Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
amabilis
8. led 2009

No já byla zatím jednou u Zikmunda a on byl velmi příjemnej, jemnej, i sestra. Doknce mě na první návštěvě poslali hned na monitor... V pondělí jdu opět k němu, poku tedy do tý doby neporodím 😅

monique_2006
8. led 2009

ja jdu na kontrolu zitra dopoledne, tak jsem zvedava, snad nedopadnu jako campi - chudaku, mas to s tou cukrovkou komplikovany. ja tam zatim byla max 2 hodky a to jen proto, ze mi delali hodinu ultrazvuk, protoze milostpan chrnel...

amabilis
9. led 2009

Koukám, že je výhodný nemít cukrovku...

Holky mně je zle, chce se mi zvracet a je mi furt na omdlení, takže jsem celý den proležela. Teď jsem se šla podívat, co je novýho a zase hupky dupky do postýlky. Když už nic jinýho, tak ať aspoň načerpám sílu, že jo 😅

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
amabilis
9. led 2009

Gedren, bydlím teď u tchána a do pracovny, kde je počítač, se chodí přes koupelnu. Takže když jdu na záchod (chodím dost často), tak většinou nakouknu. A právě jsem se pěkně pos... Teda záchod jsem stihla 😀 Tak nevím, jestli jsem něco špatného snědlo a nebo se tělo fakt připravuje...

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
amabilis
9. led 2009

Gedren, taky začínám mít obavy, ale jsem doma sama. Musím aspoň do rána vydržet. Jdu zas do sprchy, tak jsem se šla na chvilku uklidnit k počítači.

arys
10. led 2009

ahojky holky a maminky musím říct že jsem rodila v podolí a musím si pochválit personál byli tam všichni hodně milý a ochotný nevím zda to bylo tím že jsem rodila v 7 měsíci nebo jestli je to normální ale asi jo protože už tam rodili 4 kamaradky a vždycky na míru spokojený ze vším tak jenom vřele doporučuji ahoj Regča 🙂

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
amabilis
10. led 2009

V pohodě - dá-li se to tak říct. Bolest v zádech už nepřestává. Zbytek vcelku dobrý. Sama už nejsem a můj drahý je snad už na cestě. Řekla jsem mu, ať přijede, že když se to do tý doby nerozjede, tak to nějak postrčíme. Sice nemám na takové věci náladu, ale dněšní noc bych nechtěla opakovat...

niikkyy
10. led 2009

Ahojda:

Tak já jdu Už na první KO do Podolí 19.1..jsem na to jako zvědavá..nějak z toho mám strach..jsem zhýčkaná vyšetřováním mé DR a ted někdo cizí...to bude maso!Ale prej vyšetřují jen prstíkem..co?
Jo a holky na jak dlouho se mám taky připravit cca že tam zkysnu?Jede se mnou MM a bude po noční a pak mezi nočníma,takže bude velmi přijemnej 😅

Jinak je mi tak poslední 3 dny z každého jídla zle.okamžitě mě chytá žaludek,bolí hlava a malej šíleně vyvádí,protahuje se a už to jako dost bolí 😅

V noci spát nemůžu pořádně..chytaj mě křeče do lýtek a do břicha...momentálně horní část..zda jako přežiju ješty ty cca 4 týdny.budu dobrá 😅

Jinak holčina co u nás rodila v Podolí,tak taky chválila,až na pár maličkostí,spíš komplikací u porodu,ale rodila o dva měsíce dřív 😔

niikkyy
10. led 2009

jo a konečně mám kojo podprdu..konečně jsem jí koupila a i cena mě překvapila..platila jsem 360kč..jsem čekala že pod 500 nepůjdu 😅 vzala jsem jednu a pak vemu dle velikosti aby seděla přesně akurát 😵

ma12
10. led 2009

Nikky: to uz pujdes i na monitor, co? ja jsem tam v prumeru (sestricky, kde mi vezmou miry, vahy, pak doktor) tak od pul hodky do hodiny. Ted jsem tam byla teda hodinu, Mudr toho mel dost, bylo to jak na bezicim pasu.
A priste jdu nejdriv do poradny a pak na monitor,kterej trva tak 30-45 min. Takze pocitej tak hodku a pul, ze tam stravis. Minimalne.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
niikkyy
10. led 2009

ma12: OK super..tak prostě ty dvě hodinky počítám,že tam asi tvrdnu a je to..mě je to šumák,ale ten protiva nevyspalej bude mimon 😀

dneska úplněk?mazec..

nevím zda půjdu na monitor už..uvidíme!!
a co to vyšetření?co vše děla?

campi
10. led 2009

uplnek, jo? mne by se vikend moc libil, to jsem uplne relaxovana a vyklidnena. Pres tyden je manzel vytizenej snad kazdou minutu, nechodi uz ani na obedy, domu dorazi kolem 8. A ja taky trochu pracuju, k tomu sama doma - myslim na blbosti, takze je to takova blba konstalace. A v noci nemuzeme spat! No, tento nebo pristi vikend by byl fajn.

Vlastni poradna se da zvladnout dost rychle (kontrola moci, zapisovani hmotnosti a mereni tlaku), pak se presunes pred vysetrovnu - tam se ceka různe, zazila jsem situaci, kdy jsem byla hned druha na rade a taky situaci, kdy jsme 1,5 hodiny cekaly na dr., kterej byl u operace. Doktor sahne dovnitr, odebere kultivaci, jednou koukali na mrnavej UTZ a jednou mi bral kultivaci. Pak se obleces, on ti neco rekne a vypadnes. Monitor jsem zazila jenom jednou - to je tak 30 minut?
Pocitej teda 30-90 minut na tu první.

berunka
10. led 2009

ahojky maminy ktere uz mate porod za sebou nevite nahodou zda si muze pujcit v Podoli monitor dechu i maminka ktera u nich nerodila?

niikkyy
10. led 2009

campi díky moc za popis..vím,se to tu omýlá furt dokola,ale já si to nepamatuju a nevěnoala pozornost,pač se mě to ještěě netýkalo 😅 hele tu kultivaci? bere zrcadla? prej už neberou..moje DR ted brala na streptokoka na odbery zrcadla totiž 😅

amabilis
11. led 2009

Ahoj holky, jsem pořád 2v1.
Berunko, to netuším....
Niky, stěry dělá něčím, co vypadá jao vatičky do uší 😀 Prostě tě prstem prohmatá, prohmatá ti břicho, odebere tyčinkou s vatičkama, či co to je, stěry a změří srdíčko. Jak prohmatává, tak zjišťuje uložení a pohyby dítěte. Takhle brzo by tě na monitor poslal, jen kdybys měla nějaké problémy, takže to radši nechtěj. Jo a důležitá zpráva ohledně monitoru (myslím, že jsem to tu psala, ale opakování - matka moudrosti) s sebou vodu a něco sladkého, kdyby mimi chrnělo, tak abys ho měla čím budit 😀 Jinak monitor trvá strašně dlouho a může se stát, že ti řeknou, abys přišla znovu za dvě hodiny a komu by se tam chtělo tvrdnout, že jo 😅

campi
11. led 2009

niikkyy: to znam, ja si taky nikdy nepamatuju veci, ktery se me netykaji v danou chvili. Zrcadla nebere.

amabilis: jsem zvedava, jestli budes driv ty nebo ja🙂. Co ti rikali vlastne v poradne? Jako gynekologicky - chysta se neco nebo nee? Ja bych byla radsi, kdyby mi v te poradne byvali nic o hrdle nerikali, ted se furt ňáko sleduju a mohla jsem mit jeste minimalne tyden klid. A co nachlazeni? Uz je pryc, ne?

amabilis
11. led 2009

Campi, trošku mě trápí kašel, ale jinak v pohodě, takže jsem připravená. Ale zatím furt jenom poslíčkuju (a když, tak to stojí fakt za to). Já vím jen, že jsem minulé pondělí měla CS6 a zbytek nevím, taky mě posílal na monitor, protože se mu cosi nezdálo, tak nevím, někdy je lepší nevědět. Mě se ho nenapadlo zeptat, jak na tom jinak jsem. Zítra v 8 jdu do Podolí (vstávat tak brzy, no hrůza), tak jsem zvědavá, jestli to nějak pokročilo. Teď jsme byli hodinku na procházce. Úplně ideální by bylo, kdybych zítra přišla do poradny, tam zkonstatovali, že rodím, takže tašku by mi přines tchán, J. by za mnou dorazil z práce a já bych nemusela nic řešit 😀 No hezky jsem si to naplánovala, ne 😅

campi
11. led 2009

Tož urcite zitra napis, kolik mas CS. Ja vubec nevedela, ze takova hodnota existuje a zilo se mi bez toho dobre. No, bohuzel uz vim, ze CS 8 a dite v male panvi znamena blizici se porod.. Ja jdu zitra na krev, podle klesajiciho poctu desticek se pry taky porod pozna, tak se stavim i v poradne, at si hmátnou, jestli se mi tam neco zmenilo nebo nee. Jinak mam poradnu ve ctvrtek, zase nejak nakombinovanou s UTZ, to se teda tesim... A jeste jednu krev ve stredu, aspon to utece. Blby je, ze me manzel nechce poustet autem, mam si brat taxika, ale moje vrozena šetrnost mi brání, kdyz pomyslim, ze by to bylo kolem dvou táců za ten pristi tyden.. To je jedna noc na nadstandardu - HAHA.

amabilis
11. led 2009

Campi, já nesmím rodit ve středu, to jde J. na operaci se psem, což by se nemělo už odkládat... Takže bych fakt potřebovala už porodit 😉

Jinak já pojedu rodit taky taxíkem... teda na kontrolu ještě MHD, tak uvidíme 😅

campi
11. led 2009

No, bylo by fajn, kdyby Ti ten zitrek vysel. To bys usetrila i za toho taxika🙂.

I kdyz cipek a hrdlo nejsou vse, hlavne, aby se spustily dobre kontrakce, proste aby se nam tam vsechno vyladilo tak, ze vyklouznou děcka jako po másle.

Ja manzelovi reknu durazne, at mi da auto, ze na tyhle kontroly utracet za taxika nebudu. Ve ctvrtek se od nej necham odvest a taxika vezmu az na cestu domu, to budu zase mrtvola veliká. Od nas je to MHD dost debilni.

ma12
11. led 2009

Campi, ani se nedivim ze nechce utracet za taxika. K porodu je to neco jinyho. Z jaky Prahy jses?

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
amabilis
11. led 2009

Gedren, jedna holčina u nás včera porodila doma s pomocí PA zdravého chlapečka 😀

niikkyy
11. led 2009

Campi: děkuju 😵 já fakt co se mě netýká,tak jo,přečtu,ale nepamatuju 😅
ty jo říct ať se vrátim za dvě hodiny,mě MM zabije asi..nebo spíš já jeho jak bude nepříjemnej 😅

Hele takže já tam jsu a budu 37+0tt takže monitor ještě nee?

amabilis
11. led 2009

Niky, neeee. I u mě říkala (potichu, samozřejmě) jedna sestra té druhé něco v tom smyslu, že mě tam doktor poslal, že jsem nad limit (myšleno neohlášená dopředu :o)). Ale teď už jdu i na ten monitor plánovaně a taky mám v plánu zítra rodit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru