Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

bl4nche
12. kvě 2011

aajda: s doktorkou Levou osobní zkušenost nemám. Ale známá jí měla u porodu a byl problém v komunikaci. Moc jí nerozuměla a prý ta doktorka pak už začala být nepříjemná. O odborné stránce ale nic neříkala.
K těm kartám: před dvěma lety jsem taky byla ještě před příjmem nahoře na příjmu, kde mi tvrdili, že karta je zařízená. Když jsem pak šla do poradny a rovnou k sestrám, zklamaly mne, že stejně musím do té kartotéky, že ony tam mojí kartu nemají. Takže si to nejspíš moc nepředávaj ...

hlavinka
12. kvě 2011

@bl4nche clovek by rekl, ze kdyz tam jednou kartu mas (jakoze jsem ji i fyzicky videla) a ze kdyz jsi objednana, ze si to z kartotetky proste vezmou, ne? Pak tam budu v 7 rano strasit s maminkama, co se jdou registrovat a budu stat zbytecne frontu. Ach jo, to je ale organizace 🙄

No, clovek by cekal, ze sice muzou vzit lekare cizi narodnosti, ale musi byt schopen se domluvit, ne? Coz teda zrovna u doktora je dost dulezity - zvlast u porodnika.

jan1402
13. kvě 2011

@hlavinka Ahojda, moc děkuji za Tvůj názor. Je to mé první těhu a nemám problémy, nechce se mi někomu cpát peníze, když to není nutné. A jsem ráda za tu radu s PA budu o tom přemýšlet.

jan1402
13. kvě 2011

@verbalinka Ahoj,přesně tohle jsem potřebovala vědět! Díky moc!

jan1402
13. kvě 2011

@karol84 Díky za názor, sama to také tak cítím. 🙂

monatee
13. kvě 2011

@hlavinka Ahojky, jestli ti muzu poradit, tak ja jsem to s tou kartou udelala tak, ze jsem rano prisla do kartoteky a sla jsem rovnou k okynku a zeptala se, jestli taky musim cekat frontu, kdyz si jdu jen pro kartu a oni me vzali hned. Ta fronta byla totiz dost dlouha, to by se mi cekat nechtelo ... no a za dve minutky jsem byla hotova 😎 Neni to tak, ze bys predbihala, protoze si te vezme na starost jina zenska u jinyho okynka, ktera dela asi jen karty ...

hlavinka
13. kvě 2011

@monatee Dekuju Ti za radu🙂

mart1na
13. kvě 2011

Já s ní zkušenost nemám, odradila mě ta registrace ... ale co jsem slyšela, tak je tam tragický šestinedělí. Já rodila před měsícem na Vinohradech a můžu vřele doporučit. Všichni doktoři i sestry jsou ochotní, milí a hlavně když potřebuješ pomoct, nikdo na tebe nekouká jak na blbce ... Mě pomáhali takhle první dny s kojením, vždycky jsem došla za sestrou aby na mě dohlídla a nikdy se ani ošklivě nezatvářila. A stejně tak doktoři a porodní asistentky u porodu ... Pokud budu ještě rodit, jdu znovu tam ...

gtver
13. kvě 2011

@bl4nche
@hlavinka
já mám zase opačnou zkušenost, byla jsem během těhotenství hospitalizována, tehdy mi založili kartu (teda trochu "milé" bylo, že jako akutní případ jsem prostě musela vyplnit dotazník ke kartě v kartotéce, doktor následně jen kroutil hlavou :-/ ) a když jsem začala chodit do poradny, vůbec jsem přes kartotéku při první návštěvě nešla, sestry ji měli nahoře. Možná to stačí zmínit při objednání, že kartu už máte 🙂

gtver
13. kvě 2011

@mart1na
to je vždy věc názoru a toho, na jaké lidi člověk narazí, já mohu porovnávat a šestinedělí v Podolí mi perfektně vyhovovalo 🙂, nemyslím, že bylo nějak často hodnoceno jako "tragické" 🙂

mart1na
13. kvě 2011

@gtver A tak to je jasný ... je to vždycky o lidech. A hlavně, každýmu vyhovuje něco jinýho 🙂

monatee
13. kvě 2011

@mart1na Ahojky, ja mam taky vybornou zkusenost s oddelenim sestinedeli, nemuzu rict jedine spatne slovo, vsichni moc ochotni, mily, napomocny ... s kojenim pomuzou ... opravdu mohu jen vrele doporucit. Mozna taky zalezi, na jakem konkretnim oddeleni jsi, ja jsem byla na P1 a opravdu bez chyby.

mart1na
13. kvě 2011

@monatee A nebo je taky možný, že ty maminky, co mi to řekly, mají jiné nároky a očekávaly něco jinýho. Je dobře, že jste byly spokojené 🙂

gtver
13. kvě 2011

@mart1na spíš to bude o konkrétních lidech, na které v porodnici narazíš, soudím podle sebe, protože přiznávám, že moje nároky nejsou zrovna malé (hlavně na chování personálu 😀) Taky jsem tedy na standardním pokoji byla pouze jednu noc, pak se uvolnil nadstandard. Ale sestřičky i doktoři se ke mně chovali maximálně vstřícně, o všem mě informovali, ke všemu chtěli moje vyjádření. Ono člověk musí taky trochu ukázat (v dobrém smyslu a příjemně), že je svéprávný s vlastním rozumem 🙂 A svoji roli možná hraje i to, že jsem nebyla prvorodička, tedy "vodění za ručičku" jsem s díky odmítla. Ale spolubydlící na pokoji se věnovaly sestřičky pěkně.

hlavinka
13. kvě 2011

@mart1na je fakt, ze na oddeleni sestinedeli zadna slava. Je tam jedna sestricka, co je fakt neprijemna a nejak i jine nemaji moc zajem poradit ci pomoct:o(, ackoliv jsem se dotazovali a chteli byt informovani. A to jsme taky byli na nadstandardu. Byla jsem tam pres tyden, takze jsem videla asi vsechny (cili vic, nez kdybych tam byla jen 3 dny, ale je to 2 roky zpet)

karol84
13. kvě 2011

@hlavinka kdyz jsem si sla zalozit kartu ja, tak jsem prisla cca o pul osme - z registraci tam uz nikdo nebyl a k oknu jsem sla vlastne rovnou (jen tam byl chvilicku prede mnou nejaky trosku zmateny tatinek a na neco informoval), chvilku po mne dorazila dalsi slecna/pani kvuli zalozeni karty... po celou dobu, co jsem sedela u okynka a diktovala adresu apod. a pobirala kopu tech papiru, tak uz nikdo dalsi nedorazil. takze bud jsem mela stesti, nebo tam zrovna nebylo narvano

karol84
13. kvě 2011

@hlavinka @gtver @mart1na @monatee
ty "zvesti" o podolskych oddelenich sestinedeli by se mozna daly rozdelit na 2 casti -
co se tyce lidi, tak tam si asi neni na co stezovat, naopak - skoro vsichni (vcetne me) chvali. ja narazila na same ochotne a profesionalne se chovajici sestry, pa i lekare - a to jsem si tam pobyla taky trosku dele. jen jedna starsi sestra na sestinedeli mi nepadla do oka, predstavovala bych si trosku jine chovani vzhledem k tomu, kde pracuje - ale i tak verim, ze nic nemyslela zle 🙂
no a pak ta horsi polovina - fyzicky stav oddeleni - pokoje/socialka... pokud neni nadstandard, tak je to hrozne, typicka stara nemocnice - proste zadny hotel. ale az to bude jednou vsechno zrekonstruovane jako odd. P3 (hlavne ta socialka), tak to bude dobre

teruuunka
14. kvě 2011

Ahojky, prosím zažil někdo plánovaného CS v podolí, jak to probíhá?? Kdy uvidím miminko, na jak dlouho, budou mi ho nosit i v noci? Kd ymi ho dají potom na pořád??

bl4nche
14. kvě 2011

Mám takovou prosbu, máte některá z vás zkušenost, nebo aspoň info, jak je to v Podolí s porody koncem pánevním? Trochu předbíhám, ale bych měla kdyžtak jasno 🙂 Rodí se normálně nebo doporučují císaře, případně je tam nějaký doktor, který si troufne miminko otočit manuálně? Díky 🙂

baarca
14. kvě 2011

@teruuunka Mám právě za sebou původně plánovanou sekci, nakonec se z ní stala akutní, protože jsem jim tam v noci před operací začala rodit 😅 Ale to je celkem jedno. Pokud budeš mít spinální anestezii, uvidíš miminko hnedka po porodu, ale jen na podívání, pak ho vezmu pryč a tebe na JIP. Až anesteze odezní, miminko ti donesou na přiložení. Ptala jsem se na první přiložení miminka u spinálky už na sále, prý to teoreticky jde, ale je tam prý zima, takže se tam miminkům nelíbí a prý se skoro nikdy nepřisají. Já teda měla celkovou narkozu kvůli té rychlosti.
Postupně, jak se budeš dávat do kupy, budou ti miminko nechávat déle a déle, první den ho nosí po cca 3 hodinách na přiložení, ale třeba druhý den si ho tam už můžeš nechat před odpoledne na návštěvy a tak postupně. Já jsem malou měla u sebe na furt od 3. dne, už i třetí noc byla u mne.

@bl4nche Tu sekci jsem měla kvůli příčné poloze miminka, ani nebylo čistě KP, takže se to rodit opravdu nedalo, bohužel. Jinak ale u holčiček KP rodit přirozeně nechávají, jen tam byla zrovna maminka, co už přenášela a měla váhový odhad nad 4kg, tak ta měla taky SC. U kluků rovnou SC. To otočení mi tam nikdy nikdo nenabídl, takže to asi nepraktikují, ale nevím jistě.

teruuunka
15. kvě 2011

@baarca Děkuju, slyšela jsem že když si dupnu, měli by mi přiložit hned na sále, tak snad... 🙂

monatee
15. kvě 2011

@mart1na No to je dost mozne, jelikoz ja jsem tam po precteni ruznych diskuzi sla pripravena na to, jak tam budou vsichni neprijemny a neporadi, takze o to vic jsem byla prijemne prekvapena 🙂

monatee
15. kvě 2011

@teruuunka Ja mam stejnou zkusenost jako @baarca, ackoli jsem mela cisare neplanovanyho. Vsechno probihalo naprosto stejne, co se tyka toho, kdy a na jak dlouho ti nechaji miminko apod. Co se tyce prisati, tak u me to sami od sebe zkouseli uz na sale (asi to tak delaji uz automaticky), ale maly se neprisal. Doktori rikali, ze po tom cisari se na sale prisaje maloktere miminko, ale za pokus to stoji ...

karol84
15. kvě 2011

@teruuunka ja mela akutniho cisare a celkovou anestezii, mimco mi prinesli cca o 3 hodinach na podivani - ale neplanovane probehlo i prisati 🙂, pak 2× po 6 hodinach (kdyz jsem byla na jipce a na odd. G3 kvuli nedostatku mista na sestinedeli) a pak uz nosili po 3 hod

mina1
16. kvě 2011

Ahoj, tak taky přidávám svoji zkušenost s Podolím. Když jsem byla od své dr. poslaná do poradny, tak jsme se zděsila, jelikož čekací doby na poradnu byly nejkratší 2,5hod. - což mi na tak velkou a vyhlášenou porodnici připadalo katastrofální (taky jako těhotné mi nebylo moc příjemné, když jsem musela sedět na chodbě tak dlouho a v podstatě neexistoval žádný pořadník, který by bral třeba v potaz v kolik hodin která maminka přišla...) Nejdelší doba, kterou jsem v poradně strávila byla 4 hodiny a to byl fakt mazec...
Co se porodu týče, tak musím pět jenom chválu!!! (asi to byla taková satisfakce za to čekání v poradně)teda až na tu zkušenost s příjmem, kdy mě nechaly s prasklou vodou a kontrakcema 20 minut čekat na chodbě... - měli jsme naprosto výbornou porodní asistentku (i když porodní asistentka na noční směně nebyla zase tak moc přijemná, tak ta, která přišla na ranní směnu a která mě následně odrodila byla naprosto úžasná!) Podařilo se nám získat kopoj na nadstandartu na P3 a to taky budu pět ódy na personál - všechny sestřičky a doktorky byly moc milé a vstřícné! Opravdu to stálo za těch 1.500,- na noc (manžel nebo i má maminka se mnou mohli spát na pokoji, což bylo báječné a hodně mi to pomáhalo)vlastní koupelna byla taky k nezaplacení a pro miminko tam taky bylo úplně všechno - prostě báječné!!!

xslim03
17. kvě 2011

Ahojky,
tak dnes bylo v poradně pěkně narváno, hodina na monitoru taky zážitek... a mám na pondělí naplánovanou indukci, pokud do té doby neporodím sama 🙂
nevíte, jestli má smysl řešit nadstandart dopředu, když vím, že tam budu od pondělka? a jestli mi ho můzou dát i před porodem?

hlavinka
17. kvě 2011

@xslim03 Pokud vis, ze tam budes od pondelka, tak je mozne si to od pondelka zaplatit a zamluvit. Ja jsem to tak udelala taky, kdyz jsem lezela na rizikovem, sla jsem si dolu domluvit pokoj (bohuzel teda jsem musela platit den navic, nebot jsem neporodila jak bylo "mysleno", ale porod trval o den dele). Ale myslim, ze za ty penize to stoji, vlastni zachod a sprcha, prespani manzela, navsteva kdykoliv. Ale hlavne ta sprcha, ze se muzes umyt kdykoliv a nestat frontu. 😉

hlavinka
17. kvě 2011

@xslim03 Jinak drzime palce, hodne zdravi!!! 😵 (jo, proc jdes vlastne na indukci, kdyz muzes jeste porodit sama?)

xslim03
17. kvě 2011

@hlavinka no od pondělka budu na rizikovém, kdy dojde skutečně k porodu to právě nevím.. ☹ a indukce kvůli velkému plodu, termín mám až další sobotu, ale na utz minulý týden už mi naměřili váhu malýho přes 4 kg...

hlavinka
17. kvě 2011

@xslim03 jo, tak to jo, to je jasny. Adelka mela taky odhadovano kolem 4 kil. Indukci jsem nakonec mela, i kdyz tedy kontrakce se rozbehly samy, jenze jsem se neotvirala.
Moc ale nechapu, proc Ti treba nenavrhnou cisare? nebo bys ani nechtela?
tak se na ten pokoj hned v pondeli zeptej a uvidis 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru