Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

karol84
12. zář 2011

@beisis z G3 jsem viděla jen pokoj a chotbu a je fakt, že dojmem sterilnosti to na mě moc nepůsobilo...

beisis
12. zář 2011

@karol84 Já jsem nepochopila, že to je oddělení jen přes chodbičku a může se to tak lišit. No ale co si budeme povídat on předpokoj matek neni taky zrovna krása nádhera. Plíseň tam taky byla, ještě ke všemu tam protékala sprcha přes zeď, takže po každém sprchování byla mokrá celá zeď, která byla hned vedle ledničky s mikrovlnkou, takže to na mě působilo dosti odstrašujícím dojmem. Nejlepší oddělení je fakt P3 a porodní sály 🙂

evab.
12. zář 2011

@sipkova1 Na ty kurzy se jde určitě objednat individuálně. Já měla dohodnutou pouze první lekci a pak jsem si vždy dohodla další. A dokonce tam byly i maminy, které nechodily na ty lekce postupně, ale nejdřív šly na kojení, pak porod a pak šestinedělí. Takže se jde určitě dohodnout na čemkoli dle časových možností. Já se třeba objednávala aby měl volno i manžel, takže to chudák absolvoval celé se mnou.

sipkova1
12. zář 2011

@evab. se mnou taky půjde partner, má o to eminentní zájem 😅 až mě tím překvapil
A jaký tam byl podíl párů a samotných mamin?

karol84
12. zář 2011

@sipkova1 u nás jsme šli na kurz také hlavně kvůli partnerovi 🙂
na porod tam byli partneři snad všichni, na kojení skoro nikdo a na šestinedělí jich byla většina

sipkova1
12. zář 2011

@karol84 Tak to jsou teda ty český kluci zodpovědný 😵

lampion
12. zář 2011

@karol84
@beisis
Holky, děkuju! 🙂 P3 znám - při svém prvním nevydařeném těhotenství jsem tam 2 týdny strávila, ale vůbec nedoufám, že zrovna tam by se mi po porodu poštěstilo dostat. Syna jsem v Podolí rodila před 3,5 roku a bohužel si už nepamatuji, na které oddělení jsem se potom dostala. Byl to třílůžák a dost hrůza. Ale aspoň jsme dostávaly neomezené množství vložek atp., takže ta taška nebyla potom tolik naditá. Vzhledem k tomu, že pokud mě paměť neklame, nejsou na pokojích skříňky, poličky, nic, tak jsem zvědavá, kam ten náklad potom složím.... Jo, Karol, andělíčka dávají asi jen po císaři, já tenkrát žádnou erární košili nedostala.......A holky, nechodila jste některá do poradny v úterky?

ladie
13. zář 2011

@sipkova1 tak u nás byly na porod a kojení skoro jen páry a na šestinedělí přišel jen jeden chlap, jinak samotné ženské - ale to bylo taky tím, že první dva kurzy byly hned od rána, ale šestinedělí někdy kolem poledne.

beisis
13. zář 2011

@lampion Já jsem chodila v úterý k doktorce Stefanovičoví. Bohužel přes prázdniny tam byl prázdninový provoz a moc často jsem se k ní nedostala. Teda spíš tam zase tak často nebyla. A pak už jsem jí nějak nestihla.

karol84
13. zář 2011

@lampion dostávali jsme klasické noční košile velikosti několik XL (i s těhotenským břichem bych se do ní vlezla tak 4×); na šestinedělí v nich chodily snad všechny maminy, co jsem měla možnost vidět - vždycky tak první den po porodu, pak se převlékaly do svých

lampion
13. zář 2011

@beisis Dr. Stefanovičová - není to náhodou taková mladá tmavovlasá krátkovlasá sympaťanda? Mám takový pocit, že zrovna ona mě rodila 🙂 . Na koho jsi měla při porodu štěstí ty?

@karol84 Tak aspoň nějaké vylepšení - místo erárních vložek erární košile 😉

beisis
14. zář 2011

@lampion Ne ne je taková starší okolo 40 bych jí tipla delší vlasy, štíhlá, vysoká ale sympatická je. Většinou je v úterý na 4.

evab.
14. zář 2011

@sipkova1 V mém případě bylo na kurzech bez partnera pouze tak 2 - 3 mamin, všechny ostatní přišli ve dvou. Ale uznávám, že kojení a šestinedělí pro některé muselo být utrpení. Jak kojit chlapa asi moc nezajímá a při šestinedělí se měla probírat i péče o miminko, ale o tomto tématu se mnoho nenamluvilo. Paní skoro hodinu mluvila o pocitech ženy po porodu a vyprávěla nejrůznější osobní zážitky. Občas dost nuda. Takže doporučuju, pokud se chce člověk něco dozvědět, se ptát ptá a ptát ... Ale nenechat se zase odpovědí odbýt, jelikož paní většinou otázky moc nepochopila a odpovídala úplně na něco jiného nebo ne k tématu.

kammka
14. zář 2011

@evab. no ono to 6ti nedělí je fakt nářez... to že ta paní dlouho povídala oceníš nejspíš až díky vlůastní zkušenosti..

evab.
14. zář 2011

@kammka naprosto souhlasim, ale ono se to tu hodinu opakovalo pořád dokola to samé. Shrnula bych to: Věřte vastním instinktům, nenechte se vmanipulovat do věcí které nechcete, všechny vaše pocity jsou správné. Ale v zásadě si na ten kurz nestěžuju, dozvěděla jsem se i mnoho užitečného, jen bych ocenila více praktických rad a méně osobních zážitků paní asistentky a jejích přátel. Například hodina o porodu byla super. Podařilo se nám podívat se i na porodní sál, což jsem byla ráda, aspoň člověk dopředu ví, jak to tam zhruba vypadá .

kammka
14. zář 2011

@evab. ono je to dost na psychinu, to období.. člověku hrabe, je unavenej, plačtivej, sklony k depresi má.. je dobře, že to ti tátové slyšeli a že si i řekli "proč o tom ta ženská mele tak dlouho..." oni si na to vzpomenou. hlavně budou vědět, že jejich žena není cvok, že to přejde, že to chce podporu, vlídnost, vstřícnost...toleranci...
vůbec to není jenom o péči o dítě a jak ji zvládnout..

ladie
14. zář 2011

@evab. no tak musím říct, že kojení zajímalo mého manžela snad nejvíc 🙂 Měl spoustu dotazů (jinak by se dozvěděl prd, že 😅 ) ohledně odsávaček, krmení prcka, když půjdu ven, uchovávání mléka, mražení, ohřívání...

evab.
14. zář 2011

@ladie můj manžel byl u hodiny o kojení také dost zvědavý, ale jelikož je to spíše technický typ a tak trochu šťoura, tak ho spíš zajímaly ty nejrůznejší odsávačky a kloboučky co nám paní posílala kolovat na ukázku. Kdyby mohl, tak jim to tam snad i rozebere 🙂
Jsem se tě chtěla ještě zeptat jestli neva, v kartotéce mi dali spousty papírů na vyplnění, otec u porodu, souhlas s epiduralem, jméno dítěte a kdoví co ještě a mimo jiné i neustále hovoří, že bych měla dopředu zaplatit za přítomnost otce u porodu. Kdyby to pak náhodou nevyšlo, tak poplatek prý zase bez problémů vrátí, ale mě se to dopředu platit nechce, tak mě jen zajímá, jestli jsi jim ho platila nebo také ne. Přeci by neměl být problém zaplatit to až po porodu.

ladie
14. zář 2011

Já jsem ho zatím neplatila, ale už mě do toho tlačila sestřička, když jsem odevzdávala papír na přítomnost otce u porodu 😠
Přímo jsem se na to ptala i PA na kurzu a ta říkala, že "jsou radši, když je to zaplacené předem, aby se na porodním sále nikdo nedohadoval o penězích" 😠 😠

No, abych řekla pravdu, tak se mi to předem platit vůbec nechce, ale stejně to teď zaplatím, když půjdu na další kontrolu 😒 Aspoň to budu mít z krku a nebudu za rebela 😀

sipkova1
14. zář 2011

Holky, dík moc za info. Pokládat otázky, to mi jde, k doktorovi chodím většinou se seznamem 😅 . Je ale fakt, že ty otázky vzniknou až za pochodu a takhle dopředu moc nevím, na co bych se ptala.
@ladie
@evab.

evab.
14. zář 2011

@ladie Tak to máme na to stejný názor, ani mě se to nechce platit dopředu. Ale asi jim vyplnim a zaplatim vše co budou chtít, ať mám klid 🙂 Zítra tam jdu na první poradnu, jsem zvědavá jak dloho tam zkysnu, dle zdejších diskusí to bude na celé dopoledne a pak pokud nebude nikdo v pokladně, tak to také asi zaplatím. Strašně se na to těším, hlavně doufám, že tam bude stejná paní pokladní jako když jsem platila za kurz. Malinko mě namíchla, byla totiž velice "příjemná". Stejné je to i s odevzdáním papíru o jménu dítěte. Ten už jsem tedy také odevzdala, ale to jen proto, že máme jméno na 100% vybrané. Trochu chápu, že tam toho mají hodně a toto jim asi ulehčuje práci.
A ty papíry o epiduralu a přítomnost otce u porodu si bere sestřička v poradně?

ladie
14. zář 2011

@evab. jojo, jméno, prohlášení o zbavení mlčenlivosti + oddací list na matriku
Epidurál, otec u porodu sestřičce.

Já jsem tam poprvé byla dlouho. Objednaná na 8, takže předem do kartotéky vyřídit si kartu, pak první fronta, aby mě vzala sestra (tlak, moč, váha), další fronta k doktorce, další fronta na monitor a pro velký úspěch další fronta s výsledky monitoru k doktorce 😠

V pátek mám na 9 monitor a pak doktorce, tak jsem zvědavá, jestli zase zabije celé dopoledne 😠

karol84
14. zář 2011

@evab. stačí papíry odevzdat až u příjmu k porodu

evab.
15. zář 2011

Tak dnes první návštěva poradny... a přežila jsem 🙂 Nakonec to byla celkem pohoda, přišla jsem něco před osmou, v osm už jsem měla u sestry vyřízené papíry. Doktor tedy dorazil až na devátou, ale šla jsem první na řadu, takže v 9:15 už jsem valila domu. Příště už to bude i s monitorem, takže to bude asi na déle. A natrefila jsem na dr. Zikmunda, opravdu je to takový dědoušek, ale moc příjemný, při vyšetřování super a že toho moc nenamluví mi nevadilo, co chtěl na to se zeptal a co jsem potřebovala vědět já, také nebyl problém. V pokladně jsem zaplatila i za přítomnost otce u porodu, ať mám pak klid. Akorát na mě sestra chtěla ihned podepsat, jestli souhlasím s přítomnosí mediků u porodu, tak jsem jí napsala, že mi to neva, ale teď už nevím. Dyžtak to pak zruším. Myslím, že na toto by také mohli upozorňovat dříve, aby si to člověk mohl v klidu promyslet.

ladie
15. zář 2011

@evab. tak to jsi sfoukla celkem rychle. Ale zase jsi neměla monitor - ten je na dlouho.

Jojo, ti medici na sále a nahlížení do spisu ode mě sestra chtěla taky hned podepsat - je to na kartě. Ale já od začátku věděla, že NEsouhlasím, tak jsem jí to tam zaškrtla a dopsala a je klid.

Taky jsem tě mohla varovat předem, ale vůbec mě to nenapadlo 😒

evab.
15. zář 2011

@ladie V pohodě, ještě se na to příště zeptám. Mě by to v zásadě asi ani nevadilo, ale záleží na situaci. Všechny ženský mi řikaj, že v tu chvíli je ti všechno jedno. Já tomu ale moc nevěřím. Z toho důvodu jsem i chtěla do Podolí, Motol i Apolinář nemá porodní pokoje, ale porodní boxy a představa, že tam v jedné místnosti za paravanama rodí několik ženských najednou je mi dost nepříjmená. Není nad vlastní soukromí. A taky by záleželo co za medika by to byl. Nějaká mladá sestřička co tam bude jen stát a koukat je v poho, ale aby tam na mě nějaký mladý doktor dělal svoje pokusy to už bych asi odmítla. Třeba budu rodit v noci a to tam studenti určo nebudou 🙂 Ale ještě se na to příště zeptám a pokud by to pak nešlo operativně odvolat, tak si to v kartě nechám přepsat.

terkamo
15. zář 2011

Holky, musi se ten poplatek za otce u porodu platit hotove nebo muzu kartou?

ladie
15. zář 2011

@terkamo v kartotéce berou normálně karty - taky se jí zítra chystám zaplatit poplatek za manžela 🙂

aajda
15. zář 2011

@evab. Já to taky podepsala a ještě jednou se mě zeptali přímo u porodu... Já jim to znova odsouhlasila, fakt už mi bylo všechno jedno. A byla tam jen jedna mlaďounká medička, dělala mi monitory a měřila tlak, a občas přišla s PA a ta jí říkala, co dělá... toť vše. Takže snad žádné hokus pokusy tam s tebou dělat nebudou... Jo a rodila jsem v sobotu, byla tam od cca poledne až do půlnoci...

karol84
15. zář 2011

@ladie v kartotéce nás poplatek za přítomnost u porodu platit nenechali - že se s tím musí do hlavní podkladny...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru