Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

tery58
26. únor 2012

@verbalinka ahoj no zítra se tam asi uvidíme. Vypadá to, ze se malej na svet moc nechystá. 😒 uz bych to ale chtěla mít za sebou. Mam dost bolestivý poslicky a nemůžu si poradne dojit na záchod, jak je tam uz na tesno.

terkao
26. únor 2012

@tery58 Ahoj, mě ho dělali, nijak hodně to nebolelo, příjemné to tedy taky nebylo, ale dalo se to. Se mnou to nic neudělalo, tak že jsem stejně za dva dny nastoupila na vyvolávačku a ani po tom malej nechtěl ven, tak pak jsem rodila CS 🙂

tery58
26. únor 2012

@terkao a jak dlouho si byla po termínu?

terkao
26. únor 2012

@tery58 malej se narodil přesně týden po termínu, ale u mě o vyvolání mluvili už před termínem, poslední měsíc jsem měla hodně vysoký tlak a nekolikrát kvůli tomu byla i na rizikovým odd.

tery58
26. únor 2012

@terkao aha, tak to jo... to já mám tlak v pořádku...Tak uvidím co mi řekne zítra na kontrole...

terkao
26. únor 2012

@tery58 no oni nechávají tak max dva týdny přenášet a pak vyvolávají. Ale já už o tu vyvolávačku fakt škemrala, mě bylo poslední měsíc strašně zle 😖 . Přeju hodně štěstí a pohodovej a rychlej porod 😉

tery58
26. únor 2012

@terkao no ona mi už na minulý kontrole říkala, že se tu další kontrolu (což je zítra) budeme domlouvat na vyvolání... tak uvidíme... hlavně, aby byl malej v pořádku a brzy na světě... 🙂

lynks
26. únor 2012

@verbalinka Tak potom nechápu, co tam dělaj za papírování ☹

anka.
27. únor 2012

@tery58 držím palce, aby všecko dobře dopadlo a porod se rozjel pokud možno sám! 😉 Jinak slyšela jsem také, že nechávají v podolí max 14 dní po termínu, ale to ty ještě zdaleka nejsi, ne? Jedna známá tam takto přemlouvala dr., ať ji ještě nechají a nakonec se miminko odhodlalo samo těsně před tím vyvoláváním (myslím, že 12. nebo 13. den)

tery58
27. únor 2012

@anka. ahoj, no tak doktorka mi dneska říkala, že úž jsem otevřená, že i nahmatá hlavičku, že už se to připravuje, ale že mě ještě pro jistotu objedná na čtvrtek k jinému doktorovi ( jméno si nepamatuju) a to že prý už domluvíme jak budeme vyvolávat a kdy. Ale do konce týdne bych prý každopádně měla porodit. Tak jsem se trochu smála a řekla jí, že malej čeká na toho 29.2. a ona na to, že už má na čase... 🙂 tak uvidíme kdy se malej rozmyslí, včera jsme s tatínkem trochu dováděli a pak jsem zbytek dne trpěla, tak říkala, že jsme nejspíš vyvolaly kontrakce...Ale bolesti mám tak nějak od středy docela často... byla bych ráda, kdyby to šlo bez vyvolání... jo a dneska jsem podle porodnice 40+6tt

tery58
27. únor 2012

@verbalinka tak jsme se dneska viděly, ale moc jsme nepokecaly... 🙂 musela jsem pak na kontrolu a pak už jsem musela jít... čekal na mě manžel... 🙂

anka.
27. únor 2012

@tery58 tak ať to dobře dopadne! já jsem vlastně taky přenášela, ale pak to samo začalo asi o 5 dní po termínu

verbalinka
27. únor 2012

@tery58 ahoj, nepokecaly. Ja jsem dopadla nic moc, i kdyz jak se to vezme. Zitra nastupuju na vyvolani, protoze mam male mnozstvi plodovky (AFI 4,9). Takze se potkame v porodce 😉

tery58
27. únor 2012

@verbalinka jinak jste s malou v pořádku?
tak to se tam nejspíš uvidíme... třeba budeme pak spolu na pokoji.... 😉

verbalinka
27. únor 2012

@tery58 jinak je to dobry - prutoky apod., ale ty vody je strasne malo a Verner z rizikovky doporucil vyvolani, nez se neco pokazi. Ja ji prave posledni dobou citim min vyrazne. Ale musela jsem si stezovat, jinak by dr byla v klidu. Na utz me poslala az po mem pripominani, ze ji malo citim a po utz jsem musela upozornit, ze dr rikal, at se s ni domluvim na vyvolani. Pak sla za Vernerem a bylo 🙂 To se snad potkame na pokoji. Preju, at se ti to samo rozjede 😉

kveetiinkaa
27. únor 2012

ahoj Tery, podle toho, co jsem četla, mi ho udělal dr. u malé, pak jsem den hodně slabě krvácela a bolelo mě dost břicho, za tři dny se narodila. Břicho s přestávkami bolelo od toho zákroku až do porodu. Nevím, četla jsem, že musí být souhlas a většinou je důvod přenášení nebo asi zdravotní, já neměla ani jedno a dr. mi ho udělal:O( Někoho prý bolí víc, někoho míň, asi dle dr., jak to udělá, já myslela, že mi prohmatává až krk a bolelo to fest.:O(

Lynks, no dovezli mě na pokoj a já řekla, že ne za x hodin, ne ráno, ale že ji chci hned, že stejně neusnu a dostala jsem ji. Po prvním porodu mi taky nešlo usnout, radši jsem koukala na malou, než čučet do rána do zdi. A určitě by mi ji donesli až po vizitě, jednou po odběrech nám je taky nedali, že až po vizitě a čekat jsme musely dvě hodiny. Na nadstandardu dělají vše tam, takže nemusí na hromadné roznášení čekat, pokud nebude volný, tak jim ale už dítě na odběr nedám, zase by mi ho nechtěli dát před vizitou:O(, takže buď odeberou na pokoji nebo jdu s miminkem a hned si ho beru na pokoj zpátky, poznámky mi budou ukradené.

tery58
27. únor 2012

@verbalinka no snad jo... mě jen prohmatala břicho koukla se dovnitř no spíš po hmatu a utz mi nedělala... já měla dost plodovky a malej se vesele mrská... občas to vypadá, že čekám vetřelce... 🙂
Tak uvidíme jak to všechno dopadne... Přeji Ti rychlý a pohodový porod a samozřejmě zdravé miminko... 😵

verbalinka
27. únor 2012

@tery58 nikdy nevíš, může to přijít každou chvilku a ještě se potkáme ráno na příjmu 😀 Díky a dám vědět, jak to dopadlo 😉

luciasekf
28. únor 2012

@tery58 , @verbalinka holky, tak držím palečky a přeju rychlý a bezproblémový porod.

@tery58 já jdu ve čtvrtek také do poradny, tak třeba se tam potkáme i my dvě 😉 Ikdyž malej třeba čeká na to zítřejší datum 🙂

tery58
28. únor 2012

@luciasekf byla bych rada kdyby čekal na zítřejší datum. Dneska jsem uklízela a ted jsem si dala teplou koupel tak uvidíme jestli se malej umoudri. 😉 a děkuju

kveetiinkaa
29. únor 2012

@tery58 tak co, nic? Jsem nakoukla, zda jsou tu nějaké novinky.

Holky, jak je to s vyšším tlakem, měla jste některá taky? Minule jsem měla prý skoro na hranici a vím, že sestra říkala, jak bude 140/90 nebo víc, tak jet. Jestli jet, když je překročená jedna z těch hodnot nebo obě? Dík moc a držte se.

tery58
29. únor 2012

@kveetiinkaa furt nic... dneska jsem jela do porodnice kvůli tomu, že jsem začala špinit a bylo v tom i trochu krve, tak jsem volala svojí doktorce a pak do poradny a obě mi řekly, že mám jet do porodnice. Tam mi natočily monitor a všechno je v poádku a ta krev je z toho jak se mi rozšiřujou porodní cesty. Každopádně jdu zítra na kontrolu a nejspíš v pátek na vyvolání. Už mě to moc nebaví, bolesti mám každý den. Budu ráda, když už bude malej venku... 🙂

kveetiinkaa
29. únor 2012

@tery58: možná to byla ta zátka, ne? Ale to je fuk, když už víš, že nejpozději v pátek nástup a vyvolání. Já jdu kolem poledne do trombocentra na kontrolu a pro výsledky krve, jsem zvědavá, jaký mi tam naměří tlak, před chvílí jsem měřila a horní zas vyletěl, přitom doma jsem ho ještě tak 14 dní zpátky měla max. 120/80, tak nevím.
Mám od dr. za úkol se ještě víc vyptat dr. tam na věci, co souvisí s porodem a ředěním krve, tak snad se primář rozepíše, minule napsal jen větu a to jim nestačí.

jesterka09
29. únor 2012

@tery58 jsem ti fandila na dnešní datum 😅 42.týden - to už musí být psychicky náročné..

kveetiinkaa
29. únor 2012

@jesterka09 nepočítá to koník divně, koukla jsem a Tery má 22. 2. a dnes je 29.2., takže zítra by měla začít 42. týden, ne?
Ale náročné to je určitě, ty poslední dva týdny i normálně, natož přenášet. 🙂

verbalinka
29. únor 2012

@tery58 ahoj vyvolavaji tabletkama k cipku. Vcera po prvni se to krasne rozjelo, na 2cm, ale hlavicka stale nahore. Ty umely bolesti jsou horsi, takze kontra co 2min a dal nic. Po pulnoci injekce a ja usnula. Rano dalsi tableta a kontra mnohem slabsi. Vyvolava se 2-3 dny, potom cisar. Zitra se dovim vic. Jsem na rizikovem P3 a je to tady fajn. Sestry vesmes mile, na kazdem pokoji koupelna... Jsem zvedava, jak to dopadne.

tery58
1. bře 2012

zátka už mi odešla před 14 dny, prý to můžou být ostatky zátky, ale spíš je to od toho jak se to připravuje. No už jedu 42 týden a docela už mi to leze na nervy a do toho se každý ptá jestli už jsem neporodila. Docela lituju manžela, protože jeho se ptaji víc než mě, ale za včerejšek to bylo dohromady tak 20 telefonátů a nepočítm lidi co jsme potkali. Nejhorší jsou ty bolesti jako kdybych to měla dostat. už týden jsem se nevyspala. Fakt už si přeju, aby byl malej na světě.
verbalinka - Na tom oddělení P3 jsem byla taky když jsem měla pravidelný bolesti co 3 minuty ( byly to silnější poslíčci :( ) a bylo to tam docela fajn, ležela jsem na 1 a jediný co mi vadilo bylo to hrozný horko co tam maji. Tak uvidíme třeba se tam uvidíme 🙂

mahafi
1. bře 2012

@verbalinka Držím palce, ať se to rozběhne a máš holčičku už co nejdřív v náručí 🙂. Hodně sil a pohodový porod.

kveetiinkaa
1. bře 2012

holky, myslím na vás, ať se to rozjede a máte mimi u sebe. 🙂

luciasekf
2. bře 2012

@verbalinka moc gratuluji k Laurince 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru