Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

petrakac
16. bře 2012

@saronka Ahoj já chodím do poradny v Podolí cca od 15. týdne a nikdy mi nedělali odhad váhy dokonce ani dnes když jsem den po termínu řekli mi že za 10 dní mi porod vyvolaj pokud do té doby neporodím sama a váhu vůbec neřešili. odhad váhy mi dělali naposledy ve 32. týdnu na ultrazvuku.

petrakac
16. bře 2012

@nanai Ahoj já chodím pátky nevím teda co všechno za doktory tam je ale v ordinaci č.4 je doktor Heřman a k němu chodím a jsem s ním spokojená.

petrakac
16. bře 2012

@luciasekf ahoj já chodím pátky a taky mě objednávaj po týdnu dokonce i dnes jsem 40+1 a jdu v pondělí pouze na monitor a pak v pátek na kontrolu. to je normální prostě jen kdyby ti něco bylo tak jet na příjem na porodní sál

evula83
16. bře 2012

uz se taky tesim,pristi tyden v patek mne take ceka prvni poradna v podolí... 😉 a ctu ze je to tam fakt husty... ☹ otem porodu uz ani nemluvi...ja jenom dufam,ze vsechno bude v poradku a vsechno vzladnu...vsechno se to uz krati...a mne zacina uz chytat panika 😒

luciasekf
17. bře 2012

@nanai aha, tak to je mi líto, že to takhle dopadlo ☹ Ikdyž je pravda, že jsem také trochu zmatená. V úterý jsem tam byla na porodním sále, kvůli bolestem v podbřišku a dr Levá mi řekla, že jsem otevřená na 1prst, ptala jsem se jí na Hamiltona a prý, že mi ho udělá dr ve čtvrtek, tak jsem to doc Zikmundovi říkala a ten mi pomalu vynadal, že jsem zavřená a že je to tírání těhotných a at mi to udělá dr sama, když to říkala...

marinna
17. bře 2012

Ve středu odpoledne chodím k dr. Vackové. Mladičká, neuvěřitelně milá a pozitivní. Ptá se na všechno a člověk se jí opravdu nebojí zeptat na cokoli....

saronka
18. bře 2012

@petrakac joo dr. Heřman je takový menší mladý docela fešák jsem ho tam viděla 🙂)
@evula83 já nevím zda husté.. jako nepřišlo mi..Apolinář čekáš i 4 hodiny co jsem slyšela..já za 2 hodiny byla fakt komplet hotová včetně monitoru, a to jsem ho měla dýl jak malý spal. v kolik tam jdeš? třebas se uvidíme 🙂)
@luciasekf tuším, že dr. Levá nám rodila Sofinku

evula83
18. bře 2012

@saronka ja sem objednana na 8rano v patek...tak sem zvedava co vsechno mne tam ceka... 😉 a ty
si nakolikatu?to si mam nejprv vyzdvihnut svoji nejaku tehotensku kartu v kartotece...neco takoveho mi rikala sestra pri objednani...ale vis sem tehulka ve vysokym stadiu tak nejak zapominam... 🙂

saronka
18. bře 2012

@evula83 já jsem objednaná na 8:30 ale půjdu tam taky už na 8 🙂 jinak jdi v 7:45 do kartotéky a oni ti to vystaví pak s ní půjdeš do poradny, tam vyjde sestra dáš ji to do ruky a ona ti dá lísteček, co namočíš do moči co sis donesla z domova ve zkumavce..pak tě zavolají a ty ukážeš ten vzorek moči zda je ok, tu moč nesmíš vylít ještě si ji tam musíš nechat, kdyby to vyšlo nějak špatně..jdeš k sestrám tam tě vyzpovídají a řeknou ti k jakému dr. jdeš tam si sedneš před tu ordinaci a čekáš až tě vyvolají 🙂)

evula83
18. bře 2012

@saronka hmm tak to se urcite uvidime 😉 okis diky za info...co a jak 😉

jesterka09
19. bře 2012

Holky co rodíte teď už platíte 1700,- otce u porodu? 😲

trckin
20. bře 2012

Holky, co jste si byly v poslední době zaregistrovat....v kolik jste tam dorazily a kolikáté jste byly ? Díky za info ;)

kaaccka
20. bře 2012

@trckin info z registrace 2.3.
v 5:40 jsem byla 2.
v 6:30 6 lidí
v 7:15 8 lidí
v 8:30 10 lidí
nakonec nás bylo myslím 11, ztratila jsem přehled.

trckin
20. bře 2012

@kaaccka Díky díky ;) A jak to probíhalo ? Sepsali jste se na papír nebo tak seděli a vždy když přišla podlední maminka, tak se ta předposlední ozvala, že je za ní ?

kaaccka
20. bře 2012

@trckin Nemáš zač.
Nic jsme nesepisovali, když přišel někdo novej, zeptal se kdo přišel před ním a kolikátej je. Čekali jsme do 10, kdy si pro nás přišla sestra a šli jsme do kartotéky, kde nám dala razítko do průkazky a kdo chtěl, šel nahoru na sono pánevního dna (je to nějaká studie, která sleduje změny pánevního dna po porodu). Na začátku března tam dost táhlo, takže jsme seděli v bundách, nevím, jak tam je teď když se oteplilo. Jídlo a pití se dá koupit na místě v automatu.

sedivka
20. bře 2012

@trckin Ahoj, ja tam byla 11.3. Prisli jsme v 6:45 a byli jsme 5. Do 9:45, kdy nas vzala sestra na zapis nas bylo jen 10, takze puvidne stacilo prijit az na tu desatou. Ale nejaky den predtim tam uz pry bylo v 7h rano plno...

trckin
20. bře 2012

@sedivka To je právě ono, nikdy to nejde odhadnout :(

@kaaccka Ještě jednouu díky, vezmu si taky něco teplejšího.

sedivka
20. bře 2012

@trckin je to vopruz, jsem rada, ze to mam za sebou. Kdyz jsem tam byla, tak tam bylo teplo..

saronka
21. bře 2012

@trckin te´d se registruje od 10 hodin, já byla min. týden v 7:45 v kartotéce pro kartu a byly tam 4 maminy.. počkej.. něco co nevím??? 😀 😀 😀 😀 jinak já jsem sebou donesla papír, a když nás tam bylo cca 5 ( já byla 2.) jsem ho vytáhla s tím, že se zapíšeme ...

trckin
22. bře 2012

@saronka Šári nic si zatím nepropásla neboj 🙂)) Jdu zapsat ségru, protože je v zahraničí. Držím palečky, ať je u vás vše ok a těším na na zprávy a fotky 🙂

evula83
23. bře 2012

ahojte..mozno je to blba otazka..ale chtela bych sem jenom zeptat..ja se na tom v rozhodnuti o epiduraly???????????ja mam totiz z neho strach ale taky mam strach aj bez neho 😒
v poradni mi poradili,ze to mam radsi podepsat..a ze potom,kdyz budu mat kontrakce a rozhodnu se,ze ho nechci..tak mi ho nik nebude tlacit tak nevim... ☹
cim bliz mam k terminu..tym vic mam ze vseho chaos...

korcula
23. bře 2012

@evula83 Ahojky, podepsaný to mít můžeš to ničemu nevadí a neznamená to že když to podepíšeš musíš mít epidurál, já to měla v obou případech podepsaný, při prvním porodu jsem o něj škemrala sama a bylo to fajn, v druhým případě jsem si nechala vzít krev na rozbor, a nakonec na epi nestihlo dojít🙂

anicka164
23. bře 2012

@evula83 Ten papír na epidurál nijak nesouvisí s tím, jestli ho chceš nebo ne.
Jenom než by ti ho dali, tak tohle musí mít podepsaný. A je lepší si to v klidu doma přečíst a případně podepsat, než pak něco podepisovat v kontrakcích. Při příchodu na sál se tě ještě budou ptát, jestli ho chceš nebo ne. Když řekneš, že jo, ještě ti vezmou krev na rozbor, jestli je všechno ok.
Já to podepsala při obou porodech a ani jednou jsem ho nakonec neměla...

kveetiinkaa
24. bře 2012

ahoj, hlásím, že žijeme a jsem ráda, u mě byl císař velké riziko a nakonec došlo na jeho horší variantu. Těhulky nenechte si budit na monitorech miminka dloubáním do břicha, ať nedopadnete stejně, já bych šla na monitor i víckrát, bohužel dloubaly bez ptaní se a nabídnutí té procházky a nového monitoru. Ale už to nevrátím. Bohužel.

Vysněný poslední porod skončil náročným akutním císařem, malý se přetočil do příčky a zjistilo se to až při příjmu a pak už to lítalo hodně rychle.
Podle mě se přetočil po tom čtvrtečním dost nešetrném dloubání těch PA na monitoru, i když dr. v poradně, co byla místo dr., která mi dělala v těhotenství utz a pak dvakrát i poradnu, mě nevyšetřila a ani nedělala utz, takže teoreticky se mohl otočit dřív.
V pátek 16. jsem se vzbudila, že jdu čurat ve 4 ráno a od 4.15 jsem měla kontrakce rovnou po třech minutách, když jsem viděla, že to jsou fakt kontrakce a pravidelné, vzbudila jsem muže a jela sanitkou do porodnice. Tam dlouho monitor a vtipné dotazy, pak jsem šla čurat a přišla mě vyšetřit dr. Nejdřív říká 6cm a pak vyšetřovala dál a už brala monitor, přestala se usmívat a nařídila volat primáře, ten vyšetřil a volali tým s anesteziologem, já ještě stihla upozornit na ten kolaterální oběh na břiše, tak si nade mnou řekli, jak mě říznou a najednou nade mnou bylo asi deset lidí, během pěti minut jsem byla na sále, papíry se souhlasem k operaci jsem podepisovala, když už se rozjíždělo lehátko se mnou na sál.
Nevím, jak dlouho trval ten monitor, sanitka dojela 5.20, zapisovali čas do papírů a řekli to nahlas a na postýlce měl Matěj čas narození 7.46. Ale při monitoru jsem jednou zahlídla hodiny a tam bylo 6.30, tak asi to možné je.

Musím říct, že obdivuju všechny, co jdou do císaře znovu a nechápu, pokud na něj někdo jde dobrovolně jen tak bez zdravotního důvodu.
Normální císař tedy, já mám jizvy dvě, jednu dole a jednu skrz prostředek břicha až přes pupek díky té poloze miminka. Jizva pořád hodně pálí a bolí, ale konečně už chodím celkem rovně.

V porodnici jsem si krom té bolesti jizvy užila svoje, nelíbily se jim výsledky krve, takže spousta odběrů krve, cévkování moči, odběr očistků jako jiné gyn. odběry na jakési testy a několikrát denně měření tlaku. Pak konzultace na interně a sono, zda nemám akutně trombozu, protože jsem měla vysoké crp. Nakonec našli cosi trochu v moči, pustili mě domů s tím, že mi dali atb, prý to s mou anamnézou nařídila internistka.

Do toho se mi mlíčko spustilo až pátý den odpoledne, malý blbne s přisáváním, takže docela boje, naštěstí šestý den, kdy zkusili, zda aspoň něco přibude, když to nechají jen na mě a bez dokrmu mm z banky, přibral a sedmý den jsme nakojili i 70, tak nás pustili domů.
Mně pustili s podmínkou, dali mi nevstřebávací stehy a mohli vytáhnout jen půlku, takže musím začátkem týdne na vytažení těch zbývajících.

Jo a mám napsanou polohu hlavičkou v papírech i od té dr., co se mnou na poradnách jen mluvila, nevím, jak to od stolu zjistila, ale pohyby jsem cítila stejně, takže dle mě hlavičkou fakt byl až do toho čtvrtka.

mahafi
25. bře 2012

@kveetiinkaa Jejda, to sis užila, ale hlavně, že jste nakonec oba v pořádku, ať kojení jde a Matěj krásně roste a má s ek světu a ty ať se brzy zahojíš 🙂. Už bude jen líp, doma a miminkem v náručí jde všechno líp 🙂.
Jinak k tomu podepisování papírů u akutního císaře... já je taky podepisovala na jedoucím vozíku.. ani nevím, co tam bylo.. nechápu, proč tomu říkají informovaný souhlas 😀.

kveetiinkaa
25. bře 2012

@mahafi To je dobrý s tím vozíkem:o)))

Jsem nenapsala, měl 53 cm a 3780 g:o), takže největší z našich dětí.

Manžel říkal, že kousek jizvy mám červený, snad se mi tam nedělá zánět či co, nejvíc mě bolí pupek a pod ním, ostatní je lepší, jen při vstávání, sedání atd. to celé bolí, jinak už jako celek málo. Zítra nebo v úterý mám jít na vytažení zbylých stehů, tak uvidím, co řeknou.

neu.sona
25. bře 2012

@kveetiinkaa A jaká doktorka Tě při vyšetření ani neprohlédla?

anetadr
25. bře 2012

zdravím všechny - jak je to v Podolí na normálních pokojích? Jaké je tam vybavení? Je wc a koupelna jen na chodbě? Ségra se rozhoduje mezi Podolím a Apolinářem.... tak jí pomáhám zjistit info🙂 byla jste v Podolí některá na nadstandardu? Jsou taky tak obsazené jako u Apolináře? Díky za jakoukoli reakci.

jasminy
25. bře 2012

@anetadr Já jsem byla na normálním pokoji, wc a koupelna je jen na chodbě, pokoje jsou po třech. Byla jsem spokojená. Pokud vím, nadstandardy se nedají objednat, buď je volno nebo ne. Apolináře neznám, za sebe doporučuju Podolí.

anetadr
25. bře 2012

@jasminy díky moc🙂 ono to spíš dopadne tak, že půjde tam, kam se dostane do registrace... ráno pojede do Podolí a já se jí pokusím zaregistrovat k Apolináři - co vyjde, tak to asi využije.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru