Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

niikkyy
11. pro 2008

ten kruh..to je nějaký spešl že?

Venuse: to fakt musím mít na porod svojí košili?si jí nechci zničit 😔 to abych ještě koupila tak 2 😝

N tašky začnu fakt balit,pač mi břicho fakt dost bolí..mám i křeče..dle DR jsem OK..ale raději 😔

ma12
12. pro 2008

Hlavi: kde si prosim te sehnala ten kruh? Ja se ptam vsude mozne, a nikde ho nemaj nebo s prumerem 1 metr a to je pomerne dost.
No a mam info, ze vlozky tam jsou uplne vsude, a ze jsou super.

campi
12. pro 2008

Kun mi spadl☹
Uz mam prvni vec - do porodnicke tasky. Vcera jsem slavnostne zakoupila kojici podprdy, mela jsem problem s velikosti - prodavacky na me koukaly vetsinou jako na anomalii - pomerne dost siroky obvod a male kosicky - 90B. To bylo vzdycky: devadesatku mit nemuzete, to si kupujou silny starsi zensky, to nemate ani pres bricho... - Ale mam - A nechcete vyzkouset ceckovej kosicek - Nechci, prsa mi bohuzel v tehu nevyrostla. A nebyly vubec drahy, nekojenecky mam kolem 1200 a tyhle staly neco pod ctyri stovky.
Veci moc brat nebudu, manzel je schopný, tak pripadne doveze, dokoupi.
A na zupan kaslu. Kdybych musela pochodovat po chodbách na jiný oddelení (minimálne pujdu na krev kvuli cukrajde), tak si oblecu pyzamo, ktery vypada jako domaci oblek a na pokoji a pred pokojem to v kosili zvladnu.

Od kdy se pouziva u mrňavců ta odsavacka? Kdyz nemaji rymu, tak se jenom vytira nos, ne?

ma: myslim, ze zakoupim ten spešl kruh, co maji ve zdravotnickych potrebach.
Jdes ve ctvrtek na kontrolu? Ja tam budu tentokrat asi i kolem obeda - krev, cukrovka, UTZ.

Vcera jsem byla v poradne, tentokrat bez nalezu, prvni tyden v lednu uz me budou posilat i na monitor, se tesim. Byla jsem u takove mlade dr. (bohuzel nemam stesti na stejneho doktora), byla fajn, ale dost drsná pri vysetr

campi
12. pro 2008

Hlavinko: dneska je 12.12. Vypila jsi zazracny napoj na vyvolani porodu? 😉

niikkyy
12. pro 2008

No Hlavi hele 12.12. 😀 😀 tak co je??? 😅

Tak kojící podprdy mi chyběj 😢 ale mám košile a pantogle..ještě jsem chtěla žabky do sprchy,ale nemůžu je sakra najít..já je asi vyhodila..blbec no 😲
A župan se mi ten můj brát nechce...ale dneska jsem jen tak jukla k tamanum tady a za 300 celkem slusny hele...jednobarevný a takový i celkem příjemný..chlupatý..tak asi skočím tam a vemu ho...na těch pár dní stačí ne? 😅

Campi: ty si bereš klasika pyžamo..kalhoty a triko ??propínací?taky jsem nad tím uvažovala,ale zas si říkám mít vložku,kalhotky a ještě kalhoty...nenáviděla jsem to při MS a ještě teď?? 😅

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
luckahr
12. pro 2008

já jsem teda rodila v erarní košili, zeptaj se, jestli chceš jejich. Alespoň v únoru to tak teda bylo 🙂 a župan jsem užila při návštěvách. Kruh fakt stačí dětskej 😉

campi
12. pro 2008

nikkyy: pyzama kupuju v Marks and Spencer - kalhoty na snurku a k tomu tricko (nepropinaci), bych ho pouzila na pochodování po porodnici, kdybych někam musela - přeci jenom chodit po schodech nebo jezdit v erární kosili a v tlustych ponozkach, se mi moc nepozdává... A na pokoji erární košile v poho. Svoji noční košili mám jednu s otvorama na prsa, predvadela jsem otvory manzelovi a - chudak - se lekl, ze ho vyzyvam k erotickym hratkam - haha.

niikkyy
12. pro 2008

jj v Marks and Spencer maj hezký 😵 Já zas kupuju c HM tílko nebo triko a kratasy 😉 ale sebou jsem si koupila kosile..doma uz dle sveho 😉
A že tam budu chodit v ponožkách a košili..nějak neřeším...když jsem ležela u Apolináře,tak mi to taky ani nepřišlo že jsem šla v košili a ponožkách 😀 😅

Tak já nevímm s tím županem no..uvidíme teda..pokud dávaj ty jejich pláště nebo co to je,to musí stačit..nebudu tam dělat přehlídku ne? 😉

ma12
12. pro 2008

Campi: tak to jsme asi dve exotky, ja mam 90C dnes zakoupenou v Triumphu. Mam dost siroky zada, takze proto. Mela jsem neskutecnej problem sehnat svatebni saty, vechno mi bylo maly pres zada, nebo pres zada dobry a jinak mi to vsechno odstavalo. No a ty kosicky jsou mi o trosku vetsi, coz je pry dobre.
Hlasim kontrolu ve ctvrtek ve 12,30 poradna + doktor, jdu ale z prace, takze nebudu mit moc casu. Bude to takovy sup sup.

Zupan si urcite beru s sebou a urcite nocni kosile nez pyzama.

venuse333
12. pro 2008

niikky - tak si nech na porod nejakou starsi kosili, ja jsem sice mela kosil dost, ale zapomneli jsme doma rucnik a byla jsem rada, ze mi aspon pujcila por. asist. latkovou plenu, abych se mela cim utrit.....

niikkyy
12. pro 2008

já košile nemám staré..vše jsem musela koupit,pač je nepoužívám 😅

Hele to je fakt divné,že ti nedaj ani ručník..na co jako?při porodu? na otření?nebo jak?abych si tam nevzala svůj noblesní osušák 😅 😀

gedren
12. pro 2008

Jo rucnik k porodu se urcite hodi. Ono kdyz ma clovek sracku nebo bliti nebo krvaceni (urcite vas aspon neco z toho pri tom porodu potka, me potkalo vsechno 🙂), tak se rad sem tam umeje a otre, takze fakt zadnej nobl asi neni na miste 🙂.

niikkyy
12. pro 2008

joo takže prostě nějakej kterej můžu klidně pak vyhodit 😉 já nevěděla na co..dík 😵

gedren
12. pro 2008

Taky mozna budes chtit jit do sprchy nebo vany (a mozna i tatinek asistovat), tak uz je skoro na plnej batoh rucniku 🙂 No ale ja nejak do sprchy nemela potrebu a stacil mi ten jeden na ty vyse uvedeny zalezitosti 🙂.

venuse333
12. pro 2008

niikkyy: u porodniho salu je noblesni koupelna, kde se ti ve sprse pri kontrakcich bude vcelku libit a bude zalezet, jak casto budou Kubika hlidat na monitoru, po porodu te nechaji dve hodiny lezet a pak jdes rovnou do sprchy, myslim, ze v klidu uzijes dva rucniky, ale zvladla jsem to i s jednou plenou......

niikkyy
13. pro 2008

Venus: moc děkuju...tak už si to tu píšu..super 😵 😵 díky díky
noblesní jo? vau..myslím,že mi to bude jedno stejně co? 😀 😅

venuse333
13. pro 2008

nikkyy: to nevim, ale cely por. sal + koupelna bylo velmi prijemne prostredi, jo a maji tam pohodlne kresilko na sezeni, ale vyuzil ho jenom manzel, kdyz tam v 5 rano pospaval .....ani ho neoblekli do zeleneho, celou dobu byl u porodu v sortkach a kosili a na botech mel navleky
jeste doporucuji mit s sebou alespon malou vodu, ja jsem mela hroznou zizen a nic jsme nemeli, jen jsem k ranu dostala od pord. asist. bile kafe s mlekem, ale na to jsem opravdu chut nemela 😝

ja na porod nevzpominan ve spatnem, hrozne rychle jsem to zapomnela, jen mne prekvapilo, ze kdyz uz byla Julie venku, tak mne stale bolelo bricho, jak pri kontrakcich, ale uz to nedosahlo te intenzity, jak predtim a doktor mi vysvetlil, ze s kazdym porodem to bude horsi 😉

hlavinka
13. pro 2008

Ad kruh na sezeni - je to klasicky plavaci kruh pro deti. Stoji to park korun, ale prave nevim, zda mne to unese 😀 Ale holky na tom sedely bezne, tak snad jo.
No, byl to zahul, taky jsem se bala, ze nesezenu, ale chce to spis obejit nejake male hrackarstvi, kde nemaji jen sezonni zbozi a nevraci ho. Ja konkretne jsem nafukovaci kruh koupila v Modranech v byvalem Prioru na Sofijskem namesti. Ale to mate asi z ruky. Drzim vam palce, abyste uspely. Pripadne ho muzu pak prenechat, jestli to prezije.

Hehe, muj vysneny termin nic. No, tak jeste hezky datum je docela 14, 15 a 16. Pak se mi libi az 18 a 20. A pak uz nerodim 😀 , radsi bych Strelce nez Kozoroha 🙂
Jinak jsem byla vcera na kontrole. Cekala jsem tam jak trotl 3 hodiny (dr. prisla do ordinace az pred 10 a to jsem byla objednana na 8:00), mezi dverma se jen koukla na monitorovy vysledek a rekla, vy se na nic nechystate, prijdte za tyden. Ani mne nevosahala cipek, nic. Tsss, kvuli tomu jsem tam cekala takovou dobu? To tam ani chodit nemusim, ne? Az rovnou k porodu 😝

Campi: tak to jsme na tom s podprdama uplne stejne. Pod prsama mam ted 95cm, ale kosicky o neco vetsi Bcko, nastesti jsem sehnala nejake takove jako elasticke s takovym tim prodlouzenym zapinanim, takze dobry. Ale i tak jsem s tim vzdy bojovala, presne jak Ty. Nechapu, ze nevyrabi neco mezi, myslim, ze takovych nas je vic.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
ma12
13. pro 2008

Hlavi, no Modrany jsou dost z ruky. Tak ja zkusim ty zdravotnicky potreby nebo se zeptam jeste v tom obchudku v podoli.
A rucniky tedy balim a k tomu pisu jeste vodu.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
hlavinka
13. pro 2008

Ad vana a kreslo - ne v kazdem sale je to pekny kreslo s podnozkama a podruckama 😖 Podnozky mozna maji vsechny, tedy asi urcite, ale podrucky bohuzel ne. a na neceme jinym se tam rodit neda, porodni stolicku jsem nevidela.

vana je jen v jednom sale, ale kdyz bude obsazeny, tak holt smula.

Gedren: a muzou se pri kojeni po porodu nejaky prasky na bolest? Ne ze bych planovala brani neceho ve velkym, ale prece jen, jestli budou bolesti velky a clovek ma trochu fungovat a starat se o mimiska, tak by mozna nejaky prasek bodl.

Ma: ve zdrav. potrebach ho maji, ale je drazsi (ten plavaci stoji tak kolem 40 kc). Ale v tom Podoli by ho mozna meli pripadne by vedeli poradit.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
venuse333
13. pro 2008

gedren: v kresilku mi nataceli monitor jenom pri prijmu, pak uz jen na porod. kresle, ale mne bylo pohodlne, jak je elektricke, tak ho upravi podle potreby, prizvednou te, tak nemusis uplne lezet, byla jsem pripojena i hodinu,protoze mala furt spinkala a nevypadala, ze by se chtela vyklubat....

jak tak ctu mela jsem stesti na por. sal, mela jsem ten s vanou, ale bohate mi stacila sprcha 😉

hlavinka
13. pro 2008

Gedren: nic proti, ale paralen je tedy absolutne na nic, tedy mne aspon nikdy na zadnou bolest nezabral ☹ Takze to radsi nebrat nic, nez si zbytecne vzit paralen bez pomoci. Kazdopadne se zeptam, to je jasny.

Mne ted delali monitor v Podoli a bohuzel bylo volne jen lehatko a musim rict, ze to bylo dost nepohodlny a to clovek nemel jeste kontrakce 😖 S nima si to neumim predstavit....

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
k.bett
13. pro 2008

ahoj holky, koukám že tu řešíte pyžamo...myslím že být může ale já bych se po zkušenosti raději přikláněla k noční košili, přeci jenom je potřeba co nejvíc větrat tam dole a aby to dejchalo a nedošlo k nákému zanícení...přoto i ty kalhotky jsou sítované aby to mohlo dýchat a ty nohavice si myslím že udržují teplo a spíš se v nich zapaříte...krom toho každé ráno je vizita a kontroluji spodek takže jde o to lehnout na postel a sundat ty kalhotky s vložkou...s kalhotama je to přeci jenom komplikovanejsi...nevidela jsem tam nikoho s nohavičkou...ale nevím. Já bych raději už volila to jejich erární než nohavičkový svoje.

venuse333:

Ty jsi byla hodku na monitor pri porodu? Juuuj, já po celou dobu porodu, uf..chtěli aspon jeden pěknej monitor aby mě mohli odpojit ale ten se nedaril, když už jeden vypadal jakš takš tak se zas nakonci zvrtnul a to nesmel...prostě se nedalo, nakonci asi poslední hodku nebo dve, to už jsem nevnímala moc cas...ale bylo to dlouhý, mi vkládali nákou tyčku nakonci rozpláclou (nevím jak tomu říkali)a přikládali mimču na hlavičku aby sledovali jak se mu daří - dýchá, tuším...no nic moc...

venuse333
13. pro 2008

k.bett: hodku asi nejdyl, pak mne odpojila sestra pustila do sprchy a pak mne zase prisla pripojit, kamaradka rodila a byla take na monitoru furt, ma dvojcatka ...
Terezka je OK?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru