádové oblasti..

saronka
15. únor 2012

@mavanka no max si vemu taxíka 🙂)

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru