Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

gtver
12. led 2011

@macet já rodila tedy už minulou zimu, ale nemyslím, že by oblečení bylo nějaké teplejší, ani to není třeba, zima tam opravdu není 🙂 Dávali klasicky jen látkové plínky a zavinovačku první den, pak dupačky nebo vlastní oblečení.

macet
12. led 2011

@nadja73 moc díky za radu. Tak doufám, že tam nebude zas moc vedro 😅 Něco málo asi vezmu, vím, že v létě jsme taky měli nedostatek erárního na výměnu.

@gtver moc díky za radu. Takže koukám, že to oblečení bylo stejné jako v létě když jsem rodila. 🙂

lena1981
12. led 2011

@macet: Kartu tam již mám díky screeningu. Takže rovnou do poradny, že? díky

macet
12. led 2011

@lena1981 Pokud tam máš kartu tak rovnou do poradny 🙂

lena1981
12. led 2011

@macet: Moc díky!

med
12. led 2011

@lena1981 Já teda taky byla v Podolí na screeningu, ale kartu jsem si musela v pondělí vyzvednout v kartotéce... Příště už jí mají přímo v těhuporadně a do kartotéky nemusíš. Raději se zeptej přímo na místě, ať nečekáš zbytečně.

Ohledně toho tepla, taky mě napadlo, jestli mi tam nebude v košili s krátkým rukávem zima, jsem hrozně zimomřivá, ale jak píšete, tak snad to bude v poho 😉

karmenina
12. led 2011

Holky já byla v poradně 2x. Teď podruhé jsem byla objednaná na 9.30. Vzali mě v 11.45 jako úplně poslední pacientku. V šoku jsem byla ve chvíli, kdy mi dr. řekla, že mě nebude vyšetřovat. Tak jsem nepochopila, proč jsem tam byla. Podle mého by měli sledovat čípek atd. Navíc jsem si stěžovala na bolest v podbřišku. Prý je to ve 40.tt normální. Jdu tam zase v pondělí a to mám termín porodu. Jsem z té poradny dost rozpačitá. 😒

marcalka1
Autor odpověď smazal
Zobraz
karmenina
12. led 2011

@marcalka1 no tak snad brzo porodíme, ať tam nemusíme vysedávat.... 😀

marcalka1
Autor odpověď smazal
Zobraz
karmenina
13. led 2011

@marcalka1 a chodíš ještě po týdnu?

brego
13. led 2011

@marcalka1 @karmenina Taky si říkám, že bude lepší porodit než tam vysedávat v poradně. Já jdu dnes jen na monitor a s tím mám pak prý zajít na porodní sál - ale nevím proč. Já trubka jsem se zapomněla v pondělí zeptat. Tak dám večer echo, jak to dnes probíhalo...

karmenina
13. led 2011

@brego tak to dej! Na porodní sál? To je divný....

brego
13. led 2011

@karmenina No, právě, taky mi to přijde divný. Ale sestřička mi to napsala do průkazky i mi to osobně řekla. Tak jsem zvědavá. No těším se aspoň na monitor, tam je to jako oáza klidu a ty zvuky mi dělají hrozně dobře 🙂

baarca
13. led 2011

@brego Na porodni sal se chodi s monitorem, aby ho skouknul doktor, co bude mit sluzbu. Pokud nejdes do poradny, kde by to zkontroloval doktor tam, tak te poslou nahoru na prijem na porodni sal. Ale jde jen o to, aby to videl doktor a potvrdil, ze OK. Ja tam takhle byla v nedeli. Taky nekdy chteji natocit jeste jeden monitor vecer a to se taky chodi nahoru na prijem.

marcalka1
Autor odpověď smazal
Zobraz
karmenina
13. led 2011

@marcalka1 taky zatím chodím po týdnu. Teď jdu v pondělí a to mám termín porodu. Tak uvidíme co dál. Ale to vysedávání tam mě dost stresuje....

marcalka1
Autor odpověď smazal
Zobraz
brego
13. led 2011

@karmenina @marcalka1 Tak jak psala baarca, na porodní sál(příjem) jsem šla jen proto, že dnes odpoledne už v poradně nebyl žádný doktor. Byla to sranda, přišla jsem tam v 13:45 a v celý chodbě, kde jsou poradny nebyl nikdo!!! Takový pěkný klídek, ticho, na monitoru jsem též byla sama, prcek nespal, páč já měla 2 kontrakce a dokonce sestřička říkala," To vaše dítě stěhuje nábytek, nebo co 🙂" Protože skoro 2 minuty měl tep 180/min. Ale jinak monitor dobrý a tak jsem zase pelášila domů....

karmenina
13. led 2011

@brego a to jsi byla na těch 13.45 objednaná? To je super, žes tam nemusela tvrdnout....
A kdy ty máš termín? Holky třeba se tam potkáme. 🙂

brego
13. led 2011

@karmenina Byla jsem na objednaná na 14:00, ale páč tam nikdo nebyl, tak mě vzali hned 🙂 Termín mám zítra 🙂

lena1981
14. led 2011

Holky, tam mám za sebou první PA a díky tomu, že to bylo bez monitoru, tak jsem byla od kartotéky po dr. hotová za 50 min 😎
Příště jdu nejdřív na monitor, pak poradna. To znamená, že nejdřív monitor, pak sestra s močí a tlakem a pak dr? Nebo nejdřív sestra, pak monitor? Na ot jsem se jaksi nezeptala...

macet
14. led 2011

Ahojky holky,
tak já byla včera v poradně. Na 8:00 jsem byla objednaná na monitor, pak do sesterny a dr. Opět mě prohlížel. Celkem jsem tam byla 3x a prohlížel mě pokaždé. 😉 Hotová jsem byla v 10:00 tak to docela šlo. 🙂
Mimčo bylo na monitoru hodné takže to byla rychlovka. 🙂
Další kontrolu mám ve čtvrtek na termín porodu a to doufám, že do té doby bude mimi na světě 😵

@lena1981 Jestli máš v průkazce napsáno nejdříve monitor, tak nejdřív na monitor, pak do sestreny dát kartu, moč a pak dr. 🙂 To máš stejné jako já včera 😉

karmenina
14. led 2011

@brego to je hezký pocit, vědět, že už máš termín viď? Já si počkám do pondělka. Nevím jak vy, ale pro mě je den dlouhý jako týden. Každý večer jdu s nadějí spát, že třeba tuto noc porodím a ráno se budím zklamaná...

karmenina
14. led 2011

@lena1981 tak to jsi měla štěstí s tím časem, ale neboj, taky na tebe dojde 😝

lena1981
14. led 2011

@karmenina: No to tedy děkuji 🙂

karmenina
14. led 2011

@lena1981 třeba porodíš o chlup dřív 😀 . a jestli ne, tak si to tam párkrát užiješ. 😀

med
14. led 2011

Já tam jdu zase v pondělí a už teď se "děsně" těšim 🙂) Tak to já mám v 10:00 objednanou doktorku (prý mám ale přijít v půl desátý, abych stihla před tím sestry) a v 11:00 terpve monitor... a pak si s ním vysedím další frontu na doktorku... Nějak nechápu, proč to tam dělají takhle složitě... je to postavený na hlavu. Myslíte, že ty VIP osůbky, co tam rodí, si musí taky "vysedět" ty fronty??? Těžko co :((

marcalka1
Autor odpověď smazal
Zobraz
lena1981
14. led 2011

@marcalka1: No, aspoň jednou jsem měla štěstí. Ale třeba se mě bude držet 😉 Uvidíme. Jinak držím palce, aby u Vás v 40tt byl porod co nejdřív!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru