Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

mavanka
15. únor 2012

@saronka jestli to máš kousek a manžel z práce daleko, tak bych taky jela taxikem

saronka
15. únor 2012

@mavanka no manžel to má z práce tak 20 min. já to mám přes půlku prahy..ale raději si připlatím s tím že budu vědět že jedu do Podolí 🙂

giraafje
15. únor 2012

@saronka No, já jela v prosinci 2010 do Podolí sanitkou, protože jsem v 1 ráno začala strašně silně krvácet, byla sněhová kalamita, takže manžel než by vyhrabal naše auto ze sněhu, tak bych asi vykrvácela. Saniťák a myslím, že i dispečerka na telefonu, se hned ptali, kam mám registraci, a zavezli mě do Podolí. Takže já osobně si myslím, že pokud fakt nejde o sekundy a o život, tak tě zavezou tam, kde máš tu registraci. Navíc ještě za mě vyřídil i ten příjem, tak to bylo dobré.

luciasekf
15. únor 2012

No, já doufám, že kdybych náhodou rodila v noci (manžel dělá noční) a volala si sanitku, takže mě odveze do Podolí, nerada bych, aby mě odvezli do nejbližší porodnice 😠 tak, kde jsem rodila poprvé.. to bych si to raději odrodila doma než tam 😠 😖

ivkaj
15. únor 2012

@luciasekf co jsem zjišťovala, tak v Praze by tě měli vézt do porodnice kde jsi registrovaná, tedy pokud nemá plno, pak tě asi vezou tam kde je volno.

luciasekf
15. únor 2012

@ivkaj já mám nejbližší příbramskou ☹ ale tak snad to zvládneme i bez sanitky a odrodíme v Podolí 😉

kveetiinkaa
15. únor 2012

ahoj, taky doufám, že sanitka případně odveze do Podolí, minule jsme jeli taxíkem, čekala jsem, až dojede sestra hlídat a ona jela z práce z druhé strany Prahy, takže skoro hodinu:o) Teď nevím, jak to bude s hlídáním a jestli manžel pojede se mnou, tak bych chtěla jet sanitkou, on už by se tam dopravil, stejně nejdřív točí monitor a furt se zdržují s těmi vtipnými dotazy, co tam mají v PC beztak vyplněné, takže je to skoro na hodinu.
Minule se mě ptala sestra na dobu, od kdy mám pravidelné kontrakce, kontrakce mi díky ní ustaly úplně a nemohla pochopit, že je pravidelné nemám celou dobu.

bl4nche
15. únor 2012

kveetiinkaa: oproti prvnimu porodu maji pro druhorodicky dalsi sadu otazek typu jak dlouho jsi kojila, apod. ;) Mi to prijde fakt uhozene. Znama rodila v Mlade Boleslavi a tam si s kazdou maminkou dohodnou termin na sepsani karty a prave takovychto otazek. Nebylo by od veci neco takovyho zavest i tady, treba pred prvni poradnou.

mikulka
15. únor 2012

@bl4nche A to se ptají, když tam přijedu rodit???

mikulka
15. únor 2012

@msevy A na kterém odd. jsi ležela? Ono je tam těch P... víc.

ivkaj
15. únor 2012

@luciasekf stačí se dostat za ceduli Praha a je to v pohodě. Nejsem totiž přímo z Prahy, tak jsem se pro jistotu ptala co jak 😅

msevy
15. únor 2012

@mikulka - jo, to kdybych si pamatovala 😀 ale myslím, že na P1

bl4nche
15. únor 2012

mikulka: ano, maji spoustu dotazu, na ktery se fakt super odpovida, kdyz mas kontrakce ... krom jinyho treba telefon a zamestnani manzela/partnera ...

verbalinka
16. únor 2012

V případě sanitky vozí tam, kde máte registraci. Jen v případě stop stavu vozí jinam.
Ty předporodní dotazy jsou strašný. A ještě očekávají, že budete hned odpovídat 🙄 Přemýšlím, že bych je poslala někam a odpověděla, až dodatečně po porodu. Vždyť to nejsou životně důležité věci 🙄

anka.
16. únor 2012

@mikulka Ahoj. Tak jsem to zkusila podle Tvého návodu (Na konkrétního doktora máš samozřejmě nárok. Já to udělala tak, že jsem zavolala na centrálu a řekla, že se chci objednat k tomu dr. do poradny. Dali mi jeho sestru a bez problémů objednali. ) a paní se mi jenom vysmála 😠 A prý jestli jsme spolu domluvení. Takže smůla, výběr dr. je asi jen něco teoretického anebo náhoda a velké štěstí k tomu...

kveetiinkaa
16. únor 2012

@anka: nestraš, já byla objednaná k dr., které jsem se zeptala na utz, zda dělá jako před 3 lety poradny a ona že jo a vezme mě a napsala mi to do zprávy, tu jsem sestrám dole ukázala a objednaly mě v pohodě /5 dní před tou poradnou, žádné tři týdny, moje dr. mě už chce v porodnici a minule jsem tam chodila až do 38., tak jsem to čekala stejně a neobjednala se v Podolí dřív/.
Jenže mám jakousi chřipkovirozu a v den poradny jsem byla ráda, že dojdu doma na wc, kašel jak blázen a manžel říkal, to nepůjdeš, ještě dostaneš zápal plic.
Tak doufám, že mě objednají po telefonu zase k této paní dr., ráno tam chci volat, je mi o něco líp, snad bych to v pondělí už zvládla. Jestli mě neobjednají, tak půjdu asi bez objednání nebo nevím:O(
Za týden k ní jdu na utz.

Ty dotazy jsou strašný při porodu a největší hnus je, že to mají v PC a stejně se ptají a na dotaz, proč se ptá, prý musí a říkám, vždyť to máte tam napsané a nic se nezměnilo /viděla jsem, jak jede dle seznamu v PC a jen to očima kontroluje/, prý se ptát musí:O( Ještě bych chápala základní údaje a pojišťovnu, aby jim proplatili náklady, ale telefon a zaměstná ní muže s porodem fakt nesouvisí.

valentynkaa07
17. únor 2012

@kveetiinkaa no musim reagovat na ty přiblblý dotazy. mě se stalo několikrát, že se mě sestra zeptala, kolikrát jsem rodila.....tak jsem řekla jednou brala jsem porod jako fakt porod, no a pak mě sprdnou za to, že jsem nenahlásila do počtu porodů potrat. tak se maj rovnou ptát, kolikrát jste byla těhotná a bylo by to jasný, ano souhlasim s tim, že mají vše v pc a ptají se pořád dokola jak u blbejch 😝

kveetiinkaa
17. únor 2012

@valentynkaa07: to je hezky necitlivé a hloupé 😲 😖

valentynkaa07
17. únor 2012

@kveetiinkaa no me se to v tomhle těhotenství stalo i jinde, ne jen v podolí, takže se takhle asi ptaj běžně, když dělají anamnézu, ale když se zeptaj kolikrát jste rodila, tak to beru jako porod, ne potrat 😠 jenže já blbec jsem vždycky automaticky odpověděla jednou, a pak ze mě vylezlo to další, takže tam musely ty čísla přepisovat a kroutily hlavou co jsem za blba 😝

anka.
17. únor 2012

@kveetiinkaa tak přeju, ať chřipka přejde. Jinak, když jsi domluvená přímo s dr. tak to je něco jiného... já byla jen zklamaná, protože na papíře z podolí psali cosi o tom, že se máme objednávat brzo kvůli např. možné volbě lékaře atd. - ale praxe je holt jiná no 😠 Tak držím palce!

Jinak soouhlasím s vámi, že ty otázky to je něco strašnýho. Dorazila jsem do podolí minule jen taktak a do toho musela tohle řešit mezi už dost rychlýma kontrakcema 😝

luciasekf
19. únor 2012

@valentynkaa07 také se mi to stalo, že se mě ptají, kolik porodů mám za sebou, tak vždycky řeknu jeden a za chvilku řeknu, ale prodělala jsem i potrat. Také ho neberu jako porod, ikdyž mi dělali kyretáž. Beru to spíše jako těhotenství...

@anka. já jsem byla před 14dny u svého dr a ten se ptal, jestli už jsem objednaná do Podolí, tak jsem mu říkala, že se objednám až podle něho, protože přesně jak píšeš, dostala jsem u registrace papír, že se má volat 2-3týdny před první návštěvou. A můj gyndr říkal, že v Podolí mají frmol, že mě chce ještě za 14vidět on a pak mě předá do POdolí. Tak jsem si minulý pátek volala do Podolí a sestra se mě ptala, kdy jdu naposledy ke svému a to jsem byla ted 16.2, tak mě hned objednala na další týden, takže jdu ted ve čtvrtek. Objednala mě hned na 8:15, tak doufám, že tam nestrávím celé dopo 😖 Příště se objednám asi na odpoledne, mám to i těžší s hlídáním takhle dopo ☹

kveetiinkaa
20. únor 2012

@luciasek na dopoledne na osm objednávali aspoň před třemi lety nejvíc maminek, je to čas, kdy čekáš u sester, ne kdy jdeš k dr., doporučuji jít dřív, abys mezi prvními odevzdala průkazku sestrám a šla tak brzo k dr. a jestli máš napsaný i monitor, tak na ten můžeš jít hned, jak na něm bude volno ještě před vyšetřením u dr., aspoň budeš mít výsledek v ruce a když bude v pořádku, půjdeš od dr. rovnou domů.

Já si dnešek v Podolí opravdu užila:O( Všechny sestry, PA, doktorky byly super a ochotné, hodné, ale strávila jsem tam pět hodin.

Minulý týden jsem byla objednaná do porodnice na poradnu a jak mi bylo zle, tak manžel říkal, že mám ležet a nešla jsem. Chtěla jsem se objednat na dnešek, ale v pátek, když už jsem věděla, že dne budu moct jít, jsem se nedovolala a dnes jela s tím, že buď mě vezmou nebo ne. Minule jsem měla dojít kolem poledne, že to začíná dr. ordinovat, tak dnes jsem jela stejně. Sestřičce, co vybírá karty jsem vysvětlila situaci, ona se zeptala staniční sestry a řekla, že mě vezmou. V půl druhé jsem byla u dr., vyšetřila mě a nelíbil se jí hraniční tlak a bílkovina v moči. Takže mi vypsala žádanky na odběry krve a moči na statim a že mě podle výsledků buď pustí domů nebo tam zůstanu.

Výsledky měly být za hodinu, ale trvalo to déle a protože těhotenské ambulance už končily, musela jsem si pro ně jít na příjem na porodní sál.
Tam sestřička řekla, že laboratoř je dobrá, ale budou mi točit ještě jeden monitor. Nakonec byl dobrý monitor i kontrolní tlak krve a domů mě pustili.

Problém byl, že muž zůstal dnes z práce díky silnému nachlazení doma a já měla vyzvednout syna z družiny a díky tomu zdržení v Podolí jsem dorazila čtvrt hodiny po zavírací době a na telefon do školy se nešlo dovolat, takže jsme se báli, co bude. Nakonec volala vychovatelka a domluvila se s mužem, že tam do 15 minut už budu a on jí vysvětlil situaci, ani se nezlobila, ale bylo mi to nepříjemné, že tam na mě čekali, jenže rychleji jsem se dostat nemohla:O(

luciasekf
21. únor 2012

@kveetiinkaa no, mě to bylo jasné, že brzy ráno objednají co nejvíce mamin, aby pak měly klídek na kafíčko a drby 😖 No, uvidíme, jak tam dlouho budu. Mamka si vzala v práci volno, aby mohla hlídat Kubíka, nechtěla jsem ho tahat sebou, přeci jenom furt něco řádí a být tam s ním dlouho, to bychom asi nezvládli ani jeden ☹
Jestli půjdu na monitor ještě nevím. To se dozvím až tam.

To je mi líto, že jsi tam strávila takovou dobu. Já čekám na statim na Karláku 2hodiny, někdy i více a stačí mi to 😠

simimo
21. únor 2012

Ahojky holky, chtěla jsem se vás zeptat, jak brzo a jak jste se teď registrovaly do Podolí? Jak to probíhá? Já v r. 2007 tam jen zavolala a stačilo to po telefonu a myslím že ve 14-16 týdnu. Ale teď už je asi zase vše jinak ☹

kveetiinkaa
21. únor 2012

@simimo: teď musíš přesně v den, kdy jsi 14 tt a nula a registraci posunuli později, ale berou jen 12 lidí, tak si to ohlídej a radši si přivstaň, jinak se nedostaneš:O(

ivkaj
21. únor 2012

@simimo registace je přesně 14+0, jestli chceš vědět přesné datum, tak si tam zavolej a paní ti to po telefonu řekne. Jinak manža mi tam byl vysedět registraci dneska a kolem 7h ta bylo 7lidí. Registrace je však až od 10h. Na Emiminu je k tomu i diskuze.

hypo
21. únor 2012

taky jsem rodila v podoli a ted tam budu rodit zas, registrace se musi osobne (nebo manzel)... ja tam byla v pul sedmy a byla jsem desata ... berou 12 rodicek denne presne v terminu14+0tt, jinak te vyhodi (to se stalo me pred dvema lety, jsem tam sla o jeden den driv a musela jsem si to zopakovat na druhy den .......

hypo
21. únor 2012

jinak ja holky v podoli travila dlouhe hodiny, snad kazdou navstevu monitoru jsem si musela i dvakrat zopakovat protoze mimino proste spalo, at jsem jedla pila chodila cokoliv proste to neslo natocit, takze jestli to ted bude stejne tak me odvezou ☹ jsem tam kolikrat stravila i 5 hodin... netusim jak se mi podari zajistit hlidani pro amalku takze jestli tam bude muset se mnou tak to bude vopruz

kveetiinkaa
22. únor 2012

@hypo: manžel hlídat nemůže nebo rodiče, kamarádka, sousedka? Je fakt, že to čekání je náročné i pro dospělé, natož pro dítě, se mnou byl jednou syn, ale jen na monitoru, když jsem čekala malou, na monitoru to šlo, ale na vyhodnocení jsme museli čekat na porodním sále a tam už se dost nudil, zrovna bylo hodně porodů a čekali jsme dlouho. A to měl už 5 roků.

tery58
22. únor 2012

Ahoj mohla bych se přidat k diskusi? Termín mám dnes a malýmu se na svět 2x nechce 😉. Jak jste se bavily o té sanite tak ta Vás odveze v rámci Prahy kamkoliv kde jste zaregistrovany pokud to není akutni ( to v případe krvácení asi) jinak když bydlíte za Prahou tak Vás sanita odveze na kraj Prahy kde si přesednete do druhé sanity, která už Vás hodí tam kde máte registraci. Je to mazec. Jinak ja jsem byla hospitalizovana v Podoli před 14 dny kvůli velkým a pravidelným bolestem, ten dotazník me taky dostál. Při těch bolestech jsem si nemohla na nic poradne vzpomenout. Ale myslím, ze by to šlo sepsat i v první poradne, ale to nevím určité. Vůbec první poradna v Podoli svoji za to. Pokud tam nemáte sepsanou kartu v kartotece, tak je lepší jít tam dřív ( asi o půl hodiny) a kartu si nechát sepsat. Pak tu kartu dáte nějaky sestře v poradne, která si bude všechny postupně volat a lifrovat postupně do asi 5 ordinaci na kontroly. Pak čekáte na kontrolu kde Vás doktorka vyšetři a posle na monitor. Výsledky monitoru chce vidět jestli je všechno jak má být. No jinak řečeno první návštěva v poradne je na celé dopoledne. Ja byla objednána na 8:15 byla jsem tam už v 8 a kartu jsem si udělala když jsem tam byla hospitalizovana. A domů jsem šla kolem poledne. Na ten monitor doporučuju si sebou vzít neco na mlsani, pití (když mimco spi je dobrá cola, po ní se vždycky začne vrtět) a neco na čtení. Nejkratsi dobu se tam sedí tak 20 minut.
To je asi vše co jsem tak nějak chtěla. Přeju všem pevný nervy a rychlý bezproblémový porod a zdravá mimiska! 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru