Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

pavelo
11. črc 2014

@zarucha Jééé, tak to jsme se tam někde potkali. My tam byli od 13.5., 14.5. porod Libušky. Hlavně, že vám to dobře dopadlo. Byli jsme tam už podruhé a nemůžu si stěžovat na nic.

argo1
12. črc 2014

@zarucha No tedy, při čtení mi běhal mráz po zádech ☹ Hlavně, že to dobře dopadlo. Přeju hodně zdraví, to je nejdůležitější 😵
já taky nedám na Podolí dopustit, a to byly oba porody spontánní, bez komplikací a víceméně v pohodě... 🙂

zarucha
12. črc 2014

@argo1 jednou to naše drama asi sepíšu jako článek, tohle bylo jen stručné (ehm, jsem grafoman, no, novinářka, psaní mě živí 🙂 ) a co teprv ty dny po porodu, kdy nebylo nic jasné....o to víc pro mě celé šestinedělí i další dny jsou a byly jako za odměnu. malá je zlatá, spí, krásně se kojí bez jediného příkrmu (laktační mě to naučily skvěle...), skoro nepláče, miluje koupání, je to mazlíček. vytrpěla si svoje, ale taky všechno vybojovala.

argo1
12. črc 2014

@zarucha Vzpomínky zapisovat, souhlasím. Kolikrát se vybaví pocit nebo emoce při zpětném čtení - to je na zápiskách to nejhezčí 🙂 ... malé princezně posílám pohlazení .-)

krysulka
12. črc 2014

Porodní odd bylo fajn až na jednu nepříjemnou doktorku, která ale byla naštěstí až v závěrečné fázi porodu. Ale z té jsem už neměla dobrý pocit z poradny...V den porodu jsem měla smůlu, asi se nějak střídaly směny, protože nás přijímala naopak hrozně milá paní doktorka. Hlavně jsme ocenili soukromí a relativní klid na porodním pokojíku 🙂 Ovšem odd šestinedělí mě zklamalo 😖 hlavně co se týče dětských sester....rodila jsem poprvé, tudíž jsem byla ze všeho "jelen" a potřebovala jsem poradit, pomoct. Když jsem se ptala vypadalo to, že obtěžuju 😠 Malá pořád plakala, měla hlad já neměla mlíko ani čtvrtý den po porodu, když bychom už normálně měli odcházet domů....nikdo nám nic neřekl, jen nám bylo řečeno, že nás domů nepustí, takže jsem byla z toho ještě ve větším stresu a nerozkojila jsem se tam vůbec. Na tom pokoji jsme na tom byly ale všechny podobně. V noci nám děti plakaly a místo pomoci nás je nechaly některé sestry nosit po chodbě a odbyly, že je máme chovat a přebalovat ikdyž byly hladové 😖

eldrag
13. črc 2014

@krysulka moc dobře si pamatuju jak v tom nějvětším návalau hormonu a stresu a unavy jsem se ptala sestry jak mam tedy správně kojit a ona mi odpověděla, že jsem si to měla nastudovat před porodem a odešla ... pořád nám nutili jednu polohu na kojení. Na vizitě mi řekli, že domu ještě nepujdem a za hodinu přiběhla sestra sbalte se a zavolejte si odvoz potřebujem lůžka... mě pobavilo snad nejvíc... informace žádné a propouštěcí zpráva (porodopis atd) s neuplnými informacemi...

ladie
13. črc 2014

@eldrag jojo, to kojení bylo něco 😖 Tak polovina sester protivná jako osina v zadku (ty ostatní mohly být milé sebevíc, ale už to prostě nezachrání...). Když jsem chtěla radu, tak mi protivně řekly, ať si dítě položím na postel na polštář, sednu si vedle něj na židli a kojím. Stupidnější pozici na kojení jsem nikdy neprováděla. Taky to v porodnici bylo poprvé a naposledy.
A ještě výborná rada, že do něj mám píchat, prstem, aby jedl a u prsa nespal 🙄 🙄

Propuštění taky rychlovka. Ve čtvrtek večer cisař a v pondělí hned ráno mě vylifrovali pryč.

Já s Podolím moc spokojená nebyla. No jo, prvorodička, která sice přišla s porodním plánem vymakaným do posledního detailu, ale nechala se zblbnout PA a MUDr., protože ti přece ví, co dělají. Takže koloběh epidurál-oxytocin-epidorál-oxytocin... Do toho dalších x injekcí, atb... No hnus. A nakonec po 19 hodinách stejně císař.

Teď s druhým těhotenstvím jsem se tam registrovala opět (po konzultaci se svou gyn., že v Praze je to všude vylej nalej), ale přiznám se, že váhám, jestli nakonec nerodit v nějaké mimopražské (Neratovice, Benešov...), protože je mi jasné, že v Podolí mě na 90% budou tlačit rovnou do dalšího císaře.

A já už rodit nechci!!!! Nemohlo by to dítě ve správný čas před noc nějak vysublimovat ven...??? 😀

baarca
13. črc 2014

@zarucha Jsem moc ráda, že to dopadlo dobře. A ať už je jen a jen dobře.

@ladie
@eldrag
@krysulka Já mám pocit, že jste snad byly někde úplně jinde jak já. Já jsem byla se všemi dětmi na P2 a právě dětské sestry tam mi přišly ty nejúžasnější na světě. Některé ženské sestry byly odměřenější, ale ty dětské byly do jedné vždycky příjemné a ochotné pomoci. I s prvním dítětem mi moc pomohly, kdy jsem byla po náročném porodu zakončeným akutním císařem a fakt jsem byla první dny neschopná ničeho. Tak naopak teď mi pomohly jen,když bylo potřeba a zároveň mě nechaly už dělat si věci po svém, když už vím, jak na to. A na pokoji jsem byla se dvěma prvorodičkami a těm pomáhaly maximálně. Jedno miminko mělo žloutenku a nechtělo moc pít, mamince tekly nervy a přesto opakovaně sestry trpělivě pomáhaly s přikládáním a naprosto jí podporovaly. Přitom tam neustále běhaly mezi pokoji a novými příjmy novorozenců... Uznávám, že poloha na kojení na židli s miminem na posteli je opravdu jinak nepoužitelná, ale to není chyba sester, ale vybavení pokoje, kde jinak člověk nemá nic moc možnost se ke kojení pohodlně usadit.

pav_la
13. črc 2014

@zarucha Za mě také obrovská poklona a chvála Podolí. V červenci 212 jsem tam porodila dvojčata ve 25+2. Do té doby jsem o Podolí neměla ani páru. Od příjmu na mě byli všichni moc milí, PA skvělé (50 hodin jsem ležela na porodním boxu, takže jsem zažila několik směn) a také jsem měla to štěstí, že mě rodil MUDr. Heřman. Pamatuji si, jak mi oznámil, že musím okamžitě na sál, že není možné čekat ani na manžela, který pře 2 hod. odjel domů. Pan doktor byl skvělý, snažil se mě uklidňovat. No a následná péče o děti na RES a JIP, to se nedá popsat. Všem bych tam líbala ruce, že nám naše děti zachránili a jsou zcela bez následků. Strávili jsme tam celkem 4 měsíce, takže jsme zažili asi všechny lékaře a sestry a na pana Doktora Širce, Berku atd. nedám dopustit. Jediné co jsem těžce nesla, že mě museli dát po císaři na oddělení šestinedělí (gynekologické oddělení se malovalo) a tam jsem tedy ta miminka a šťastné rodiče snášela hodně špatně. Ale opět tam na mě byli všichni moc milý, sestřičky moc fajn.

ladie
13. črc 2014

Tak já jsem měla asi smůlu i na lidi. Vystřídaly se u mě dvě PA. Obě neskutečně smrděly kouřem (já jsem nekuřák a v takové chvíli mi to opravdu vadilo a zvedal se mi žaludek). Přišly tak jednou do hodiny nakouknout a když jsem něco chtěla/potřebovala, tak manžel lítal po chodbách a PA sháněl (vždycky je našel na sesterně, jak spolu vysedávají a povídají).
No nevím 😒 Každopádně k příštímu porodu už jdu víc informovaná, nenechám se do ničeho natlačit a silně uvažuju jako o další doprovázející osobě o dule nebo o soukromé PA.

Tímto posím holky, které měly u porodu v Podolí dulu (pouze se zdravotním vzděláním) nebo soukromou PA o soukromou zprávu, jak byly spokojené, co na to personál a taky o tip na konkrétní jména. Předem MOC děkuji 😵

zarucha
13. črc 2014

@pav_la vidíš, přesně vím, o čem mluvíš. res a jip, to je soubor vynikajících profesionálů a skvělých lidí, v životě bych tak osobní přístup nečekala. je fakt, že o matky a děti s problémy tam asi pečují lépe než o ty, kteří žádný problém nemají a jdou za tři dny domů....slyšela jsem, že na šestinedělí ani nechodí jedna z těch čtyř laktačních, ty jen jednou týdně, a kojit učí sestřičky. za mnou laktační chodila i třikrát denně, byla strašně milá a psychicky mi to pomohlo obrovsky.

erin5
13. črc 2014

ja rodila ted v cervnu dvojcatka .do podoli jsem chodila od 12 tt, poradna v pohode, nikdy sem nemela problem, na UTZ jsem chodila casto, kazdy druhy a kdyz bylo potreba tak aj kazdy tyden, 13.6 sem sla do poradny,jeste predtim na UTZ ale do poradny sem se uz nedostala,rovno me poslali na rizikove oddeleni,kde sem lezela 10 dni, dokola sem mela kontrolne UTZ ( mela sem hodne plodovky u obou plodu a dlouhodobe spatne prutoky ) a monitory, na rizikove se nemuzu stezovat,vsichni tam byli v pohode, konecne 10 den hospitalizace,kdy sem byla 35 + 5 se rozhodli ze je cas kluky vyndat a najednou to slo vsechno rychle,rodila sem na gynekologickych salech,protoze na porodni sal misto me akutne brali jinou rodicku,ale byla sem hrozne spokojena s personalem na gynekol.salech, nasledne na JIP, tam byli skvele sestry, taky laktacni poradkyne skvele, jedine co uz byla hruza bylo odd.P1 sestonedeli, az na par vyjimek zenskych a taky detskych sester,tam sem pocitala minuty kdy nas konecne pusti a kdyby zrovna nepotrebovali zavrit oddeleni tak nas asi tak brzo nepusti,jinak Podoli hodnotim pozitivne,hlavne drobci v brisku byli neustale pod kontrolou zaco sem moc rada

pav_la
13. črc 2014

Laktační poradkyně byla moc fajn, chodila za mnou také několikrát denně i na to oddělení šestinedělí. Jak individuálně dochází za ostatními rodičkami, které rodí klasicky a děti nemají problémy, nevím. Vím, že 2x týdně tam dělala na chodbě skupinu pro maminky, které měly zájem. Díky laktační poradkyni se mi povedlo rozkojit i bez přítomnosti dítěte a odsávačka se na půl roku stala mou nejbližší kamarádkou 😉 .
Když jdeme s kluky do Podolí na kontrolu, občas na RES zajdeme pozdravit a vždy je to moc milé setkání s lékaři i sestřičkami. Pře jejich prací prostě smekám.

aajda
13. črc 2014

@ladie Neboj, do císaře tě 100% tlačit nebudou! Pokud teda nebude důvod, do mě naopak pořád hustili, jak budu rodit normálně, že je to tak lepší, přirozenější, míň rizikové...
Každopádně Benešov jsem taky zvažovala. Ale to vysublimování se mi zdá jako dobrý nápad... 😀

krysulka
13. črc 2014

@baarca právě že to je o lidech...já byla na P4, pooperační, ikdyž jsem byla po normálním porodu a tam se teda nedalo říct, že by byl někdo ochotný 😒 spíš právě naopak. Mají tam toho hodně,ale mohly by být sestry vstřícnější....

eldrag
13. črc 2014

ono to možná bylo tím, že se mi den před porodem rozjela chřipka (ptala sjem se na šestinedělí jestli nemůžu nekam do separé abych nenakazila maminy a miminka, rekli mi ze ne a ze si mam dojit do lekarny pro leky na chripku (to je zase rada od vizity) nesnesitelné otoky nikdo neřešil(sotva jsem chodila o bolesti ani nemluvim) a hlavně byl víkend svátek s Husem, takze prádelna neprala (nebyly hadřiky pro miminka) směna naštvana že je hezky a oni musí být v práci, ale nejhorší že mi nikno nic pořádně neřekl.... jak probíhal porod, atd.... až ze zprávy jsem se dozvěděla o komplikacích u prcka... Věřím, že je to odborné pracoviště kde v případě potíží pomohou. A proto jsem také Podolí volila.

krysulka
13. črc 2014

@ladie měla jsem to samé u porodu, první PA co jsem měla než se vystřídala směna, tak ta smrděla taky kouřem 😠 stejně jak píšete....k nám sice chodily dost často,ale nevím jak jste to měly třeba některé z vás, ale co mě dost dorazilo na porodním bylo, že nás tam s manželem a s malou nenechali ty dvě hodiny po porodu...co dvě hodiny, hned po tom co mě ta nepříjemná rusky hovořící Dr. došila tak mě odvezli na pokoj a manžela vyhnali a malou odnesli do inkubátoru, protože měla problémy s dýcháním ☹ to bylo tak po ani ne hodině... takže opravdu síla když má člověk rozbouřené hormony a je jeden uzlíček nervů

petulak1988
13. črc 2014

@evab. rekla mi jen ze mam byt v 8.45 nekde v prvnim patre.. :-/

evab.
13. črc 2014

@petulak1988 tak to mě řekla časy kde mám kdy být. Nejdřív do kartotéky vystavit kartu a pak do patra do poradny

petulak1988
13. črc 2014

@evab. to me vubec jen ze jsem objednana na 8.45 tak to jdu predtim jeste do kartoteky?? :-/ chjo tak ted nevim teda

evab.
13. črc 2014

Holky tak to já si po dvou porodech nemůžu stěžovat absolutně na nic. Je fakt, že ženské sestry nejsou kdovíjak milé, ale dětské to bylo o něčem jiném, milé, usměvavé, dokonce jsem měla půjčený kojicí polštář, to mě překvapilo když mi ho donesla. Ačkoli je škoda, že je tam nemaj běžně na každé posteli.
@ladie první dítě jsem měla císařem a moc jsem si přála druhé porodit přirozeně. Při první poradně mi dr řekla, že dle stavu jizvy. Poslala mě na detailnější utz a i tam se doktor ptal jak chci rodit a když jsem řekla, že bych ráda přorozeně, tak mi odpověděl, že to jsem tam správně. Bohužel po utz jizvy mi rovnou řekl, že to na přirozený porod není a že to při další poradně zhodnotí docentka, Měchurová se tušim jmenovala a dali mi rovnou papíry na předoperační vyšetření. A druhá poradna docela šok, docentka řekla že klasický porod by byl velké riziko a ať se jdu rovnou ubytovat a druhý den nástup na sekci. Tak nějak mam pocit, že ženy po sekci si tam víc hlídaj, jelikož to vždy trochu změnilo chování sester v poradně a doktoři mi dělali vyšetření i s utz což jsem u prvního nezažila

evab.
13. črc 2014

@petulak1988 pokud tam jdeš prvně a nemáš tam založenou kartu, tak si tak na 8.30 zajdi nechat do kartotéky vystavit kartu, je to rychlovka a teprv s tou pak před sesternu do poradny. Bez tě tě tam stejně nevemou. Kartu vrazíš sestře až vyleze ze dveří a řekni jí, že tam jsi poprvé a ona ti vše vysvětlí

petulak1988
14. črc 2014

@evab. dobre dekuji.. a je to teda v prvnim patre??

evab.
14. črc 2014

@petulak1988 ta poradna? Jo jo, neboj, jsou tam všude cedule a v nejhoršim tě babka na recepci nasměruje 🙂

gepe
14. črc 2014

@petulak1988 po schodech od recepce hned v patre doleva. Je tam i kantyna. To trefis neboj 😉

petulak1988
14. črc 2014

@gepe
@evab. dekuji holky.. dnes jsme privezli postylku tak ji vecer asi smontujeme 🙂 uz se tesim..

berticka
14. črc 2014

Holky rodila jste některá v Podolí císařem? Kdy vám prvně přiložili miminko k prsu a nosili vám ho pravidelně na kojení i na JIP?

luckar
14. črc 2014

@berticka nosí pravidelně po 3 hodinách já se dostala na JIP cca. kolem 13 a na 15 přinesla sestra malou. Vozí miminka vždy najednou pro celou JIP.

evab.
14. črc 2014

@berticka nevim za jak dlouho to bylo, ale asi tak ty dvě až tři hodiny to být mohlo. A pak cca po těch 3 hodinách

martina_z
15. črc 2014

@berticka Mne za 3,5h a pak mi holcicku nosili kazde 3 hodiny.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru