Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

kvetinka7
11. pro 2009

Anebo tu radu zkratka predbehnes .. reknes,ze rodis a hotovo .. mas prednostni pravo 😀
mas pravo jet sanitkou s majakem a pak se zaseknes na babkach v kartotece?!.. i kdyz to je vlastne klidne mozny.. tyhle zensky posadit za kasu v supermarketu,tak si nevydelaji ani na suchej chleba

beddy
12. pro 2009

Maruško, hihi, já přijela pěkně v 18 a to tam nejsou.

Píchání vody - čekala na rupnutí, jak jsem byla už na 10 cm a nešlo to vydržet netlačit, tak jsem si o to řekla a ona ještě dvě kontrakce počkala a při třetí to rupla, nebolí to a pak jsem už moha tlačit.
Kamarádka jinde rodia s vodou, nevím, zda by nechaa PA v Podolí mě.

Vyšetření rukou = vnitřní vyšetření:o) - no krom kontrakcí na konci největší hnus z porodu, nemám to vyšetřování ráda i za netěhotna:O(

V por. plánu jsem taky měla co nejmíň a stejně mě vyšetřovala co 2 hodiny furt a i monitor na boku, na baloně bych ho snesla líp, ale to jsem nevěděla, že jde, pokud jsem na něm zrovna byla, musela sem slézt:O(

sprcha - tam jsem byla taky často, při kontrakcích jsem s manželem hrála slovní fotbal a sprchovala si bolavá záda:O)

beddy
13. pro 2009

Maruško, navíc mají vše v počítači, tak se můžou podívat na tvé záznamy i bez karty, ne? 🙂 🙂 🙂

byyz
13. pro 2009

beddy to jo, mně spíš jde o to, jestli se "musím" stavovat v tý kartotéce nebo ne....kdybys nerodila v 6 večer, šla bys přes kartotéku? (jako, jestli ti o tom před porodem někdo říkal)

keminek
13. pro 2009

Ještě bych ráda poprosila o malé upřesnění:

Až odvezou mimčo ze sálu a mě na šestinedělí, jak sestry zjistí, že jsem schopná se o sebe postarat, vstát a neomdlít atd.? Jak se s nimi domluvit, aby mi miminko daly? Mám si za nimi dojít na sesternu? Především pokud se na šestinedělí dostanu v noci, tak asi za mnou samy moc často chodit nebudou.. V mém případě se zrovna střídaly směny.. takže na sále i noční sestra na šestinedělí mi shodně řekly, že mimčo dostanu, až neomdlím a dojdu si na wc. Když jsem to udělala, vystřídaly se směny a ranní směna už mi miminko odmítla přivézt. Co tedy dělat, aby k tomuto nedošlo.. hlásit se sama u nich či jak na ně?

K monitoru.. Já přijela napůl otevřená, takže mi udělali monitor na příjmu. Ten mi nevadil. Kontrakce sice byly velehory, ale dalo se to zvládnout. Točili ho vsedě. Jak kontrakce sílily a bolely hodně, už jsem monitor nechtěla, musela jsem se hýbat. Monitor při porodu mi byl opět tak trochu jedno, pro změnu z toho důvodu že jsem už nevnímala, co se kolem děje a jen tlačila. Mezitím mi monitor nedělali. Stačilo jim poslouchat ozvy. Tak tedy nechápu, proč je to u každého jinak (myslím standardně, ne když jsou komplikace apod.). Možná že jsem tam netrávila moc času v té porodnici...

Vyšetření rukou.. 😀 jo tomu říkám hrabání ve mně.. opravdu vrchol bolesti.

Vodu mi píchli, když už se sice porod blížil, ale ještě to nebylo to úplné tlačení. A vnitřní pocit byl, že s porodem ještě počkat.. U každého je to jinak, každý porod je jiný. Nám to nevyhovovalo. Bez píchnutí vody (nebo s píchnutím, ale až později) a ve vzpřímené poloze bych porodila asi snáz. Nevím, třeba jim vyhovovalo, že jim to tam nepoleju nebo si takhle zorganizovali časově porody. Nebo to mysleli dobře.. ze svého úhlu pohledu..

Alespoň vím, že je možné monitorovat na balónu a nejen v pololeže na koze.

keminek
13. pro 2009

Zuzko, ještě bych se zeptala, jestli nevíš, jakou maximální dobu po porodu jsou ochotni nechat miminko na bříšku - přikryté.. Než ho zabalí do té zahřívací kukly, se kterou se nedá kojit. Nechci, aby miminko dávali přisát nastojato v kukle, když ne všichni ho v této situaci umějí správně přiložit. Pokud ho budu moct držet v náručí, přiložím ho 100x lépe.
Tedy jak dlouho ho nechají na bříšku a zda ho můžu nakojit bez kukly..?
A ještě jedna věc.. Udělají, resp. jsou ochotni udělat některá vyšetření přímo u mě na bříšku?
Nelíbí se mi např., že ho hned po porodu plesknou na studenou váhu, to myslím klidně může počkat.

Mně ho tedy na bříško nedali vůbec. Ani do rukou. Jen ukázali a odnesli. Zakuklili a dali do postýlky vedle mě.

beddy
13. pro 2009

Keminek, se mnou vše probrala a protože jsem opravdu jako nejhorší vzpomínky na mimi při prvním porodu měla ležení x hodin na zádech a pak porod ve stejné poloze, tak možná i proto mě nechala rodit na tom lehátko daném úplně do sedu.
Vyšetřila mě a chvíli se čekalo na tu vodu, nicméně pro mě už byl problém vylézt na lehátko, takže na stoličku či jinam, bych nepřelezla, i když jsem chtěla rodit původně na ní.

Na břicho jsem miminko nedostala:O( /ani poprvé, ale tam se se mnou nikdo nebavil/, hned honem honem vyšetřit, měla na zádech jakoby mapu tmavě červenou, pak mi ji jednou chviličku podržela na nakojení a pak už ne a malá ležela vedle v té postýlce a plakala:O( Ty "mapy" jí hrozně rychle vybledly, za tři dny neměla nic, ale stejně ještě jdeme na speciální vyšetření za pár dní.

Mně to vnitřní vyšetření bylo dost nepříjemný a ona se mi omlouvala, že to je horší, než jindy, že mám moc vysoko vak blan. Jde něco udělat, aby se posunul, nevíte někdo?

Já porodila v noci a při přijetí na oddělení si o mimi řekla, sestra donesla, ukázala přebalení a bylo. Na pokoj jsem se mohla dostat tak lus minus kolem čtvrté ráno??? Narodila se v 1.15. Mě do sprchy poslala PA hned po těch dvou hodinách, že se musím vyčůrat, aby nemusela cévkovat a ať to zkusím ve sprše. Došla jsem v pohodě a povedlo se, pak jsem se oblíkla a přijeli pro mě s křeslem a převezli mě na oddělení. Z porodního lůžka dolů mi pomohl a se zabalením věcí manžel, ale hlava se mi nemotala, tak bych to sice pomaleji, ale zvládla sama.

zdenkaradek
13. pro 2009

byyz, když jsem rodila letos v září Šimona, tak jsem do Podolí přejela okolo třetí hodiny odpoledne. Nějakou kartotéku jsem vůbec neřešila, ani mi o tom nikdo nic neříkal. Podle mě jsou všechny karty u sestřiček v poradně. Šla jsem na příjem, když sestřička vyplňovala papíry, tak někam zavolala, aby jí přivezli z poradny karty (ale to už mohlo být okolo čtvrté odpoledne, to už v poradně nikdo není).
Keminek, držím ti palce, ať tvůj druhý porod splní tvoje očekávání. Já jsem v Podolí byla v obou případech spokojená, samozřejmě, chybičky by se vždycky našly.

zzuzinda
14. pro 2009

Ahoj, Kemínek, jak dlouho nechávají mimčo na bříšku maminky, to nemá nijak stanovenou dobu. Nechávali jsme ho tam podle toho, jak bylo zmrzlý. Klidně se může přiložit hned, jak ti ho dají. Problém je v tom, že s přikládáním "pomáhají" dětské sestry, a ty přijdou za chvilku a dost často to brobíhá, že bafnou prcka, bafnou maminu za prso, šup bradavku miminu, to jí samozřejmě nechce, a šup s ním pryč, není to ideál. Ne vždy to je takhle, ale bohužel většinou. Takže si klidně prcka na bříšku posuň hned k prsu, oni od začátku hledají a ožužlávají, co potkají. Jsou to savečci. Ale já osobně si myslím, že miminku je u mámy nejlíp a když ho přikryjou a mamina ho automaticky obejme, tak mu je líp než pod infrazářičem. Základní vyšetření jdou provést u maminky na bříšku, ale zase je to o ochotě dětské doktorky. Váha a míra se během těch několika minut nebo hodin nezmění, atakže žádnej chvat. V některých porodnicích mimčo ani neměří a zváží ho až na novorozencích.
Mě Adama taky samozřejmě nedali, když byl císařem a hrozně doluho - ještě teď, po 1,5 roce mi to je líto. Jen mi ho ukázali, řvoucího a odnesli. Naštěstí ho dostal aspoň taťka. Pak mi ho opět řvoucího přinesli zakuklenýho a položili mi ho hlavičkou na mé rameno a on ke mě hned otočil hlavičku a přestal brečet. Začal zase, když ho odnášelli. Takže ty miminka to vnímají, že jsou u svých lidí a chtějí to. U táty taky nebrečel. Za to táta brečel, když mu ho vzali a prohlašuje, že příště svý dítě nikomu nedá.
Hlaš hned od začátku, že dítě chceš na sebe. Myslím, že to je hrozně důležitý pro všechny. A když jsou všichni v pohodě, tak tomu nic nebrání. Jen ochota lidí.

keminek
14. pro 2009

beddy, se mnou nikdo nic neprobíral ani na sále, ani na šestinedělí. Takže mi taky nikdo nic neradil. Polohy a tak.. Naivně jsem myslela, že to tak automaticky bude.

Malý v postýlce vedle mě už neplakal. Zato pořád otevíral pusinku a vyplazoval jazýček. Takže se evidentně chtěl přisát. Tohle dělal později před každým kojením, je to úplně typické. Já k němu nemohla. Z kozy jsem se nehla, všechno mě bolelo. Manžel ho vzal, že mi ho podá. Jenže.. opět naivky naivní a neználci k tomu.. jsme nevěděli, že je zapnutý monitor dechu. Takže do toho ticha se ozvalo pištění, přilítli zdravotníci a šup s ním zpátky. Takže když budete chtít miminko nakojit, tak předtím vypněte monitor. Na šestinedělí mi ho přinesli až za půl dne a mezitím mu dali dokrm, což jsem zjistila zpětně ze záznamů.

Já se na pokoj dostala tak nějak ve 3 ráno. Na sále jsem si nedošla na wc, to jsem sebou málem flákla. Přeci jen jsem krom bolestivé půlhodinky zažila ještě bolestivou šicí šestihodinovku - s přestávkami, ne v kuse. A jak jsem furt ležela úplně vyfluslá, tak byl s tím vstáváním po takové době problém. Ale na šestinedělí už jsem si došla na wc sama. Jenže se vystřídaly ty směny a ranní už mi malého dát nechtěla (až po vizitě za další 2 hodiny) a to jsem se se sestrou bavila na chodbě před novorozeneckým pokojem a evidentně jsem neomdlévala. Prostě od 3 do 9 jsem o něj prosila a prosila a nic.. až jí mě začalo nakonec být líto, tak ho přinesla. Ale ksichty a poznámky si neodpustila.

Teď už vím co chci, proč to chci a jestli mě naštvou, tak budu snad i schopná odejít ze sálu porodit do toho jejich parčíku. Mám totiž termín v létě 😎 A jestli mi nebudou chtít dát miminko na šestinedělí, tak mi ho za a) ihned přinesou nebo za b) odejdu na revers. To tedy pro případ, že budu rodit tam.. 😝

keminek
14. pro 2009

zdeni, děkuju 🙂 Doufám, že i můj druhý porod bude stejně rychlý a bezproblémový z mé strany i ze strany miminka jako ten první s tím rozdílem, že personál se zdrží zbytečných zásahů, vyjde nám vstříc a narazíme na dobrou směnu jak na sále, tak na šestinedělí.

Ke kartotéce - pokud rodím, jdu přímo k výtahu, o kartotéku se nestarám. Kartu nechť si seženou sami v PC nebo fyzicky kdekoliv v budově. Je mi to jedno.

keminek
14. pro 2009

zuzi, díky 🙂
Pokud jde o přiložení miminka personálem, tak jelikož jsem malého neměla na břiše, tak ho přisávali v té kukle a to ke mně nemohl. Tak pak ležel v té postýlce a otevíral pusinku. Cpaní prsa do pusinky miminka jsem ale zažila na šestinedělí. Bylo to přesně takové, jak popisuješ. Přilítla sestra, hrábla mi na prso, zmáčkla mi dvorec a za takto rozpláclý zatáhla a nacpala ho malému do pusinky. Co dodat? 😅 Snad jen aby si každý našel na netu příslušná videa sám ještě v těhotenství. Prso je dobré chytit, napřímit, otřít miminku bradavku o tvářičku a pusinku a až miminko pusinku otevře, tak se druhou rukou naplácne (zezadu za hlavičku) na to prso tak, aby mělo v pusince i dvorec (tzv. poloha fotbalová a poloha tanečník).

Příště tedy dám jasně najevo, že chci miminko položit na bříško a doufám, že dostanu čas ho přisát. Od prsa mi ho snad rvát nebudou..

Také už své dítě příště nikomu nedám. O záplavě hormonů jsem jen četla, ale pochopila jsem to, až když jsem měla vlastní zkušenost. Osobně jsem na tom byla tak, že i přes veškeré vyčerpání a bolest, jsem nemohla usnout v cizím pokoji bez dítěte. Odpočinout jsem si mohla teprve, když byl vedle mě. Byla jsem šťastná (z něj), ale i zdeptaná a smutná (z nich). Byl to nával emocí. Dobře se nám udělalo až na nadstandardu. Po porodu jsem se chtěla starat o svoje dítě a chránit ho, i kdybych měla padat na pusu. Nebyla jsem v klidu, pokud byl na novorozenkém, kde svítila světla, byl tam šrumec a řvala tam půlka miminek a on necítil dotek. Měl být v klidu a u mě. Nejsme stroje a život přece není jen technický. To by nám pak stačilo jíst, spát a vyprazdňovat se a nepotřebovali bychom vstřícná gesta, lásku a city vůbec. Bylo by nám to buřt. Ale je to velmi individuální, protože když maminka sotva leze a cítí, že se o miminko nezvládne postarat, tak je ráda, že je u sester. Nebo maminky, co jsou zvyklé na staré časy, na tom ani nevidí nic zvláštního a vesele souhlasí. Takže záleží na každém 😉 Ale maminka i miminko jsou připraveni po porodu na něco jiného, než jsou nemocniční postupy. Příroda je příroda 😉

Taky nemůžeš mít ty vzpomínky úplně čisté, radostné.. ale za tohle nemůžeš. Byla tam ta šňůra.. Já zas neměla štěstí na směnu a čas už nevrátím. Tím ale neříkám, že celé Podolí je nemožné. Je naštěstí i dost pozitivních zkušeností.

keminek
14. pro 2009

beddy, nevím, jak setřást to mimčo dolů. Hopsat na balónu? Nebo ještě něco, nějaká poloha?

beddy
14. pro 2009

Keminek, stejné pocity jsem měla, když malá byla dva dny na boxu kvůli žloutence a mě ji nosili jen na kojení,nesměla jsem k ní, jinde se smí, v Podolí ne 😝

byyz
14. pro 2009

holky dík, takže na kartotéku kašlu, to se mi ulevilo 🙂

anicka164
15. pro 2009

keminek: Pro to, aby mimino sestoupilo dolů jsou tzv. úlevové polohy - ty nejsou ani tak od toho, aby se ti ulevilo od bolesti, protože kontrakce prostě bolí, ale jsou právě od toho, aby se ulevilo miminku, když leze dolů. Jsou všechny možné, na předporodním kurzu jsme je dostali namalované, tak mrkni po netu nebo do nějakých knížek, někde to určo najdeš.

Ještě mě napadlo, že být tebou, napsala bych si protentokrát porodní plán. Měla jsem ho a 100% ho dodržovaly. (Akorát jsem si napsala, že po porodu chci mít miminko hned u sebe a ne na břiše - já tím myslela na břiše, oni to pochopily jako rooming-in - moje blbost...)

A pak jsem nad tím ještě přemýšlela - taky si teď říkám, že bych nějaký věci udělala jinak, ale v tu chvíli mě to prostě nenapadlo, nemá cenu si to vyčítat, prostě jsi byla v jiné situaci... Jestli tě to hodně trápí, možná by se našel někdo (třeba nějaká dula), kdo by to s tebou probral, abys tyhle blbý vzpomínky nemusela řešit, když čekáte novýho človíčka. A počítej s tím, že ani tentokrát nebude všechno podle tvých představ - jak se říká "velká sláva se pozná podle toho, že pozdě začne, dlouho trvá a něco se zkazí" 😉

hypo
15. pro 2009

ahojky, tak jsem dnes stravila v podoli peknych 5 hodin..... jsem malem vyrostla, prvni poradna byla zmakla za hodinku a ted jsem si to vyzrala.....
nejdriv jsem cekala 2 hodiny v cekarne nez na me dosla rada, pak jsem sla velky utz protoze jsem rekla ze citim mene pohybu a dr. mela podezreni na mensi mnozstvi plodove vody......
na utz vse v poradku... mala vazi 3440g krasny zdravy miminko
pak jsem sla na monitory a samozrejme dopadly spatne, cely den jsem nic nejedla a uz bylo poledne....
tak jsem se musela najist napit a sla jsem znovu.... ten uz dopadl nastesti dobre.... vsude porad plno lidi a vsude jsem cekala....
za tyden dalsi poradna a monitory tak snad tam nebudu zase trcet tak dlouho
nicmene stale nerodim CS4 a hrdlo zavrene neotevrene nezkracene...... proste kliiidek pohoda 🙂

kvetinka7
15. pro 2009

Anicka, ja byla na predporod.kursu v Podoli a nic o ulevovych polohach pro miminko nerikali.. mne se ten kurs ostatne vubec nezamlouval..nejake vyrazne info neprobehlo..
Hypo, jestli mas CS4,tak uz na hrdle musi byt zmena a to radna.. ja mam CS2 a zacina se mi hrdlo hybat a meknout.. 3440g je krasa 🙂 ..uz abys rodila,vid? 4kg porodit bude sila 😝

anicka164
15. pro 2009

My nebyli na kurzu v Podoli, byli jsme jinde, v Podoli mi to pripadalo kratky a navic zbytecny, po tom prvnim. Chodila jsem tam cvicit, to asi k nicemu moc nebylo, ale PA, ktera to vedla nam postupne rikala hodne z toho, co se asi rika na tom kurzu a hezky jsem se tam naladila na miminko.

keminek
15. pro 2009

aničko díky. Na to se ptala beddy, tedy napsala to jinak.. jak to udělat, aby nebyl vak blan tak vysoko.
No to víš, taky jsem si pobrečela, ne že ne. Ale jak jsem psala. Vyloženě tragédie se mi fakt nestala. J
en mi přišlo líto, že tak rychlý porod s mimčem, co bylo naprosto OK a nemělo v bříšku problém s polohou, šňůrou atd., byl rušen rutinou. Ale měla jsem si něco zjistit. Jenže já se starala leda o výbavičku a pak ještě o to, co budu muset zvládat s miminkem doma a porod jsem vynechala. Do porodky jsem jela úplně v pohodě, bylo mi jak když jedu na dovču. Taková euforická nervozita 😀 Čípek se mi zkracoval už dlouho před porodem a minimálně týden před jsem lítala otevřená na jeden prst, pár dní před porodem už na dva prsty. Na kurzu jsem byla v Podolí a to není žádný kurz, jak ví každý, kdo tam byl. Měla jsem jít na nějaký kurz, který nepořádá porodka.

Na Podolí jsou supr ty jejich porodní pokoje, ty se mi líbily moc. A nadstandard je spíš jak nějaký penzion 😅

Můj nový gyndr dělá monitory u sebe, nebudu muset čekat v Podolí, ani nikde jinde. Můžu k němu chodit celé těhotenství.

keminek
15. pro 2009

beddy, jj. je to nepříjemné při té záplavě hormonů.

keminek
15. pro 2009

s tím CS je to asi dost o subjektivním dojmu doktorů, jak to tak pozoruju 😅 Kámoška měla cs 8 a jaksi jí to bylo k prdu. Ještě nakonec přenášela. Posly měla taky drsnější a nic z nich.

hypo
15. pro 2009

me dr. rekla ze hrdlo je stale zavrene a nezkracene, proste se nic nedeje, cipek mam mekkci ale uz asi 3 tydny takze taky zadna zmena...
nekdo se otvira hned a rychle, u me to asi bude na dyl.....

hypo
15. pro 2009

ja byla na uzasnem kurzu na cernym moste.... 6 lekci po 2 hodinach a probralo se vse i ulevove polohy, kojeni, porod, sestinedeli, tehotenstvi, strava drzeni a noseni miminek a pod
dostaly jsem letaky, a ruzne papiry, vzorky kremu a olejicku......

kvetinka7
15. pro 2009

Ja myslela,ze v Podoli budou mit kvalitni kurs a bez zbytecnych reklam,co se deje jinde.. PA se vsak vetsinou jen usmivala a vykladala zazitky ze svych 3 porodu 🙄 .. otech ulevovych polohach nakonec mluvila[ co jsem se ted mrkla na net],ale jen ve stylu ,ze je dobry hupsat na balone a manzel,aby masiroval zada,tepla voda atd .. spis jen mluvila prakticky,co s sebou ..
ted me mrzi,ze jsem nechodila jinam 😠

mamina5
15. pro 2009

hypo teda takovou dobu jsi tam byla 😅 no to jsem zvědavá na sebe jdu zítra v devět a hlídání mám jen do 11:00tak snad to stihnu 😒

hypo
15. pro 2009

ja to mela vse blbe nacasovane, nejdriv poradna pak monitory, pokud to budes mit obracene tak to snad pujde.... ja se zasekla v cekarne ☹ a pak jsem sla jeste na ten utz a jeste jsem se tam musela naobedvat 🙂
drim palce at jsi rychla

keminek
16. pro 2009

hypo, klidně se taky můžeš otevřít rychle 😉 Že to máš teď zavřené, nic nedokazuje, jak jsem to tak pozorovala kolem sebe. Je to u každého jinak.
V podolí taky vždycky trávila půl dne.. sestry, pak doktor, pak monitor a všude fronta 😝 uvnitř jsem se naopak zdržela minimálně.

mamina5
16. pro 2009

Tak to byl dnes fofr za hodinku jsem byla hotová 😉 pan doktor Zikmund dokonce žertoval 😀 no a pak mi řekl že jsem hezky zavřená a na porod to nevypadá 😅
Já měla nejdřív monitor pak poradnu a pak doktora já myslela,že to tak maj všichni 😒

anicka164
16. pro 2009

Jak to tady tak čtu, tak mi připadá, že pan doktor Zikmund říká všem, že na porod to nevypadá. 😀 Mě to říkal taky...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru