Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

hlavinka
19. pro 2008

Campi: neni neprirozenej, jakoze umelej, to jsem se asi spatne vyjadrila. Ale spis je proste v jiny (spatny) davce a timpadem to nema kolikrat ten spravny ucinek. No, nevim. Budu na to muset vic kouknout.

hlavinka
19. pro 2008

Tak jsem neco nasla na porodnici.cz:

Umělé vyvolání porodu
Vyvolání porodu, odborně indukce porodu, je druh medikamentózního porodu, kdy jsou děložní kontrakce vyvolány podáváním léků. Bývá to při přenášení, při podezření na poškození plodu dalším pokračováním těhotenství, např. při cukrovce u těhotné, při preeklampsii, u velkých plodů ap. Porod se často musí vyvolat po odtoku plodové vody na konci těhotenství, když se do obvyklých 12 až 24 hodin po předčasném odtoku samovolně nerozvine činnost dělohy; dítěti totiž jinak hrozí infekce.

Postup při vyvolávání porodní činnosti se liší podle toho, zdali se provádí ve vypočteném termínu porodu, nebo před ním, a podle otevření hrdla dělohy. V termínu, při hrdle dostatečně otevřeném, často stačí jen uměle protrhnout vak plodových obalů. Po odtoku plodové vody nalehne hlavička na dolní část dělohy a vyvolá děložní kontrakce. Pokud jsou kontrakce slabé, je možné je zesílit hormonem oxytocinem, který se podá z infúze do žíly matky.

Při uzavřeném děložním hrdle se podávají prostaglandiny. Ty způsobí jak otevření hrdla dělohy, tak i vyvolání kontrakcí dělohy.

hlavinka
19. pro 2008

a tady jsem nasla nejaky stranky o porodu, docela zajimavy cteni:
http://www.normalniporod.cz/protrzeni-vaku-blan...

campi
19. pro 2008

Toz ja s tou cukrovkou uvidim, snad to bude mezi 20. a 29. lednem - samo, kratce a bezbolestne

hlavinka
19. pro 2008

Campi: moc bych Ti to prala, aby to tak bylo!!!!! 🙂

karenina
19. pro 2008

hlavinko: mně v Podolí porod vyvolávali, byla jsem celou dobu normálně na pokoji, na nadstandardu na oddělení P3 - rizikové těhotenství, za 3 dny mi ale nevyvolali ani kontrakci, tak to nakonec skončilo císařem ...

campi
19. pro 2008

Hlavne, aby byly nase deti v poradku a porod je moc nezmasakroval.
Karenino: to je dost blba varianta, toho by se nechtel dockat nikdo - snazit se porodit a pak jit stejne na cisare.

niikkyy
19. pro 2008

taky mám strach až toho mého prcíka vyndaj aby nebyl moc zmasakrovanej..já mám hele sny,že se zasekl hlavou mezi nohama a nešlo s tím nic udělat..občas mě děsí sny jako urvaná hlava atd...se budím celá uřvaná...moc super 😔 😢 😢 😢 😢 už mi z toho šibe

hlavinka
20. pro 2008

Karenina: tak to je mi lito, ze te tak trapili.
Jsi presne priklad toho, co si myslim, ze vyvolavani je proste na nic a nicemu to nepomuze. Ale samozrejme vim, ze par pripadu je i v pohode, ze to netrvalo taaak dlouho a ze porodily, ale ty znam jen z doslechu a je jich vazne treba jen 5% ze vsech.

No, to je pravda, aby se chuderky moc nepomuchlali nebo jak to rict....
Niky: nastesti jsou to jen sny. 😉 Vse bude v pohode, neboj se!

amabilis
20. pro 2008

Ahoj, konečně jsem se sem zas dostala. J. odjel pryč, takže jsem teď pánem počítače já 😀 😀 😀

Holky, prostaglandiny obsahují spermie, takže vím o příjemnějším způsobu 😀 Pár orgasmů, krupicovou kaši s velkým množstvím skořice, přemajoránkovaný bramboráky, pořádná masáž hráze a to by bylo, aby nebylo (jsem na sebe zvědavá).

Jinak hlásím poznávací znamení: kromě chlupatých nohou a erárních věcí chlupaté hnědé pantofle s žiravkama 😵

ma12
20. pro 2008

Takze budu sledovat crocsy a pak pantofle s zirafkama a ja se popisu jako velka plazici se hekajici se koule, znameni porad v oblezeni pribuznych a kamaradu, jestli na ne teda budu mit naladu. Jo a vecne se dotazujici mamina, ktera kdyz se ji neco nelibi, tak to rekne 😉

amabilis
20. pro 2008

ma12: Už se tě začínám bát 😀 😀 😀

hlavinka
20. pro 2008

Amabilis: jojo, zkouseli jsme, ale nezabralo to. Az na ty bramboraky, protoze co fakt nemam rada, je majoranka, brrrr 😝

niikkyy
20. pro 2008

co je to sex?to neznám už pěkně dlouho 😀 to raději bramborák 😀 😅 aleoragasmus mám pokaždé když se chci zvednout nebo tak 😀 to vždycky řvu,že jsem z toho hotová 😀

No dobrý poznávačky 😀 to abych si někam začala psát a použila to místo porodního plánu 😀 už vidím jak očumuju pantofle a nohy 😀

amabilis
20. pro 2008

Hlavinko, na mou švagrovou nic takového taky nezabíralo, ani schody, okna. Ale stejně se nakonec dočkala 😀

Niikkyy, naše dítko bude mít ojedinělé jméno, takže stačí našpicovat uši 😉

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
amabilis
20. pro 2008

Taky to řešíme alternativně 😀

niikkyy
20. pro 2008

Gerden 😅 mě manža řek,že do té jámy lvové nevstoupí 😅 a taky mu to přijde děsné tam lízt ještě on 😅 takže nic..šukat se nebude 😅 to chci vidět jak se mám pak roztáhnout při porodu 😅

no jméno máte ojedinělé..to ani 😉 aspoň tě poznám a nebudu ti muset koukat na nohy 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
niikkyy
20. pro 2008

holky já jsem na Vás v těch bačkůrkách zvědavá 😀 😀 😀 😀

mezi nohy ti fakt koukat nebudu 😀 pač vidět jak to vypadá po porodu,tak si jí nechám raději zašít a neporodím 😀

amabilis
20. pro 2008

Neboj, Niky, než se ti vstřebá břicho, tak si dolů neuvidíš, a pak už to bude třeba lepší pohled (jo, ale nesmíš švindlovat se zrcátkem) 😀 😀 😀

niikkyy
20. pro 2008

sodoma komora...jen to ne...na to nemám žaludek 😅

amabilis
20. pro 2008

Normálně J. se mi včera chechtal, že mi na břiše vyrostly nějaký superchlupy nebo co, tak jsem se ouplně vyděsila. Ale naštěstí si tam nevidím. Prý mi to oholí až před porodem a bude to pozorovat, kam až to poroste. Já ho snad přerazím. No co, těhotná budu jen párkrát za život 😀

ma12
20. pro 2008

Amabilis: neboj, ja jsem hodne devce 🙂 , vazne. Jen se proste nedam, ale to mam pocit Gedren taky ne.
Gedren: opravdu ten novy formular tam nemaji. Stanicni nekam telefonovala a rikala, at jim ho koukaj dat, ze uz ho potrebujou. No a snad to nakonec vyjde. Personalistka je super, vsechno vi a vi, ze se muze nastoupit i pozdeji nez 6 tt pred porodem.

Ja se jeste holim, ale pak vzdycky zavolam mm, kde to jeste nemam a ten jen tak to vem znova a vsechno 🙂
U nas se taky nesexuje, minule mi po tom bylo blbe, celou noc js nespala, tak si to nechavame na konec ledna, az ji budem chtit vystrnadit.

amabilis
20. pro 2008

Holky, ale tulení je furt fajn. Včera, jak jsem byla břichem k J. přitisknutá, tak malej předváděl, co dokáže - šíleně se vybuloval, kopal, škytal... No konečně v plné kráse. J. z toho byl úplně hotovej a já na něj, ať si zkusí představit, že se mi tam to zvíře takhle hýbe v noci a pak samozřejmě nemůžu spát 😀

niikkyy
20. pro 2008

Jako co ten náš brouk vyvádí v tom břiše..to fakt nechápu 😅
boule mi poutuje z leva do prava a občas když se dostane na slabší část kůže,nebo jak to říct,tak je uplně vidět jak tam projede 😅 mele se jak blázen.....a manža na t 😅 ,jak je tů žůžo a super..tak jsem mu taky říkala,že až by mu to začal dělat v noci,že to žůžo asi nebude 😅 😀 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
niikkyy
20. pro 2008

já už jí mám dávno....měla jsem jí hrozně brzo,světlou a teď tak od 7 měsíce je tmavá

amabilis
20. pro 2008

Já mám čáru taky od začátku a taky mi ztmavla (Niky, jestli to nemá souvislost s pohlavím dítěte, hihi). Jinak jí mám od shora až dolů "rozdělenou pupíkem", no prostě nahoře je mírně nakřivo 😀

ma12
20. pro 2008

Ja mam caru taky, a cekam holcicku a vy chlapecky, takze souvislost to asi mit nebude 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru