Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

svoba
22. únor 2012

Maxova nevedela mesic pred porodem, kde a hlavne v jaky zemi bude rodit. Nakonec skoncila v podoli... Holt my obycejni musime cekat.

ivkaj
22. únor 2012

@kveetiinkaa no jo, ale s takovou jim to spadne na hlavu 😔

@svoba a to nevíš, že se tam už kvůli pořadí na registraci "dohadovali" tatínci až tak, že na ně museli volat policaty 😎

ivkaj
22. únor 2012

Když jsem tam byla na UTZ, zrovna odcházela Kristelová. Celebrita hadra, ale čerstvé mimčo položí v sedačce na zem a nakrucovala se pro fotografy 😨

xmalij
22. únor 2012

@svoba AHoj, koukla jsem sem z nostalgie a musim napsat 🙂. Rodila jsem v Podoli v r. 2010, prijem v noci (otresna sestra, jestli se tomu tak da rict, stekla na me, ze jeste nerodim, ze moje karta bude par dnu lezet na parapetu..(podotykam, ze jsem prenasela), tak at si pak reknu...pak prisla mlada prijemna doktorka a se slovy, ze mam kontrakce a at jedu na sal, jsme se rozloucily. Sal byl spis pokoj, garsonka s chodbickou a koupelnou. Zadna trachtace kolem, pritel v botech, zadny mundur, proste pohoda. Chodila za nami sestra v 30min. intervalech (pi. Chladkova, jmeno mi utkvelo, protoze zahradnik se tak jmenuje taky 😀 ) a byl to spis prijemny pokec nez porod 🙂. Jeste jsem se mlada blba ptala, jestli to bude jeste ten den a ona mi odpovedela, ze jiste, ze stihnu i obed. Doktorku jsem videla az na poslednich cca 10 minut, 3 kontrakce a mala byla venku. Porod trval 8hod. Obed jsme dostali oba, polivka, druhe, pecivo, sunka, syr, krabice dzusu..ja touzila jen po chlebu a polivce, zbytek zpucoval jeste na sale pritel. Mela jsem asi ukrutny stesti, protoze jsem na sestinedeli lezela uplne vzadu chodby na pokoji s pani, kterou druhy den odvedli jinam, ze ten pokoj je 1luzkovy, pritom jsme se tak krasne vesly a bylo to i kvuli hlidani fajn. Kdyz jsem tam zustala sama, tak jsem musela porad sibovat s malou, pri kazdem wc, sprse, na sesternu. Sestinedeli je sice neopravene a nemoderni, zato na me pusobilo lepsim dojmem nez umely nemocnice typu Motol. I personal byl v pohode, az na jednu sestru, kterou ta prace asi nebavila, ale z toho jsem se nehroutila (teda po tom co mi ukazala jak se odstrikava mlicko a pak mi ten kalisek vychrstla do vystrihu, tak to bych priste uz vrazdila 😒 ) ..ale ja si myslim, ze vsude narazis na nekoho a hlavne nejsi tam vecnost. Porodila jsem v patek a v pondeli uz nas meli doma... A predevsim takovy lehce posmourny zazitky okamzite vytesnis necim mnohem krasnejsim v naruci 🙂!

verbalinka
22. únor 2012

Já byla v poradně v pondělí podruhý a byla jsem jen u dr. Její sestra mně změřila tlak a zkontrolovala moč, dr se jen zeptala na problémy, potom jsem měla objednaný monitor, ten dopadl dobře a šla jsem domů. Čistého času 1 hodina. Mmch úplně zbytečná cesta 🙄
Jo a v první poradně jsem dostala podepsat na kartě, jestli chci ty medilky - takže jsem dala, že papíry ano, ale přítomnost ne.

@tery58 ahoj, že jsi byla v pondělí dopo v poradně? Viděla jsem tě tam na stopro 🙂 A nebudou vyvolávat nějak brzo?
@luciasekf ať ti to zítra dobře dopadne 😉

anka.
23. únor 2012

@karol84 Ahoj. No, já bych ráda pohodový přirozený porod, tak jako poprvé, což mi bohužel nevyšlo 😖 Budu průběžně informovat 😉 Ty čekáš další miminko nebo přemýšlíš dopředu? Jinak dodávám, že se začínám celkem dost bát, což asi není dobrý a napoprvé jsem se tomu vyhnula...

tery58
23. únor 2012

@verbalinka Ahoj jo jo byla jsem tam... No podle Podolí v pondělí budu 40+6, takže už budu týden přenášet a co jsem tak slyšela a četla, tak nechávaji přenášet asi 10 dnů. Ale snažím se ho přemlouvat, aby už se mu chtělo na svět. no uvidíme... Nevím jestli jsem to tu už neříkala, abych se neopakovala... Jak řekl můj děda, je to chlap a když mu dáš najíst, napít a je mu teplo, tak je prostě spokojenej a nemá důvod to měnit.
A kdy jdeš zase na kontrolu? Třeba se tam zase uvidíme... 🙂 já jdu v pátek na monitor a pak v to pondělí... 🙂

nadja73
23. únor 2012

@xmalij taky jsem mela u porodu PA Chladkovou a taky potvrzuju, byla vyborna. Az budu zase rodit, tak si o ni reknu hned ve dverich a doufam, ze bude mit sluzbu 🙂

bl4nche
23. únor 2012

nadja73: za sebe muzu doporucit PA Uhlirovou, kdyby tam treba ta PA Chladkova nebyla.

karol84
23. únor 2012

@anka. tak to jsme na tom podobně, já zatím jen přemýšlím dopředu - protože prvního porodu jsem se nebála, toho případného druhého se bojím už teď

luciasekf
23. únor 2012

@verbalinka děkuji.

Tak první poradna za mnou. U sester jsem byla asi 15minut- i s čekáním, ale na Doc. Zikmunda jsme si musela počkat přes hodinu. Vše je ok. Monitor až příště, tak se těším 🙂

svoba
23. únor 2012

Tak hlásím, že jsem úspěšně zaregistrovaná. 🙂 🙂 🙂 🙂
Pár postřehů: přišli jsme s manželem v 5:40 a byli jsme čtvrtí! V osm poslední místo zaplněno. Jinak dá se tam koupit jídlo i pití, takže pohoda. Jen po sedmé začalo táhnout (studený průvan), tak doporučuju teple se obléct. Na jedný ze židlí ležel seznam, je dobré se hned zapsat (i když je jen pro lidi, úřednice ho neřeší). Přesto si hlídejte pořadí a budte tam přítomni, jak to jen jde. Stalo se totiž, že tam přišla holka v 9:15 jako třináctá a naprosto obdrzle se zapsala a pak chtěla předbíhat. Zápis do průkajdy trval 2minutky. Pak ještě krátký dobrovolný utz pánevního dna ve 2.patře. Není nijak nepříjemná záležitost....

saronka
23. únor 2012

já doporučuju jít na registraci už s vlastním papírem..já tam přišla cca 3. a když se to začalo plnit, vytáhla jsem papír a řekla, všem at se zapíšou jak přišli.. a pověsila jsem to izolepou na dveře.. takže pak v 7 přišla z kartotéky, vzala si ten papír a jelo se dle toho ..a pohoda.. 🙂 ale slyšela jsem že i když byl seznam tak skutečně pranice byly.
já se chystám příští týden zavolat na monitory, raději dříve prý je tam taky nával ..

evab.
23. únor 2012

@svoba Tak koukám, že se vcelku nic nezměnilo. I když se registruje od 10, tak se tam stejně chodí čekat na šestou jako dřív. Jsem to tu už psala, že si nemyslím, že je to změna k lepšímu. Měli to nechat od těch sedmi a byl klid, takhle se tam chodí stejně na šestou, ale čeká se tam až do desíti 😒

kveetiinkaa
23. únor 2012

ahoj, tak jsem doma z utz, vše ok a pak mě ještě poslala dr. dolů k sestrám změřit tlak, ten byl naštěstí taky dobrý, takže poradna v pondělí.

@saronka Monitor plný? Minule jsem čekala kolem poledne u sester a pořád paní z monitoru lákala maminky, ať jdou, nikdo tam nebyl. A když jsem šla z ordinace po hodině, tak to samé. Možná je teda nával jen po osmé ráno. 😀

xmalij
23. únor 2012

@saronka monitory byly za me velka pohoda, bralo se prubezne a diky hodne kreslum to slo rychle, nikdy jsem necekala dele nez 20min. (teda pokud nejaky mimco nezaspavalo a nebraly na nej budik 😀 😀 ), horsi jsem zazivala poradnu..to leto to bylo tak na 4hod, takze jidlo piti, knihu a pokud mozno si hlidat zidli, jinak se to prostalo 😢.

saronka
23. únor 2012

@kveetiinkaa no myslím celkově poradnu s monitorem 🙂) prostě objednávání je na dlouhé lokty. jasně monitory jako na čekačku to je pohodička.. já jednou měla štěstí dostala jsem se na monitor dřív ale kontrolu jsem měla mít až za hodinu po obědové pauze ale sestra z monitoru mi to domluvila, at mě vemou dříve.. no a to byl můj první a poslední monitor neb jsem v noci pak jeli rodit 🙂)

kveetiinkaa
24. únor 2012

@xmalij minule jsem našla poslední židli, ale vypadalo to na dlouho, tak jsem ji nechala další mamince a šla se najíst, mezitím se to uvolnilo. Nevím, proč některý doprovod nevstane, taky by chtěli, aby jejich těhotnou nechal někdo sedět ☹

Tery, ať se prcek umoudří.

luciasekf
24. únor 2012

@saronka já jsem včera měla poradnu od 8:15. Přišla jsem tam po 8 a od té doby jsem jen viděla, že pořád PA vychází a ptá se.. někdo na monitory? A to bylo snad každých 5minut, takže si nemyslím, že by tam byl takový nával. A k sestrám to šlo také rychle...

@kveetiinkaa super a porod se ještě nechystá?

ladie
24. únor 2012

Koukám, že s židlemi před ordinacemi a monitory je to pořád stejné. Já jsem úplně pěnila, když bylo narváno, těhotné ženské stály a na židlích se rozvaloval doprovod. Fakt ohleduplnost sama 😠 😠

saronka
24. únor 2012

@luciasekf ale já nepíšu o monitorech ale o tom že trvá objednání do poradny..

saronka
24. únor 2012

@kveetiinkaa jojo to taky nechápu aby maminy s pupkama musely stát..já bych si už snad i o místo řekla.. vůbec mi dlouhé stání nedělá dobře

saronka
24. únor 2012

tak jsem se hned objednala do poradny.. 16.3. jen tam mám být na 8 hodinu nevím zda jít do kartotéky den před nebo stačí před tou 8 hodinou

jancaroul
24. únor 2012

@saronka Do kartotéky stačí ten den ráno, je to cca za 5 minut hotové. 😉

luciasekf
24. únor 2012

@saronka aha, tak to jo. Ty máš ještě čas, ale mě objednali hned za týden, co jsem volala 😉 Koukám, že pořád objednávají spoustu mamin na 8hodinu. Myslím, že do kartotéky stačí až v ten den 😉

saronka
24. únor 2012

@jancaroul a nejsou Jani v té době registrace???

jancaroul
24. únor 2012

@saronka Teď jsou registrace až od 10, za mě byly od 7 a v 7:45 tam nebyla už ani noha. 😉

saronka
24. únor 2012

@jancaroul hele jako 🙂) tys tam ani nebyla jooo 🙂))) oki já nevěděla zda ten čas měnili už teď..tak to je ok.

jemi
24. únor 2012

@saronka já myslím, že ted to mají zvládnute dobře, na monitor te objednává lékař v poradně a na jeden čas se objednává tolik lidí kolik se vejde (většinou ještě místo zbyde, protože někdo porodí), já na monitor čekala jen jednou a to když mě mimořádně poslal lékař hned na první poradně (takže jsem šla ráno mimo zakladní pořadí-ale čekala jsem tak 10 minut). Poradna taky v pohodě, nikdy jsem extra dlouho nečekala

jancaroul
24. únor 2012

@saronka Když jsem byla pro kartu v kartotéce, tak už tam nebyla ani jedna maminka z registrací to jsme tam s Andrej byly někdy kolem 7:40.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru