Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
niikkyy
2. únor 2009

gedren to jo buď ráda za tu PA....
hele já nevím kde vzal to,že jsem riziková 😀 je to fakt blázen..toho bych chtěla mít u porodu 😅

sebastianna
2. únor 2009

niky: tak to slušná prohlídka 😠 to je fakt, že ses mohla vyšetřit sama. co ti je, víš nejlíp, tak sis to do těch záznamů měla napsat sama 😉 to je fakt hustý.

zilkojc
2. únor 2009

Ahoj holky,
koukám, že už chodíte na kontroli do Podolí. Je to tam na dlouho? Já se tam teprve budu za 1-2 týdny objednávat poprvé.

befanna
2. únor 2009

Zilkojc: já ještě nechodím,já jdu až 9.2. Ale už se tady psychicky připravuju 😀

sebastianna
2. únor 2009

já jdu 13. v pátek🙂

niikkyy
2. únor 2009

já jsem tam tak cca 2 hodinky..monitor+kontrola..déle ne..chodím na 8 a tak do 9,45 mizím 😉

odpo je to prej horší,kort monitory,nejvíc je volno ráno 7-8,30 monitor..to říkala dneska babča na monitoru

befanna
3. únor 2009

Nikky: ještě se chci zeptat,ještě než odrodíš,a nikdo zkušenej už tu nebude...
Když půjdu poprvé do té poradny,vyzvednu si v kartotéce tu kartu a pak půjdu do té chodby napravo od vchodu do porodnice? a tam je nějaký pořadník nebo se čeká až od někud vyleze sestra a tý dám tu kartu??
Co jsem to omrkávala,tak tam těch dveří bylo nějak moc... 😕

niikkyy
3. únor 2009

Bef: půjdeš do kartotéky....tam jim řekneš,že jdeš poprvé do poradny....vystavěj ti kartu+ti daj dotazník na jméno a epidurál...... pak vyjdeš do prvního patra...jedny schody,jsou tam automaty na kávu a pití,dáš se do leva a půjdeš furt,na levo budou 2x WC + monitor a hned naproti nim je sesterna (cca v půlce chodby) počkáš až vyjde ( vychází furt,taková moc mila) řekne ti,že si máš skočit na WC,kde jsu testovací papírky na moč..buď počůráš a nebo máš moč sebou...papírek dáš na ubrousek (je to vše na WC) a čekáš před sesternou...jde to tam rychle,takže ona si tě hned zavolá...měří tlak,nahlásíš váhu,klasika...poprvé dostaneš lepítko na auto DÍTĚ V AUTĚ a CD O KOJENÍ ATD 😉 sester je tam vždy víc,takže to jde rychle..no a řekne ti,před jaký dveře si máš jít sednou,k jakému DR tě přidali...ty dveře jsou hned vedle sesterny!oni ti vše řeknou,neboj,taky jsem tam šla a čekala že ze sebe udělám blba nebo tak 😀 a před dveřma čekáš než tě sestra zavolá k DR 😉

niikkyy
3. únor 2009

kdy tam jdeš a v kolik?

mavanka
3. únor 2009

Bef a Seb - tak já jdu přesně mezi váma - ve středu 🙂

mavanka
3. únor 2009

Jinak ke včerejšímu kurzu o kojení - nakonec jsem tam šla sama, bylo tam devět maminek a čtyři tatínci. Co se informační hodnoty týká tak nějak nevim, moc jsem kojení zatím nikde nestudovala, takže jsem si z toho nějaká moudra odnesla, ale myslím, že jestli už to máte načtené, tak to moc smysl nemá (bylo to o polohách při kojení, otocích...). Jinak laktační poradkyně, která tam povídala, byla příjemná, prokládala to historkama z natáčení, takže ty dvě hoďky utekly docela rychle - jen na těch křesílkách ke konci už jsem fakt nemohla najít pohodlnou polohu (a jak jsem se tak rozhlédla, nebyla jsem sama, navíc mimčo se celou dobu hlásilo a převalovalo, asi že se to týká jeho 🙂 ) Jo a dostali jsme propagační katalog aventu a vzorky vložek do podprsenky.

zilkojc
3. únor 2009

niiky: popsala jsi to moc hezky, ale vzhledem k tomu, že já tam půjdu až někdy za cca 5-6 týdnů, tak tak budu asi jak zmatená lesní včela 😀

niikkyy
3. únor 2009

Nebudes,neboj.oni ti v kartotece vse reknou,fakt.a nebo tady ti to zopaknem.

terkytka
4. únor 2009

Ahoj Bef: porod plánovaným císařem mám za sebou, v pondělí ráno se narodila Marjánka,dělá se v ukončeném 38.týdnu,aby bylo mimčo donošený,ale zároveň,aby se nerozjel normální porod,hrozilo by prý vypadnutí pupečníku. Malá měla 2750gramů,48cm,teď má asi 2520gramů,snad už začne nabírat. Průběh porodu popíšu až budu doma,snad o víkendu,jestli se nám nerozjede žloutenka.

niikkyy
4. únor 2009

Teruš: koukej te brzo zmizet,a´t mám volný místo 😀

befanna
4. únor 2009

Terkyt: děkuju za zprávu a moc gratuluju k Marjánce - krásný jméno 🙂
Nevíš,jestli operují i jiný den než pondělí? já zatím všude vypozorovala jen to pondělí..

niikkyy
4. únor 2009

Bef: měli by každý den ne? 😅

gedren
4. únor 2009

Terkytko, gratuluju!

befanna
4. únor 2009

Holky,dneska jsem byla naposled u svýho Dr. Dělal mi monitor - a nic moc,kontrakce po 3-5minutách ☹ . Vůbec se mu to nelíbilo,takže jdu ráno znova a pokud to bude podobný,tak hned do nemocnice,aby mě sledovali... 😒 Docela šok 😕
Jinak jsem stále KP, CS mám 3-4,ale nijak se neotevírám.

sebastianna
4. únor 2009

Bef: držim palce!!!

mavanka
4. únor 2009

Bef, taky moc držím pěstičky!!! Tys to nějak na sobě poznala? nebo se to poznalo jenom na tom monitoru?

niikkyy
5. únor 2009

tak mě právě odešla hlenová zátka 😅

kontra asi mám,ale nepravidelně...v posteli byli často,teď už ne...áá zrovna jooo 😢 😢 😢 takže asi po 15ti minutách 😅
dám si spršku,umeju si ještě hlavu,dám sníídani a uvidíme 😅 já nechciiii auuu

niikkyy
5. únor 2009

Bef: tak držím palce aby se to ještě nerozjelo..já měla kontra už v pondělí na monitoru 😔

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
mavanka
5. únor 2009

Niky, držím pěstičky, ať to dobře dopadne - Kubíček už má čas, tak už to klidně může být ono a za chvíli to můžeš mít za sebou 🙂

befanna
5. únor 2009

Ahojky,
tak mám další monitor za sebou - a výrazně lepší! za 20minut tam byla jen 1 kontrakce,takže oproti včerejším á 3-5min,to bylo super.tudíž mě pan doktor nechal doma s klidovým režimem a ládovat se magneskem. Včera jsem dostala magnesko do žíly a to mě asi dost pomohlo.Vnoci jsem ale stejně nemohla spát,a při každém otočení mě břicho ztvrdlo...
Mav: sama jsem to na sobě nepoznala,jak jsem na to tvrdnutí břicha zvyklá (mám to od 2Ott),tak mě to nepřijde.Byla to náhoda,nevím jak toho mýho gyndaře napadlo dělat monitor-jestli tím,že jsem tam byla na poslední návštěvě...
Co je horší,že malá přestává růst ☹ . jsem dnes 36+1 a máme jen 2.251g 😖

Na zítra jsem zrušila předporod.kurz tu 2.část,nebudu se tam handrkovat,a potřebovala bych ještě v pondělí přeobjednat na ráno,ale nemůžu se tam dovolat..

Nikky: držím palečky 🙂

mavanka
5. únor 2009

Bef, to jsem ráda, že jsi doma a malá má ještě čas vyrýst - do konce máš ještě čtyři týdny, to ještě něco přibere, neboj... a i tak, co je malý je milý 🙂 A z toho, co jsem slyšela, tak tyhle měření ke konci už jsou dost nepřesný, kamarádce vážili dceru těsně před porodem a když se narodila, tak rozdíl byl 550 gramů - prý to hodně záleží, jestli je miminko zrovna napitý a má nafouklý bříško nebo vyprázdněný... a 2,5 kila už je běžná porodní váha, tak se snaž nad tím nepřemýšlet (naše holčička měla v 32+4 1,8 kg, od té doby jí nevážili... ale už v té době na tom ultrazvuku bylo napsáno +-270 gramů, takže ta tvoje klidně může mít 2,5 kila, což si myslím není mále (ani 2,2 není))
Držím pěstičky a odpočívej.
Mě taky tuhne břicho, ale jenom když chodim - teď, jak jsem doma, tak to celkem jde, ale poslední dva dny v práci mi tuhlo i když jsem si šla jenom uvařit čaj... teď to čas od času taky cítím, ale nijak to nesleduju, takže ani nevim, jak často, tak uvidim, co mi řeknou za týden v podolí, k doktorovi jdu ještě v pondělí, ale nevím, jestli má v ordinaci monitor.
Jinak držím všechny čtyři pěstičky, aby Ti to v podolí někdo vzal, snad Ti to nebude trvat tak dlouho, jako mě - nakonec se zadařilo ve čtvrtek přibližně v tuhle dobu, tak zkoušej...

ma12
5. únor 2009

Ahoj holciny,
vcera nas pustili z Podoli. Musim rict, ze super pristup a vsechno okolo. Jen to jidlo. Ale oni pribuzni radi vse privezou, ze 🙂
Porod mi vyvolavali od patku odpoledne, zatezak se nekonal. Mudr se slovy: mate malo plodovky, mene cejtite pohyby a my mame VOLNO, tak neni na co cekat a porod Vam vyvolame. Tabletka nezabrala, pripravovali me na to, ze v nedeli a v pondeli rano dostanu tabletu, a kdyz nic, tak odpolko po cisar a ze je to dooost pravdepodobny. Tak v sobotu rano dalsi, no a to zabralo. Byla to sila. Od pul osmy vecer kontra po 2 miutach, ale neotvirala jsem se a behem pul hodky jsem byla najednou z 1 na 4, nelibili se jim ozvy Anicky, takze jsem musela byt celou dobu pripla na tom debilnim monitoru, mala dostala i sondicku na hlavicku. Skakat na mici jsem nemohla, jen rotovat, prochazet taky ne, a 3x jsem byla na 20 min vpustena do sprchy, takze jsem si fakt uzivala. Kontra litali ke 120, prosila jsem o vsechny svaty. Pak ve ctvrt na sedm prisla Mudr, ze branka je skoro zasla a at zkusim tlacit, no tak jsem do toho dala vsechno a najednou mistnost byla plna lidi a na 4. kontra byla Anicka na svete. Mela omotanou snuru kolem krku, proto ty blby ozvy. Tak aspon to tlaceni bylo v pohode. No a pak pece byla super.
A rodte, ted maji volne postele 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru