Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

luckahr
23. čer 2008

k. bett, cena za nadstandart je za pokoj a můžeš tam mít kdykoliv kohokoliv, tj. může tam být s tebou kdokoliv z rodiny 24 hodin denně.

kreksi
23. čer 2008

Ahoj! V Podolí jsem rodila začátkem února. Největší strach jsem měla právě z možného stopstavu... No, měli jsme štěstí. Do porodnice jsme dojeli někdy kolem 5. hodiny ráno a malá byla na světě v 7.55 hodin 🙂 . Veškerá péče během porodu i pak byla výborná. Jak Vás tak čtu, dost možná je to tím, že jsem chytla i nadstandard. Manželovi sice přišel drahý, ale byly to jen tři noci. Měli jsme klid, soukromí, protože byl pokoj mimo oddělení, sestřičky byly na telefonu a okamžitě přišly, když byla třeba. Čisto, pohoda, návštěvy kdykoliv. Jsem moc ráda, že nejen na celý porod, ale i na dny poté mám z Podolí jen ty nejlepší vzpomínky.

Co se poradny týče. Chodila jsem k MUDr. Dlouhé - výborná, milá, mladá lékařka. Stěrky kvůli streptokokovi mi dělali.

luckahr
24. čer 2008

Kreksi, tak to jsme měli podobný, my přijeli ve 21 a po 23 byl malej na světě 🙂 a pokoj byl fajn, viď 😉 Měli jsme ten stejnej 😀 🙂 A k MUDr. Dlouhé jsem taky chodila 🙂

k.bett
25. čer 2008

Júúú holky a to se dá ta dr. nák vybrat??🙂)

Asi je to která zrovna bude mít volno, co?Já bych totiž nerada měla chlapa (doktora).

zuzik03
25. čer 2008

k.bett, můžeš zkusit sestřičky poprosit, ať tě pošlou do poradny k ženské, ale budou se asi tvářit divně 😉 já se toho taky děsila, nechala jsem to ale náhodě a z 5 návštěv jsem měla doktora jen jednou. a pak teda u porodu, ale to mi bylo úplně fuk, kdo do mě šahá 😅

cerstvamama
27. čer 2008

pro k.bett

Ahoj, ja jsem v Podoli rodila minuly tyden. Mela jsem stesti, meli posledni volny porodni sal i posledni volny nadstandard. Byl to teda ten nejdrazsi, ale nelituju. Je to cena za pokoj/noc. Byl to obrovsky pokoj se dvema postelemi, TV, telefonem, lednickou, mikrovlnkou, rychlovarnou konvici a samozrejme vlastnim WC a sprchou. Sprcha nebyla nejnovejsi, ale byla cista a jen moje. Zustaly jsme s dcerou 3 noci. Tatinek je hodne pracovne vytizeny a tak byla vyhoda v tom, ze nas mohl prijit navstivit kdykoli a ne jen behem navstevnich hodin.

pro kulicha + vsechny ostatni

Na prijmu jsme se sesly dve maminky a zbyval posledni volny porodni sal, ja byla registrovana a ta druha pani nebyla. Rozhodovalo se ale stejne podle zdravotniho stavu a faze porodu. Nastesti vzali me. Rodila jsem asi 8 hodin s porodni asistentkou, doktor me chodil jen omrknout a pak me jina lekarka zasivala. Asistentka byla uzasna pani a hodne me psychicky podporovala. Taky chodila informovat tatinka, ktery cekal na chodbe (nesnasi krev) :o) Prestoze byl porod vysilujici a pro me dlouhy, mam na nej zpetne jen dobre vzpominky.
Na sestinedeli jsem mela nadstandard a sestricky byly vsechny do jedne moc prijemne a ochotne a to i presto, ze tam zrovna mely sileny blazinec. Byly to vsechno mlade slecny/pani a mela jsem z nich pocit opravdoveho zajmu o me i mimco.
Je mi lito, ze kulich mela spatnou zkusenost pri tak vyjimecne chvili jako je narozeni miminka, ale ja muzu Podoli doporucit vsemi deseti.
Vsem hodne zdaru!

jabber
27. čer 2008

k.bett - tak já zas naopak měla na kontrole jednou jedinkrát doktorku - ženskou, MUDr. Dlouhou. Ale ti chlapi jsou taky fajn, neboj, jsou to samí mladí sympatičtí doktoři a profíci - není proč se stydět nebo bát 😉

barusha
27. čer 2008

Ahoj holky,chtěla jsem se zeptat,začal vám porod vždycky odchodem hlen.zátky nebo to tak nemusí být?Já mám termín v úterý a už bych radši rodila.Nebo třeba jen začnou kontakce či odteče plod.voda?Díky...

zuzik03
27. čer 2008

barusho, nemusí to tak být, u mě to tak sice vlastně bylo (zátka mi vyšla na 2x, ta druhá část den před porodem), ale není to pravidlo. odchod zátky neznamená, že začínáš rodit, to pak může ještě trvat. přenášení je pěkný opruz, já si dala 10 dní 😝

bambulik
27. čer 2008

já přenášela 9 dní a když jsem ráno měla nastoupit na vyvolání, tak den předem si to rozmyslela a prdla mi doma plodovka a jelo se...
ale prdnout Ti nemusí, každá to máme jinak...

mata.mata
27. čer 2008

barusho, me teda "neprdlo" nic, zadna zatka, zadna voda... jen kontrakce 😉

barusha
27. čer 2008

Jo,tak děkuju,mě to potěšilo,že to může začít kdykoliv i bez zátky 🙂 Jako prcorodička nevím, co čekat... ☹

bambulik
27. čer 2008

prcorodička mě rozesmála....ale pochopila jsem to...

barusha
27. čer 2008

Ježiš,tak to jsem ani napsat nechtěla.Jsem z toho nějaká rozhozená 😅

bambulik
27. čer 2008

barusha: ani jsi nechtěla a pobavila jsi mě, je to sranda a prosím tě čím se stresuješ, provedla jsi něco?
😀 😀

barusha
28. čer 2008

Nene,jen mě vykolejil ten můj úvod...Šla jsem to včera radši zaspat 😉 Zrovna v takovým slově udělt překlep 😀 Ale ráda jsem Tě pobavila,vlastně pak i sama sebe...

sebisek
28. čer 2008

Naprosto profesionální a přátelský přístup po celou dobu. Neváhám zde rodit i příště. Skvěle provedený epidurál.

k.bett
29. čer 2008

cerstvamamina, jabber

holky děkuji za příspěvky, no já bych přeci jenom zkusila volat po tech zenských...já mám špatnou zkušenost s dr. chlapama a nerada bych se nějak zase zbytečně stresovala...je mi to nepříjemný.

U porodu bych také nejraději nákou dr. no jo já vím asi mi to pak bude jedno i kdyz nevim, nevim...no bude tam semnou stejně manžel, že?🙂

k.bett
29. čer 2008

Holky je tu někdo s termínem porodu od 12.11? My máme termín porodu 12.11 nebo 18.11 🙂)

jabber
29. čer 2008

k.bett - no můžeš to vyzkoušet a zeptat se, jestli tě můžou poslat k ženský....nevím jak se teda budou tvářit, protože tam je celkem šrumec a jde to jak na běžícím pásu (rozdávají papírky s číslem a když se rozsvítí nad dveřma, tak tam jdeš), ale věřím, že jestli tam nějaká mudra zrovna bude, tak že ti vyhoví 😉 držím palce 🙂

k.bett
30. čer 2008

jabber:

Díky moc, no zkusit to můžu, že? 🙂 Kdyžtak jim vysvětlím svůj problém, snad to pochopí. 😢 🙂

sebisek
30. čer 2008

V podolí je doktor u porodu málokdy - pouze při komplikacích. Máš tam přidělenou porodní asistentku, která tě odrodí.

k.bett
1. črc 2008

sebisek:

tak to je paráda, to jsem ráda, snad nebudou komplikace 🙂

Děkuju za info

pajca
3. črc 2008

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, měla jste některá v Podolí, zajištěného svého porodníka?

barusha
3. črc 2008

pajca : Ahojky, já mám v Podolí zajištěného porodníka - mám ho přes svého gynekologa.

pajca
4. črc 2008

Baru a můžu se zeptat kolik si řekl, slyšela jsem něco kolem 20tis.

barusha
4. črc 2008

pajca: Já jsem to platila u mého gyndaře - teď nevím, jestli 10 nebo 12tis.,prt. nejdřív říkal, že 10 a pak po mě chtěl půlku 6tis. a zbytek zase u něj po šestinedělí.Tak to podle mě je 12tis...I když v té částce už je to skoro jedno 😅

pajca
4. črc 2008

Baru, tak to ještě jde a chodila jsi k němu i do poradny jo?20tis už se mi zdá hodně, tak doufám, že to bude mín.

eliotka
6. črc 2008

Holky, taky si chci v Podolí zajistit svého porodníka. Prosím vás, jak se to dělá? Já tam chodím normálně do poradny. Máms e zeptat tam, při kontrole? A to se pak za tím porodníkem jde a zaplatí se mu? A mám pak zajištěné, že budu rodit tam???

eliotka
6. črc 2008

Ta moje dr, ke které chodím do poradny nerodí, je už starší.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru