Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

karol84
19. zář 2011

@evab. jela jsem také rovnou do porodnice
sanitka prý vozí do nejbližší porodnice. taky jsme měli v záloze taxi místo sanitky.

bl4nche
19. zář 2011

ttyna: je to věc názoru. Každá mamina nemá možnost vyrazit rodit do Hořovic. A v Praze holt asi Podolí vítězí. Z mého pohledu jsou tohle maličkosti.
co se porodních sálů týče: vanu mají, na porodním pokoji č. 8.
Byla jsem 2x na oddělení P1 a váhy byly na pokojích. Jen ve vedlejším, malém dvoulůžáku, do kterého se váha nevešla, používali váhu na chodbě. Kdykoli sem šla do sprchy, byla vždycky minimálně jedna prázdná. Oblečky byly, jen se muselo za sestrama. Dřív byly volně na pokojích, ale změnili to. Co jsme se bavili s jednou dětskou sestrou, říkala, že se jim za tři měsíce ztratilo asi 800 plín. Takže o čem to asi bude? Před dvěma lety zase říkaly, že nemůžou dávat digitální teploměry, ale klasický, že se jim ztrácely ...
Spíš bych hodnotila jiný věci - personál - jak na porodním (až na ne příliš komunikativní dr. Levou), tak na šestinedělí super přístup (na P1 za všechny výborná dětská sestra Gábina).

bl4nche
19. zář 2011

evab: záleží, jak se ti porod rozjede. Pokud "jen" praskne voda, i volat. Pak se ale může stát, že ti řeknou, že mají stopstav :( S hodně rozjetým porodem už tě přijmout musí. PA, co mě rodila, říkala, že krom těch 8 pokojů mají v záloze ještě další - jakési přípravny - a teoreticky je možný porodit i tam ...

verbalinka
20. zář 2011

Ahoj, včera jsem se vrátila z Podolí. Byla jsem od čtvrtka hospitalizována kvůli velkému krvácení na G3 a musím Podolí pochválit. Péče super, sestry bezva, spolubydlící taky. Byla jsem na třílůžáku, většinu času jsme tam byly ve dvou. Hned vedle pokoje byl záchod a sprcha a vždy čisté. Jediný "problém" byla strašná postel, tvrdá a vrzající, pak chrápající spolubydlící a jídlo. Ale mám teď trošku nechutenství, takže kdybych nebyla těhotná, tak by mi jídlo možná ani nevadilo 🙂

Jo a byla jsem se v úterý registrovat, přišla jsem před půl šestou a byla jsem první. A na termín 13.3. nás nakonec bylo jen 10. Ale jedna maminka byla v pátek a v půl šestý byla už devátá a kapacita se do šesti zaplnila 😖

eviss
20. zář 2011

Ahoj holky, prosim Vas na oddeleni sestinedeli jste si tedy braly plenky pro mimco? a rovnou uz na sal, nebo jste pak poslaly tatinka?

arianka
20. zář 2011

@eviss : neměla jsem v podolí své plenky, až asi po 3 dnech mi sestry řekly, abych si nechala dovézt své, první dny nebylo hned třeba, ale samo mohou být, stačí tatínka úkolovat, aby dodal 🙂

bl4nche
20. zář 2011

eviss: po převozu na šestinedělí dostaneš malý balíček o 4 dětských plenkách a vzorku Bepanthenu. Plínky stačí tak na půlden, záleží na miminku. Já měla plíny rovnou v tašce na sál, ale klidně stačí, když je otec nebo kdokoli jiný donese až na šestinedělí.

beisis
20. zář 2011

@evab. Taky jsem jela rovnou.
Jinak taky můžu srovnávat Hořovice a Podolí. A ještě ke všemu to můžu srovnat i po císaři. Přístup personálu mi v Podolí přišel mnohem lepší než v Hořovicích. Až teda na poslední den. Co se týká stravy vede Podolí. V Hořovicích se to nedalo jíst a ještě jsem dostala 4x za pobyt rybu ( ryby nejim). Jediné co bych podolí vytkla je teda oddělení šestinedělí. Můžu říct, že na některých místech si dojít na toaletu je fakt otřesné. A i teda to sprchování mnohdy stálo za to. To teda Hořovice vedou. Tam byli pokoje úplně super sociální zařízení na pokoji bezvedné a hlavně i ta lednička. Je fakt, že po prvním císaři, že jsem se nehýbala tak mrštně jako po druhém, takže jsem to hodně ocenila. Porodní sály nemůžu porovnat, protože jsem se dostala na ten porodní pokoj jenom v Hořovicích a v Podolí jsem jela rovnou z přípravy na operační sál. Ovšem v Hořovicích byl super jediné, co mi vadilo, bylo to, že jsem rodila v noci a byla jsem tam úplně sama PA přišla jednou za hodinu natočit monitor. Musela jsem počkat až se vymění služby. Jo a ještě mi v Hořovicích vadilo to, že do lékárny nás nepustili byla mimo nemocnici. Sice v areálu ale vlastně mimo. Nemohli jsme opustit oddělení. Je fakt, že jsem tam rodila 2010 v únoru, tak možná proto. Co se týká oken, tak protahování by mi fakt nevadilo na obou místech mi bylo horko. V únoru přetopíno a teď v srpnu jsem rodila v těch největších vedrech. Jo a ještě jedno takové menší plus, v podolí jsem nebyla na jipce. Rovnou mě dali na pokoj. Co mi ale nejvíc na Hořovicích vadilo, bylo to, že jsem syna po jeho narození viděla až po osmi hodinách. Což teda mě osobně hodně vadilo. Teď jsem taky dceru viděla až za nějakých 24 hodin, ale tam to bylo způsobeno předčasným narozením a že musela na novorozeneckou jipku, kvůli dýchání. Já bych klidně brala znovu Podolí, protože mě teda hodně záleží i na chování sestřiček. Ale kdybych se měla rozmýšlet kvůli pohodlí beru zase Hořovice. 🙂

luckar
20. zář 2011

@eviss dají se koupit třeba Pampers Newborn asi po 43 ks, jsou skladné a do porodnice ideální. Přihoď si je do tašky a pak ti je MM, nebo zřízenec odnese až půjdeš na pokoj. Ale počítám, že pokud bys je neměla, tak ti je bez problémů dají.

eviss
20. zář 2011

@luckar
@bl4nche děkuju holky 🙂 a jinak jak se Vám rodilo v Podolí?

luckar
20. zář 2011

@eviss mně dobře...sice začátek neutíkal, ale porod jako takový byl balada. Super doktorka, super asistentky. Byla jsem úplně maximálně spokojená. Cítili jsme se tam dobře, MM si stihl dojít i na oběd (PA ho na chvíli vyhodila 😀). Měli jsme PA Samkovou a ta je fakt super, pak jednu ještě nedostudovanou a ta byla taky parádní.
Přijeli jsme ve 3 ráno s prasklou vodou (1:30), sestra natočila monitor a pak nás poslala na porodní sál. Tam jsem byla do asi 11 s bolením břicha (neustálá bolest podbřišku, ani né kontrakce) a neotvírala jsem se, potom po doporučení PA epidurál a pak jsem se zázračně rychle otevřela a ve 14:49 byla malá venku. Vůbec si neuvědomuju jak dlouho jsem tlačila. Ale nadavno jsem se koukala na fotky a ve 14:24 jsem focená na pokoji s břichem a ještě se nic neděje...bylo to asi chvíli před příchodem Dr. 🙂

karol84
20. zář 2011

@bl4nche také jsme narazili na dětskou sestru Gábinu a dostala by od nás 1*

bl4nche
20. zář 2011

karol84: taková na mikádo, cca 45 let, bruneta, možná melír? Byla jediná, kdo se představil a řek, že s náma stráví svou dnešní službu 🙂

karol84
20. zář 2011

@bl4nche jojo, my jsme ji meli asi 4 dny

eviss
21. zář 2011

@luckar jee tak takovej porod bych si taky prala 🙂 a co epidural?da se to zvladnout? ja bych ho na jednu stranu chtela,ale bojim se toho pichani do zad..Kdyz jsi sla tlacit, tak uz odeznel?

luckar
21. zář 2011

@eviss já ho za žádnou cenu nechtěla. Ale nepřestávající bolest břicha, která nešla ničím rozehnat...vůbec nevím k čemu to přirovnat. Něco jako stálá křeč úplně dole v podbřišku. No a v kombinaci s nespaním celou noc jsem už byla fakt unavená. Takže po doporučení PA ať to zkusím, že se možná i rychleji otevřu jsem se nakonec rozhodla jíd do něj. Hele píchali mi ho někdy kolem 12 hod. a další dávku už jsem neměla a po té 14 potupně odezníval, ale to už se dalo zvládnout, protože to přecházelo do kontrakcí a prostě se šlo na věc. Měla jsem fakt srach, jak se tam "stočím" do klubíčka, ale s anestezioložkou, která to píchá chodí i sestra od ní a podrží tě jak je potřeba.

verbalinka
22. zář 2011

Ahoj, tak jsem šíleně nas.aná na Podolí. Dneska jsem u byla u své gyn a propouštěcí vyšetření v podolí odbyli a je úplně mimo 😠 Hematom mám stále - 3 cm dlouhý, k tomu mám placentu úplně dole, jen 5 mm od branky. Takže musím jen ležet a doufat, že hematom zmizí a placenta se vytáhne 🙄 Ne vždy velká porodnice znamená velkou odbornost 😒

bl4nche
25. zář 2011

verbalinka: kdo tě vyšetřoval, resp. propouštěl?
eviss: oba porody vcelku rychlé. Popis snad později.

verbalinka
26. zář 2011

@bl4nche propouštěcí papír jsem dala svý gyn, ale jestli si dobře pamatuju, tak Hanáková. Nakonec byl nejpřesnější při vyšetření takový starý doktor na podolské pohotovosti při přijímání, ten teda nenašel hematom, ale viděl, že mám nízko placentu a je to problém. Pak mě vyšetřoval Verner, ten zase našel hematom, ale placentu neřešil. A Hanáková mě prohlásila za totálně v pořádku 🙄 (doufám, že jsem její jméno nepopletla 😅 )
Ona, kdyby udělala vnitřní utz, tak by to musela vidět, ale udělala jen v rychlosti přes břicho a sáhla do mě.

Jen jsem tím chtěla napsat, abychom se neupínaly na to, že Podolí znamená kvalitu. Hodně maminek do podolí jezdí rodit z velké dálky jen proto, že si myslí, že budou mít lepší péči. Ale já, bydlet za Prahou, tak rodím v místní porodnici a užiju si přirozený porod (ne rychlokvašku) 🙂

anka.
26. zář 2011

Ahoj, nemám sílu přečíst všechny příspěvky. Ale chci se zeptat na tu šílenou registraci, která je teď v Podolí? Jak to celé v praxi funguje? (info ze stránek upmd samozřejmě znám) V kolik hodin tam člověk tak musí být, aby se dostal? To se tam pak celou dobu stojí ve frontě? Četla jsem tu i něco o pořadníku na vrátnici - jak to je? Nedochází k nějakým bitkám? 😅 Díky moc za veškeré praktické info a tipy ohledně registrace.

karol84
26. zář 2011

@anka. zkus se podívat tady: https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/registra...
ve zkratce:
- asi je dobré tam být před 6 hodinou (někdy je už v 6 plno, jindy se ale nenaplní ani limit 12 budoucích mamin)
- je tam pár židlí, ale všichni si nesednou - čeká se na chodbě před kartotékou; dá se posedat i na okolní obložení fontánky či zídku u sloupů, co jsou hned vedle. vyloženě o "frontě" jsem ještě neslyšela, ale moc příjemné to čekání není.
- většinou tak půl hodiny před otevřením kartotéky vyvěsí sestra na dveře kartotéky papír, do kterého se mají čekající zapsat v pořadí, ve kterém přišly
- o bitkách nevím

verbalinka
27. zář 2011

@anka. Jak píše Karol. Dle mého je nejlepší tam být kolem půl 6, tak je skoro jisté, že to vyjde. Dá se sedět i nahoře, míst je dost. Při příchodu se zapíšeš na vrátnici, já vzala k registraci i svůj papír a pro jistotu jsme se zapisovaly ještě tam. Bitku jsem taky nezažila. Tím, že se maminky zapisují na vrátnici se eliminují hádky 🙂 Mně teda to čekání moc nevadilo. Kecaly jsme a četly si, uběhlo to docela rychle a po registraci jsem si zašla do kantýny pro chlebíček 🙂

ladie
27. zář 2011

No tak já jsem zažila ne "bitku", ale některé ženské se chovaly jako krávy (omlouvám se za ten výraz, ale prostě to tak bylo). Po příchodu se každá ženská slušně zeptala, kdo je poslední, aby věděla, za kým je na řadě. Ale jakmile sestra dala na kartotéku ten papír na zapisování (cca čtvrt hoďky předtím, než začali registrovat), tak se tam nahrnuly hlavně ženské, které přišly poslední, aby se stihly zapsat jako první 😠 No, místo některých tam byli jejich chlapi, tak to tam trošku zkorigovali, ale fakt chování jako v první třídě.

Navíc tam byly 2 maminy, na které se nedostalo (znáte to - kdo pozdě chodí...) a strašně se rozčilovaly a ječely, jaktože někoho může registroval jejich manžel a nemusí tady přijít osobně... BLABLABLA!!! No síla!!!

Jo a doporučuji tam být tak kolem půl šesté a vzít si sebou snídani nebo drobné do automatů na kafe a občerstvení. A záchody jsou v prvním patře (hned za rohem od automatů). Pevné nervy.

anka.
27. zář 2011

@karol84
@verbalinka
@ladie díky za odpovědi, mám z toho stres už teď a představuju si to jako hroznou řežbu (silnější vítězí) 😀

ladie
27. zář 2011

@anka. Ale zase je to jen jedno ráno. To zmákneš. A budeš bohatší o prima zážitek, který jen tak někdo nezažije 😀 😀 😀

anka.
27. zář 2011

@ladie prima 😀 když já jsem ta, co se moc cpát neumí
jo a mimochodem - neuvidíme se tam? 😉

karol84
27. zář 2011

@verbalinka tak to je vylepšení, pokud se dává papír už na vrátnici

sipkova1
27. zář 2011

@ladie no mě taky trochu překvapilo, že tam byli chlapy, zvlášť když na stránkách maj rudě napsáno: "Způsob registrace je možný pouze OSOBNĚ v kartotéce". Já si původně myslela, že jen vystojej (nebo spíš vyseděj 🙂) tu frontu a partnerka přijde před 7, ale ne, 2 chlapi šli pak k okýnku v kartotéce s těhu průkazkou partnerky a normálně ji zaregistrovali. Možná to měli telefonicky domluvený, jinak nevím.
@karol84 my jsme se také psali na vrátnici na papír, byl tam moc sympatickej vrátnej. Ale možná je to jak kdy, protože tu pár holek psalo, že se na vrátnici nezapisovaly.
@anka. je dobré se po příchodu zeptat po kom jsi a kolikátá jsi, tím se snad předejde sporům, při zapisování na papír co vyvěsí sestra. 1,5 hodiny předem by dle mé zkušenosti mělo stačit, docela to tam uteče, já např. dost času strávila tím, že jsem porovnávala velikost svýho břicha a břicha jiných čekajících 😀

anka.
27. zář 2011

@sipkova1 to osobně podle mě znamená, že nemůžeš např. po telefonu nebo mejlem...ale musí tam jít zktrátka někdo disponující tvojí průkazkou a kartičkou pojištěnce (to znám tady z koníka) Jinak díky moc za info.

karol84
27. zář 2011

@sipkova1 nám potvrdilo víc známých, že je možná registrace ze strany partnera, že těhotná nemusí jít osobně

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru