Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

verbalinka
26. bře 2012

@anetadr ahoj, ja byla na oddeleni P4 a tam jsou pokoje vetsinou po trech, ale na jinych oddeleni sestinedeli jsou i po sesti. Nadstandard mi po porodu nabidli za 2300 na noc, ale nevyuzila jsem (zpetne jsem litovala). Ale k apo bych nesla. Podoli ma svuj vlastni porodni pokoj, soukromi a vetsi vstricnost k alternativnim pranim. Ale jinak je podoli stejne jako apo. Ale s kym jsem kdy mluvila, tak na apo nadavali a nebyli spokojeni.

anetadr
26. bře 2012

@verbalinka a wc a koupelnu jsi předpokládám na pokoji neměla co? Já byla u apolináře a právě je mi jasné, že podolí je lepší v těch sálech - že je má oddělené jako pokojíky - to se mi fakt líbí víc - i když mě ten box zase tolik nevadil - od příchodu na sál do porodu jsem měla cca 40min🙂 a to už jsem stejně vůbec nevnímala, takže by mi bývalo bylo jedno, i kdybych rodila na záchodě🙂 a i když jsem pak na sále trávila ty dvě hodinky po porodu - tak jiná maminka tam zrovna nerodila (jen jedna potichu hekala), takže mi to vůbec nepřišlo - ale té druhé maminky mi bylo líto, ta si mě vyposlechla v plné síle - vzhledem k mému klešťovému porodu a jak mě za živa šili, protože anestezioložka byla na sále.... no, asi jsem jí řádně vyděsila chudinku. Jinak ona prostě chce hlavně rodit ve velké porodnici - máme v rodině velké děti (můj Jiřík měl 4700g) a ona ze strany manžela ještě velké hlavy.... tak se právě komplikace docela nabízejí... Jediný její požadavek byl na ty pokoje - chce mít rozhodně wc a koupelnu na pokoji - tak právě by si platila nadstandard, ale teda 2300kč noc už je fakt hodně - u apolináře je to 1000 za dvojlůžák a 1500 za jenolůžák. Koukala jsem, že v Podolí mají různé ceny, ale za tu 1000 mají jen dva pokoje. Já osobně bych taky nešla na pokoj, kde sociální zařízení není - přeci jen, po porodu se člověk sprchuje skoro pořád a krvácí - tak bych fakt nechtěla chodit do společné sprchy na chodbě. Ale srovnávání porodnic do tohoto tématu nepatří - jen jsem se chtěla zeptat na ty pokojíky. Je škoda, že ty porodnice nejdou skloubit dohromady🙂

verbalinka
26. bře 2012

@anetadr koupelna a záchod na chodbě, ale čisté a obsazené byly jen jednou. Mně spíš nadstandard chyběl v tom, že jsem se nevyspala. Byla jsem po třídenním vyvolávání a budily mě děti spolubydlících a ony taky. Nemohly za to, ale já byla druhou noc už zoufalá. Neměla jsem nástřih, takže do sprchy jsem chodila mnohem míň, takže absence sprchy mi nevadila. Právě kvůli soukromí u porodu a opravdu krásným sálům jsem chtěla Podolí. Minule malovali a já skončila v Krči a ten nemocniční vzhled mi dost vadil. Hlavně, ať si ohlídá, aby ji kontrolovali váhový odhad. Utz se klasicky v poradnách nedělají - mně ho udělali jen jednou, poprvý. Pak až po mých stížnostech na malou pohybovou aktivitu a zjistilo se málo plodové vody a šla jsem na vyvolání. Ať jí to dobře dopadne 😉

valentynkaa07
26. bře 2012

@anetadr já jsem byla na P1 a pokoje byly v pohodě, ale WC a sprcha samozřejmě na chodbě a ve sprchach bylo dost často plno. U toho nadstandartu záleží na tom, co je volné, v tom je to naprd, často není volné nic, nebo třeba jen ten drahý, záleží, co sestra preferuje, jestli soukromí při porodu, nebo nadstandart za dobrou cenu, i když u toho Apolináře taky nemusí být volno na nadstandartu viď. 😕 nevim, jak to tam chodí.

bl4nche
26. bře 2012

@anetadr: pokoje sou max. po trech. Byla sem na P1 jednou na dvouluzaku a podruhe na triluzaku. Jinak v ramci moznosti spokojenost. Vyhradni spokojenost s porodni asistentkou u druheho porodu 🙂

korcula
26. bře 2012

@anetadr ahojky, byla jsme jednou na P2 podruhý na P1, vždy na třílužáku... WC a sprcha jsou na chodbě, al eve sprše jsem ani jednou nikoho nepotkala, tak bych to za takový problém neviděla....ale ty sály a soukromí při porodu pro mě bylo rozhodující 😉

bl4nche
26. bře 2012

nadstandard objednat jde, kdyz vis, kdy budes rodit - vyvolavani, nebo planovany cisar, jinak to ale nejde odhadnout...

anetadr
26. bře 2012

@verbalinka
@valentynkaa07
@bl4nche
@korcula
@bl4nche holky díky moc za všechny informace - ségra to teď má hodně těžké - má opravdu silné migrény, z bolesti hlavy až zvrací, tak není moc schopná si info zjišťovat sama - tak se jí snažím pomoct alespoň tímto. Rozhodnout se ale bude muset sama. Nadstandard není zaručený nikde, ale ze své zkušenosti bych ho opravdu preferovala - jsem tedy trochu nestandardní případ - měla jsem opravdu hodně těžký porod a velkou krevní ztrátu, takže jsem ocenila blízkost wc a sprchu jen pro sebe a druhou maminku na pokoji. Nikdo ale dopředu neví, jaký bude ten jeho porod... s tím odhadem to také vím - u apolináře jsem stále dopředu hlásila, že už ve 35+1 jsme měli odhad 3600g a nikoho to moc nezajímalo... ale to už je opět jiný příběh🙂 tak moc děkuji a všem přeji co nejpohodovější mateřství a tomu, koho porod ještě čeká, přeji co nejhladší průběh🙂

evab.
26. bře 2012

@anetadr Já byla na P2 a měla jsem dvoulůžák a pak jsem šla na nadstandart za 1500,- Zeptala jsem se na něj hned po příchodu na sál a sestra si to zapsala někam do pořadníku, nejdřív mi nabídli pokoj za 2700,- ten jsem odmítla a druhý den byl volný za 1500,- Je to sice dost, ale za to soukromí to stojí. Jinak já si také Podolí vybírala kvůli samostatným porodním pokojům, rodit někde za plentou a poslouchat dalších x mamin bych fakt nechtěla. A předpokládám, že ony mě také ne 🙂

anetadr
26. bře 2012

@evab. díky🙂

skendy
27. bře 2012

Ahojky holky jak je to s tím Váhovým odhadem?Já vím naposledy ,že naše holka vážila v 31tt cca 1558g . V Podolí když jsem se ptala jestli budou ještě dělat odhad řekli ,že ne. 😒 Je to nějak nutné to vědět kolik malá váží?Mám 8dní do termínu a pokud se do 2.4. nic dít nebude čeká mě ještě poradna ,tak jestli se toho mám nějak dožadovat???Díky 😉

aajda
27. bře 2012

@skendy Mně žádný odhad nedělali, i když jsem jim říkala, že byla celou dobu trochu větší... prý na váze nesejde, že jde o hlavičku. Na příjmu jen mrkli, jestli je hlava dole a nazdar. A pak mi při císaři řekli, že se jí asi samotné ven nechtělo, že se bála, že by neprošla 😀

skendy
28. bře 2012

@aajda Díky ,no tak uvidím.Zkusím se na to ještě zeptat a bude. 🙂

mahafi
28. bře 2012

@skendy Mně ho dělali, ale jen proto, že jsem podle všech ultrazvuklů měla mimi malý, pod tou průměrnou hmotnostní křivkou, na ultrazvuky jsem do převzetí podolím chodila k apolináři, tak si to chtěli přeměřit na "vlastní oči".. jinak by ho taky nedělali.

verbalinka
28. bře 2012

@skendy mne ho dr delala v prvni poradne sama od sebe a kontrolovala i plodovku apod., ale ne moc dukladne. Ale u prvniho jsem do porodu v podoli zadny utz nemela.

kveetiinkaa
28. bře 2012

ahoj, já vím, že na P2 mi sestra řekla, že ty levné nadstandardy nejsou pro matky po císaři, pro ty jsou jen za 1800 a 2300 a 2700 na tomto patře, ty levné jsou kdesi na chodbě.
Pořadník prý fakt existuje, slyšela jsem z více zdrojů, pokud chce, říct maximální cenu za pokoj a nechat se tam na příjmu hned zapsat.

mahafi
29. bře 2012

Ještě doplním @kveetiinkaa o tom nadstandardu po císaři.. prý tam nejsou klasické postele, ale jen válendy a na tom, že se s rozřízlým břichem leží, vstává, lehá apod. blbě ☹. A další věc, co už píše Květinka, tak opravdu jsou někde na druhé straně patra a maminky po císaři mají radši pod dohledem blíž 🙂. A ano, nás se už na JIPu ptaly, jestli chceme nadstandard a kolik jsme ochotny investovat.., pak se nás ještě ptala sestra na šestinedělí, že kdyby se něco uvolnilo, jestli stále máme zájem.., Dokonce i ty levný byly k dispozici, ale nedoporučily nám ho (důvody viz výše) (ale nezakazovaly, asi kdyby člověk nedal jinak, daly by ho tam)..

kveetiinkaa
29. bře 2012

@mahafi mě tam jít nedovolili, tak jsem byla na dvoulůžkovém, nejhorší bylo chození na váhu s malým v náručí a první tři dny i na wc a do sprchy.

mahafi
29. bře 2012

@kveetiinkaa Ve tvém případě se nedivím ☹,chtěli tě mít víc pod dohledem.. měli tě dát aspoň někam blíž wc ☹.. to chápu, že se ti tam blbě chodilo.. ale hlavně, že jste všichni v pořáku doma 🙂. Jizvy se hojí dobře? Ať jste co nejdřív fit

tery58
30. bře 2012

také se přidám k tématu. K apo bych nešla vadí mi už jen pohled na tu porodnici, působí to na mě dost depresivně a taky jsem neslyšela nic dobrýho... No já jsem rodila v Podolí a zrovna jsem se trefila do dne a hodiny kdy tam měli plný sály a šestinedělí, takže jsem musela chvilku ležet na rizikovým, ale to mi moc nevadilo, tam maji na každém pokoji sociální zařízení a sestry tam jsou příjemný. No a porodní sály jsou v Podolí moc pěkný, mě to sice nebylo moc platný, orotože jsem nakonec musela rodit císařem. Jediné co bych vytkla bylo to, že jsem praktocky 6 hodin měla zbytečné bolesti. Ve 12:00 si manžel všiml, že při kontrakci jde tlak malýho docela rychle dolů, tak se ptal PA jestli to je normální a ona, že ne, ale vůbec nic s tím neudělala a v 18:00 přišel Dr. podíval se na mě a že je prý všechno v pořádku, že tak do 2 hodin porodím, asi za 10 minut přiběhla PA s doktorkou a konstatovaly, že je to hodně špatný, že musím na císaře, během 10 minut jsem byla připravená a jela jsem. Důvod císaře byl ten, že se malej dusil při kontrakcích a to prakticky už od toho poledne. Ale teď mám u sebe krásnýho zdravýho chlapečka, ale po téhle zkušenosti bude asi jedináček... Ale kdybych se měla rozmýšlet znovu kam bych šla v Praze rodit, tak bych stejně šla do Podolí.

kveetiinkaa
30. bře 2012

@mahafi bolí to kolem pupku a do půlky od pupku dolů hlavně, jinak už to jde, musím najít, jak ošetřovat, jizvy obecně se mi hojí blbě, bohužel

neu.sona
30. bře 2012

@mahafi
@kveetiinkaa já ležela po císaři na tom levném nadstandartu a bylo to super. nemůžu si na nic stěžovat. byl tam klid a sociálka, to bylo hlavní 🙂

mahafi
30. bře 2012

@tery58 taky sis to taky užila.. mně fikli hned, když se jim něco nezdálo, nechápu, že u tebe čekali šest hodin ☹, ale hlavně, že jste v pořádku.. a neboj.. taky jsem měla pocity, že M. bude jedináček, ale to časem přejde 🙂. Teda ne že bych druhý dítko plánovala hned, ale už mi ta myšlenka nepřijde tak zcestná 🙂.
A k Apolináři jsem chodila na ultrazvuky a tam jsem byla hrozně spokojená, ale rodit jsem tam nikdy nechtěla (leda by nevyšla registrace v podolí, ale i tak by to bylo spíš se sebezapřením 😉 ).

@neu.sona já byla rozhodnutá, že kdyby mi nesedly spolubydlící, tak jdu taky na jakýkoliv nadstandard 🙂 (asi ne teda na ten nejdražší). A při případným druhým jsem o něm dost přesvědčená, neumím si představit, že bych malou viděla jen chvilinku na chodbě.. 🙂.

kveetiinkaa
3. dub 2012

holky, nevíte, jak se píše a jaké křestní jméno má Mudr. Haasová nebo tak nějak, měla jsem ji na příjmu k porodu a nejde mi to vyhledat, našla jsem jen toho primáře, co přivolala k císaři. Moc děkuji.
Nebo kdo půjdete do poradny, zeptejte se mi prosím.

kveetiinkaa
3. dub 2012

@tina74 ne, ta mi dělala utz kolem 20.týdne, ta to není, fakt jsem slyšela Hásová, když se mi představila před vyšetřením, ale jak se píše, zda česky nebo jako ta Haaková nějak jinak netuším.

tina74
3. dub 2012

@kveetiinkaa Tak to nevím... Kdybych si toho jména někde všimla (v poradně nebo na příjmu), dám vědět🙂

kveetiinkaa
4. dub 2012

dékuju
🙂

trckin
4. dub 2012

Podávám info z dnešního zápisu....v 6.23h jsem byla první, ale hned se začaly rojit další maminky a v 8h už nás bylo 12. Záleží den ode dne, včera se prý zapisovalo jen 6 maminek. Hodně štěstí všem ;)

saronka
9. dub 2012

Ahoj holky..tak máme za sebou porod.. 24.3. jela jsem sanitkou hned se ptali kde jsem registrovaná a vozí skutečně tam, jen kdyby kontrakce byly častější tak vezou raději do nejbližší ... jinak popis porodu najdete u mě v albu pokud vás zajímá jak jsem rodila s Karlem Hégrem 🙂) a jinak jsem měla v poradně dr. Antalovou.. a v pátek ráno jsem tam byla a v pátek před půlnoci jsem se potkaly na příjmu 🙂 zrovna sloužila.. a jinak jsem měla výbornou PA..fakt jako jsem ráda, že byla taková milá, hlavně když jsem tam byla sama..jmenovala se Polanská.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru