Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

evab.
16. kvě 2012

Souhlasim s bl4nche a i je nesmysl, že to navyšuje počet personálu, přece nemůžou dopředu vědět, kdo si tam přivede doprovod a kdo ne. To by museli sestry povolávat operativně a to určitě nedělaj, prostě maj rozpis směn a hotovo. Ani nemůžou vědět kolik rodiček se jim tam v daný okamžik sejde. Takže jediný argument je, že jde o vnitřní záležitost a je na každé nemocnici, zda poplatek vybere nebo ne. A co si budem namlouvat, byli by to hlupáci, kdyby poplatek nevybírali, když jim to nikdo výslovně nezakazuje, pokud se tam denně narodí cca 20 dětí, dělá to cca 30 tisíc. To by možná musely ženský bojkotovat celou porodnici, hlásit se jinam a pak by to možná zrušili aby si pacientky znova nalákaly zpět.

nadja73
16. kvě 2012

@evab. bohuzel mas pravdu. Pokud jim to zakon vyslovene nezakaze, tak si ten poplatek schovaji za cokoliv, i treba za dychani vzduchu tatinkem u porodu 😖 a bojkotu Podolske porodnice se neboji, ta, co tam chce rodit, tak stejne zaplati 😔

evab.
16. kvě 2012

@nadja73 To je právě ono, ví, že tam ženský půjdou i kdyby to stálo nevím co, je to stejné jako s těma registracema, už dávno to mohlo probíhat po internetu jako třeba u Apolináře, je jim si myslím fuk, že tam těhotný ženský sedí i několik hodin aby se na ně dostalo. Bohužel můžou argumentovat tím, že komu se to nelíbí, ať jde jinam. Ach jo. Asi si neuvědomují, že to jsme my, kdo jim tam nosí peníze, tak proč neudělat něco pro větší spokojenost pacientek. Nejvíc mě na tom ale štve to, že se neustále schovávaj za nejrůznější směšné výmluvy, proč jednoduše neřeknou, že si chtěj přivydělat a pokud nemusí, tak poplatky nezruší.

ivona83
17. kvě 2012

Ahoj holky, pripravuju si seznam veci do porodnice a zajimalo by me, co dostanu v Podoli erarne (vlozky, kosile, rucniky... ?). Dekuju! 🙂

korcula
17. kvě 2012

@ivona83 no v podstatě nic🙂 jeden balík vložek, jedny sítovaný kalhotky a 5 plenek na miminko

ivona83
17. kvě 2012

@korcula Hmm, tak to je hodne malo 😕 Opravdu tam clovek nedostane ani rucniky?

korcula
17. kvě 2012

@ivona83 ručníky určitě ne, když jsem rodila prvního, tak byli erární košile, a vložky neomezeně ale ted už není ani to

majkali
17. kvě 2012

Ahoj, to je mazec co tu čtu.

Chci u porodu krom manžela i dulu, tak to budu mít ten poplatek 2x, abych začala šetřit.
Když jsem rodila poprvé syna, porod skončil císařem a i tam manžel musel platit přítomnost, ikdyž defakto u něj nebyl, jen na boxu.

co si pamatuju, tak v r 2009 tam bylo neomezeně vložek, 5x kalhotky a košile a oblečky pro mimi. Teď si teda s sebou mám bráti vložky? To abych si i oblečky pro mimčo vzala s sebou.

korcula
17. kvě 2012

@majkali jj, vložky s sebou, a pro mimča tam jsou takový ty klasický košilky, to jo,...🙂

ladie
17. kvě 2012

Tak já jsem dostala dva balíky vložek (bohatě stačily na pobyt v nemocnici), síťované kalhotky, noční košíle (je fakt, že pro ty si člověk musel dojít na sesternu, ale byly) a pro prcka tam bylo kromě plenek a ubrousků na zadek všechno (bavlněné plenky, overalky, zavinovačka, deka).

evab.
17. kvě 2012

@majkali Bohužel je to tak, i když porod skončí sekcí, tak se taky platí za přítomnost otce na boxu. Já šla na císař po 6 hodinách na boxu a dělala jsem si srandu, že to bylo 6 nejdráž strávených hodin s manželem.

bl4nche
17. kvě 2012

@evab.: my strávili na pokoji cca 2hodiny u první dcery a u druhé půl hodiny + u obou porodů 2-3 hodiny po porodu. Takže taky nejdražší hodinová sazba v životě ;) Ale myslím, že manžel byl rád 🙂

evab.
17. kvě 2012

@bl4nche Tak jste lepší 🙂 Akorát já měla celkovou narkozu, takže jsem mimčo viděla prvně jen na pár sekund na jipce a manžel byl akorát u toho když ho okoupali, zabalili a pak si ho mohl na chvíli pochovat a byl poslán domu

amabilis
30. kvě 2012

Ahoj, jdu se sem po delší odmlce zas podívat (po roce a půl). ZAjímavá diskuze ohledně otců u porodu. V Podolí jsem rodila dvakrát, ale pokaždý jsem musela mít na sále svou košili/dlouhé triko a doprovod musel mít taky vlastní lehké oblečení. Takže to jednorázové pro doprovod je nějaká novinka 😝 To bych se snad pana náměstka i zeptala 🙂

petrunice1
30. kvě 2012

Ahoj všem, ráda bych se zeptala, jaké máte zkušenosti s objednáním na ultrazvuk. Kdy je neljepší hodina? Dnes jsem byla objednaná na 9.30, čekala jsem 1,5 hodiny. Minule to byla "jen" hodina. Díky za info, nemám možnost zajistit hlídání pro staršího syna na celý půlden.

verbalinka
30. kvě 2012

Hm, jejich argumentace je pěkně lživá. U mého porodu se PA ukázala jen, když manžel zvonil. Oni využívají toho, že tam ti tatínci jsou a nemají tolik práce. Nebýt manžela, tak rodím mokrá, krvavá a snad sama. Podával ručníky, zvonil na PA, pomáhal s dýcháním apod. Samozřejmě byla PA milá, ale to je její práce. My odjížděli na pokoj a ony si tam seděly a kecaly na recepci.
Já bych ty peníze nezaplatila ani náhodou. Pokud je otec placená služba, tak máme nárok na detailní vyúčtování. Stejně jako u opravy ledničky. Nemají šanci to finančně obhájit.

Já byla v březnu na P4 a dostala jsem dva balíky vložek, síťované kalhotky, tašku se vzorky. Pro mimi tam bylo vše.

kveetiinkaa
30. kvě 2012

na P2 v březnu jeden balík a kalhotky, jinak nic

utz jsem nečekala nahoře nikdy víc jak 20 minut, monitory dlouho, nemyslíš ty? A díky babě z nich mám císař, přetočila mi štouráním do břicha mimi:o(

pejullka
30. kvě 2012

když to tady tak čtu, tak jsem ráda že budu rodit v Moole, tatínek dostane erární oblečení, doprovod stojí 700 a jsou k dispozici vložky a pleny pro dítě, košile i oblečky pro mimi.

ivkaj
30. kvě 2012

@petrunice1 to si asi nevybereš. Po ránu můžou mít předost nějaké akutní UTZ a přes den se zase nasbírají různá zpoždění či protáhnutí vyšetření.

petrunice1
30. kvě 2012

@ivkaj já vím, že něco ovlivnit nejde a akutní utz chápu. Ale nějak se mi nechce se pasivně smířit s jejich stylem objednávání. Stalo se mi už 2x, že jsme se v čekárně sešly 3 maminky, všechny objednané na 8.30 a všechny do ordinace 3. Tak to pak opravdu stihnout nejde a to nepočítám, že doktorka v obou případech dorazila až těsně před devátou. Když mi dneska řekli, že nerozumím jejich systému objednávek, měla jsem jich plné zuby a jejich argument, že jestli mi jde o zdraví miminka, tak si počkám, je vydírání. Kvůli těhotenské cukrovce s inzulínem chodím na ultrazvuk každé 2 týdny a nemám blízko babičky, kterým by bylo jedno, že se každá návštěva Podolí protáhne na celé dopoledne a ony si mohou vnuka na hlídání o to déle užít

petrunice1
30. kvě 2012

@kveetiinkaa nejdříve blahopřeju ke třem prckům 🙂 čekám vždycky opravdu na utz, asi jsi vychytala právě ty lepší časy, nebo jsi měla štěstí. Já jsem na monitory ještě ani nešla, jsem 33 týden a na utz chodím každé dva týdny kvůli sledování velikosti malého, píchám si inzulín

kveetiinkaa
1. čer 2012

@petrunice1 díky, já nevím, já chodila v tom vyšším, myslím druhém patře a měla kromě jednou i štěstí na stejnou dr., milou, pečlivou a fakt jsem nečekala dlouho, to na poradnách a monitorech pak jo. A když se nelíbil tlak a byla bílkovina, tak jsem tam byla 6 hodin, než udělali komplet krev a moč v laboratoři a nový monitor už na sále:O(
Nejhorší je vychytat monitor a po mé zkušenosti už bych tam dole nešla, protože nemám jistotu, že nebudou šahat na břicho i přes můj zákaz a kdyby na monitoru trvali, jakože asi jo, tak chodila jen na porodní sál, tam na břicho nešahali nikdy.
Škoda, že si mě v péči nenechala moje dr., tam mají monitor taky a na břicho nechytaly, řekly, hm, dr. bude chtít nový monitor a ta ho pak chtěla:O)

anicka164
3. čer 2012

@kveetiinkaa mě šahaly na břicho i na porodním sále 😒 samozřejmě teda na při príjmu, ale předtím, když jsem tam chodila na přetáčení a dole už bylo zavřeno...

kveetiinkaa
4. čer 2012

@anicka164 hm, já byla jednou a ne, ale naposled dole na monitoru mi celou dobu sahala a jednou tak moc strčila, že mě bolelo břicho až do večera, tak myslím, že se otočil díky tomu 😠

amabilis
5. čer 2012

Holky, mně se tu nezobrazuje žádný údaj o dětech atd, když se najede na fotku. Přitom před tím rokem a půl to normálně fungovalo a v nastavení to nějak nevidím. Nevíte, co s tím?

amabilis
5. čer 2012

Tak už jsem na to přišla 🙂

tina74
5. čer 2012

@anicka164 @kveetiinkaa Nedávno jsem rodila v Podolí a byla jsem maximálně spokojená s prenatální poradnou, porodem i poporodní péčí na oddělení.
Čtu si teď tady tuto diskusi a úplně nechápu, co myslíte tím "sahali na břicho"? Myslíte tím při připevňování sond nebo vám jím nějak třepali, resp. do něj šťourali, aby vzbudili miminko? Omlouvám se, že se tak blbě ptám, mně se nikdy nic takového nestalo (cokoli nepříjemného na monitorech), tak se ptám skutečně jen ze zajímavosti ...
Možná, že jsem nic takového nezažila, protože naše miminko bylo mimořádně aktivní a monitory vycházely vždy bez problémů, ale ani u ostatních pacientech jsem si ničeho takového nevšimla.

kveetiinkaa
5. čer 2012

@tina74 jo, štouchaly a kolikrát i jiným maminkám a na té poslední kontrole více, co jsem viděla a pak na příjmu říkala sestra, že ten den v noci jich došlo hodně, co ten den byly na monitoru, že to tak běžně nebývá.
Mně štve, že nenabídli možnost se jít projít a hlavně se nedovolí, než mi do břicha rýpe, já bych nechtěla a raději šla xkrát, hlídání dcery jsem zajištěné mamkou měla až do odpoledne. Zbytečný císař.

amabilis
5. čer 2012

Tak mně na monitorech naštěstí vždycky pomohla čokoláda a hodně pít. Mrně se pak mohlo utlouct 😀

tina74
5. čer 2012

@kveetiinkaa Tak to je opravdu nepříjemné a taky by se mi to nelíbilo☹ A hlavně miminku☹ V závěrečné fázi těhotenství už bylo na všechno hodně citlivé a i ty sondy (většinou jsem je měla relativně volně) ho pokaždé pořádně rozlítily... Já jsem u ostatních pacientek spíš zažila, že jim doporučili svačinu a pití, resp. čokoládu nebo musely na monitor přijít později - poté, co se prošly.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru