Porodnice v Podolí. Jaké máte zkušenosti?

andira
6. led 2007

Jake mate zkusenosti s porodnici v Podoli, P4??? Hodne jsem o ni premyslela a ptala se a bohuzel mi asi 6 lidi uz reklo, ze je v Podoli hrozne dlouho nechali cekat na normalni porod a pak jim udelali cisare 😒 Tak nevim, co si o tom myslet. Mate s touto porodnici zkusenosti??? predem moc dekuji za vase nazory 😉

eliotka
28. srp 2008

iveto, jestli myslíš předporodní kurz, tak na ten jsem se objednávala ve 31 tt. A chodí se na něj pak cca měsí před porodem. 😉

Holky, byly jste tam některá na tom kurzu o novorozencích, co vede paní Sobotková?
Nebo tam je ještě kurz Péče o dítě a kojení, nebyly jste?

ivusakos
1. zář 2008

Byla jsem na kurzu o porodu a kojení 2krát 1,5 hodiny. Super, doporučuji, vede je paní Mrkvičková. Koukněte se na net.

eliotka
2. zář 2008

Včera jsem byla na předporodním kurzu, bylo to dobré, docela nás uklidnila. Další hodina, jestli jsem to dobře pochopila, je právě ta Péče o dítě a kojení. Tak jsem zvědavá.
Akorát jsme neviděli sály, protože tam právě probíhal CŘ.

Holky, na kurzu nám říkaly, že do porodnice jet když jsou kontrakce po 5 min asi hodinu. Zdá se mi to dost pozdě. Kdy vy jste jely?

bejana
2. zář 2008

Eliotka, já jela když jsem měla kontra po třech minutách a malá se narodila "až" za nejakých sedm hodin od příjezdu do porodky. Pravidelné kontrakce mi začaly po šesti min., za hodinu byly po čtyřech min. a přibližně za tu další hodinu a po teplé sprše byly po třech. (Psala jsem si to 😅)

anngie
2. zář 2008

eliotka: já měla první kontrakce 13.5. ve 22,30 večer, jeli jsme ráno v 6h (14.5.) do porodnice a poslali mě ještě domů. To byli kontrakce co 6 minut. Nakonec jsem přijela v 15h odpoledne, otevřená na 4 cm, kontrakce co 5 minut a to už si mě tam nechali a porodila jsem ve 21,50h. Jestli jsi prvorodička tak nespěchej, není to tak rychlé, teda aspoň u mě nebylo. Kdybych nedostala do žíly oxytocin tak se možná malá narodila až 15.5. 😀

ivusakos
2. zář 2008

Já měla kotrakce po 5 minutách asi hodinu a půl a pak jsme jeli. Prvorodička by spěchat neměla - nejde to prý tak rychle. Kontrakce neznamenají automaticky, že se otvíráš. Já nebyla po několika hodinách hustých bolestí ani na cm.

olivia.a
2. zář 2008

eliotka - já byla na obou kurzech i u paní Sobotkové i Mrkvičkové, v podstatě jsem se tam vůbec nic nového nedozvěděla, jen jsem se tak nějak ujistila, že vím, to co vědět mám a to bylo důležité pro to, abych před porodem nenervovala, že něco nevím. U samotného porodu nakonec nastaly komplikace a všechno bylo úplně jinak. O takových případech se boužel na kurzech nemluví.

silrej
8. zář 2008

Ahojky, rodila jsem v Podolí 1.9.2008 a i když jsem měla trochu strach vzhledem k nějakým negativním příspěkůvm co jsem na netu četla, tak já za sebe musím říct, že super, a to jak přístup porodní asistentky a doktora na porodním sále, tak i sestřiček a lékařů na šestinedělí...všichni jsou moc ochotní a příjemní a vždy ochotně vše vysvětlí a pomůžou, takže Podolí bych zvolila s klidným svědomím znovu! 😎

eliotka
9. zář 2008

silrej, díky za příspěvek 🙂 Prosím tě, slyšela jsem, že na pokojích je v noci rozsvíceno, je to pravda?
A co kojení, vysvětlí sestřičky i to?

bejana
9. zář 2008

Eliot, pokud se nejak nezměnily režimy, tak doufám, že se v pokojích v noci nesvítí. Resp. před rokem a půl se nesvítilo. Každá mamina má nad sebou lampičku a na noční kojení využívá tu. Nevidím jediný důvod, proč by mělo být rozsvíceno 😕 Kojení mi sestřičky vysvětlily a většina byla hodně ochotná a nápomocná po celou dobu pobytu 🙂 Byla jsem tam také spokojená, a proto bych tam ráda rodila znovu.

silrej
10. zář 2008

Eli, na pokoj jsme měli v noci rozsvícenou malou lampičku, tak nevím, zda je to zvykem ve všech pokojích... 🙂 A kojení ti sestřičky ochotně ukážou a naučí, opravdu se v tomto maminkám hodně věnují! 😉 Souhlasím s Bejanou, také jsem byla v Podolí velmi spokojená! 😀

eliotka
10. zář 2008

Tak to je dobře, že se věnují i kojení. To není jinde běžné. Tak jsem klidnější. S tou lampičkou, asi záleží, s kým budeme na pokoji, a dohodneme se asi pak tam.
Holky, a jak vypadaly sprchy, byly čisté? Protože po porodu se prý čůrá ve sprše, tak se mi to zdá dost nehygienické, jít pak po někom... Nebo je tam nějaká desinfekce, kterou bych si předtím mohla do sprchy nastříkat?

silrej
10. zář 2008

Eli, já byla na šestinedělí P4 a tam byly sprchy v pohodě...dá se to zvládnout i bez nadstandardu, já nakonec byla ráda, že jsem byla na pokoji ještě se dvěma dalšíma maminkama, protože si člověk mohl aspoň popovídat a poradit! 🙂

hlavinka
10. zář 2008

Ahoj holky, moc se omlouvam, ale nejak to nemuzu najit, muzete mi prosim poradit?
Ktera ze porodni asistentka je dobra na ty predporodni kurzy v Podoli? A jak dlouho dopredu je treba se objednavat? Jsem ted v 26 tt a rada bych je absolvovala treba kolem 30 az 32 tydne, pozdeji asi ne... Dekuju moc! 🙂

anngie
10. zář 2008

silrej, já rodila v Podolí 14.5.a taky jsme měli v noci rozsvícenou lampičku 😎
a s tím čůráním ve sprchách, po mě to chtěli ještě na porodním sále ve sprše, dřív mě z porodního sálu nepustili 🙂

eliotka
10. zář 2008

hlavinka, na PK se objednává po 30 tt a chodí se kolem 35.-36 tt. Dříve ani neberou, leda bys čekala dvojčata a hrozil předčasný porod. Myslím, že nená dobré chodit dříve, je lepší mít to pak víc v čertsvé paměti.
My měli na kurz Mrkvičkovou a bylo to dobré. Ale v druhé části o kojení jsem čekala, že třeba ukážou kojící polohy a neukázali.

A v těch sprchách teda není desinfekce?

hlavinka
11. zář 2008

Eliotka: dekuju za info. No, tak budu rada, kdyz nebudeme mit predcasny porod! 🙂 Abych se stihla pripravit

eliotka
11. zář 2008

hlavinko, já tehdy taky chtěla na kurz dřív a bála jsem se, aybch to stihla. Ale pokud nemáš větší potíže, předčasné otevírání apod., bude to v pohodě a stihneš to. A víc si budeš aspoň pamatovat. 😉

mikulka
14. zář 2008

Ahoj holky, prosím vás, pro miminko stačí, když vezmu pleny, pak jsem slyšela, že je dobré mít bavlněnou čepičku a rukavičky proti škrabání. Vlhčené ubrousky a látkové pleny, žínky, to tam vše je?
Jak to tam vypadá na pokoji, to je tam nějaká vanička pro všechny a přebalovák?

kacak
14. zář 2008

Ahoj, vem si plenky (dostaneš jich asi jen 5 do začátku), pak vlhčené ubrousky na prdku a rukavičky se taky hodí, čepičku nevim, je tam celkem teplo. Jinak je tam vše na koupání - jednorázové žinky, plenky na utření i kosmetika, taky mazání na zadeček, líh na pupík a pod. Látkové plenky a zavinovačky jsou taky na pokojích. Vše každý den doplňujou. Akorát o víkendu bývá nedostatek. Jinak na pokoji je vždycky přebalovák, jeden pro všechny mimča, kadý má svojí kosmetiku, a společná vanička (u ní je desinfekce na umytí vaničky před i po koupání). Pokud ti trochu vadí společnej přebalovák, vem si s sebou i jednorázový přebalovací podložky.

apfele
14. zář 2008

Tak i já se pokusím napsat jaký byl porod.
Náš porod byl plánovaný císařským řezem na 5.9.2008 v porodnici v Podolí.
Den předem jsem nastoupila ráno do porodnice, udělali se mnou příjem na odd. rizikového těhotenství, ale z důvodu toho, že na daném odd. neměli místo, přesunuli mě na odd. pooperační gynekologie. Den ubýhal rychle, i noc byla celkem v klidu, docela jsem se vyspala. V den D mě sestra vzbudila v šest hodin ráno na přípravu - oholení, krystýr, zacévkování, zavedení kanily a první dávka infuze. MM přijel v půl deváté( na sál jsme měli jet v 9:30) , ale protože byl akutní případ, celé se vše posunulo a já se na sál dostala cca ve 12.hodin. S anesteziologem jsme se dohodli na spinální analgezii, celou dobu co jsem jela na sál, jsem si říkala, zda vůbec zvládnu pocit, že jsem při vědomí a někdo mě "za živa" operuje. Naštěstí jsem měla skvělého anesteziologa, který na mě stále mluvil a mluvil. Píchnutí anestezika do zad nebolel, spíše to bylo nepříjemné, cítila jsem velký tlak. Po chvilce jsem začala cítit jako kdybych měla od pasu dolů mravence a nohy mi začli těžknout. Po chvilce jsem je již necítila, ani tou největší silou vůle s nimi nešlo pohnout. Divný pocit. Přišli lékaři, nijak se mnou nekomunikovali, tak se toho ujmul anesteziolog, ptal se na základní věci - co čekáme, jak se bude jmenovat atd. V tu chvíli sestra povídá, že už mě operují, já nic necítila. Až po chvilce, kdy asi vyndavali malého, jsem cítila jako kdyby se mnou někdo škubal pod pasu dolů, a cítila jsem tlak na bříško. Malý se narodil ve 12:17 , hned neplakal, tak jsem se ptala, pro nepláče, ale po chvilce už jsem ho slyšela. Ukázali mi ho na malou chvilku a slíbili, že mi ho zase přinesou. To už mě lékaři šili, opět jsem nic necítila, jen mě zašla bolet klíční kost, tak mi dali injekci. Bylo to vše hrozně rychlé. Malého mi přinesli zabaleného, s tím, že ho nesou MM, aby ho taky viděl.
Po operaci mě převezli na odd. JIP, to se mi začlo dělat špatně, tak mi dali kyslík. V 17. hodin mi přinesli malého na přisátí, pak ještě v 21 hodin. Druhý den ráno mě donutili vstát, dost hrozný, došla jsem si vyčistit zuby a zase jsem byla ráda, že ležím. Odpoledně mě převezli na odd. šestinedělí.
Porod byl krásný, i když byl císařským řezem, a za tu bolest poté to rozhodně stojí za to. Určitě mohu doporučit spinální anestezii, pokud je dobrý anesteziolog, není se čeho bát.

eliotka
15. zář 2008

apfele, a to zavedení cévky bolí? A pak druhý den tě bříško bolelo?

eliotka
18. zář 2008

Holky, a manžela obléknout do toho zeleného mundůru včetně kalhot, nebo jen plášť?

hlavinka
18. zář 2008

Apfele: diky, ze jsi se podelila o zazitek a moc gratulujeme k mimcu 🙂

Jinak holky, jeste dotaz. Pisou, ze si mame vzit prezuti, chapu, ale kdyz je to na rychlo, tak clovek nema nic. Daji tam aspon navleky? A taky ze maji mit zensky ty kompresivni puncochy, to jako v nich budu i rodit? Nebo je to jen pro pripad cisare? Asi jo, ze? Dekuju

hlavinka
18. zář 2008

A jeste dalsi dotaz, je tam erarni toaletak a nejaky uterky na wc nebo si clovek musi vzit vlastni toaletak? Nekde to tak totiz maji....Dekuju 🙂

apfele
18. zář 2008

eliotka: zavedení cévky je jen trochu nepříjemné, ale nebolí to... Bříško mi přicházelo už v ten den v sobě, bolelo to, i když mi dávali něco proti, nejhorší z toho je vstát druhý den z postele ☹ ale dá se to přežít.
hlavinka: ty kompresní punčochy jsem si musela vzít než jsem šla na sál, je to pouze prevence pro císaře...

apfele
18. zář 2008

hlavinka: vložky, jednorázové kalhotky i toaletní papír je k dispozici , takže se neboj.

apfele
18. zář 2008

Budí se mi dítko... musím jít

hlavinka
18. zář 2008

Super, dekuju 😉

eliotka
19. zář 2008

Holky, můžu se vás ještě zeptat, měla jste některá v Podolí problémy, že vás moc nastřihli, tedy s tímto? Mně vyděsila teď jedna holka v poradně, že prý Polodlí je známé tím, že špatně nastřihává a pak se třeba musí na plastiku. Může být na tom něco pravdy??? 😒 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru