Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

jabber
21. led 2009

monique 🙂 ta je vážně bezvadná 🙂 při císaři mě celou dobu hladila po hlavě a povídala si se mnou, dávala mi studený hadr na hlavu... 🙂 a je šikovná 😉

ma12
21. led 2009

Monique, dik za uklidneni a mam na tebe nejaky ten dotazek - bolel ten spinal, nejdriv pravdepodobne epidural, kdyz ti ho zavadeli? Tenk doplatek, ze to bylo cisarem a ne spontane jste doplaceli na sale?

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
monique_2006
21. led 2009

kdyz je to planovany cisar, tak ti dal rovnou spinal, epidural je jenom kdyz ho mas zavedenej uz driv, treba pri spont. porodu. nebolelo to, nejdriv ti pichnou neco na umrtveni a az potom tu anestezii. je to teda trosku neprijemnej pocit ochrnout od prsou dolu, ale da se to.
doplatek jsme platili v kartotece ten den rano.

jabber - mne celou dobu drzela za ruku, manzelovi rikala kdy ma fotit a pak mi prinesla miminko, abych mu mohla dat pusu, fakt super 🙂

ma12
21. led 2009

Gedren, jj da se to pretransformovat. Jen ti do ty kanyly daj jiny medikamenty. Nerodim, zitra jdu k Mudrovi, tak doufam, ze se to pohne.
Monique: jeee, ja zapomnela ze mas planovanej cisar. Takze samotny pichnuti neboli jo? To je totiz to, ceho se bojim.

monique_2006
21. led 2009

ja jsem mela takovej neplanovane-planovanej 😉 pichnuti fakt neboli, toho se neboj

malagelo
21. led 2009

Ahoj, koukám, že se chystáte rodit v Podolí. Už dlouho si říkám, že bych měla napsat jak jsem tam byla spokojená, protože jsem taky ráda četla příspěvky o porodnicích. Musím říct, že jsem tam spokojená byla a to moc 🙂. Je to sice fabrika na děti, ale mně ten rychlej přístup ani nevadil, ocenila jsem dodatečně to, že mně nikdo nebuzeroval 😎

jabber
21. led 2009

ma12 - neboj, to je taková slaboučká jehlička, jen to malinko píchne, fakt 😉 já to skoro ani necítila....a jestli budeš mít tu anestezioložku co já s monique.... 😵 🙂

monique - já jsem se dozvěděla od ní, že máme holčičku, říkala: už vidím vlasy, spoustu vlasů a copak to bude? Tak copak to bude? Copak to je? A je to holka!!! 😀 A taky mi jí donesla na pusinku 🙂

ma12
21. led 2009

Holky, vy jste zlaty, ze me takhle utesujete, ja se injekci strasne bojim. tak ze bych do nej sla?

jabber
21. led 2009

ma12 - určitě 😉 já bych nešla do celkový 🙂
To hlavně není jako injekce, to je spíš jako když se píchneš o jehlu nebo špendlík 😉 fakt, toho se neboj 🙂

monique_2006
21. led 2009

ma12 - ja bych taky nesla do celkovy, tohle je aspon nejakej zazitek, kdyz uz si nemuzes uzit prirozenej porod.
a ty mas planovanej cisar nebo jak?

befanna
22. led 2009

dobré ráno,
kdy jste se objednávali poprvé do té poradny,jak tam jsou objednací doby? Bych asi už tak za 2týdny měla jít,to abych si tam zavolala,co? Mě se nějak moc nechce od mýho doktora,když furt čtu,jak se v Podolí čeká..

niikkyy
22. led 2009

Bef: já si tam volala cca 35tt a oni se ptaj na TP a dle toho tě objednaj..všechny co znám a i seatřička mi to říkala,tak tě vemou od 37tt 😉 já taky od své DR nechtěla a chytla jsem tam úžasnou mladou DR,moc mi ve všem připomíná mojí DR.jsem fakt spokojená....škoda,že oni asi nejsou na sále co ti DR z prenatalu?

ma12
22. led 2009

Niikky, jak se jmenuje ta Dokyna? A jsou tam ti sami doktori co v prenatalce, nebuj.
Monique: ja bych radsi do celkovy
Befann: tak to tam uz zavolej

kristyna26
22. led 2009

ahoj,rodila jsem v Podolí před týdnem a byla jsem maximálně spokojená.Porodní asistentka i doktorka na sále naprosto úžasný.Odd.šestinedělí taky spokojenost,dokonce jsem byla 2 dny sama na pokoji,protože měli prázdno.Sestry všechny v pohodě a strašně hodné,pořád se chodí ptát jestli něco nepotřebujete atd.Takže můžu jen doporučit. 🙂

niikkyy
22. led 2009

ma12: hele já to po ní nepřečtu to jméno 😀 něco MEČ...... fakt nevím,v pondělí zjistím 😉
Už mám kopii oddacího listu a ověřenou..juchůů 😵
Hele oni fakt ty DR z poradny i roděj?Se optám té DR v pondělí...tu bych fakt brala 😉

CS: taky raději bych brala celkouvou,ale uvidíme co bude!

Už jsem podepsala souhlas na Epidurál..no ale vzadu jsem zaškrtla,že mi je skoro všechno co tam je...takže abch pak neměla peška 😀

Kristyna: děkujem za info 😉 a gratulace k Matýskovi 😉

Fůůj holky začínám se nějak bát a víc a víc....kolem mě se to začíná rodit kurňa 😅

befanna
22. led 2009

ahoj,
tak jsem byla na kontrole a jsme stále KP,takže můj CS se začíná opravdu reálně přibližovat... 😒

niikkyy
22. led 2009

Bef: otočit se může klidně pár hodin před porodem hele..zas nešil 😉

niikkyy
22. led 2009

jo a volala jsi do poradny teda už?

befanna
22. led 2009

¨Nikky: já vím,že se může ještě otočit,ale ona už je v téhle poloze už tak od 25týdne a žádná změna...A nešílím,nějak si na tu myšlenku už tak nějak zvykám...
Do Podolí zaolám zítra,jsem chtěla počkat po kontrole...a taky jsem byla líná někam volat.. 😀 Ale už fakt musím.

niikkyy
22. led 2009

já jsem to taky neřešila,prostě to je něco,co neovlivníš a pokud se mimi neotočí,tak prostě ne no,hold CS 😔 ale hlavně aby byl prcoš OK 😉

hele já než tam volala jsem se taky přemlouvala a pak jsem se tam nemohla dovolat a byla jsem vytočená 😀

mavanka
22. led 2009

Ahoj, taky jsem registrovaná v Podolí a trvalo mi týden, než jsem se tam dovolala - fakt jsem začala minulý pátek a podařilo se až dneska dopoledne (už jsem myslela, že tam budu muset dojít osobně) - vůbec nikdo to nebral a to jsem to zkoušela mockrát za den... zkoušela jsem volat i na ústřednu a paní mi tam řekla, že číslo mám správné a mám to zkoušet, prý to trvá maminkám i týden, než mají úspěch - u mě se trefila, takže Bef, na nic nečekej a zítra hned volej

mavanka
22. led 2009

A objednali mě na konec 37. týdne, takže za tři týdny, už se nemůžu dočkat po tom, jak jsem se dočetla, jaké jsou tam čekací doby 🙂

terkytka
22. led 2009

Bef: já jsem na tom stejně, mám taky KP a to ještě příčnou polohu, mimi se neotočilo už přes dva měsíce, tak už jsem to vzdala. Sice se říká, že se může otočit ještě den před porodem, ale já jsem byla v poradaě v Podolí teď poprvé v pondělí a doktor rovnou řekl, že SC a to za 14 dní, v ukončeném 38. týdnu, je totiž pak blbý, kdyby se porod rozjel normálně, prý by mi mohl vypadnout pupečník či co a pak by byl SC na rychlo a ve spěchu, takhle to bude v klídku a nebude muset bejt celková narkóza, jen spinál. Už jsem se s tím smířila, holt si to mimčo určilo samo. Spíš je šok, že jsem si porod pořád nepřipouštěla, říkala jsem si, jak je ještě daleko a třeba budu i týden přenášet a najednou mi doktor jen tak řekně, že za 14 dní a mě úplně polilo horko, že za 14 dní už bude prďola venku. 😲 tak mi dal akorát žádanku na předoperační vyšetření pro obvoďáka (krev, moč a EKG) a šla jsem domů. Teď v pondělí se domluvíme na přesný termín. Prďolovu hlavu mám pořád narvanou v pravém boku, mám pocit, že mi protrhne břišní stěnu a nebo alespoň zlomí žebro, už má teda pěknou sílu, nedokážu si představit, co by dělal za tři týdny...Fakt se tam napříč nemůže poskládat.

niikkyy
22. led 2009

mavanka: mě to trvalo chvíli než jsem se dovolala,dopo to nikdo nebral a po obídku ano! a objednali mě dle TP..takže pohoda.byla jsem v pondělí poprvé,bála jsem se co mě čeká,ale jsem nadšená - zatím,jak z mudr,tak s přístupem 😉

mavanka
22. led 2009

Niikkyy, tak to jsem ráda, že máš dobré pocity, snad budu mít taky... 😀
Dělají při kontrolách i ultrazvuk? Jak jsem to tu tak rychle proběhla, tak mám pocit, že asi ne, viď?

niikkyy
22. led 2009

mě ho dělali teď při první kontrole,ale fakt jen rychle v ordinaci..říkala,že když nejdu ještě na monitor,udělá UTZ

befanna
23. led 2009

ahoj holky,
tak jste mě vystrašili s tím telefonováním,tak jsem to hned zkusila,a vzali to napoprvý!! asi pátek dobrej den 🙂 Takže jdu 9.2. v 12.30h - si říkám,že je to dobrá hodina,že už tam nebude moc lidí,třeba...

Terkytka: teda 38týden? to je teda šupec,já myslela,že to dělají v termínu..
No,mě včera můj doktor říkal,at si dám hlavně bacha na jakoukoliv odtékající vodu hleny..že pak okamžitě do nemocnice,že největší riziko u KP je prasklá voda a přesně jak píšeš vypadnunší pupečník. Tak proto asi preventivně dělají císaře dřív.

ma12
23. led 2009

tak jsem vcera byla na kontrole, skoro zadna zmena, takhle se k porodu dostanu az v breznu.
Kdyz jdes prvni do poradny a pak na monitor, UTZ ti udelaj, kdyz jdes na monitor a pak do poradny, UTZ ti nedelaj.
Jo a ja tam vcera byla od 12:15 do 14:45, na monitoru jsem byla hodku a pul, mala se ne a ne vzbudit.

niikkyy
23. led 2009

tak já mám v pondělí v 8 poradnu a v 9 monitor..UTZ mi ted delala se slovy,že když nejdu na monitor,tak mi ho udela 😅

bef: to jdeš na můj TP 😀 pokud neporodím,se tam potkáme pokud tam zvtrdnu do 12,30..pač já chodím na ráno

holky už mám zas zánět asi..mě klepne..od začátku těhu už jsem 5 krát brala globule..doberu,týden Ok a pak zas...kdyby jen výtok,ale ze mě lítaj takové kousky 😠 ☹ už mám fakt jako strach kvůli malému 😢 snad lepší už porodit.mě klěpně...prášky jsem dobrala minulý týden ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru