Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

ladie
14. bře 2013

@terulin každopádně, když to na tebe přijde, tak je nejlepší do Podolí brnknout, jestli mají volno, abys zbytečně nejela tam a oni tě poslali jinam.
Ale teda ze svého okolí (a že nás v Podolí rodilo dost) neznám nikoho, koho by pro nadstav poslali jinam.

romcovaklarka
14. bře 2013

@aknel_m Ahoj, ten formulář je opravdu trochu depresivní... Já jsem teda zaškrtla, že vyvolávání nechci - toho jsem se trochu bála, ale na druhou stranu jsem si říkala, že se rozhodnu, až jestli to nastane (že bych neporodila do té doby, než by chtěli vyvolávat nebo řezat). Taky mě hodně překvapilo, že by eventuálně byli ochotní porod po sekci vyvolávat a moji porodní asistentku to překvapilo též.
Na monitoru jsem musela být celou dobu (na chvíli mě odpojili, třeba abych mohla na wc, ale pak zas připojili), ale nemusela jsem přitom ležet, mohla jsem si klidně stoupnout, nebo být na bolónu, ty kabely od toho jsou docela dlouhé.
Epi jsem nechtěla tak jako tak, ale ta možnost tam je.
Jinak k tomu UTZ jsem slyšela, že musí být váhový odhad méně než 4 kg a jizva víc jak 2mm. Já měla taky tak nějak těch 3,6mm a váhový odhad v 37tt 2700g, takže na indik. poradně neměli žádné námitky proti vaginálnímu porodu.
Oxytocin mi nedávali, plodovku nepíchali - ale já bych teda nic z toho ani nechtěla, plodovku mi chtěli píchnout, ale odmítla jsem. Miminko mi dali hned po porodu na břicho, nechali dotepat pupečník, chvíli mi ji nechali a pak si ji vzali na ošetření a zvážení, zatímco mě šili. Pak mi ji vrátili zabalenou, ale jak odešli, tak jsem si ji od muže nechala zase rozbalit a pak už jsme se tulily tělo na tělo 😵

leeena_4
14. bře 2013

@ladie ale znáš 😀. Mě napoprvé poslali do Krče, tam mi blbci rozehnali kontrakce a za 3 dny mě měli v Podolí zpátky a to už měli místo.

petula1981
14. bře 2013

@terulin mám kolem sebe hodně holek, co rodily v Podolí a nikoho neodmítli. Akorát třeba vím, že neměli volno na oddělení šestinedělí, tak třeba pak kamarádku dali na rizikové oddělení,kde teprve holky čekají na porod.

lucie777
14. bře 2013

@romcovaklarka Jé, tak to je hezký, že ste si ji pak zase rozbalili! 😵 A potom už byla Sára stále s tebou nebo ji ještě někam odnesli? Já už miminko pak od sebe dát nechci!

ladie
14. bře 2013

@leeena_4 no vlastně 😀 Ale skončila jsi, kde jsi měla 😀

ladie
14. bře 2013

Ad pokoje. Já jsem po císaři šla rovnou na normální pokoj, protože jindy neměli místo. Ale nakonec jsem byla ráda, že se nemusím pak nikam stěhovat a sestřičky kolem mě skákaly jedna radost 😀

leeena_4
14. bře 2013

@ladie přesně tak a jsem za to neskutečně ráda 🙂

romcovaklarka
14. bře 2013

@lucie777 No jo 😀 Ta moje soukromá PA se sice tvářila, že asi dostanu za to vynadáno, ale mně to bylo fuk. A "vynadáno" jsem dostala, ale za to, že jsem umazala od krve tu přeinku, do které malou zabalili 😀 😀 😀
Vzali ji na oddělení napřed, okoupali a přinesli mi ji k ránu (asi po 4 hodinách od té chvíle, co nám skončily ty dvě hodiny strávené na sále). Já jsem byla tak trochu na omdlení, nevím, jestli bych si ji vůbec zvládla dát do a z postýlky atd. ...

lucie777
14. bře 2013

@romcovaklarka To já jim mimino nechci dát ani na 4 hodiny, ale tak uvidíme, jak na tom budu, to je jasný, ale moje představa je taková, že po porodu chci být už nonstop s miminem a vykoupat si ho taky sama. 🙂 Do porodního plánu si to napíšu, tak uvidíme, jak to nakonec vše dopadne! 🙂

aknel_m
14. bře 2013

@petula1981
@romcovaklarka Dekuju za informace k porodu po cisari. Taky bych to moc rada zkusila normalne. Ten formular tedy dovyplnim az s primarem.

lullaby87
14. bře 2013

@ilka_milka Ahojky, prosím tě, že se tak blbě zeptám.. Ale dostala jsi u registrace nějaké potvrzení nebo papír? Nebo si tě jenom zapsali do kartotéky a tím to haslo? A co dál? Přijdeš tam pak až v den porodu, dobře to chápu 🙂

aajda
14. bře 2013

Já mám kolegu, jehož manželka byla v Podolí registrovaná 2x a pokaždé nakonec musela jinam, protože byl stop stav 😀

lucie777
14. bře 2013

@lullaby87 Ne, asi v 36tt se objednáš do Podolí, budeš tam chodit až do porodu na monitory a kontroly, příp. co bude třeba, myslím, že dají razítko do průkazky, že tam seš registrovaná 🙂

lullaby87
14. bře 2013

@lucie777 super, děkuji 🙂

lucie777
14. bře 2013

@lullaby87 Ale ty už bys tam měla být zaregistrovaná, ne?

lullaby87
14. bře 2013

@lucie777 jj, jsem ale právě to dělala mamka kamarádky za mě (byla jsem v zahraničí) a teď jsem zůstala mírně rozhozená, jestli bych k tomu neměla něco mít.. aby se mi pak nestalo, že tam přijdu a registrace nebude existovat.. ☹

lucie777
14. bře 2013

@lullaby87 Aha a v těhu průkazce nic nemáš?

romcovaklarka
14. bře 2013

@lucie777 Já to tak taky chtěla. Ale pak jsem viděla, že bych to asi ani nedala. Třeba ještě ten 1. den po porodu jsem nevydržela stát tu dobu, co nám ukazovali koupání miminka. Takže jsem to pak až tak nehrotila. Každopádně držím palce, ať ti to klapne tak, jak chceš 😉

romcovaklarka
14. bře 2013

@lullaby87 |Mně napsali nějaké pořadové číslo vepředu do těh. průkazky 😕

lullaby87
14. bře 2013

@lucie777 ne, chtěla po mě všechno jenom mailem poslat (ona tam pracuje).. Proto nemám tohle ráda, radši si všude zajdu sama, ať mám jistotu.. Se mi to tak blbě sešlo.. Radši se jí ozvu, co teda.. abych pak nebyla nemile překvapená
@romcovaklarka

romcovaklarka
14. bře 2013

@lullaby87 Jo ona tam pracuje? Tak to ti to snad zařídila dobře... Ale radši bych tam asi taky zavolala, anebo se zeptej jí., jak to je, že se to číslo normálně píše do těh. průkazky, tak jestli je si jistá, že je vše ok 🙂

lullaby87
14. bře 2013

@romcovaklarka no víš co, dokud to nemám černé na bílým, tak jsem nervózní 🙂 už jsem ji psala, tak uvidíme..

gepe
14. bře 2013

@lullaby87 pri registraci se dava do tehotenske knizky razitko, a take registracni Tvoje cislo, jinak jsem mela otazky stejne jako @lucie777 na Tebe. Takze si to radsi dodatecne zjisti a obehej u te Tvoji zname viz. odpoved @romcovaklarka

lucie777
14. bře 2013

@romcovaklarka A měla si porodní plán? Tak je jasný, že když uvidím, že bych to nezvládla, nebudu si hrát na hrdinku, ale s Kájou sem fyzicky byla ok, jen strašně unavená, tak sem ji na noc dala sestrám, a to už bych teď taky neudělala, daly jí hned mlíko z flašky, protože brečela a na kojení mi jí přinesli až druhý den ráno, rodila sem v poledne, kdoví jestli to nebyl důvod, proč se mi mlíko udělalo až 5.den.

@lullaby87 Ta to bych taky byla nervozní, ale asi bych se nebála, když to slíbila, že to zařídí. Já to včera taky zkoušela, jestli by to jeden doktor ze známosti nezařídil, abych tam nemusel x hodin čekat a mám smůlu, půjdu si to vysedět.. 😀

romcovaklarka
14. bře 2013

@lucie777 Jo, měla. Na sále se jím řídili. Ale na novorozeneckém asi nějaký šum. Ale jak říkám, asi bych to nezvládla. Malou mi nedokrmili, to by si bez ptaní teda nedovolili a měla jsem to výslovně zakázané v plánu. Ještě se mi přišli zeptat, jestli ji můžou vykoupat a dát kanavit. A to bylo v Podolí, že ti ji dokrmili? Jako první noc po porodu dokrmit a jako důvod uvést, že "pláče", to mi přijde snad až neuvěřitelný 😅

gepe
14. bře 2013

@romcovaklarka mela jsi epidural ci nejaky analgetikum? resp. nabidli Ti, ci jsi mela v planu, ze nic nechces a tim padem jsi nemela

lullaby87
14. bře 2013

@lucie777 no já bych si to taky vyseděla, kdybychom neměli už půl roku řpedtím zaplacené Alpy- to jsme fakt netušili, že budeme čekat miminko 😀 mno, tak prý má u sebe to registrační číslo, tak mi ho dá.. akorát nevím, kam si to teda do té knížky přepíšu, žádná kolonka o registračním čísle tam není ☹

gepe
14. bře 2013

@lullaby87 davaji razitko a tam k tomu rovnou pisou to cislo atd. - mam cislo bile zakryty, ale proste to nekam soupnou takhle na prvni stranu https://www.modrykonik.cz/fotoblog/gepe/album/o... hlavne se hod do klidu a zarid si to razitko a cislo do prukazky 🙂

lullaby87
14. bře 2013

@gepe Děkuji moc 🙂 asi se tam radši stavím pro to razítko...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru