Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

bl4nche
14. srp 2011

mieskab: ja si prave radsi koupila primo v podolske lekarne ty, co davali oni (Batist flower). Nekdo tu psal, ze sou lepsi nez Samu. Ale kdo vi ...
Na kontrole sem byla ve ctvrtek. Me omejvalo, kdyz sem videla, jak je tam narvano ... ze nektery maminy i staly :( Ale to se stoji hlavne pred vchodem k sestram. Pak kdyz uz rozradi maminy k jednotlivym doktorum (ve ctvrtek tam byli Kovarik, Zikmund, Koterova a jeste snad nejaka Bicankova nebo tak nejak), tak je to lepsi. Ale ceka se dlouho. Nechapu, proc objednavaji uz treba na sedmou (jasne, nejdriv se de treba na monitor), kdyz nekteri doktori se tam objevili az treba v 8:45 ...

mikeskab
15. srp 2011

@bl4nche Tak já jdu poprvé v pátek od 8,00 tak jsem zvědavá, už budu 36+6tt myslíš že už půjdu po týdnu? A kdy se chodí na monitor?
O batistech jsem slyšela a jestli je tam prodávají tak je koupím.

bl4nche
15. srp 2011

Asi půjdeš. Ve čtvrtek sem byla taky 36+6 a jdu zase ve čtvrtek, tentokrát už s monitorem. Monitor teda dělají od 38.týdne, pokud je vše v pořádku a doktor si ho nevyžádá dřív. Mně ho teda předtím dělali už 2x u obvodní gyn., protože ho tam mají k dispozici ...

janinka2222
15. srp 2011

@mikeskab Jsou, pokud nechceš dát vlastní 🙂.

luckar
15. srp 2011

@mikeskab ty baptist flower, nebo jak se to píše jsou mnohem lepší. Nakoupila jsem si Samu a v porodnici byly tyhle a super. Dají se tam koupit a stačily 2 po porodu...jsou takové lepší na savost.

mikeskab
16. srp 2011

@luckar Děkuji za radu 🙂

karol84
16. srp 2011

@mikeskab @bl4nche

i za sebe můžu potvrdit, že batist flower vyhovovaly jednoznačně víc než samu. ty batisty stačily po porodu 2, samu bych potřebovala možná i 4...

mikeskab
16. srp 2011

@karol84 já si právě koupila ty velké Samu které mají 30cm

mikeskab
16. srp 2011

Nejde tu někdo v pátek do Podolí?

kapr
23. srp 2011

Ahoj holky, jak je to teď s registrací do Podolí? Kamarádka má jít za 14 dní. Jde mi o to, že jsem tu onehdá četla, že se zapisuje na papír nebo co?
Je to tak?

bl4nche
24. srp 2011

Děvčata nevíte některá, jeslti na nadstandardních pokojích jsou žaluzie? Na obyč. těžko. Podle fotek nadstandardů mi to ale přijde že ne ... :( Už aby se ochladilo, pak můžem rodit 🙂

anicka164
24. srp 2011

@bl4nche Mě na nadstandardu nešlo ani otevřít okno 🙂 Ale už je to dva roky, tak třeba se to zlepšilo...
Jinak porodní sály jsou standardně klimatizovaný na 25 stupňů, aspoň to říkala ta PA, co dělá těhucvičení.

mikulka
27. srp 2011

@bl4nche Já jsem je na nadstandardu měla.

mikulka
27. srp 2011

@kapr Ano, na papír se zapíše pořadí, ve kterém kdo přišel, pak jdete od 7 hod. k okénku na registraci. 😉

weri1
27. srp 2011

@bl4nche já rodila když byla horka a i na šestinedělí to nebylo strašný, dokonce jsem spala přikrytá 😉

kristynavon
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
beisis
30. srp 2011

Info o podolí oddělení P4 byla jsem spokojená až do dnešního dne, kdy jsem narazila na super sestru, která mi podala info o dceři samozřejmě špatné a ještě mi řekla věci stylu, že mě malá vlastně nepotřebuje ať jedu domu. Prostě za každou cenu se mě snažila vylifrovat. Opravdu ty řeči nebyli příjemné obzvlášť, když jsem měla dceru na JIPce.

l.frulova
3. zář 2011

@jinaja
ahojky, ptala jsi se, jake jsou kurzy v Podoli. Za mě musim rici, ze to byly vyhozné peníze.
Nic noveho jsem se nedozvedela, pani hlavne vykladala o svem 16letém synovi a my tam znavene pokrocilym tehotenstvim usinaly. Prezila jsem to, ale uz bych si to nezopakovala.
Vse, co me zajimalo, jsem si nastudovala na netu. Reknou, kdy jet do porodnice (je to vsude stejny), co s sebou (maji na webu). Pak je hromada reci, jak jsou baby friendly, ze dite do pul hodiny k prsu a ze nenastrihavaji a nenuti klistyr,holeni, ze muzeme pit, ale nejist, ...atd atd.
Mimoch. ja jsem zde prozila indukovany porod, v noci, po peti hodinach bolestivych kontrakci, stravenych na rizikovym odd. na zachode našeho pokoje, abych nerusila spolubydlící, ktera byla naopak na udrzovani tehu, jsem konecne smela zavolat manzelovi a jit na porodni sal,ikdyz bylo volno... na to, jestli chci klistyr nebo ne, se mne nikdo neptal, ja jsem se nejak nedokazala branit - dostala jsem ho pri kontrakcich po minute a pul 🙂 Kdo nezazil, nepochopi 🙂) Manzel po mne musel uklizet v koupelne...kdyz jsem po deseti hodinach, po dalsi vyvolavacce a epiduralu byla stale na 4 cm a malej mel srdeční tíseň, oholili me celou a bez vysvetlení uspaly celkovou narkozou, ikdyz jsem mela zavedeny epi. Donesli mi ho ukazat az po sedmi hodinach, co jsem byla vzhuru, a nedali mi dva dny najist. Pak mne drzeli dalsi dva dny na diabeticke strave (jako tehu cukrovkarka jsem byla samozrejme porodem placenty uplne zdrava, navic jidla s umelymi sladidly jsou nedoporucovana pri tehu i kojeni a pritom zvysuji glykemii stejne jako normalni cukry, to uz jen na okraj)...

Podolí jinak dobrý, asi tam pujdu rodit i priste.., ikdyz mne hrozne stvaly ty dny, kdy jsem tam stravila 4 - 5 hodin poradnou (rano monitor, poradna, diabet. poradna, event. uzv.), a na dve hodne neprijemne sestry na sestinedeli.. 🙄
Jinak vlozky jsme dostaly kazda po baliku, vemte si sebou jidlo, susenky, ovoce, cokoliv. Budete mit stopro hlad.
Je to zkratka tovarna na deti a je to hodne o pristupu toho ktereho zdravotnika...
Ale clovek uz zase vi veci, ktere nevedel a mozna to priste dopadne lepe 😉

bl4nche
4. zář 2011

Tak to máme za sebou. Celkově velká spokojenost. Teda až na fakt, že velkou část 1. doby porodní sem strávila na příjmu a v čekárně ... porod celkem něco málo přes 3 hodiny. Víc snad časem 🙂

luckar
4. zář 2011

@bl4nche jé, tak to byla rychlovka...já si užila porodního sálu až dost 😀

evab.
5. zář 2011

Ahoj hokly, bohužel musím trochu souhlasit, že ty předporodní kurzy nejsou nic extra. Úplně k ničemu to zas není, ale že by mi to dalo něco nového tak to také ne. Ještě mě čeká třetí lekce péče o miminko v šestineděllí, tak v to vkládám docela naděje, že se dozvím něco praktického. Jediné co jsem ráda, že jsme se mohli jít podívat na porodní sál a příjem, že už člověk aspoň ví do čeho půjde. Já mám stejně největší hrůzu z toho, že až to přijde, bude všude plno a budu nakonec rodit kdoví kde.

evab.
5. zář 2011

A další informace pro všechny, neuvědomuji si, že by to tady někdo psal. Před první poradnou je potřeba si nechat v kartotéce vystavit kartu. Kdo do Podolí šel někdy kolem 8 ranní, tak ví, jak to v kartotéce vypadá 🙂 Takže jsem se se sestřičkou dohodla a nechala jsem si ji vystavit už teď když jsem tam šla na kurzy, bylo to kolem desáté a nikdo tam nebyl, takže to bylo raz dva. Paní v okénku tvrdila, že ji předá do poradny. A mě odpadlo čekání ve frontě. 🙂

karol84
5. zář 2011

@bl4nche gratuluji a závidím rychlý porod 😉

@evab. založení karty jsme řešily o pár stránek dál... já jsem byla v kartotéce na půl osmou a bylo to v pohodě (registrace už byly vyřízené, takže tam celkem nikdo nebyl) a během pár minut bylo vše hotové

evab.
5. zář 2011

@karol84 tak to je asi o štěstí. Vždy když jsem tam byla já, tak tam bylo mraky lidí a vůbec se o nehýbalo.

evab.
5. zář 2011

Jediné co mě na té kortotéce mrzí, jsou ty příšerný mléčný skla. Připomíná mi to úřady za komunismu. Sestru není pořádně ani vidět ani slyšet, člověk tam sedí nalepený s nosem v té škvíře. Myslím, že v dnešní době by to šlo udělat moderněji i za cenu zajištění určitého soukromí. Např. na matrice maj ty skla alespoň průhledná.

karol84
5. zář 2011

@evab. raději bych dala přednost tomu, že zrekonstruují šestinedělí než kartotéku 😉

evab.
8. zář 2011

@karol84 Tak to zhodnotím tak za měsíc 🙂
Příští týden jdu poprvé do poradny a zrovna na 8 hodinu což je zde podle diskusí ten nejhorší čas, tak jsem na to zvědavá 🙂

karol84
8. zář 2011

@evab. sice je to ten nejhorší čas; ale co se času stráveného v poradně týče, tak se může stát i horší věc - nejdřív kontrola u lékaře, pak až monitor a pak znovu k lékaři vyhodnotit monitor; nebo při absolvování monitoru při zavřených poradnách a pak musíš běhat s výsledky na příjem a čekat tam, než se uvolní nějaký lékař k vyhodnocení monitoru... a to bývá teprve čekání...

ladie
8. zář 2011

Holky, k těm kurzům - pokud by člověk jen seděl a poslouchal, tak se nedozví celkem nic (teda jo, dozví se spousty rodinných historek PA 😖 ). Ale chce se to ptát, ptát a ptát. Já jsem pořád dávala nějaké dotazy, takže jsem se dozvěděla všechno, co jsem chtěla 🙂

No, já jdu na první poradnu zítra a zrovna na 8. Plánuju tam být tak o půl, abych v pohodě stihla tu kartotéku.

evab.
9. zář 2011

@ladie Tak tomu jsem předešla, že jsem si kartu nechala vystavit už nyní, kyž jsem tam chodila na kurzy. Prý ji předají do poradny, tak jsem na to zvědavá. Při mém štěstí se někde zatoulá a budou ji tam pak hledat 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru