Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

amabilis
6. led 2009

Tak jsem dala horkou sprchu a uvidím... Nejhorší je, že já v noci spím jenom v tričku a dnešní noc byla dost "lepkavá", takže bych vlastně ani nezjistila, kdyby mi odešla hlenová zátka...

monique_2006
6. led 2009

amabilis - dik za info ohledne aktualniho stavu v podoli, docela jsi me uklidnila, ja doufam, ze tento tyden to sfouknu!! 🙂

btw nevite jestli v apolinari tento a pristi tyden maluji nebo to byla jen fama?

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
bambulik
6. led 2009

holky hodně sil k porodu, já rodila v Podolí v době babyboomu 5.2.2008
bylo to tam super až na ty sprchy....

amabilis
6. led 2009

Ta paní na kurzu se tvářila, jako že dneska je to trošku horší než včera, ale že nemáme mít strach, že stop stav zatím nehrozí...

bambulik
6. led 2009

Gedren, to budeš mít mimi nějak tak rok po mě...
a nevíte pohlaví ani ještě vybrané jméno?
no u mě pohlaví vidět nebylo, řekli mi že pindíse nevidí, ale holku taky potvrdit nemůžou, nakonec vylezla Kačenka.... 😀

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
monique_2006
6. led 2009

tak to je divny, na strankach podoli to je a apolinar nic neoznamuje? treba to nepla 🙂 doufam!

amabilis
6. led 2009

Bambulíku, do sprchy mám pantofle a ničeho se nebojím 😀

niikkyy
6. led 2009

Dekuji.tak lzicku jsem si dala.rozkousala a hoodne zapila. Ju,ze by dalsi porod tady?hele znamou pousteli vcera z Apolinare domu a nic nerikala.tak nevim.ja uz to vidim,az tam pojedu,ze bude plno.je ja chci spat taky jen v triku,ale mam globule na zanet,takze prima☹

amabilis
6. led 2009

Já v noci začla panikařit, tak jsem si pod sebe hodila jednorázovou podložku, jenže ta má vespod igelit, tak jsem jí nakonec zkopala z postele a bylo mi fajn.
Holky, tak nesmím rodit příští středu, protože jde náš pejsek na operaci - má přetrženej vaz a nezlepšuje se to ☹

ma12
6. led 2009

Niikkyy, nebuj, nebude plno, musime verit.
Moniq, myslim, ze to brzy pozname jestli to pla nebo nepla.
Amagilis: tak drzim palce at je to s pejsackem v pohode.
Ja mam jen jedny pantofle a klido v nich muzu i do sprchy, vy budete mit dvoje?
Gedren: tak to gratulace, jses na tom lip jak ja. Jsem sice na matersky od 1.1. ale se starym lejstrem, tak snad to nikdo resit nebude.

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
campi
7. led 2009

Amabilis: ja si taky trochu zapanikarila, bolely me pohyby uplne dole jakoby v pochve, vubec ne kolem pupiku, ale u tebe je to reálnejsi, ze se planej poplach ukáže jako poplach doopravdickej. Tak at ten porod vcas pozname 😉

Chudák pejsek, to je jako dite, ono bude tezky pro nej i obdobi rekonvalescence, takze celkove blbej timing.

Pantofle mam jedny, proto jsem si kupovala ty falesny gumovy crocsy, aby se daly i do sprchy, ale ty se pak budou muset dobre vysusit, nez s nima budu šmatlat na pokoj...

Kamaradka rikala, ze treba u Apol. jsou desny i zachody, navic s vecne otevrenym okynkem do mrazu, asi to musi byt, ale udelat tam potrebu je pry absolutne nemozne.

Gedren: na tebe jsem fakt zvedava, jak Ti to s ambulantnim porodem vyjde
😵

amabilis
7. led 2009

Já mám pantofle dvoje - do sprchy a teplé na chození (s těma žiravkama 😀 ). Ty do sprchy jsou letité a nejspíš se mi tam rozpadnou... Snažím se je doma zlikvidovat tolik let a teď je konečně příležitost 😅

Holky, teĎ se snažím zbavit hlavně nachlazení, já bych ten porod v tomhle stavu asi neudejchala - mám rýmu, kašel, bolí mě v krku a nemůžu mluvit... ☹

campi
7. led 2009

No, tak to se priprav na to, ze nesmis porodit, dokud ryma neprijde. Dobra rada, vid? Ja klepu na drevo - tuk tuk, ze letos jsem to prezila bez nachlazeni! Loni jsem chytla v rijnu kasel a zbavila se ho az v unoru.

Amabilis: a jak jsi podle prukazky? Odpovida ten 39tt?

amabilis
7. led 2009

Já si tady právě zfinglovala datum poslední MS, aby mi to vyšlo na porod 19.1. Takže teĎ to mám v nicku správně 😅

niikkyy
7. led 2009

já mám pantofle jedny a do sprchy asi vemu taky crocsy 😵

Jako u Apolináře jsem myslela.že zmrznu....záchod,to jsem tam vlezla a málem umřela..okno fakt dokořán,že jsem čůrala kostky ledu snad 😅 jako fakt mazec...a večer před sprchou jsme si to okno zavřeli prostě...jako přece nezmrznu 😠 a to byl leden

amabilis
7. led 2009

Já mám ty teplý se žiravkama, abych nemusela pořád sundavat a nandavat ponožky a pak koupací do sprchy...

amabilis
7. led 2009

Campi, mě nachlazení přepadlo až minulý týden, jinak jsem byla fit víc než rok 😅 Takže to docela naštve. No určitě bude líp, musí. 😀

ma12
8. led 2009

Amabilis: tak at se z toho co nejdriv vylizes.
Byla jsem vcera na tom predporodnim kurzu, dobry to bylo, ale hlavne pro tatinky, ja se tam v podstate nic novyho prevratnyho nedozvedela. Zejtra mam druhou pulku.

amabilis
8. led 2009

ma12, druhá půlka je lepší 😀 Já se tam docela dobře bavila. Akorát mi nějak vadí ta jejich křesílka - pěkně z nich bolí v zádech 😒

ma12
8. led 2009

Amabilis: tak to se tesim, me taky ty kresla nevyhovuji.

amabilis
8. led 2009

Paní Rychterová tam na sobě ukazuje kojení apod. s tím jejich miminkem Pepou (kouzelná panenka, strašně se mi líbí :o)). V podstatě je to celé o kojení, ale zábavnou formou.

befanna
8. led 2009

Holky,a jde se přihlásit jen na tu 2.část? když je teda zajímavější 🙂

Jedna známá je ted po císaři v Podolí.psala že na JIPu super,ale že na šestinedělí děs běs. sestřičky odmítají pomoct s kojením a jsou strašně nepříjemné...nevím,teda na jakém je paviloně. ježíš ale já se tak děsím ,na koho narazím. Tím že mi taky zatím hrozí CS (po dnešní kontrole stále stejná poloha),tak mám hroznou hrůzu z toho,že mi nepůjde kojit,tím jak to nebud epřirozenej proces... 😒

lenianna
8. led 2009

Ahoj, jen info o Apolináři - tento týden se maluje oddělení P2 a příští týden P1.

campi
8. led 2009

Musim si postezovat, jsem nastvana jako čert a unavena jako pes.

Minulou noc jsem spala 4 hodiny a tuto noc 3 hodiny. Takže výchozí situace pro 6hodinový maratón (a 9 kontrol) dost blbá. Moc tomu nerozumím, ale oproti min. týdnu se výrazně změnil gyn. nález - hrdlo je 8 a otevřená jsem 1 cm. Tak mi bylo řečeno, ať nikam nejezdím a připravím si tašku. Ptala jsem se, jestli mám jít na monitor a prý ne, že se chodí až od 38tt. Na diabetu se pani dr. divila, ze nemám aktuálně změřené z poradny destičky, poslala mě na krev a i když se neměla jejich hodnota měnit, tak klesly. Dostala jsem tedy prášek a jsem objednaná na 2 kontrolní odběry (na středeční mě objednávala se slovy - pacientka už se možná nedostaví a porodí). Na UTZ bylo míň plodovky, tak mě poslaly na monitor a tam se ptaly, kdeže jsem, že jsem tam měla být už v půl deváté (takže informace, že na monitor až další týden byla chybná). No, já byla úplně grogy, mrtvola unavená, na monitoru se jim nelíbilo, že je mimino taky unavený, ale dr. to vyhodnotila tak, že je s monitorem spokojená. V mezičase jsem se zvládla vyzvracet, dojela jsem domů v pul treti, nevím, zda je porod tedy nějak reálný nebo ne. Pro jistotu dodělávám účto, ktere musi byt kvuli DPH na den presne pripravene a v noci budu spat s vlozkou.

Stve me, ze kdyby nebylo pani dr. na diabetologii, tak proste nikdo nic neresi. Ona dela spoustu veci nad ramec sve specializace, ale komplexne by me snad meli hodnotit v poradne, ne? Cloveku je spatne, porad beha nahoru a dolu, ceka ve frontach a nakonec dostane jeste na monitoru kazani, ze kdyz je unavena matka, tak se nema divit, ze je unaveny dite. A samozrejme spousta rad, ze se mam setrit, neridit, dat si kafe, pac porod bude velka zatez. A k tomu na pristi tyden kontroly rozlozeny do 3 dnu!!! Fakt to jinak neslo objednat.
Nikde zadnej vesak, vsude tvrdy zidle. Dneska jsem tak down fyzicky i psychicky, ze by ze me museli dite vyriznout🙂.

No, drzim palce, at je to jenom muj ojedinely zazitek, umocněný nevyspalosti a nevolnosti. A verim, ze na porodnim to bude vsechno moc fajn.

terkytka
8. led 2009

Campi, to je teda síla, ale asi není chyba v Podolí, ale celkově v Praze a vůbec v babyboomu, asi se to nedá stíhat a pacientů je moc. Díky tý cukrovce sis to v Podolí teda pěkně vyžrala, normálně bys tam šla teprve nedávno a návštěv by bylo míň 😒 Taky už se děsím první návštěvy, od svého gynekologa v soukromé praxi ve stylu Ordinace v růžové zahradě (třikrát se mě zeptá, jestli mám ještě nějaké dotazy a pak kecáme ovšem možným...) jsem pěkně zhejčkaná 😅

amabilis
8. led 2009

Takže to vypadá, že Apolinář nám pěkně zavařil ☹ No snad není stopstav, můžu rodit každou chvíli. Dítko nejspíš čeká, až se srovná to nachlazení a pak bude chtít ven. Je už několik dní "narovno" (až doteď bylo nakřivo) a připravuje se na sestup 😅

Campi, no pěkná vizitka. Chodím do jedné diskuze na rodina.cz a tam si dneska stěžovaly hned dvě holky - jedna na Apolináře (prej chování nic moc) a ta druhá nevím, odkud je, ale taky docela drsný. Má dítě napříč, KP a ještě se šňůrou kolem krku a když se dneska na kontrole ptala, jestli má dítko ještě šňůru kolem krku, tak jí doktorka vynadala, jak to, že to ví, že to se nemá řikat 😠 Docela jsem zírala.

Já tu na KO v pondělí. Skoro si říkám, že by bylo dobré, aby hned ráno na monitoru zjistili pravidelné kontrakce a nechali si mě tam. Chci to mít už za sebou a ne řešit cestu. Tašku by za mnou dovezl tchán a můj drahý by to měl z práce kousek a bylo by vyřešíno 😅 😀

ma12
8. led 2009

Leniana: dik za info, takze ted nerodit 🙂
Campi: snad to byl jen ojedinely zazitek, oni v ty poradne moc prijemni nejsou, to je fakt. Me jednou neposlali na kontrolni krev ve 24 tt, myslim (mam RH neg), kdybych si o to nerekla, tak tam nejdu... Asi ve 22 tt mi sestricka rekla, ze priste. Priste, to byl myslim 26 tt jsem se ptala, jestli me poslou a sestra mi div nevynadala, jaktoze jsem tam uz nebyla minule. No kocourkov.
Dneska muj Mudr byl dost zarazenej, prislo mi, ze ma dost blbou naladu, moc se se mnou nebavil. Udelal mi stery, kdybych nevedela ze to je na streptokoka, tak ani nevim. No na porod to nevypada, CS2. Bylo to tam jak na bezim pasu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru